Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beszedtem 1 doboz Lindynette 20 fogamzásgátlót. És most kezdtem el a 2-dik dobozt. TEHERBE eshetek védekezés nélkül? fórum

Beszedtem 1 doboz Lindynette 20 fogamzásgátlót. És most kezdtem el a 2-dik dobozt. TEHERBE eshetek védekezés nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 27. 20:49

Helló!



Abba szeretnék segítséget kérni hogy ma váltotam ki a fogamzásgátlomat stodette!Eddig nem szedtem gyogyszer de van egy picibabám!E hónap 19-én mult el a menszeszem!Ma bevettem az elsö szememet ez gondot okozhat?Szedjem továbbra is 20 napig vagy várjam meg mig meg jön a havi vérzésem ujbol?Elöre is köszönöm a választ!

2010. jan. 31. 16:21

Sziasztok! Nem teljesen ebbe a fórumba illő témával kapcsolatban kérdeznék, de látom, hogy szinte itt a legfrissebbek a hozzászólások:)

1 éve szedek fogamzásgátló tablettál, Lindynette 20-at. Az előző hónapban két alkalommal 1-2 órával később vettem be a gyógyszert, a mestruációm pedig a 7 napos szünetben nem mondhatnám megszokottnak, ill. nem is mondanám annak, két napig tartott és inkább barnás váladékozás volt. Csináltam terhességi tesztet is, ami negatív lett.. Van valakinek ilyen, vagy hasonló tapasztalata? köszi a válaszokat!!!!!

43. usacat89 (válaszként erre: 41. - Vikk21)
2010. jan. 7. 13:35
Nyugodj meg, védett leszel!
2010. jan. 7. 13:34
Sziasztok! Sürgős segítségre lenne szükségem, csak egy kérdés: 13napig szedtem a lindynette 20at, a 14.en véletlenül elfelejtettem bevenni, és másnapra (mára) megjött a mensturációm....már felirattam a következő hónapra lindynette 30at, most akkor mikor kezdjem el szedni? 7nap múlva, vagy már esetleg most?
41. Vikk21
2009. nov. 18. 16:34

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy a lindynette 20-ból már beszedtem egy levéllel,a menstruáció első napjától,de késleltettem,mert beszedtem a következő levélből öt szemet.Most a héten hétfőn betegedtem meg,de most az első nap nem vettem be,mert azt írja a tájékoztató,hogy 7 gyógyszermentes nap következik.Vagyis jövőhétfőn,kell elkezdenem egy teljesen új levelet.Most már akkor védett leszek így is,és nem kell kiegészítő védekezés?Várom mielőbbi válaszotokat,sürgős lenne:S:)Köszönöm!

2009. júl. 30. 17:22

Hahóóóó!

Valaki válszoljon nekem, mert fontos lenne!!!

2009. júl. 28. 17:13

Sziasztok!


Ebben a témában, csak más tablettával kapcsolatban kérdeznék. Az lenne a kérdésem, hogy most ebben a hónapban kezdtem egy másik gyógyszert (illetve a régi gyógyszeremet) szedni. A rövid sztori a régihez való visszatéréshez, hogy februában volt egy vesekövem és hozzá egy vesemedence gyulladásom . Akkor az urológus azt mondta próbáljak meg másik tabit, hátha attól van a kövem. Elmentem a nőgyógyászomhoz, aki felírta a Diane 35-öt csak attól hüvelygombám lett, visszamentem, hogy ez így nem lesz jó és újra felírta a Tri-regolt (a régi tabimat).

Azt mondta a dokim, hogy úgyanúgy folytassam az úgy gyógyszerrel, mintha a másikat enném, ne az első napon kezdjem, amikor megjön, hanem a 7 gyógyszermentes nap után - igaz ez 1 nap különbség.

Na szóval az lenne a kérdésem, hogy most megyünk nyaralni és azt szokták a tabik betegtájékoztatójára írni, hogy ha nem akarjuk, hogy megjöjjön pl. nyaralás miatt akkor csak folytassuk gyógyszermentes napok nélkül és ha a következő 21 tabit is beszedem akkor majd megjön rendesen utána.

Ti is így tudjátok, hogy lehet folytatni a gyógyszert, ha nem akarjuk, hogy megjöjjön?

Most a 21 nap alatt más védekezési módot is használunk, de a következő 21 tabinál már nem kell más védekezési módszer, mert védett leszek ugye?

Kicsit hosszúra sikerült, de azért várom a válaszaitokat. Előre is köszi!

2009. júl. 22. 18:19

sziasztok!

szeretném a segítségeteket kérni,mert ugyanis beszedtem már 14 tablettát a lindynette 20-ból, az orvosom azt mondta hogy 2 hetet elegendő várni a tabletta hatására, de azt olvastam a tájékoztatójában hogy 1 teljes ciklust (azaz 21 tablettát) kell várni. Szerintetek is elegendő a 2 hét várakozás hogy megbízható legyen a hatása?

2009. jún. 27. 17:09
Sziasztok 3hónapig szedtem a lindynette20 tablettát aztán most egy hónapja nem szedem. Az lenne a kérdésem ha újra el akarom kezdeni szedni meg kell-e várnom a következő menstruációt vagy esetleg el kezdhetem-e előbb is szedni?
2009. jún. 25. 07:44
Az apranaxot én migrénes fejfájásra szedem,de nem ajánlom sekinek,mert nem használ a gyomornak,ha tul gyakran szeditek.viszont nekem elmulasztja a fejfájást.ha egy nem is,kettö biztosan.
2009. máj. 18. 19:59

Első alkalommal történő szedés:

A Lindynette tabletta szedését a menstruációs ciklus 1. napján kell elkezdeni.

Megengedett a 2-5. napon való szedéskezdet is, ez esetben a fogamzásgátló szedésének első hét napján nem hormonális kiegészítő fogamzásgátlás alkalmazása javasolt.


További infó: [link]

34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Cyntia7)
2009. ápr. 16. 17:21

Úgy érted, hogy rendesen beszedted a 21 db-ot és tartottál 7 nap szünetet, utána most jön a következő doboz.

Az a kérdés, hogy a 7 napos gyógyszerszünet alatt teherbe lehet-e esni?

Nem.

A tabletta az egy hetes szünet alatt is véd!

Ne aggódj!

2009. ápr. 16. 17:15
sziasztok!nemreg kezdtem szedni a lindynette 20at,es bizonytalan vagyok kicsit.kiszedtem az elso dobozt,vartam egy hetet,es utana ismet szedni kezdtem.es amig nem szedem a tablettam,az 1het alatt is ved a terhessegtol?es amikor el kezdem szedni a 2.dobozt,akkor is mar vedett vagyok?mert baratommal egyutt voltam masnap,hogy megkezdtem volna a 2.dobozt,es felelk kicsit..legyszives irjon valaki,aki tud ra valaszolni!KOSZONOM
2009. ápr. 6. 12:57
köszi már csak annyi a kérdésem hogy vajon kell-e az első napit pótolni?
31. pemete
2009. ápr. 6. 12:55
Akkor is véd szerintem. De a biztonság kedvéért várj két hetet és csak utána szexeljetek más vádekezés nélkül.
2009. ápr. 6. 12:54
Én azt szeretném kérdezni, hogy ha nem a menszez első napján vettem be a gyógyszert hanem a másodikon akkor is véd már hét nap után vagy ilyenkor az első hónapban még nem ad védelmet?előre is köszi mindenkinek
2009. febr. 21. 08:57
Én szedem már 3 éve és nekem jó.Én nagyon rosszul voltam előtte mikor megbetegedtem.Ez segített rendezni a menstruációm.És sokkal jobb.Most kezdtem el újra szedni,mert babám született és most még jobb.De szerintem ahogy nő annyi menstruáció.Van akinek a no-spa is segít.
2009. febr. 20. 20:56
Mi ez:"elszedtem"ááááááá,ez fájdalmas!
2009. febr. 20. 20:53
Akárki akrmit mond évekig szedtem és semmi bajom nem volt tőle sőt fogytam is egy kicsit ami egész jó volt
2008. okt. 22. 14:23
Mi az, hogy "elszedtem"?
25. kisBea
2008. szept. 24. 09:50
Mind1,most már remélem,hogy a fogamzásgátló megszünteti a görcsöket és nem kell többet szednem.
24. c42a13b98c (válaszként erre: 23. - KisBea)
2008. szept. 23. 20:28
Rendben, csak más a hatóanyag! De még azonos hatóanyaggal is lehet különbség a hatásban...
23. kisBea
2008. szept. 23. 18:12
Én az appranaxra értettem.
22. c42a13b98c (válaszként erre: 21. - 372f7e7275)
2008. szept. 19. 11:31

Maga követ engem?!;-)


Az Apranaxról még embert nem hallottam, aki úgy nyiltakozott volna, hogy bármire is használt volna...


A diclofenac általában mindenre jó, izom, ízület, fog, fej. Nem csak fájdalomcsillapító, hanem gyulladáscsökkentő is. Viszont a gyomrot bánthatja, így reggeli után érdemes bevenni, de attól, hogy minden hónapban 2-szer beveszed(pl. a két legerősebb napon) semmi baj nem lesz.

Receptre adják, nem túl drága ezer valamennyi a 30 db, azzal évekig is ellehetsz...

21. 372f7e7275 (válaszként erre: 20. - C42a13b98c)
2008. szept. 19. 11:21

az apranax az nekem abszolut nem volt jó...igaz én nem hasi görcsre szedtem de nem vettem észre hogy használna


a diclofenac duó pontosan milyen jellegü görcsökre jó?

20. c42a13b98c (válaszként erre: 17. - KisBea)
2008. szept. 19. 11:18
Ja, és ha totál más a hatóanyag, akkor meg pláne más lehet a hatás! Ne hasonlítsuk az apranax hatóanyagát a diclofenac-hoz, nekem az még fejfájásra se használt! Látod, az egyikből 500mg se használ, a másikból meg 400 is, vagy a harmadikból 75 is!
19. 372f7e7275 (válaszként erre: 18. - C42a13b98c)
2008. szept. 19. 11:16
azthiszem ő az apranaxra gondolta az 500mgot:))
18. c42a13b98c (válaszként erre: 17. - KisBea)
2008. szept. 19. 11:14

Milyen 500 mg?! DICLONENAC DUO KAPSZULA! Egyik fele kék, a másik átlátszó és pici fehér golyócskák vannak benne(amik zörögnek, ahogy nyeled, ez nagyon mókás).

Nincs 500 mg-os belőle, csak 75 mg. Érdekes, hogy a sima diclofenac, ill. ilyen tartalmú készítmények(mint Cataflam) egyáltalán nem hatottak nekem, még a 100-150 mg sem. Ebből meg beveszek egyet reggel és egész nap hat.

17. kisBea (válaszként erre: 16. - C42a13b98c)
2008. aug. 27. 22:05
Ha az 500 mg nem segít akkor a 75 mg?
16. c42a13b98c (válaszként erre: 15. - KisBea)
2008. aug. 27. 19:02
Görcsökre Diclofenac Duo 75 mg kapszulát írass fel(csak receptre megy). Reggel beveszed és egész nap elvagy vele, de a gyomorra vigyázni kell(vagyis evés után vedd be)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook