Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet ill. érdemes igényleni a gyest MOSTANÁBAN? fórum

Mikortól lehet ill. érdemes igényleni a gyest MOSTANÁBAN? (tudásbázis kérdés)


6. lufi
2008. júl. 17. 22:09
2 szülinapja előtt egy hónappal. Én is így csináltam.
2008. júl. 17. 16:34

Kapom a gyedet, és mivel a munkáltatóm nem TB kifizető hely, így alapból mindent a MÁK-nál kellett eddig is intézni, tehát ott gondolom akkor valahol vannak papírok rolunk, családi pótlék meg ilyenek.

Csak egy hónappal előtte lehet az igénylést benyújatni? Ezt nem tudom pontosan, barátnőm szerint mármikor. Vagy esetleg már most két hónappal előtte is beadhatnám a papírokat?!

4. 175c71a378 (válaszként erre: 2. - 025c5b6977)
2008. júl. 17. 16:22
Ha nem volt előtte gyeded alapból gyest szeretnél azt a gyermek születési anyakönyvi kivonatával lehet csak.
2008. júl. 17. 16:20

Szia!


Pont ma voltam gyed-et igényelni és nagyon kedves ügyintézőhöz kerültem, aki külön felhívta a figyelmemet, hogy a gyest a MÁK-nál kell igényelni a gyerek második szülinapja előtt egy hónappal.

2008. júl. 17. 16:19

Tudna valaki segíteni ezügyben? A barinőm május 21-én igénylete a gyest- és most sikerült elérni telefonon az illetékes szervet ahol közölték hogy legkorábban talán szeptembertől fogja kapni mert átszervezések miatt leterheltek nagyon.

Nekem szept 17+től lenne aktuális a gyes, és nem tudom hogy akkor mikor igényeljem hogy ne kelljen ilyen sokat várni. Mikortól lehet egyáltalán igénylést benyujtani? Meg kell várni amig lejár a gyed? Nekem tényleg a megélhetésem múlik ezen, hogyha nem kapom folyamatosan a gyed után, mert egyedül nevelem a fiamat, szóval nem leszek kisegítve ha majd visszamenőleg fogom megkapni....

2008. júl. 17. 16:17
Mikortól lehet ill. érdemes igényleni a gyest MOSTANÁBAN?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook