Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A családom... fórum

A családom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A családom...

17. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 16. - Galagonyabogyó)
2008. júl. 24. 08:49
Szerencsére nagyon szerették egymást, nálunk soha egy hangos szó el nem hagyta senki száját. Mindig nagy volt az egyetértés köztük, és apukám szinte rajongott anyuért. De szegények voltunk, ez az egy dolog volt, ami mindig "napirenden volt". Most anyukám már nem szegény (hozzáteszem rengeteget dolgozik érte), és lehet, hogy ez is közrejátszik a dolgokban. Megszűnt az egyetlen feszültségforrás, mi is kirepültünk (egy tesóm él vele), lehet úgy gondolja, teljesítette az életben, ami a "feladata" volt. Tényleg aláírom, rengeteg dolga volt velünk. Négy gyerek, az négy gyerek, emellett mindig dolgozott is, háztartást is vezetett, amibe persze nagyobb korunkban már mindannyian besegítettünk, kivétel nélkül. De nagyon hiányzik az a pici kis törődés, hogy néha felhívjon, és ne csak akkor beszéljünk, ha én hívom például... Néha úgy érzem, totál nem érdeklem.
2008. júl. 24. 08:39

Utlag már hiába sírja vissza az ember az éveket. Nem tudom miért,de mi emberek hajlamosak vagyunk az olyan dolgokat természetesnek venni mint a szeretet,és a törődés.És ha nincs,akkor hiányzik.


Kijár neki a nyugalom,de apukád mellett is felnőtt volt már az a 4 gyerek,akkor sem élt nyugalomban?Csak az új pasas mellett?!

2008. júl. 23. 10:35
Ugyan nekem a gyerekkorom nagyon szép volt, mégis átérzem, amit írsz. Az én apukám két és fél éve halt meg, azóta a CSALÁD, mint olyan, megszűnt. Anyukámnak is van új pasi. De szerencsére ő tényleg rendes. Nem mondom, hogy nincs feszültség köztünk, mert azért 25 év, az 25 év, és én addig láttam apukámat anyukám mellett, és ez nekem furcsa. De tényleg nem lehet rá rossz szavam, mindenben társa anyunak. Csak most már én nem létezem anyukám számára. Úgy gondolja -valahol igaza van-, hogy ő felnevelt négy gyereket, világéletében dolgozott, most már kijár neki, hogy nyugalomban éljen. Ezt alá is írom. De semmilyen problémámmal nem fordulhatok hozzá, mert akkor "felidegesíteném". Apukám más volt. Ő mindig várt...
2008. júl. 22. 19:48
Tedd meg amit tenned kell mielőtt ki semmiz a vagyonodból és a családod megmaradt tagját is tönkre teszi.
13. Galagonyabogyó (válaszként erre: 11. - 301fb80c1f)
2008. júl. 21. 06:41
Ezt mondták tesómék is sógórnőmmel.Pont ugyan ezt. Eljött hozzánk,és a nyugodt életéhez egyetlen akadály volt,én. A korához képest apu nagyon jó képű. Ezer meg ezer más nőt talált volna magának.
12. Galagonyabogyó (válaszként erre: 10. - 8d17011552)
2008. júl. 21. 06:39

Igen,belegondoltam. ÉS csak azt tudom rá reagálni,hogy nem vagy (unk) messze az igazságtól. Apu már betöltötte az 56-ot,világ életében dolgos ember volt,ezt sosem lehetett a szemébe vágni,hisz nálunk ő volt a mindenkori kenyérkereső.De most már ott tartunk,hogy munkát keres,és e4nnyi idősen nem könnyű. Miért nem dolgozik?Nem tudom.Nekem ezt sosem mondták. De most,egy hete voltam otthon,és azt mondják eladják a házat. Nincs vele gond,törvény szerint nélkülem nem lehet.Én meg nem engedem.

Amikor a mostani kedvesemmekl összejöttem,fel voltak háborodva,mert más felfogással él,mint ők. Azt mondta apu,hogy nagyon rosszul döntöttem,de én azt válaszoltam neki,hogy :"miért,hátte jól választottál?". És csak hallgatott. Nem mondta volna ki,hogy nem,mert eszméletlen mkacs és konok,de hazudni sem akart.

2008. júl. 20. 20:26
Abszolút igazad van; annak a nőnek semmi joga nem volt ahhoz h akár egy ujjal is anyukád cuccaihoz nyúljon. Mégis milyen ember az ilyen? Azok mégis csak rád és apukádra tartoznak. Én letörtem volna a karját! ez a nő nagyon bűzlik! Sztem arra hajtott ezekkel a dolgokkal, amiket csinált h az egyetlen akadályt az egész "behálózási hadműveletben", vagyis téged kiborítson és eltegyen láb alól. Jó, apukádat kihúzta a gödörből, de puszta manipuláció eredménye ez is.
2008. júl. 20. 09:56
Én helyedben kegyetlen játékot űznék az emlékeim visszaszerzésé ért,hiszen a ház a vagyon a gyűrűk és ami anyukád után téged illet ő jogtalanul nem veheti el még ha együtt is él apáddal és ki emelte az alkohol mámorból.Arra még nem gondoltál,hogy csak az anyagiak miatt csinálja és nem szeretetből,mert amit veled művelt(vel)az arról tanúskodik.Apám is ebben a cipőben járt ma már szinte hajléktalan.
9. Galagonyabogyó (válaszként erre: 5. - Maya80)
2008. júl. 19. 07:19
Köszönöm:)
8. Galagonyabogyó (válaszként erre: 4. - Agikas)
2008. júl. 19. 07:19
én is ezt remélem,csak az elején voltak kétségeim. Az jutott eszembe,hogy mi lesz,ha azt amit én kaptam otthon,majd akaratlanul a saját gyerekemnek is átadom. Hát erről még nem tudok nyilatkozni,de úgy gondolom,hogy az már egy jó jel,hogy felismerem a jó és a rossz közötti különbéget,hogy mi az ami egy kisgyerek lelki világát egy szempillantás alatt romba döntheti,és ha másnak nem is,de magamnak megígérhetem,tőlem ezt sosem fogja látni. Ez az egész egyetlen pozítivuma.Meg Peti:)
7. Galagonyabogyó (válaszként erre: 3. - Szakál Mónika)
2008. júl. 19. 07:14
Nagyon köszönöm,el sem tudod hinni,milyen jól esik amit írtál:)
6. Galagonyabogyó (válaszként erre: 2. - Genlips)
2008. júl. 19. 07:13
Én is így látom.Csak az önsajnálat és a depresszió mellett nehéz a kiút,és kellett az,hogy valaki fogja a kezem. És esküszöm,hogy sosem gondoltam volna,hogy egy interneten mgismert pasi lesz az.:)
2008. júl. 19. 02:44

Nekem sem volt igazi családom...

Remélem, a jövő kárpótolni fog Téged a múlt szenvedéseiért!

2008. júl. 18. 18:56
Igen, nem könnyű gyerekként megélni mindazt amit leírtál. Bízz abban, hogy veled ennek a fordítottja fog megtörténni. Szeretetben élni a pároddal, és majd a lelendő gyermek-, gyermekeiddel.
2008. júl. 18. 12:35
Bizony én megsajnáltalak, mert nagyon nehéz gyerekkorod lehetett és ahogy kivettem a szavaidból elég fiatalon érted meg anyukád eltávozását is. De szerencsére találtál egy szerető társat, aki ha nem is az édesanyád, de legalább szeret és ez a legfontosabb. Én biztos vagyok benne, hogy vele sikerül egy új családot alapítanod. Én nagyon sok sikert és kitartást kívánok hozzá. Remélem Te is megtalálod a boldogságot, mert megérdemelnéd!
2008. júl. 18. 11:36

örök szenvedésre senki sem ítéltetett!

beteljesítheted az életedet egy új családdal, a sajátoddal, hiszen szüleid is ezt tették: szülői családjuk után lett egy sajátjuk

2008. júl. 18. 11:03
Sokat gondolkodtam leírjam-e azt, ami már több mint 4 éve megkeseríti az életem. Ma reggel úgy döntöttem elkezdem. Sok olyan dolog van az életünkben, amiket nem tudunk előre kiszámítani. Pedig milyen jó lenne... Ha előre látnánk a jövőt és tudnánk rajta változtatni, biztos vagyok benne, hogy mindenki alakítana rajta legalább néhány kis apróságot...

Ugrás a teljes írásra: A családom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook