Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma voltam hasi UH-vizsgálaton.valaki tudna segiteni a lelet értékelésben? fórum

Ma voltam hasi UH-vizsgálaton.valaki tudna segiteni a lelet értékelésben? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 22. 05:52

szívesen segítek, de ahhoz látnom kéne a leletet

bővebb info a priviben

2008. júl. 16. 15:57

Keresztanyum is kővel küszködik, a doki kemény diétára fogta +gyógyszerek, és sok vizsgálat!



Gyógyúlj meg minél hamarabb!

11. kriszti0430 (válaszként erre: 10. - Böbe83)
2008. júl. 16. 15:34

Hűűűűűűűűűűűűűűű.......

Nem mondom hogy nem aggodom csak már nem annyira! :)

KÖSZÖNÖM!!!

10. böbe83 (válaszként erre: 2. - Kriszti0430)
2008. júl. 16. 15:24
Ne aggódj nagyon, csak kicsit. Szerencsére nem okoz vizeletpangást meg görcsöket. Majd kell vizeletvizsgálat, abból meg lehet kb állapítani milyen kőről van szó. És valszeg gyógyszeresen kezelik. Műteni ritkán kell.
2008. júl. 16. 15:21
Az eswl kezelés pedig külső lökéshullámon alapul. Összetörik, h ki tudjon jutni, ne aggódj nem lesz gond.
2008. júl. 16. 15:18
Aggódni nem kell. A követ hajtani kell. Ill. lehet.
2008. júl. 16. 15:18

Ezt találtam:


Tisztelt Doktor Úr!


Viszonylag fiatal vagyok (huszonéves), de már néhány hónapja vesekővel küszködöm. Az orvosok szerint egy kisebb kőről (6-7mm) van szó, amit majd valószínűleg ki fogok vizelni. De ez azóta sem történt meg, és kb kéthetente begörcsöl egy "kellemes" félnap erelyéig. A kérdésem az lenne, hogy a kivizelést mivel lehetne forszírozni? Van-e összefüggés a húgycső-nyílás átmérője (ha kisebb a pénisz) és a kivizelés esélyei között?


Előre is köszönöm a válaszát!



Kedves Kérdező!


Amennyiben 6-7 mm-es köve van, akkor egyrészről kőhajtókat kellene szedni (3x2 No-Spa, 3x1 Algopyrin és Rowatinex) folyamatosan.


Továbbá sikertelenség esetén ESWL kezelés javasolt.

2008. júl. 16. 15:17

Nem terhesség miatt! :( SAJNOS

Csak sokat fáj a hátam és hasam

2008. júl. 16. 15:17
Lehet, h nem fog magától kijutni, mert már elég nagy, de nekem még nem volt vesekövem, vagy nincs róla tudomásom.
2008. júl. 16. 15:15
Ja vesekő..
2008. júl. 16. 15:15
A neten nem találtál semmit? Esetleg vki akinek már volt hasonló. Terhesség miatt voltál? Abban talán tudok segíteni.
2008. júl. 16. 15:15

J. és b. vese norm.nagyságú,jobboldalon a kp.kehelycsoportnak megfelelően 6mm-es, baloldalon a kp. harmadban aprómögöttes pangást nem okozó kő látható.


Ezt műteni kell vagy ez miatt fájhat a hátam???

Csak jövhéten megyek az orvoshoz és nagyon aggodok! :(

2008. júl. 16. 15:13
Ma voltam hasi UH-vizsgálaton.valaki tudna segiteni a lelet értékelésben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook