Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen természetes (alapú) szereket ismertek a magas koleszterinszint csökkentésére? fórum

Milyen természetes (alapú) szereket ismertek a magas koleszterinszint csökkentésére? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. kori54 (válaszként erre: 57. - Badstatin)
2013. okt. 21. 15:22

Különösen az agynak van szüksége a kolira. Ezért tartom én vagyis a szervezetem 8 közelében a szintet gyógyszer nélkül.

Miközben pont az agyérelmeszesedéssel fenyegetnek.:( De most akkor kinek higgyek ? vagy egyek sok kolbit, hogy magától lemenjen?

2013. okt. 13. 11:17
mez+orolt fahej vizben feloldva
57. Badstatin (válaszként erre: 56. - Eva7171)
2013. okt. 11. 15:38

Nekem van erre egy teljesen szemelyes teoriam ami megmagyarazza a szalonna/tojas paradoxont, ami tulajdonkepp az, hogy akik sokat eszik ezeket, azoknak alacsonyabb a koli szintjuk, ellentetben a hivatalos elvarassal.


A maj termeli 85-90%-ban a koleszterin es kajabol csak 10-15% vagy meg kevesebbet kapunk. Na most ha sok nagy koli tartalmu etelt eszunk, akkor a szervezet lejjebb fogja a koli termelest, es ezaltal csokken a koli szint. Magyaran a szervezet szabalyoz, gyogyszer nelkul is. Akik keto es paleo dietan vannak azok elmondhatjak mennyit esett a koli szintjuk pedig a hivatalos magyarazat szerint novekedni kellett volna.


Szoval jo etvagyat a szalonnahoz!!!

2013. okt. 11. 09:25

Most ettem reggelire kolbászt,például ez jó koleszterin csökkentő,mert zsíros.

A 36-os hozzá szólás szerint én megyek szembe a forgalommal,nem hinném.Csak engem már nem tudnak félre informálni,és a koleszterin szintemet a szervezetem állítgatja ahogyan szükséges,hol fel hol le.A koleszterin fontos az életben

2013. okt. 10. 20:02

Erdemes elolvasni az elso kommentart az elozo hozzaszolasomban kozolt linknel. Valami nagyokos Csaszar nevezetu doktor probalja megcafolni a Co-Q10 csokkeneset, es szubjektivan felrebeszel a szerencsetlen. Mint tudjuk a tenyek makacs dolgok, de eleg szomoru hogy egy elvileg hozzaerto szakember ennyire tajekozatlan (ha kedves vagyok) vagy durvan felrevezet es hazudik(ha morci lennek) ilyen fontos dologban. Na ezert nem bizom en az orvosokban, mivel az erdekeltseguk nem ott van hogy en olcson meggyogyuljak hanem hogy dragan es folyamatosan beteg maradjak.


Mindig meg kell nezni az erdekeltsegi oldalt ha valaki velemenyt ker....

54. Badstatin (válaszként erre: 53. - Kori54)
2013. okt. 10. 19:53

Jo a weboldal, amit megadtal. Kulonosen azt emelnem ki, hogy ha mar valakinek mindenkep kell a sztatin szednie, akkor legalabb szedjen melle Co-Q10 enzimet is, mivel a sztatin csokkenti ezt az enzimet ami nagyon fontos a sziv szamara is. Itt a magyarazat bovebben:


[link]

53. kori54 (válaszként erre: 52. - Badstatin)
2013. okt. 10. 12:51

Köszi, ez megnyugtató kissé. Azért van egy magyar honlap is, ahol a sztatinokról sok mindent meg lehet tudni és persze másról is.

[link]

2013. okt. 9. 18:14

Egyebkent mivel ez egy noi forum, talan a kozepkoru es idosebb holgyek megnyugtatasara irnam a kovetkezoket:


Noknel teljesen mas a magas koleszterin mint ferfiaknal. Kb. 55 ev feletti noknel (es ferfiaknal is 70 felett) abszolute nincs a sztatin szedesnek ertelme a szives problemak megelozeseben. Akiknel mar elofordult problema ott igen, de csak egy atlagos kozepkoru nonel magas koleszterin nem jelent semmit! Ezt megismetlem: Nincs olyan klinikai eredmeny ami kimutatna hogy van valami pozitiv eredmenye a koleszterin szint lenyomasanak sztatinnal. A halandosag ugyanannyi volt a sztatin szedok es a kontrol csoport eseteben, 55 feletti noknel.


Jo anyam aki 70 felett van szedi a sztatint mint a cukrot es egyszeruen nem birom meggyozni rola, hogy az orvosok hulyitik a nepet, es nincs az allitas mogott orvosilag kimutathato eredmeny. Ugyanez fentall az idos ferfiak eseteben is.


Hangsulyoznam hogy ez csak olyanokra ervenyes akiknek nem volt stroke-juk vagy hasonlo errendszeri megbetegedesuk es csak a magas koli szintjuk miatt aggodnak. Ha erdekel valakit angol link-et tudok megadni, magyarul nem hiszem hogy sok weboldal van e temaban...

2013. okt. 9. 18:02

>Ezt a hőhullámot nem értem, bőrvörösséget is csak nagy adagok okoznak, nem?


A flushing-et forditottam hohullamnak, de a borvorosseg/melegseg talan jobban hangzik. A Niacin-nek 3 fajtajat lehet kapni:


1. Normal. Ez a legjobb, de nagy adagban borvorosseget okoz, ezert kis dozisban kell elkezdeni is lassan novelni, akkor a flushing elmarad. Elkepzelheto hogy egyesek allergiasak es a lassu dozis noveles se megoldas, ki kell probalni.


2. Kesleltetett hatasu (time release) amikor a hatas egy hosszabb idotartam alatt fejlodik ki (4-6 ora), de ez megterheli a majat, ha jol emlekszem. Ha valakinek nincs szervi baja, megprobalhato.


3. No flushing tipus. Ami tul jol hangzik az altalaban gyanus es ezzel itt is igy allunk. A non-flushing tipusunak ugyanis abszolute nincs hatasa, ezert el is felejthetjuk. Ha lenne, mindenki ezt hasznalna.


Hat gyorsan ennyit a Niacin-rol...

50. kori54 (válaszként erre: 48. - Badstatin)
2013. okt. 9. 12:21

Szerencsés vagy, hogy így megoldottad. Én sajnos az olajokkal bajban vagyok. Próbáltam a halolajat, de nem bírta az epém, pedig már megműtöttek vele. Helyette ettem a mandulát marékszámra, mert arról is azt hallani, hogy leviszi a koleszterint. Nekem semmit nem segített. Fokhagyma kapszulát is eszem a trigliceridem már jó lett -talán ettől.

Ezt a hőhullámot nem értem, bőrvörösséget is csak nagy adagok okoznak, nem?

49. Annie1130 (válaszként erre: 48. - Badstatin)
2013. okt. 6. 19:34
A lenmagolaj is nagyon jó. Mind kapszula formájában, mind pedig salátára, kész húsokra löttyintve egy kis hidegen sajtolt olajat.
2013. okt. 6. 19:29
A sajat ertekeimet elfelejtettem megemliteni. Masfel eve az ossz koleszterin az 7.5 volt kulonosen 4.1 Tryg ertekkel tarsulva. Niacin es nagyon jo minosegu halolajjal utaljara az ossz lement 5.1-re es ami meg fontosabb, a tryg ertek az 1.9 lett. Azota nem szedem a Niacint, csak a halolajat. Ha valakit erdekel ezt Europaban Omacor neven adjak, de irto draga, tehat inkabb csak az olcso halolajat ajanlanam az is jo, csak abbol tobb pirulat kell bevenni. Ha hozzaadjuk a fokhagymat es a tokmagot, gyakorlatilag annak elegnek kellene lennie...
2013. okt. 6. 19:21
A vörös szőlőmag-örlemény nagyon hatásos. Többeknek segített a családban.
2013. okt. 6. 19:14

Erdemes felebreszteni ezt a beszelgetest. Eloszor par teny a koleszterinrol, csak hogy tisztaban legyunk vele hogy hogyan is alljunk a problemahoz.


Magas osszkoleszterin onmagaban nem jelent semmit es nem jelzi elore pontosan a szivproblemakat. Olyannyira nem, hogy a szivesek felenek teljesen normalis a koleszterin szintje. Maga a koleszsterin szint a legjobb esetben is az okozat es nem az ok. Na akkor mi a megbizhato jelzo ertek?


Ahol korrelacio kimutathato kesobbi szivproblema es kulonbozo lipid szintek kozott az a:


1. Magas VLDL (Very Low Density lipid). Ezt altalaban nem merik, ez az egyik alfajtaja az LDL-nek.


2. Magas Tryglicerid ertek. Ezt merik is es viszonylag egyszeruen befolyasolhato.


3. Az LDL/HDL hanyadosa. Minel alacsonyabb a hanyados, annal jobb. A lenyeg az az, hogy ha a "jo" koleszterin magas, akkor az segit sokat a "rossz" koleszterin magassagan.


Szoval mennyiek legyenek a fenti ertekek? Az LDL/HDL aranya 2 alatt, a Tryglicerid az 1.7 alatt normalis es 1.7-2.25 kozott enyhen magas, de mindenkepp 2.25 ala illene nyomni. A VLDL-t azt nagyon komplikalt merni, durvan a Tryglicerid 1/5-e, tehat a normalis ertek az 2-30 mg/dL.


Nagyon sok termeszetes szer van ami kedvezoen hat ezekre a magas ertekekre. A legjobb az Omega 3-ban magas halolaj. Fokhagyma kulonosen a nyers nagyon jo. Niacin (B3 vitamin) ugyancsak segit, de a 3 kulonbozo tipusabol azt kell hasznalni ami hohullamot okoz. Ezt ugy lehet kivedeni, hogy lassab emeljuk fel a szedett merteket.


Olyan szerek amiknek gyulladasgatlo hatasa van ugyancsak jok a szivproblemak megelozesere.

45. NOA (válaszként erre: 41. - Jooeva)
2013. jún. 18. 09:58

Értisztító vakcinákat be kellene adatnod.

dr Horváth István proff.. oldalán olvashatsz róla.


Ősszel fogom én is beadatni a párom holnap kezdni a kúrát.Ismerőseink esküsznek rá.-csak orvos meg ne tudja:)))

44. kori54 (válaszként erre: 41. - Jooeva)
2013. jún. 16. 15:37
Jó étvágyat ezekhez a finomságokhoz! :) Sajnos tapasztalatból mondom, hogy a mandula pl egymagában nem viszi le a koleszterinszintet. Én a belső héjával eszem, mert csak így szeretem. Nem eszem zsírosan, nem vagyok kövér. A családban nem tudok magas koleszterinszintről. Az epehólyagomat kivették, talán ezért nem tökéletes a zsíremésztésem. A szervezetnek szüksége van a koleszterinre és azt maga is termeli. Én gyógyszerrel nem fogom többet lenyomatni.
2013. jún. 6. 12:12
A reggelit nem lenne szabad kihagyni ebben a rohanó világban.Mindent enni mértékkel,és nem eltunyulni.
2013. jún. 6. 11:58
egyel sok almat es mandulat,es csokkentsd a zsiros dolgokat,mertekel ok persze.
41. jooeva
2013. jún. 2. 17:25

Nekem is genetikus eredetű a magas koleszterinem (anyukám szintén vékony, sokat mozog, semmi baja az égviláogn 65 évesen!).

Most 36 vagyok, nem akarok életem végéig gyógyikat szedni, amik többet ártanak, mint használnak....kicsinálja a májat, a vesét....

Szedtem én 1,5 évig steroid-ot, hát nem kívánom senkinek, több volt a mellékhatása, mint a segítsége....

Ja és parasztlány lévén, tanyasi disznó és csirkehúst eszünk, fincsi házikolbászt és szalonnát. Semmi pénzért nem mondanék le ezekről :P

Persze emellett sok-sok zöldség (szintén a tanyasi, amit anyukámék termelnek), gyümölcs, ami kertjeinkben terem...házi befőtt és lekvár....Igyekszem kerülni a félkész dolgokat és az E-kel telenyomott zacskós dolgokat.

40. kristo_f (válaszként erre: 39. - Kristo_f)
2013. jún. 2. 14:01
És mit nem irhatsz ide le? Nem értem.
39. kristo_f (válaszként erre: 38. - Eva7171)
2013. jún. 2. 13:59
Szerinted nem számit, illetve jó a magas koleszterin, nem okoz semmi gondot?
38. eva7171 (válaszként erre: 34. - Jooeva)
2013. jún. 2. 13:44

:))

Itt a pont,nem egy embertől hallottam a gyógyszer ilyen hatású,és még ha tudnák mit okoz.Jó kis epepangás is lesz tőle.

A többieknek szánva,nem én megyek a forgalommal szembe.

37. eva7171 (válaszként erre: 36. - Regin_a)
2013. jún. 2. 12:36

Hidd ezt,de erre nem ez a jó válasz.

Boldogok a tudatlanok,ilyen is van,de a bolondok még jobban.

36. Regin_a (válaszként erre: 35. - Eva7171)
2013. jún. 2. 11:02

Megy az ember autójával a sztrádán.

Rádióban bemondják: mindenki vigyázzon, mert egy őrült a forgalommal szemben közlekedik

Erre emberünk: mit egy? Az összes!

2013. jún. 2. 10:36

Ennyi embert aki elhiszi a koleszterin káros,olvassatok utána könyörgöm.Ide nem írhatom le de megtaláljátok, hol éltek a marson?

Megfosztjátok a diétával magatokat a normális táplálkozástól,plusz felesleges gyógyszert szedtek, mert mindent elhisztek.És még se lesz az eredmény jó,de miért is lenne amikor ez egy kitalált betegség.Az időskorban ez egy védőfaktor lenne.

Az orvosok meg azt mondják amit beletömtek a fejükbe

34. jooeva
2013. jún. 2. 07:50
Nekem év elején 6,7 volt a koleszerinem.Nem vagyok elhízott, jó a vérképem, mozgok eleget. Kaptam rá gyógyszert, ami 1 hónap alatt 7,2-re emelte meg.....Így elkeztem inni a tyúkhúr és az orvosi veronika keverékét teában. 6 hét után a koleszterinem lement 6,0-ra és a többi májenzim is csökkent. A kendermag kapszuláról is jókat hallottam.
33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - D0d8909694)
2012. dec. 20. 21:04

Tudni kéne az okot.


"Hogyan alakul ki magas koleszterinszint?

A magas koleszterinszint kialakulásának három fő oka van: a genetikailag öröklődő zsíranyagcsere-zavarok, az egyéb szervek - a pajzsmirigy, máj és vese - megbetegedései, továbbá a helytelen, túl zsíros táplálkozás.

A három ok közül egyértelműen a helytelen táplálkozás a leggyakoribb. Koleszterint csupán állati táplálékkal veszünk fel, így az állati eredetű zsírok arányának csökkentése lehet a megoldás azoknál, akiknél csak ez a kiváltó ok áll fenn.

A vérünkben keringő koleszterinnek csupán kb. egyharmada származik az elfogyasztott táplálékból, kétharmada saját testünkben (a májban) készül. A naponta mintegy 2 gramm mennyiségben előállított koleszterint szervezetünk a sejthártyák felépítéséhez, az emésztéshez szükséges epesavak-képzéséhez, a csontépítésben fontos D-vitamin.



Ha a megfelelő étrend ellenére sem csökken a koleszterinszint, akkor a fő ok vagy valamilyen egyéb máj-, vese-, pajzsmirigybetegségben, gyógyszer-mellékhatásban vagy pedig a genetikailag öröklött anyagcserezavarokban keresendő. Ilyenkor nem elég a koleszterinbevitel csökkentése, hanem orvosi kezelésre, gyógyszeres segítségre is szükség van.

Az öröklött hiperkoleszterinémia hibás génműködés következménye, és magas LDL-koleszterinszinttel jár. Ilyenkor a májsejtek nem képesek felvenni a fölös koleszterint, ami lassan lerakódik az érfalakon."

32. d0d8909694 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2012. dec. 19. 10:44

Köszönöm a tájékoztatást. Ezek szerint folsavat, B6 és B12 vitamínt kellene szednem? B6-ot szedek magnéziummal együtt. Az nem lenne elég?

Köszi a választ.

2012. dec. 18. 13:12

Attól függ, mitől magas!

Hasznos olvasnivaló:


[link]


"A homocystein kéntartalmú, nagyon agresszív aminosav. Optimálisan és kiegyensúlyozottan táplálkozó ember esetében nagyon gyorsan lebomlik.

Ám ha a szervezetben kevés folsav, B6- és B12-vitamin található, akkor hiányoznak azok az enzimek, amelyek irányítják a homocystein lebontását, ezért a vérben a szintje emelkedik. A homocystein sejtméregként hat, megtámadja az érfalat, gyulladást kelt, és durvává teszi azt. A megtámadott érfalak ideálisak az LDL-koleszterin számára, hogy plakkok formájában lerakódjon, és elindítsa az érelmeszesedés folyamatát."

2012. dec. 18. 11:12

Nekem 7,4 volt az összkoleszterin értékem, de a HDL (jó koleszterin érték) is magas. A triglicerid érték normális.

Gyógyszert nem szeretnék szedni.

Vajon a búzapehely-zabpehely reggeli segítene?

Eddig vajas kenyeret ettem kávéval reggelire, imádom a vajat. Lehet, hogy le kell mondanom róla?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook