Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyaként spórolni fórum

Anyaként spórolni (beszélgetős fórum)


2013. szept. 21. 02:08

Sziasztok!

Nekem nem nagyon kellett spórolnom soha,de a szülés után elkezdtem odafigyelni,mire mennyit költünk.

Pelenkából mindent kipróbáltunk,de csak a huggies jött be,most,hogy nincs a dm saját márkás termékét használjuk. Popsikrémet is sokat próbáltunk,de vagy lemoshatatlan tapétaragasztó volt,vagy épp nem védte a pici bőrét,úgyhogy ebből is maradt a drága. Eleinte kizárólag új rucikat vettem,de egy ideje elkezdtem a netről rendelni. Kifogástalan állapotú,nagyon szép ruhákat szállítanak,és 10ezer fölött általában ingyen (2 gyerekre könnyen összajön a 10 ezer). Cipőben nem engedek,mert fontos a lábuk egészsége,még a nagyobb által kinőttet sem adom a picire. Kajában nem nagyon tudok spórolni,mert naponta kétszer van gyümölcs,amit imádnak,és nem olcsó. Inni vizet vagy teát kapnak. Nálunk édesség úgy van,hogy uzsi után kapnak 2-3 kocka csokit,de csak,ha nem sütöttem sütit.

És most eldöntöttük,hogy a párommal közösen lerakjuk a bagót,ezzel havi 50-60 ezret spórolhatunk,ami nagyon nem mindegy.

Amúgy leginkább magamon spórolok : nincs fodrász,kozmetikus,ezeket itthon megoldom, magamra is turiból vásárolok,és abbahagytam a cipők gyűjtését.

2013. szept. 18. 11:14
Először senkinek sem megy...aztán az élet megtanít rá ! :)
26. erikpipi (válaszként erre: 19. - Edit78)
2008. nov. 26. 16:35
És ha x összegen felül vásárolsz ingyen kiviszik. Olcsóbb a pelenka mint a DM be kuponnal, és maga a rossmann pelenkája olyan mit a libero.
2008. jan. 23. 22:00

Sziasztok!


Mi úgy spórolunk, hogy mosható nadrágpelenkát hordunk, azóta nem kell pelenkát vásárolnom, és szebb a babám popsija is, pedig eddig csak a sudo-krém volt, ami segített, hogy ne gyulladjon be a popója. Azóta elég elalváskor, meg reggel bekenem, és mégis sokkal szebb. Szóval mi ezen spórolunk.

Valamint mosószódát használok felesbe a mosópor mellé. Olcsó, fehérítő, zsíroldó, vízlágyító. Így fele annyi mosóport kell használnom, mégis tiszták a ruhák és nem kell külön vízlágyítót használnom.

24. 4d9f8affae (válaszként erre: 22. - Cinka)
2007. nov. 8. 22:51
Szerinted ez kinek van meg?Ha a párom 95 ezret haza hozna én már attol boldog lennék!
2007. okt. 19. 22:47
sztem lehetetlen
22. Cinka
2007. júl. 6. 18:55

Itt vidéken nincs a közelünkben ilyen kuponos áruház. Mi havonta egyszer lemegyünk a Lidlbe, és csinálunk egy nagy bevásárlást. Pelenka, bébiétel, tisztítószerek (olcsók és jók!!), szárazáru (tészta, konzerv, nasi stb).Kb. 25-30 ezret hagyunk ott, de utána már csak a friss kajánakvalót vesszük meg.

Az újságban olvastam, hogy egy kétgyerekes család létminimuma havi nettó 171 ezer ft.

2007. júl. 6. 17:56

Pelust, akciósan nagy tételbe, vagy alább említett pontokért.

bababútorpl: eteőszék barátnőktől használtan veszem, de csak olyantól akiről tudom, hogy hogyan bánt vele. Autósülést, bébihordozót viszont újatt vettem.

Bébi kaját én fogok főzni, egyrészt mert olcsóbb másrészt én sem szeretm a konzerv kaját enni.

ruhácskából kevés, de új. Ezeket is lehet akciósan potom pénzért venni pl: C&A-ba. A turit nem szeretem, és más levetett göncét sem szívesen veszem magamra vagy adom a gyerekre. Játékokból szintén kevés, de új, illetve itt van olyan bolt, ahol új játékot kis hibával lehet venni. Pl: hiányzik róla egy matrica.

Könyvekre nem kell költeni, mert egy csomó megmaradt gyerekkoromból.

2007. febr. 17. 21:39

Nálunk szintén DM pont, kuponok, mivel már mindent esznek így nem gond a főzés, azt kapnak amit mi. Édességet egyáltalán nem adok nekik, így ezen is lehet spórolni:) Inni főleg vizet kapnak, nem szoktam teáztatni, gyümölcslevet is csak ritkábban. Ez csak szokatás kérdése, ha nem kapnak gyakran nem is követeleik, simán megisszák a vizet. Van nagy fagyasztónk, nyáron kis műanyag poharakban tettem el leturmixolt gyümölcsöt, ilyenkor csak felengedem és megvan a tízórai. Szoktam magában, de imádják darált háztartási keksszel összekeverve is.

Mikor még anyatejesek voltak sokat fejtem, nem vettem drága anyatejes zacsikat, a sima fehér 2 Ft/db-os műanyag poharakat szépen elmostam, abban fagyasztottam, egy darab alufóliával lefedtem amit befőttesgumival erősítettem rá. Ragtapaszból letéptem egy csíkot, azt ráragasztottam, arra írtam a mennyiséget meg a dátumot. Soha semmi bajuk nem volt tőle. Később ugyanilyenekbe mentek a főzelékek, vagy a leturmixolt husi. Azt megfőztem előre és kis adagokban lefagyasztottam, így nem kellett mindig vacakolni a pépesítéssel.

Melltartóbetétből tökéletes a kimosható is, nem kell feltétlenül eldobhatót venni. Ruházkodás turiból, gyönyörűeket lehet venni. Cipőt viszont mindig újat veszek, én nem szoktam nagyobbat mint a lába, bár az enyémeknek nem is nagyon nő, a tavalyi nyarat is simán kihúzták egy szandival és idén télen is elég az egy pár cipő. Használtan vettük a hordozót, kengurut, autósülést is,, ezzel is lehet spórolni, nem kell feltétlenül új mindenből. Vannak turik ahol játékokat is lehet turizni, ha sikerül ngyon jókat lehet vadászni, több is van amiről alig akarták elhinni a barátnőim, hogy nem új :) Aki pedig tud kicsit kézimunkázni, az nagyon jó kis takarót, baldachint, rácsvédőt, játéktárolót varrhat, a bolti ár töredékéért. Én hímezni szoktam, most csinálok falvédőt, meg sok gyerekmintás kép is van, nemrég készült el a magasságmérőjük. Így a szobai dekoráció is olcsóbban megúszható. A leporellós könyvek úgysem bírják sokáig, azokat bizományiban vettem, meg antikváiumban. Lehet találni sok szép állapotú használtat.

19. Edit78
2007. febr. 16. 12:51
a fotexnet.hu oldalán, ha rendelsz a Rossmanntól, februárban mindenre 20% kedvezményt adnak. pl pelusra is.
18. Darien
2006. dec. 13. 08:10

Sziasztok!


Van egy 15 pontig betelt DM-es kuponfüzetem, ami 15%-os vásárlásra jogosít. Én nem tudom felhasználni, szívesen közkinccsé teszem, és beteszem egy borítékba, ha valakinek szüksége van rá.


Puszi:

D.

17. Edit78
2006. dec. 11. 08:19
Ha az Alexandra honlapjáról rendelsz könyvet, minimum 25% a kedvezmény. nagy a kínálat, és tényleg olcsóbbak így a könyvek.
2006. dec. 4. 14:53
Én így csinálom: házi kaja,nem bolti, nagyobb ruhák, rendszeresen turkálok amikor 50% van.Így félévre előre van ruha.
15. Edit78
2006. dec. 4. 14:01

Akrá beteg vagy, akár nem, sajnos sokd dolgot vásárolunk gyógyszertárban, gyógyászati segédeszköz boltban. ezeket a kiadásokat lehet max. 30%-kal csökkenteni. mi a Generali ep tagja vagyunk, így arról tudok írni. szóval:


Egészségpénztári megtakarítási példa


Bruttó fizetés: 100.000,- Ft/hó

SZJA: 9.000,- Ft/hó

------------------------

9 000 * 12 = 108 000,- Ft/év


Generali Ep:

- kezelési ktg 0-100 000 forintig 9%, 100 001-től 1%

- befizetett összeg 30%-ával lehet az adót csökkenteni

- minimum havidíj: 4.000 forint

- közvetlen családtagokat kell/lehet megjelölni, pl.: szülő, házastárs, testvér, gyerek

- az egészségpénztári számlán december 31-én lévő összegig vásárolhatsz a következő évben sporteszközt (pl.: biciklit), vagy vehetsz részt rekreációs vagy gyógyüdülésen (pl.: uszodai belépő)

Példa:

Ha havonta befizetsz 10 000 forintot, akkor az egészségpénztári számládon 9 100,-Ft jelenik meg (októbertől 9.900,-), ezt visszakapod, ha beküldtél ekkora összegű számlát. De adó-visszatérítésként majd 3000 forintot kapsz vissza.

Ettől eltérő (azaz akár minden esetben más-más) összeget is be lehet fizetni, és így természetesen az adó-visszatérítés is több/kevesebb lesz.


Befizetés: 12*10.000 = 120.000

egészségpénztáron keresztül felhasználható: 10*9.100 + 2*9.900 = 110.800

Következő évi adó-visszatérítés: 120.000 * 30% = 36.000

Keletkező költség: 9.200,- Ft kezelési ktg,

Egyenleg: 36.000 – 9.200 = 26.800 (ez 22,33 %-os hozamnak felel meg)

A befizetés történhet utalással, vagy postai befizetéssel.

Így a levont SZJA (108.000) – ból visszakapsz 36.000- Ft-ot.

14. dogiz
2006. nov. 17. 13:12

Főleg az étrend!

Ha már akkora a baba, hogy pépes ételeket eszik, főzeléke stb.. mindig kortól függ, akkor a a bébiételt vedd meg, hanem az általad elkészítettet szerettesd meg vele. Gondolok itt spenót, tök, sárgarépa, levesek.... meg bármilyen étel, sokkal ízletesebb, s jobban fogja szeretni. Persze ha van rá lehetőséged, nyáron mikor olcsóbb megveszed, elkészíted úgymond mirelit árunak és télen nincs gondod...

13. Edit78 (válaszként erre: 7. - Time)
2006. szept. 3. 09:32

Szia Time!

szerintem is kixsit túlzás a HVG-s cikk, de sajnos csak 1 kicsit. én most vagyok 39 hetes, így már elég sok vizsgálaton voltam. magánorvosom van, aki figyel rám, szedtem vasat, Mg6-ot, MAternat, de mást nem. havonta egyszer voltam nála. vérvétel+uh sztk-ra ment a kórházban.

mi nem vettünk mellszívót, zacskót a tejnek, cumisüveget. optimista vagyok, hogy fogok tudni szoptatni, akkor minek. ha meg mégsem, akkor a férjem majd gyorsan megveszi ezeket. pelenkázót csináltattunk, mert a többi vagy horrorisztikus (pl: Brendon) áron volt, vagy olyan instabil, hogy nem mertem volna rátenni a babát. tudom ajánlani Helen Lothrop: Ngy szoptatóskönyvét. nem olcsó, de naggggyon szuper. a Kismamában is elég jó akciókról olvashatsz, én pl 5.000,-ért vettem kókuszmatracot.

12. Edit78
2006. szept. 3. 09:17

Sziasztok!

nekem is van DM-es kuponfüzetem. csak szóljatok, és átadom szívesen, ha kéri valaki!

11. ksmoni
2006. aug. 7. 15:43

A cipővel én szigorú vagyok.Alaposan döntünk,mert a nem megfelelő méret tönkre teheti a lábboltozatot.Nagyon fontos a minőség!!

Ruhánál nagyon jók a bababizományik,ahol alig használt cuccok negyed áron kaphatók.Ha ellen tudtok állni a kirakatok kísértésének.

92-es méretg nem szabad nagyon bespájzolni ruhaneműkből,mert félelmetesen nőnek,fejlődnek.

10. 'szti (válaszként erre: 9. - 'szti)
2006. júl. 31. 18:08
szept 30ig váltható be
2006. júl. 31. 18:08
Van kupon: baby olaj - 100 Ft,úszópelus - 150 Ft, baby lotion - 160 Ft, ha érdekel vkit, szóljon.
2006. júl. 31. 18:03

Sziasztok!

A lánykám most lett szobatiszta,így a pelust már egyáltalán nem kell vennem.De jó ötlet amit az előttem lévő hölgyek írtak.Sok ismerősöm van akik gyűjtik ezeket a pontokat,kuponokat.Vagy én pl.még úgy spóroltam,hogy magamon,magunkon is spóroltam,így talán a peluson,popsitörlőn nem kellett annyira.Pl.nem 3 havonta,hanem félévente vettem magamnak arcápolási cuccokat,vagy a nagyobbik gyerkőim nem ehettek meg egy nap 3 túró rudit,joghurtot,stb...

Nem rossz ötlet az sem,hogy oda menni vásárolni,ahol a legakciósabb a pelus.De mivel nekünk nincs autónk és ha pl.pont a Corában volt ilyen akció azért én nem vágtam neki,hogy egy kicsivel olcsóbban jussak egy csomag pelushoz.


Ruházkodás:Amíg benem tölti a 4-5 évet,én addig mindig mindenből nagyobbakat veszek a gyerkőimnek.Ruhát,cipőt,sapkát,kabátot,mindent.

Most nyár elején pl.vettem neki 24-es szandált,a 23-as lábára.Egyáltalán nem volt vészesen nagy,tud benne menni,szaladni szóval szerintem ilyen kicsi gyerkőknek nem érdemes pont akkorát venni amekkora a lábacskája,olyan gyorsan kinővik és mint pl.nekem aki nem szül több gyerkőt továbbadni nem fogom tudni a következő gyerkőmnek,így általában elajándékozom.Eladni még nem adtam el soha semmilyen gyerekrucit,én olyan jó szívű vagyok,hogy mindig odaadtam vagy a rokonságban,vagy bnőmnek,szóval mindig volt egy olyan szerencsés aki jól járt velem:)

7. time
2006. júl. 31. 15:18

Mi most készülünk a babóra, közben nemsokára lakásvásárlás, hitelfelvétel, nekem csökken a fizetésem, szóval nagyon számolunk. Az előbb berakott HVG-cikket túlzásnak érzem. Nyugtassatok meg, hogy nem így van!

Amiket eddig kismamáktól hallottam, láttam az a nagyobb tételben történő pelusvásárlás, ezt már írtátok is, illetve szerintem főleg az elején sokat lehet spórolni a gyógyszertári készítményekkel.

2006. júl. 31. 14:54
Ja, tényleg. Ha kéri vki a dm-es kuponfüzetből a babás cuccokat szívesen bedobom egy borítékba.
5. Hoxa
2006. júl. 31. 14:42

Én is állandóan gyűjtöm a matricákat a DMben és a Rossmannban is. Meg kuponozok! :))))

Belépek minden lehetséges klubba, ahol kupont, vag százalékot, vágy bármit adnak.


Friss anyukáknak szerintem érdemes a dm babaklubba belépni, kaptam egy csúcs kuponfüzetet, azokat vásárolgatom le. Meg a haviban is van néha babás cucc, pelenka. Minap 1800 forintot spóroltam meg így a 15%-os kedvezménnyel, meg párszázat a kuponokkal. Nem mindegy.

Bár én olyan vagyok, hogy máskor meg elszórom a pénzt, de azért mégis, valamennyivel kevesebb.

4. time
2006. júl. 31. 14:38

Sziasztok! Mondjuk inkább a szülés költségeihez kapcsolódik egy friss HVG-cikk:

[link]

Szerintem a költségekben elég nagyvonalú. Nem tudom, Ti, akik túl vagytok a szülésen mit gondoltok erről.

2006. júl. 31. 14:27
De mondjuk tapasztaltabb anyukák véleménye érdekelne, hogy mondjuk télen (vagy bármelyik időszakban) tényleg érdemesebb e a bébinek egy számmal nagyobb cipőt venni, mint amekkora kell? Valóban jól tudja használni, ha nagyobb?? És ki lehet használni?
2006. júl. 31. 14:24

Hát igen, ez jó kérdés. Sok függ attól, hogy mekkora a kicsi.

Mondjuk a pelenka a legnagyobb kiadás a babáknál. Mi úgy szoktuk csinálni, hogy körbejárunk sok boltot és ahol a legakciósabb ott vesszük meg. A legjobb akkor venni, ha összegyűjtötted valamelyik drogéria kedvezményre jogosító pontjait és kivárod, amíg leakciózzák a pelenkát (ilyenkor kb 10-15 esetenként 20 forinttal olcsóbb/db). Amíg kicsi volt mi olyat is csináltunk, hogy elmentünk pelenka nagykerbe és egyszerre megvettünk 300 darabot. Így lényegesen olcsóbb tud lenni. Kb 15-20 forint megtakarítás/db. Kicsiként 6-7 darabot is elhasznált egy nap. De számoljunk átlag 5 pelenkával az havi szinten: 2000-3000 forint között mozog.

Azt hiszem a pelussal lehet a legtöbbet spórolni kicsi korban. Meg persze azzal, hogy mondjuk elég neki egy evésre egy szem krumpli és egy répa levesnek. Vagy mondjuk egy kifli uzsonnára. Nem kell állandóan krémtúrót meg túrórudit ennie. Jó, ha megeszi az almát mondjuk és nem csak a banánt. Bár igazából a kaja még kiskorban filléres dolog.

1. Hoxa
2006. júl. 31. 14:12
Hogyan lehet a gyerekekkel kapcsolatos, elkerülhetetlen kiadásokból megtakarítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook