Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azért kérem a segítsegetek, hogy egy életre szóló dologban dönteni tudjak... fórum

Azért kérem a segítsegetek, hogy egy életre szóló dologban dönteni tudjak... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
195. ec63a7fc29 (válaszként erre: 3. - Emese0302)
2008. nov. 2. 19:42

Tartsd meg a babát, ügyes vagy, fog az menni.

Nem vagy túl fiatal, de jár a GYES, a Családi pótlék. Aki szeretni fog, az a babával is vállalni fog.


Azóta döntöttél?

194. c8b6b88a9e (válaszként erre: 3. - Emese0302)
2008. szept. 21. 19:29
Már valószínüleg döntöttél,de egy hazudós,pofozkodó hapsi és az anyagi gondok+a fiatal mivoltod sajnos affelé mutatnak,h jobb nem vállalni a babát.Egyébként miért nem védekeztek?
2008. júl. 30. 07:48
Mi újság Emese? Majd írd meg hogy alakul az életed, remélem minden rendben lesz és majd egy jobb időben lehet majd babókád.
192. pemete (válaszként erre: 191. - A74de3d08a)
2008. júl. 26. 19:57
Hát bizonyára így van, abban az esetben, ha elvégzed amit elkezdtél. Én abbahagytam, ilyen és olyan okokból és nem esett jól fizetgetni a törlesztőket, mikor a gyedem arra sem elég, hogy egész hónapban kijöjjön belőle a babakaja.
191. a74de3d08a (válaszként erre: 190. - Pemete)
2008. júl. 25. 11:29

mindenkitől bocs az offért. :-)

sok embernek csak ez az egy lehetősége van arra, hogy tanuljon.

szerintem mindenképeen megéri, és ha csak nem teljesen használhatatlan szakot végez valaki, akkor mindenképpen megtérülő beruházás.

190. pemete (válaszként erre: 189. - A74de3d08a)
2008. júl. 25. 11:24

Igen diákhitelt nagyon könnyen fel lehet venni, közel 12%-os kamattal, amit aztán lehet fizetni...

Lehet, hogy csak a mindenkori minimálbér 6%-a, de sokszor az a pénz is hiányzik az embernek... És nagyon rossz ám egy óriási minusszal kezdeni az életet! Én tudom én is felvettem, és a lakáshitel, meg mindenféle hitel mellett még azt is fizetni kellett.

189. a74de3d08a (válaszként erre: 124. - A74de3d08a)
2008. júl. 25. 11:20

helyesbítek.

most tudtam meg, hogy csak annak nem kell fizetnie, aki 2006 előtt létesített hallgatói jogviszonyt. :-(

igazából nem tudom teljesen pontosan a mostani szabályozást, de diákhitelt akkor is fel lehet venni, ha tanulni akar valaki (és megfelel a feltételeknek)....

2008. júl. 18. 20:10

Ne felejtsd el meggyászolni! Egy emberke volt, és ezt a lelked is érzi. Ne vádold magad érte mert szerintem úgy döntöttél hogy neki ne legyen rossz. Sok ember szidja az anyát hogy miért szülte meg. Te jót teszel ennek az emberkének hogy nem hozod olyan helyzetbe hogy egy olyan életet adj neki amit később megátkoz veled együtt.


Nagyon sok jót kívánok az életedbe, Emese, és remélem hogy lassan felnősz, még ha ilyen drága áron is, és megtanulsz a következményeken is gondolkodni. Tudom hogy így lesz. Remélem jól fog sikerülni a műtét és még egy nap boldog szívvel fogod közölni egy emberrel aki megérdemli hogy babát vársz tőle, és együtt fogtok örülni.

2008. júl. 18. 19:10

sok sikert:)

és kivánom rendeződjön az életed.

186. ájrin (válaszként erre: 182. - Emese0302)
2008. júl. 18. 19:09

A körülményekhez képest a legjobban döntöttél.

Kívánom Neked, hogy soha többet ne kerülj ilyen nehéz élethelyzetbe.

185. pemete
2008. júl. 18. 18:50
Sok sikert a jövőben!
184. 1eb84e4bad (válaszként erre: 182. - Emese0302)
2008. júl. 18. 17:48
Kitartás!!! Felejtsd el a pasit, és védekezz!
183. d0860dee94 (válaszként erre: 182. - Emese0302)
2008. júl. 18. 16:27

Emese!

nagyon sok erőt kívánok és vigyázz magadra!!!!

ne legyen az áldozat hiábavaló és értékelj át mindent magadban a párodról is meg úgy mindenről..., hogy amikor a következő jön ne legyen a szívedben és a fejedben aggódás a jövő miatt...


A védekezésre meg figyelj oda!

2008. júl. 18. 16:23

Köszönök szépen mindent,kaptam hideget,meleget...

Az abortusz mellett döntöttem...

2008. júl. 18. 11:43

és még annyit hozzáfűznék sokkal kisebb dologért vettek már el gyereket a családvédelmisek.ez is tapasztalat mint mondtam van barátnőm aki ott dolgozik, kimentek házhoz az apa nem dolgozik az anya nem dolgozik, a gyerekek meg higitott tejfölt kanak kb 1 hónapos kortól mert még tápszerre sem futotta.

a tulaj a lakásban már többször ki akarta lakoltatni, mert a rezsit és az albérletet nem tudták fizetni, és az önkormányzat szociális alapon kiállt mellettük.

de aztán már nem lehetett mementeni őket és elvették a gyerekeket. a csaj ki van bukva.

az apa is. és soha sem felejtik majd el, hogy igy jártak.

és ez a nem mindegy!!

én ezt nem szeretném.

180. 14775640c4 (válaszként erre: 177. - 2250724d1a)
2008. júl. 18. 11:38

én azt monodm igazad van.

sokan félreértik én sem azt mondtam egyszer sem hogy minden nemkivánt terhesség abortusszal végződjön. sőt!

pont én mondtam hogy ha lát valami pici esélyt a boldogulásra, és nem suli után szül nulla munkaviszonnyal és semmi segitséggel, akkor tartsa meg, de még felnőtt tapasztalt fejjel is sokszor megküzd az ember,én is sokat dolgoztam mégis alig álltak szóba velem a munkkadók csak mert gyerekem volt, ugyhogy nem a levegőbe beszélek, sokszor el sem mondtam hogy gyerek van mert nem vettek volna fel, és én mikor munkába akartam volna állni 35 éves voltam és jócskán volt tapasztalat és munkaviszony.

és ott volt a párom, tehát nem egyedülálló vagyok. sőt még igyis sokszor alig marad hó végén pénz pedig nem élünk nagy lábon.és ugy hogy ketten vagyunk. mi világ életünkben a saját magun urai voltunk, mindketten 18 éves korunktól szülőktől külön egyedülállóként eéltünk, tudom mi az kuporgatni és nem számitani senkire.

ugyhogy lehet hogy sokszor pesszimista vagyok vagy annak tűnök, de én csak inkább már az ovatosságra hajlanék.

nem szabad elkapkodni, és nem azért mert fiatalon nem lehet szülni.

de az tény nagyon nagyon rosszul is járhat és akkor sajna nagy baj is lehet.

2008. júl. 18. 09:38
Ha viszont mégis megtartod, vigyázz arra hogy ne érezd soha azt, még tudat alatt sem, hogy ő a hibás a te szerencsétlenségedért. Te vagy a hibás mindenért! És ha megtartod akkor válalnod kell egy életen át a felelősséget a tettedért és a döntésedért. Mert te csináltad és utána te akartad megtartani ezért te adj meg neki mindent ne várj arra hogy más nevelje.
2008. júl. 18. 06:40

Szia Emese!

Tudom hogy sokadjára olvasod de NE TARTSD MEG!!!

A hozzászólásaidból ítélve nagyon éretlen vagy és nem hiszem hogy elég talpraesett leszel ahhoz h nevelj egy kis gyermeket.

Nézd az apára tuti nem számíthatsz,egy idő után úgyis feladja szerintem (ő sajna meg teheti de TE NEM!!!)

Szegény Anyukádra meg ne is gondolj h majd Ő...

egy új pasi?hát nehéz lessz egy gyerekkel.

na meg a piszkos anyagiak is ott vannak(se gyed,se lakás,se "semmi"...)

Ráadásul a te esetedben nagy a veszélye a szülés utáni depinek ami nagyon veszélyes is lehet!

én így látom!

2008. júl. 18. 00:00

Végigolvasva egy nap termését, én, aki pont úgy mint iminimi szeretek az életre szavazni, és akinek 4 gyermek köszönheti az életét mert rábeszéltem az anyukájukat hogy ne öljék meg a magzatot,én, most azt kell mondjam hogy én bár megtartanám a gyermekemet, emesének nem ajánlanám.


Nem akarom megbántani, de aki egy nem kívánt terhességből nem tud tanulni az egy felelőtlen ember, akinek a gyermeke úgy fog járni ahogy szancsesz mondja. Ha pedig nem veszi el az életét amit én is remélek akkor csak az marad hogy nagyon elhatározza hogy feláldozza magát a babáért mindenáron és megváltozik....felnő, keményen fog dolgozni, vigyázni fog a gyermek lelki világára és egyáltalán a gyerek lesz neki az első az életében, minden vágyánál feljebbhelyezi az ő boldogságát, soha nem mond le róla, utolsó véréig küzd érte.


Vagy marad a iminimi 4. pontja.

176. iminimi (válaszként erre: 168. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 22:03

1. normális nőt mondtam.

2. annak rengeteg oka lehet, hogy miért kerül egy gyerek állami gondozásba

3. Ha már odakerül, az is szerintem a jobbik út, mintha megölnénk. Kap egy esélyt az életre.

4. Olyan szülőpárt is többet ismerek, akik évek óta várólistán vannak, nem jutnak örökbe fogadható gyerekhez.

Na, ezek csak a megjegyzéseim voltak, nem tanácsok már. A döntést nyilván a kiírónak kell meghoznia. Immár másodszor.

175. pemete
2008. júl. 17. 21:36

Hát akkor a probléma meg is van oldva!

Na jó én megyek aludni, jó éjszakát mindenkinek!

174. iminimi (válaszként erre: 173. - Pemete)
2008. júl. 17. 21:31
Igen, valóban vigyáznék is rá szívesen, amennyiben egy városban laknánk.
173. pemete (válaszként erre: 166. - Iminimi)
2008. júl. 17. 21:16
Akkor majd te fogsz vigyázni a gyerekére amíg ő megszakad a munkában? Mondjuk ez nem is rossz ötlet, vedd a pártfogásodba őket. Biztos jó lesz majd...
2008. júl. 17. 21:16
persze az idegbeteg nem szószerint van..
171. 14775640c4 (válaszként erre: 168. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 21:16

az a baj hogy sokan rettenetesen felelőtlenül szülnek akárhogy és ez a ló túloldala annak amit egy másik fórumba amibe irtunk hogy előbb a lakás aztán a gyerek. gyerekek miért nem ismerik sokan a középutat?

a gyerekhez szeretet kell, de egy olyan családban ahol kiegyensúlyozott a lelki háttér, és nem idegbeteg anya és egy agressziv apa neveli.

170. Raistlin Majere (válaszként erre: 167. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 21:14
Egyetértek.
169. Raistlin Majere (válaszként erre: 166. - Iminimi)
2008. júl. 17. 21:14
Miből tartsa el, ha életében nem dolgozott és a gyerek apja megbízhatatlan?
168. Raistlin Majere (válaszként erre: 166. - Iminimi)
2008. júl. 17. 21:13
Akkor miért van annyi gyerek államigondozásban?
167. 14775640c4 (válaszként erre: 166. - Iminimi)
2008. júl. 17. 21:13

én inkább nem mondok semmit. mert nem akarok semmi olyat irni ami maitt esetleg még nagyobb vita legyen.

inkább lépek. te igy érzed én meg másként. nem vagyunk egyformák, és nem itélem el hogy te másként gondolod, de viszont te igen hogy nem vagyok a mindenáron való csakazértis szülés mellett.

a kérdésben neki kell dönteni. és ugy dönt ahogy akar. volt itt ellene mellette. de inkább hagyjuk,és ne nyitogassuk ezzel egymás zsebébe azt a bizonyos bicskát :)

166. iminimi (válaszként erre: 163. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 21:08
Erre csak azt tudom mondani, hogy ez nem olyan kaliberű dolog, mint beülni az autóba... Annál is inkább, hogy már másodszor történik meg, sajnos. Amúgy még soha nem találkoztam olyan (normális) nővel, aki a gyerek mellett döntött, és megbánta volna. A kicsi szeretete, mosolya kárpótol a plusz munkáért. És megoldható, ha igazán akarod. Sok pozitív példát tudnék említeni. Soha nem tudnék az élet ellen agitálni!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook