Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segitség! Anya lettem! fórum

Segitség! Anya lettem! (beszélgetős fórum)


12. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Pötyianyu)
2008. júl. 15. 12:02
Elment a privi!
11. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Pötyianyu)
2008. júl. 15. 11:29
Írok privit:)
10. pötyianyu (válaszként erre: 9. - Mandula71)
2008. júl. 15. 08:10
Én is eddig igény szerint szoptattam, de egész nap csak szopiztunk, nem volt semmire időnk, sokat sirt, még nyügösebb volt, mind viszabukta a tejcsit.És akkor azt mondta a gyerekorvos hogy attol van görcse és azért bukik mert moho és sokat eszik.Alakitsak ki rendszert.... Mert ha én egész nap csak ennék akkor nem fájna a hasam és nem jönne vissza a kaja? Végül is igazat adtam neki.De sajnos a rendszer kialakitása nem megy. Egyáltalán hogy kezdjem???? Ma reggel is fél órát sirtunk akkor már senki sem birta és szopi lett a vége.
9. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Pötyianyu)
2008. júl. 14. 23:05
A teával az a bajom, hogy ha elfogadja a kicsi, akkor valószínűleg szomjas volt. Ha pedig szomjas, arra tökéletesen jó az anyatej is, miért adjunk helyette teát?
8. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Pötyianyu)
2008. júl. 14. 23:02

Szia!


Az én kisfiam most volt 6 hónapos és én igény szerint szoptatom az első perctől kezdve. A szoptatás nem feltétlenül jelent evést, a baba szopizással nyugtatja, altatja is magát. Teljesen normális, hogy csak a cicin nyugszik meg a pici. Nem kell eltelnie két szoptatás között megszabott időnek, akkor se, ha a gyerekorvosod ezt állítja. Sokan állítják, hogy maga a szoptatás ideje is legyen korlátozva (pl. max. fél óra), a szoptatási tanácsadók szerint ezt sem kell korlátozni. Én nem tettem, az első hetekben volt olyan, hogy egy szoptatás akár másfél óráig is tartott. Persze a baba nem evett folyamatosan, néha elaludt:) És mielőtt a kétkedők azzal jönnének, hogy a mell ennyi idő alatt felázik, kisebesedik, stb, ez sem igaz. Soha nem sebesedett ki a mellem (persze ennek az a feltétele, hogy a baba helyesen legyen mellre téve). Nem akarok most erről többet írni, mert lassan már megköveznek érte,annyi topicban leírtam a váleményemet:D Ha érdekel még valami ezzel kapcsolatban, írj privit.

Alapvetően egyébként azt kellene eldöntened magadban, figyelmen kívül hagyva a környezeted véleményét, hogy te mit szeretnél? Igény szerint szoptatni, vagy kivárni a 3 órákat? Szerintem akkor tudsz tovább lépni, ha ezt eldöntötted:)


Sapka szerintem még ilyen pici babára egész nyáron kell, védi őket a naptól, széltől. Az én fiam egy rövidujjú bodyban alszik, és egy textil pelenkával van betakarva. A te csemetéd még nagyon pici, így én a te helyedben egy vékony rugit azért adnék rá (mondjuk ha 30 fok van a szobában, akkor azért nem feltétlenül, bár a zokni esetleg akkor is kellhet a lábára:D).

7. b2076ec79b (válaszként erre: 5. - Pötyianyu)
2008. júl. 14. 18:13

nem hagytam sírni sose. amikor enni akart, akkor etettem. Teát én is próbáltam, néha bevált, de inkább tejjel próbáltam itatni.

A szokásokat hagytam maguktól kialakulni. Eleinte nem volt egyszerű, mert persze babó tuti akkor ébredt reggel mikor a nagylányt kellett indítanom az oviba. :) De mostmár ez is "elmúlt". Végülis a család is igazodott a babához és a baba is a családhoz. Én azon a véleményen vagyok, hogy mindig az a legjobb egy babának, ami az anyukája szerint az és sajna magadnak kell kitapasztalnod a kisembert. Nyilván tanácsokat lehet kérni és kapni, de ami másnál bejött nem biztos hogy nektek is jó..

6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Pötyianyu)
2008. júl. 14. 15:19
Nekem már ez nem aktuális, mert megnőtt a "picike", de én 3-4 óránként szoptattam. Egyszerűen nem szoptattam meg csak azért, mert sírt, hanem megpróbáltam másképp megnyugtatni. Mondjuk én eléggé mászkálós voltam már akkor is, és elég macerás, ha valahova elindultam volna, és még oda se érek, már szoptathatom újra. Én ezért is írtam, hogy már csak magad miatt is jobb a rendszer. Meg ha el kell valahova menned, akkor mi van? 1 óra alatt sehova sem jutsz, semmit nem tudsz elintézni, stb...
5. pötyianyu (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2008. júl. 14. 15:15

Szia!

És hogy alakitottad ki a szokásaitokat? Hagytad sirni amig letelt az idő? Mert ehez nekem nincs szivem.... Adjak teát neki?Egyesek szerint nem jo.....

4. pötyianyu (válaszként erre: 2. - 2577cdcc12)
2008. júl. 14. 15:09
Szia Villers! Köszönöm a gyors választ :) Te milyen idoközonkent szoptatsz és hogy sikerult elerned hogy kialakuljon a rendszer?
3. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Pötyianyu)
2008. júl. 14. 15:05

Szia!


Itt a cáfolat :) Az én védőnőm szerint a kezdést kell nézni és ahhoz kell számolni a következő evést. Na most légy okos :DD

Egyébként nekem azt javasolták, hogy max fél órát legyen mellen a baba. Mi is sokat kínlódtunk a második babával. Napirend terén a védőnőm is mondogatta, hogy alakítsak ki szokásokst..stb. Állítólag kb 3 hónapos korára "jegyzi meg" a napi rutint. Én azonban hagytam őt és a nagyobbik lányomat is anno , hogy magától kialakítsa a napirendjét. Most a kicsit 4,5 hónapos és teljesen rendben vannak a napjaink, már eléggé kiszámítható.

2. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Pötyianyu)
2008. júl. 14. 14:57

Szia!

Szerintem a gyereknek, és neked is jobb, ha valamiféle rendre van szoktatva, lévén akkor Te is könnyebben tudsz tervezni. Én speciel biztos nem szoptatnám 1-2 óránként, egyébként a befejezéstől számolva. Az hogy hasfájós, az csak egy lehetőség, a legtöbb sírós babára ezt mondja az orvos, nekem is ezt mondta, és az összes ismerősömnek :o). Az meg hogy csak a cicin nyugszik meg, arra nem megoldás, hogy akkor megszoptatod.

Én sima ujjatlan-lábatlan ruhában altattam, és ha meleg van, akkor teljesen felesleges a sapka, kivéve, ha napra viszed, vagy ha esetleg szeles az idő (a füle miatt). Egyébként szerintem a legtöbb szülő túlöltözteti a babáját, mert fél, hogy megfázik. Sokan fürdőruhában izzadva tologatják a pulcsiban lévő gyereküket...

2008. júl. 14. 14:46

Sziasztok anyukák!En egy tanacstalan anyuka vagyok, akinek rengeteg kerdese van 4 hetes kisfia szuletese ota. Pl. a szopizással, hogy ki hogyan alakitotta ki a szopizás "napirendjét" mert nálam sehogy se megy... Hol 1 orankent hol 2 hol 3 szopizunk....A gyerekorvos szerint 2 oránál kevesebbnek nem szabad eltelnie a szopizások közt.De honnan számolva? A Kezdéstől vagy a befejezéstől? Akkor hogy van hogy egyesek mégis az igény szerinti szopizást javasolják. Nagyon siros hasfájos babám van..... Csak a cicin nyugszik meg.

Most nyáron szerintetek hogyan kell őltöztetni a csecsemőket.Meddig kell a sapka? Ti miben altatjátok?

Egyelőre kezdetnek ennyi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook