Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek azért, hogy a lovam ne meneküljön a sárfoltok és tócsák elől? fórum

Mit tehetek azért, hogy a lovam ne meneküljön a sárfoltok és tócsák elől? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 22. 17:44
ha szeret Téged - ezt majd megtudod - a világ végére is elmegy utánad...fogd a kantárt és gázolj bele nyakig a pocsolyába azaz Te menj előre...a többi már jön magától
10. d879a0c5b4 (válaszként erre: 9. - Mimi2)
2009. jún. 28. 10:12
Már hajlandó a közelükbe menni, de még mindig hisztis a drága :D
2009. jún. 28. 09:41
Valyon van már változás? :)
8. 9bc47feccc (válaszként erre: 3. - D879a0c5b4)
2008. júl. 18. 22:05
Szia,csak vicceltem,ne haragudj rám.Itt előttünk szokott el lovagolni egy srác naponta,majd egyszer rákérdezek már,neki mi a véleménye.Elég régi lovas,bejárta lovon az országot keresztül,kasul,ő biztosan tud valami megoldást,egyébként ez itt aszfaltos út előttünk,és nagyon szeretik a pacik,mert többen vannak,hétvégén jönnek a lovagolni vágyók,és akkor itt poroszkálnak.Ha van infóm,jelentkezem,helló,Jal.
2008. júl. 18. 19:00
Szia!Én is azt javaslom,hogy ha van rá lehetőség,akkor először otthon próbáld meg fokozatosan a tócsákhoz szoktatni.Mindenképpen úgy kezd,hogy nem űlsz rajta,hanem csak vezeted vagy hagyod hogy megfigyeljen téged amint elhaladsz egy tócsa mellett.A lényeg a türelem és a fokozatos haladás.Az nem baj ha elsőre meg se akarja közelíteni,de ha rájön hogy semmi veszély nem fenyegeti akkor nyugodtan fog reagálni.Sok idő és türelem,és ha legalább tett pár lépést a tócsa felé mindenképpen meg kell dícsérni.Sok sikert nektek:)
2008. júl. 18. 18:59

Szia! Köszi a választ!

Még annyit hozzáfűznék, hogy a hétvégén slaggal megvolt az első fürdés is, tetszett neki, játszott a vízzel, akkkor nem volt semmi baja, tócsát is csináltunk neki.

Egyébként egyedüli paci (shagya szerelemcsikó), most 3 éves, 1 éves kora óta van velem, nem fél semmitól, csak pont ettől :D

Gondoltam már olyanra is, hogy szerezni kellene magunk mellé egy másik lovast, de nincs olyan...

A városban az aszfalton meg mégse lovagolhatok...


Apu (nem ért hozzá) szerint hagyjam, ez sivatagi ló, nem pedig víziló :) Nem fogja megszeretni :)


Na de azt azért már mégsem...

5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - D879a0c5b4)
2008. júl. 18. 18:55

Azt tudod, hogy miért tart tőle? Lehet valami rossz emléke? Esetleg kérj tanácsot vaspatkótól, lovastanyája van egy vidéki faluban. Biztosan tud segíteni.


Mennyi idős a lovad?

2008. júl. 18. 18:51
szia ! próbáld meg hogy kiöntesz egy vödör vizet egy kis mélyedésbe és elvezeted mellette a lovat sokszor eztán ha ha nem érdekli ülj rá és úgy sétálj el a tócsa mellett amíg meg nem szokja ha már ez sem érdekli nagyobb tócsával előről és szépen lassan megszokja!!!de ez nem fogy menni 1 -2 nap alatt mi a lovardában 2-3 hétig csináltuk mire tudtunk eső után lvagolni a kis drágámmal mostmár át is ugorja a vizes akadályokat az akadálypályán!csak türelem és magabiztosság! ha a lovad megérzi hogy izgulsz egy tapottat sem fog lépni a tócsa közelébe
2008. júl. 18. 18:47

De sajnos nem közvetlenül az erdő mellett lakunk. Az erdőig el sem jutunk... Ahol tudom, próbálom elkerülni ezeket (x-edik nekifutásra talán sikerül is), de az útszélességűekkel nem tudok mit kezdeni... Próbáltam almával is csalogatni, de nem megy..

Azonkívül az erdőben is van sár és tócsa...

Elég esős idő van mostanában...

A lónak meg kell mozogni....

2008. júl. 18. 18:40
Olyan helyen lovagolj,ahol nincs sár,és tócsa,miért kell azt az állatot kínozni.Erdőben kell lovagolni.
2008. júl. 18. 18:38
Mit tehetek azért, hogy a lovam ne meneküljön a sárfoltok és tócsák elől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook