Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen időközönként kell vagy érdemes meglátogatni a védőnőt? Van erre valami kötelező időszak? fórum

Milyen időközönként kell vagy érdemes meglátogatni a védőnőt? Van erre valami kötelező időszak? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 30. 14:40

Mindenkinek nagyon szépen köszi a hozzászólásokat!!! Ezek szerint nem ritka eset a mienk... :-(

13 hónapos a kisfiam és eddig szintén csak akkor jött ki hozzánk a védőnő, ha én telefonáltam Neki. Hozzá kell tennem, hogy máshova járunk gyermekorvoshoz, mint ahova tartozunk, tehát így még tanácsadáson sem nyílik lehetőség arra, hogy a saját védőnőnkkel találkozzunk.

Legutóbb 4 hónappal ezelőtt volt nálunk, akkor is én hívtam. Most viszont már a férjem egyenesen megtiltotta, hogy telefonáljak, sőt, annyira berágott amiatt, hogy nem jön, hogy azt mondta, panaszoljuk be, hisz nem végzi a munkáját... más meg örülne, ha lenne munkája...

És persze sokszor lenne kérdésem, még ha csip-csup kérdéseknek is tűnnek, de nekem fontosak... Meg az is megnyugtatna, ha rendszeresen "látná" valaki a gyereket...

12. vikasz
2008. aug. 5. 13:26

Nekem 7 hónapos a kislányom, és ezidő alatt talán 3-szor volt itt a védőnő. Ebből egyszer még a terhességem alatt. És nem is érdeklődik, hogy mi van a gyerekkel. Mi járunk tanácsadásra, és néha ott futunk össze, ha épp ő van ott a rendelésen. Ennyi.

Én meg azt hittem pénzt kéne adnom neki, hogy jöjjön. Ezért inkább nem adok.

11. yuhvan
2008. júl. 16. 16:06

Sziasztok!

Mi hozzánk a védőnő és a doktornő is az első 6 hétben minden héten kijöttek. Majd a védőnő havonta jött és jön azóta is, a doktornőhöz tanácsadásra pedig 2 hónaposkortól 15 hónapos korig minden hónapban bevittem. De annyira orvosa és védőnője válogatja ezeket, hogy csak na, pedig elméletileg a védőnőnek kötelesége lenne váratlanul minden hónapba megjelenie. Én nem panaszkodom nagyon rendes a mind a kettő a második babánkkal csak a beutalókért mentem a védőbe, azokért se mindért mert volt amit kihozott és az eredményeket is kihozta, pedig tanyán lakunk és saját autóval járki.

10. Ada12 (válaszként erre: 9. - *hera*)
2008. júl. 16. 15:22
Mi is jártunk tanácsadásra, de mivel más dokit választottam, mint a körzetbeli, ezért a védőnő, aki kijárt nem az volt, aki a tanácsadáson, hanem aki a körzetünkben.
2008. júl. 16. 15:16
Én havonta vittem 1éves koráig/az első hónapokban ő is kijárt elég sűrűn/.1év után már csak negyedévente mentünk,a 2éves státuszvizsgálatkor mondta hogy már csak 3évesen kell mennünk:)Amúgy a védőnőnek kötelessége hogy kijárjon a családhoz.
8. ts
2008. júl. 16. 15:16
Nálunk is a védőnő jön. 6 hetes korig hetente, utánna igény szerint. Persze én nem igényeltem, de általában minden hónapban rajtaütésszerűen megjelenik...
2008. júl. 16. 15:07
A védőnőnek kötelező lenne kijárnia a gyerek 3 éves koráig. Nálunk helyettesítés volt egy ideig, ezért 9 hónapig nem is láttam senkit, de igazán nem is hiányzott. Persze az hozzátartozik, h nekem már 20 hós a babóm :)) 1 éves koráig azért jó volt, h járt vki, meg Őt szerettem is nagyon.
2008. júl. 16. 15:03
nálunk csak a hazaérkezést követő napon jött,aztán én vittem
2008. júl. 16. 14:59

Nekem azt mondta a védőnő, hogy kötelesek látogatni a családokat.

Ha jól emlékszem először hetente jött, aztán fél éves koráig havonta. Persze 3 hetente nekem is vinnem kellett a pindurt tanácsadásra.

2008. júl. 16. 14:57
A védőnő sajnos nem jön. Nálunk a babával kell menni hozzá. Ezt Ő mondja.
2008. júl. 16. 14:56
az első 3hónapban heti egy alkalommal szoktuk vinni a babákat,aztán 2 hetente minnél nagyobb a baba annál ritkábban kell vinni!de ha bármi gond,kérdés van akár naponta is lehet látogatni a védőnői szolgálatot!3 gyermekes anyuka
2008. júl. 16. 14:55
A védônô jön, mert jönnie kell.
2008. júl. 16. 14:52
Milyen időközönként kell vagy érdemes meglátogatni a védőnőt? Van erre valami kötelező időszak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook