Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes Olaszországba kaját vinni? Tapasztalatok... fórum

Érdemes Olaszországba kaját vinni? Tapasztalatok... (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 7. 10:54
Biztos nem síeltél még.... Én akár 6 napig zsíros kenyeret ennék, csak mehessek!!
2010. dec. 6. 18:39
Én inkább nem mennék el síelni, csak igazi olasz kaját ehessek :) A konyhájuk örök csodálója vagyok :)
2010. dec. 6. 17:26
Ajaj...az apartman már megvan, a síbérlet annyi-amennyi, de akkor feltankolunk kajával és piával!
2010. dec. 6. 16:35

Szerintem Olaszország Európa egyik legdrágább országa. Nem hiszem, hogy találsz olyat, esetleg elvétve, ami annyi, mint itthon.

Tavaly az egyik rokonunk jött haza úgy nyaralásból, hogy gyönyörű, de nem megy többet, mert koldusként nem szeret nyaralni.

2010. dec. 6. 16:30

Jó lenne valami újabb tapasztalat! Januárban megyünk síelni, appartmanban fogunk lakni, mert étteremre nincs keret.

Vajon mit vigyünk és mi a felesleges, mert ott sem drágább???

2008. aug. 11. 14:39
Wickucy: Szerencsére egy dekát sem híztam...pedig nagyon is hajlamos vagyok én is! És egy csomó sütit is bezabáltam. Egyébként tésztából kis adagot adnak...nekem ezek a natur saláták nem jönnek be, szerintem azt nem érdemes venni, hacsak nem vagy nagy salátás!
2008. aug. 11. 14:34
Mi közben megjártuk olaszországot...hát itt drága volt minden! Mondjuk a legközelebbi kisboltig mentünk üdülőkörzetben...1,3 e volt 1,5 liter fanta , a kola még drágább! Minden nap étteremben vacsiztunk 2 felnőtt, 2 gyerek...kávéval kb. 35-40 euro volt. Szerintem isteni a pizzájuk!!! Én itthon nem fogok egy darabig pizzát enni, hogy annak az emléke maradjon meg! A kenyerek, sonkák, péksütik...szintén nagyon finomak voltak :)
2008. aug. 7. 16:50
40 euro sztem állati sok, ha 4- en elmentek pizzázni. nem tudom milyen ott a pizza, lehet, hogy megéri az árát. de ennyi pénzből itthon legalább 6- 7 pizzát veszek üccsivel (amiből amúgy se bírnék 2 szeletnél többet enni)! :) mi szeptemberbe megyünk és én is attól félek, hogy nem fognak ízleni az ételek. mi sem viszünk elméletileg semmit (én ennek nem örülök, de 7 ember van ellenem :) ), félek, hogy éhen maradok majd. görögországba voltunk 1x, azt hittem ott egész nap gyrost fogok enni, hát 1x ettem, állatira nem ízlett! :) ízlések és pofonok! :) apartmanba megyünk, így nincs esély arra, hogy jól bereggelizzek. amúgy sem szándékozom minden nap, pizzát, meg tésztát enni, meg tudom is én mik vannak még ott.. nem szeretnék 10 kilóval nehezebben hazajönni. nem azt mondom, hogy salátán élek, vagy ott azon akarok, de ezek mind mind szénhidrátok! jajjj, rémes! :)
2008. aug. 7. 14:40

Amúgy Olaszországról már lentebb kifetettem a véleményem, olcsóbb, mint Magyarország. Bár én csak átutazóban voltam ott, 5 napig voltunk egy szállodában, de emellett jártunk boltba és éttermekbe, pizzázni, McDonaldsba, mindenfelé. Erről jut eszembe, a McDonalds Nagy-Britanniában a legdrágább, Franciaországban, Olaszországban, Cipruson és Magyarországon egyforma árak vannak. Egyedül most a forint értéke végett még ez is olcsóbb kell, h legyen külföldön. :D De eddig egy áron volt a többivel. Itt meg, ahol én élek, drágább, mert olyan extra olcsón nem adhatják, akkor mindenki ellepné őket. :D Így olyan áron kell adniuk, mint ahogy más kajázdák is adják a hasonló jellegű ételeket.

Viszont boltban vásárolva Nagy-Britannia is sokkal-sokkal olcsóbb Mo-tól. :D

2008. aug. 7. 14:33

Magyarországhoz képes szinte bárhol olcsóbban lehet élelmiszert venni, csak tudni kell, h mit kell venni. A kenyér vajjal és felvágottal nem valami nagy divat sehol sem. :D Ez olyan magyaros.

Egyébként főleg most, h a forintnak ilyen magas az árfolyama, végképp érdemes külföldön vásárolni. Aki közel él a határhoz, annak érdemes mindig átmenni a környező országokba, pl. Ausztriába átmenve egy 50ezer forintos bevásárláson 10ezret lehet spórolni és csak az élelmiszerről volt szó. A ruha is és minden műszaki cikk is jobban megéri. Irány külföld emberek, most éri meg, mert nagyon jó a forint - kár hogy odahaza ezt nem lehet érzékelni országon belül, az árak nem csökkennek, pedig kéne...

Én nem élek Mo-on, de ha hazalátogatok a családhoz, akkor innen viszem az ajándékokat, odahaza nem szeretek költekezni, mert irtózatosan drága. Szerintem a legdrágább hely Európában Magyarország minden téren... Pl. ugyanazt a takarót otthon is árulták a Lidl-be, mint amit mi vettünk itt, mi itt 3000 Ft-ér vettük, otthon meg 6000 Ft-ba került... És minden más is így van. Nem csak az ételek, a műszaki cikkek is extra drágák. Érdemesebb interneten megrendelni külföldről, még postaköltséggel is olcsóbb pl. egy laptop, mint amennyibe Mo-on kerül.

36. drnéni (válaszként erre: 32. - Tiduj30)
2008. aug. 5. 20:31
Nagyon igényes és finom kajához lehet jutni az utcai árusoknál is, így olcsóbb, és kellemesen el lehet fogyasztani egy-egy hangulatos helyen, mi sokszor csináltuk ezt. Bár hallottam, hogy most Rómában nem szabad közterületen enni. Nem tudom, ezt a helyiek mennyire tartják be...
2008. aug. 5. 19:10
szerintem is érdemesebb kaját hozni, mint vinni :)
2008. júl. 18. 10:27

Sziasztok!

Hogy lehet ilyen fórumot nyitni?Mert én is szeretnék!:)

Am ez csajos oldal mert én férfi vok csak találtam ezt!

Lécci segítsetek!

2008. júl. 18. 09:02
Felvágottat és sajtot ne vigyél. Finomabb sokkal az ottani és nem is drágább! Mi hozni szoktunk onnan.
2008. júl. 18. 07:59
Nekünk azt ajánlották, hogy Velencébe hajóval menjünk át! Azt hiszem olyan nagy éttermezést nem fogunk csapni. Bulgáriában, volt hogy 2-szer is vendéglőben ettünk 1 nap, de hát ott 4-en dugig ettük magunkat 3-4 e Ft-ból!:)
2008. júl. 17. 22:12
Inkább hozni érdemes.
2008. júl. 17. 13:03
szerintem mindenhova érdemes kaját vinni.
29. Manon
2008. júl. 17. 12:51

Sziasztok!

Én abba a táborba tartozom aki drágának találta Olaszországot. Mi Lignanoban voltunk, megátruccantunk Velencébe! Tényleg van Lidl, meg rengeted supermarketto (azt hiszem így írták:), de nagyon odakell figyelni, van ami megéri mert annyi mint itthon, van ami viszont iszonyatosan drága.

A közelünkben pékség volt, ott nagyon drága volt a frisspékárú, de azért megkostiztunk minden:)

Az éttermeknél is van, ami drága és van ami nem annyira, de nekem spec nem ízlett csak a pizza, pedig imádok minden olaszos kajcsit:)

Vittünk konzerves kaját, és szerencse volt, mert a párom csak azt ettem, mert annyira nem bírta az ottani kosztot, tehát ember függő is, hogy kell-e kaját vinni vagy sem. Ha befér, én vinnék, max hazahordom. De inkább legyen, mint hogy az ember bánkódjon.

Velence meg pláne drága volt. Főleg a parkolás (mint már előttem is írta valaki) de mindenkinek ajánlom a nagy parkolóházat, vagy a fizetős parkolókat, mert láttunk egy román autót amit éppen akkor szállítottak el, mert rossz helyen parkolt.

A körforgalomra is igaz amit írt valaki, nehéz volt megszokni, főleg az odaúton:)

De megérte elmenni oda, hihetetlen élmény volt.

Ja igen, és mi csak angolt értő pincérekkel és bolti eladókkal találkoztunk!

Manon

2008. júl. 17. 11:44

nem érdemes, vannak jó kis boltok. hát persze azért drágább mint itthon, de nem vészes. a zöldség gyümölcs olcsóbb. Én kipróbáltam 4 helyen a lassagne-t, arra ne számíts, h jól fogsz lakni, olyan kis adagokat esznek :D

kint is van olyan mint pl itthon a meki, csak ott SPIZZICO a neve, adnak egy pizzát, üditő + amit választasz. (gyümölcs tál, puding, sült krumpli)

attól se lehet jóllakni, de nekem izlett, csak kis adagok...

27. nyau82
2008. júl. 17. 06:51
Szia! ne vigyél! bármilyen áruházba bemész,a kaja szinte ugyanannyi,mint nálunk,van ami olcsóbb is.pl: paradicsomos dolgok,tésztafélék,édességek....mi egy nagy szatyor kajával felpakolva jöttünk haza,mert vettünk olcsó dolgokat.a szálláson reggelit és vacsorát kaptunk,de az is nagyon bőséges volt.még velencében is kajáltunk,és annak az ára sem volt a csillagos ég!
2008. júl. 16. 21:50
Az udulohelyeken persze minden dragabb. Ha viszont egu kicsit arebb kocsikaztok, talaltok boltokat mint pl. netto,lidl. Ezekbe megvenni a napi kajat pont ugyanannyi mint itthon, sot! Van dragabb es olcsobb etterem, ugyanugy mint nalunk. Ha talaltok egy kevesbe dragat akkor ugyannyi mint itthon. A legtobb helyen ki van rakva menu az ajtora, meg tudod nezni mi mennyibe kerul, meg mielott bemesz.
2008. júl. 16. 21:10
Köszönöm a válaszokat! Persze az ottani ízeket mindenképpen kipróbáljuk!:) És látom azért nem olyan vészesek az árak!
24. szanád (válaszként erre: 22. - Szanád)
2008. júl. 16. 15:18
legutóbb amikor voltunk a szállásunkkal szemben volt egy szeletpizzázó annyira rászoktunk hogy hogy esténként vettünk 5 szelet pizzát ez kb 10 euro volt és a család degeszre ette magát / jó nagy szeletet adnak
23. Raistlin Majere (válaszként erre: 2. - Tiduj30)
2008. júl. 16. 15:15

Nyugodtan beszorozhatod a hazai árakat 1,3-1,5-ös szorzóval. Drágább kint az élet, mint itthon. Persze, ha én kiutazok valahova szeretem az ottani ízeket kipróbálni.

Mondjuk nekem itthon kedvencem a bolognai spagetti, hát kint meg sem tudtam enni, olyan paradicsomosan készítették, égett tőle a gyomrom egész nap.

Érdekesek ezek a dolgok :-)

2008. júl. 16. 15:10

nem kell piszkálni , én csak az árakat írom hogy kb milyenek voltak...aztán mindenki eldöntheti hogy ez neki drága vagy sem, visz magával vagy nem visz magával kaját...

Amik még nagyon finomak voltak azok az utcai árusoktól szelet pizza ezek kb. 1.7 eu-tól voltak fölfelé

21. MelisUK (válaszként erre: 19. - Szanád)
2008. júl. 16. 15:08
Ok, akkor jól értettem. :)
20. MelisUK (válaszként erre: 17. - 2577cdcc12)
2008. júl. 16. 15:08
Egyet értek veled, a nyaralás legjobb része számora az eredeti helyi ételek felfedezése, kipróbálása. Nem csak a napozás és a tenger... :) Kultúra, ételek, stb. Így teljes.
19. szanád (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. júl. 16. 15:07
a húsokra írtam elsősorban.....
2008. júl. 16. 15:05
Egyébként szerintem minden szálláson adnak reggelit, az mindig benne van az árban. Jól be kell reggelizni és akkor elég csak egyszer enni pénzért napközben. Mi pizzázni jártunk a leggyakrabban, mert akkora adag, h alig fér az emberbe és nagyon olcsó. :) Megtaláltuk a legjobb pizzériát a városban, többször is ettünk ott. (Persze nem mindig pizzát, tésztát is és amíg a kompon voltunk, ott is végig olasz kaja volt, szóval már elegem volt a sok tésztából. De napi háromszor adtak enni a hajón, reggelire hidegtál, ebédre 3 fogásos meleg kajcsi, vacsorára 5 fogásos meleg kajcsi, este volt a desszert és a leves is.)
17. 2577cdcc12 (válaszként erre: 14. - Szanád)
2008. júl. 16. 15:04
Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de a nyaralás szerintem nem arról szól, hogy "egyszer meg lehet enni". Azt élvezni kell minden pillanatban, az evés közben is. Szerintem :o)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook