Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » „Előtte – utána” Etikátlan reklámok fórum

„Előtte – utána” Etikátlan reklámok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. szept. 19. 08:02
Egyetértekkel azokkal akik nem hisznek és nem dőlnek be a reklámnak. Azt szokták mondani,hogy a jó bornak nem kell cégér, hát ez így is van
28. birogaby (válaszként erre: 27. - 4716605536)
2007. ápr. 16. 07:40
Teljesen egyetértek veled.Nekem a férjem által van lehetoségem betekinteni a tévés világba,és látom min megy keresztul egy anyag,mire képernyôre kerül.A mai technikával,csak azt nem lehet megcsinálni,amit nem akarsz.
2007. márc. 24. 06:12
"csodálatos", egy photoshop programmal mit lehet művelni bárkiből... Mint leendő újságíró, 2 féléven át csak montázskészítést, retusálát, képszerkesztést tanultam, hiszen ez elengedhetetlen, ha ezen a pályán akarok elhelyezkedni... senki ne higgyen a plakátoknak, hirdetéseknek, szupermodelleknek...
2007. márc. 23. 23:01
Nem igazan hiszek ezeknek a szereknek a hatasossagaban.Egy reklamot ugy csinalnak meg ahogy akarnak,addig vagjak az anyagot,amig azt a hatast erik el vele amit szeretnenek.De mi az igazsag?Ki tudja?!
25. zena01
2006. szept. 24. 19:32
Kész átverés, ezek a termékek legfeljebb a pénztárcát fogyasztják.
24. Droma
2006. aug. 31. 15:01

Hát én se nagyon bizok a reklámokban.

De van egy mellnövesztő szer.Az a neve hogy erdic.

Hallott már valaki róla?Mármint arról hogy hatott?

Mert azért bennetek jobban megbizok,mint az erdic fórumán lévő emberekben.

2006. aug. 31. 11:10

Ezek a reklámok valóban hamis illúziót keltenek a fogyókúrával kapcsolatban.Én is bedőltem sokszor, míg fiatalabb voltam. 20 évvel ezelőtt még Ausztriába is kiküldtem a férjemet, hogy az ott hírdetett csodaszert elhozza nekem. ímondanom sem kell, sikertelenek voltak a kisérleteim, 1-2 kilónál több soha nem ment le rólam.Két éve életmódot változtattam. Csak magamban bíztam és jól tettem 18 kg-ot játszva lefogytam, azóta is tartom, 1-2 kg ingadozással.(Nyaraláskor többet engedek meg magamnak).Alapszabályok: többször egyél, keveset! Keveset, de mit ne: Édesség, tészta, kenyér, burgonya, zsíros húsok, zsír.

Keveset, de mit: zöldség, gyümölcs (kivéve banán, szőlő) fehér húsok, hal, tojás, sovány sajt, túró. Kenyér helyett korpovit, vagy hasonló. Kávé, tea sovány tejjel (nem rossz, meg lehet szokni!) Két hét után elkezdődik a fogyás.

22. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Anda39)
2006. aug. 13. 19:06

Egyet értek veled :).


Kitartás, csak így tovább. A bicajozás és a duci tréning nem molesztálják az izületeidet. Esetleg, ha van kedved úszhatsz is, az is jótékony hatással van az izületekre :).

Sok sikert a fogyihoz :).

21. Anda39
2006. aug. 13. 19:03
Én sem hiszek semmiféle csodaszerben, ami majd szépen eltünteti a hájacskákat. Jó párszor szükségem volt már fogyókúrára, most is éppen benne vagyok egyben, viszont nem használok semmiféle port, tablettát,italt stb. az ún. szaunaövekről, fogyasztóruhákról nem is beszélve. Nálam az vált be, hogy keveset eszem, és mozgok. Hol Norbi duci tréning kazettájára, hol szobabiciglin, régebben még futni is jártam, de ma már az ízületeim nem bírják, talán ha soványabb leszek. ( Ha nem szültem volna ennyit, nem híztam volna el állandóan.)
20. nefis
2006. aug. 8. 13:01

Az egyik ilyen gyümi centrifuga (+daráló,+örlő,+turmixgép) is jó, asszem ugyan az a cég, ami a V-gyalut forgalmazza...

De a fogyis cuccokat én sem ajánlom, mert már láttam "hatásukat", azaz a nagy büdös semmit...

19. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Gota)
2006. aug. 8. 12:57

Biza, semmit sem érnek, nem véletlen kell csalni, hogy megvegyék!


Óva intek mindenkit a teleshopos és ehhez hasonlós cuccoktól!!

Na jó a V-gyalu az príma (de csakis a német fajta!!), de a fogyasztós és akármilyenes csodamasinától.


Azt nem értem, hogy a fogyasztóvédelmisek miért nem csapnak le rájuk, hogy becsapnak a reklámjaikkal?? Egy csomó hagyományos reklámot ezért tiltanak le, mert álítólag becsapósak voltak...

18. gota
2006. aug. 8. 12:51
Azért ez sztem gusztustalan. Én is marketinges vagyok, de ezeket az eszközöket nem engedem az embereimnek sem használni. Akkor inkább kitalálunk mást, h vigyék a terméket: (1-et fizet, 2-t kap, extra kihelyezés az áruházban, stb.) De ezeket utálom. Lehet ezt becsületesen is csinálni. Lehet, h ezek a termékek semmit sem érnek, azért csinálnak ilyen kamu dolgokat. Egyébként is már nagyon unom, h mindent felfújnak, mint a lufit. AZtán egyszercsak kidurran, és csodálkoznak, h nem marad semmi...
17. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - 'szti)
2006. aug. 8. 01:13

Jól látod :), simán meg lehet az öregítős progtammal csinálni a hízós féle változást is. Láttam hogy működik.


Lehet hogy az "előtte" és "utána" reklámban ugyanaz a nő van, de csak utána van, azaz az előtte soha nem létezett, csak megcsinálták.


Vagy amiről már olvashattatok itt, hogy az "előtte" kép alakját valaki "kölcsönzi" és az "utána" képen szereplő egyén soha nem volt olyan kövér, mint az "előte" képen.

Ez igaz a csodamasinák árusításánál is.

Soha nem lehet TVben sem látni, hogy "előtte" időben hogy élt az illető, csakis fényképen lehet látni, de minél többet tudok ezekről a grafikai programokról, annál kevésbé hiszem el a tényképeket, amiket nyomtatva látok!


Illetve létezik a fény-csalás is. Sok olyan reklám is van, ahol a két kép között csak a megvilágítás változott, az alak nem, és a súlya sem. Ezt a trükköt gyakran használjuk fotózásokon is, ha pl valamit el akarunk tűntetni onnan, ahova nem kell, gondolok itt hájacskára (mert a Modellkéken nem sok háj van, csak amolyan hájacska vagymi). Ezek után még csak hozzá sem kell ebben a kérdésben nyúlni a képekhez.


Szóval összefoglalva, akárhogy is van, nagy csalás ez az előtte-utána dolog!!! Semmiképpen sem azoktól a szerektől vagy a masináktól fogynak le azok az emberek.

16. Droma
2006. aug. 5. 14:03

Hát igen.:/

Én nem is nagyon hiszek az ilyen "csodaszerekben".

Ha le akarok fogyni,akkor kevesebbet eszek,és sportolok.Ez a legjobb módszer,szerintem:)

2006. aug. 4. 22:46
A tévében minden szuper, de a valóságban már nem annyira bulis. A technika minden eszközét bevetik csak azért, hogy meghülyítsék az embert és megvegye a termékeket.
2006. aug. 4. 22:45
Én már nem csodálkozom semmin. Az is tök poén a power juicer reklámjában, hogy külföldön olyan halk, hogy nem is lehet hallanai, amikor az ...Klub-on láttam alig hallottam, hogy mit beszél Leo és Éva, mert annyira zúgott.
13. Droma
2006. aug. 4. 19:04

Ja,értem!:)

Azért szomorú hogy minden sz*rt rá akarnak sózni az emberekre,hogy meggazdagodjonak.

12. szekeresnoemi (válaszként erre: 11. - Droma)
2006. aug. 3. 22:45
Az a lényeg, hogy ha nem jó a testtartás, akkor lefittyen a poci és az "előtte" képen mindenki úgy áll, hogy lefittyen és az "utána" képen mindenki tök egyenes. Hát persze, hogy nem látszik a pocak.
11. Droma (válaszként erre: 10. - Szekeresnoemi)
2006. aug. 3. 15:18
Púpos???
2006. aug. 2. 22:23
Az a gáz az egyik karcsúsító harisnya vagy mi reklámjában, hogy a harisnya viselése előtt mindenki púpos volt. :-)
2006. aug. 2. 15:08
Ma már olyan profi szg.programok vannak...ha öregíteni tudják az arcot, miért ne tudnák hízlalni vagy fogyasztani a testet?
2006. aug. 2. 15:05
Meg áll az ember esze hogy mik vannak:)))
7. greentee (válaszként erre: 6. - Droma)
2006. aug. 2. 08:02
Fotómodellként alkalmazták. A lightos 120 kilójával. :)
6. Droma (válaszként erre: 4. - Greentee)
2006. aug. 1. 16:00

De ezt gondolom nem legálisan csinálta.

Vagy igen?

5. Újév (válaszként erre: 4. - Greentee)
2006. aug. 1. 15:48
Ha jól fizetnek megyek én is:)))
2006. aug. 1. 15:42

Nekem van egy ismerősöm, akinek egy ideig az volt a mellékállása, hogy a fogyiszerek reklámjaiban ő volt az "Előtte".

Ez komoly, tényleg nem viccelek.

2006. aug. 1. 15:30

Nekem az tűnt fel, hogy az előtte képeket széthúzzák. Simán látszik, hogy a háttérben lévő dolgok mennyire el vannak deformálva.

Érdekes, hogy ezt mégis engedik, míg a délelőtt leadott esti film beharangozójáért akár meg is büntethetik a csatornát. Én ezt is büntetném...

2. rika
2006. aug. 1. 15:14
Én mindig azt hittem, hogy egyszerűen lefényképeznek egy kövérebb nőt meg egy soványat és valamelyik fejét rárakják a másik testére.
2006. júl. 30. 14:24
A reklámokat nézve ugyancsak könnyűnek tűnik a lefogyás, elég csak megnézni az „előtte – utána” címmel hirdetett meggyőző képeket. Egy televíziós újságíró utánajárt a reklámok mögött rejlő valóságnak.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook