Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogyan késziti a különbözö húsokhoz a páclevet? fórum

Ki hogyan késziti a különbözö húsokhoz a páclevet? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 12. 10:24
meg sosem csinaltam paclevet.
7. diagonalt (válaszként erre: 6. - Varbóc)
2008. nov. 27. 14:14

Csatlakozom.Nekem is a napokig zöldséges páclében úsztatott szarvas husi az egyik kedvencem.Amúgy szeretem a szárnyas mellhez a fokhagymás tejes/tejfölös pácot.Marhahúst sokszor csak összekenem mustárral,majd behelyezem a hűtőbe gondolkodni egy napra.A nyulat olajos páccal szeretem,de ha nem túl fiatal vadnyúlról van szó,akkor néha vizes pácot is csinálok.A házinyuszinak,egy fokhagymás,zöld fűszeres olajos pácos bedörzsölés és néhány óra a hűtőben,fél óránkénti újradörzsöléssel.

Nem szeretem a kész fűszersókat.Jobban szeretem,ha tudom,h mi van abban,amit megeszem,nem pedig színezék és ízfokozó..:S

2008. nov. 26. 05:38
Minden vadhúst pácolni kell, mert kemények a hús rostjai, így azok lazulnak. Különféle eljárások vannak, de ezek közül a legjobb a zöldséges páclé.
2008. júl. 27. 12:03

Natur joghirtba áztatni/foghagyma finom bele/utána tört sós kekszbe panirozva kisütni.

Vagy még nagyon finom ha borba pácolsz néhány napig:a kivert hus/disznó-marhbors ,só utána egy lálba lerakod,majd egy sor karikára vágott hagynma és igy tovább.Végül fehér borral leöntött.

teflonba süsd ki és krumpli püré illik hozzá,a hagyma savanyúságnak.Probáld ki.

2008. júl. 24. 23:49

Kínai csirkeszárny (kb.5 db)

1 ek szójaszósz, 1 ek méz, 1 ek citromlé, 1 ek narancslé, 1-2 g fokhagyma, (bors)

Elég intenzív ízű, ezért 1-2 óra hosszát hagyjuk állni.

A legjobb WOK-ban sütni, nekem kissé odaég a cukortartalom miatt.

Szerintem jobb, mint a PLUS-ban kapható változat. fagyasztott.

2008. júl. 18. 10:16

Csirkemellet szoktam fokhagymás tejbe áztatni, úgy rántani.

Olyat is zsoktam készíteni, hogy erőspistát-mustáros olajba teszem a húst és úgy sütöm ki, nagyon finom.

Rántott húst úgy is lehet, hogy a húst egy éjszakára majonézes-hagymás pácba teszed és utána panírozod, a lényeg, hogy panírozás után azonnal meg kell sütni a húst. Nagyon finom!

Próbáld ki!

2008. júl. 18. 09:49

Vasi pecsenyéhez,fokhagymás tejbe áztatom.

Sült húsnál fűszer keverékeket használok,a Házi Arany ami nagyon bejött nekem,de szoktam azt is csinálni,hogy elkeverem egy kis olajjal,és azzal kenem be,és hagyom érni.

2008. júl. 17. 11:16
már sokat láttam és hallottam a húsok elözöleges bepácolásáról,de sajnos nincs egyetlen receptem sem.ha nektek van ilyen receptetek irjátok meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook