Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

2007. júl. 2. 15:46
Az Octenisept spray ugyanilyen hatásos, széles spektrumú szer. Mindenre jó, tehát piercingre is, lehet akár intim, vagy szájon belüli. De égés, horzsolás, gombás fertőzés (nemi szerveken is!), foghúzás utáni seb kezelésére is kitűnő.
177. Mókica
2007. júl. 2. 12:39

Szerezzetek Hydrogen Peroxidot, ez egy olyan fertőtlenitő amit a kórházakban is használnak..én anno ezzel kezeltem a begyulladt köldökömet. Teljesen meggyógyul tőle...ennek az a lényege, hogy kipezsegteti a bacika...olyan mintha egy pezsgőtablettás vizzel öntötted volna le:)Hatásos!

Amúgy ez bármilyen sérülésre jó!


Nekem pár hete volt nagyon begyulladva, bekeményedett,gennyes,piros volt...talán 1 heti kezelésse teljesen meggyógyult!

176. pp (válaszként erre: 174. - Koda32)
2007. júl. 2. 12:34
Nyugodtan újra lehet szúrni, ha a heg engedi.
175. gota (válaszként erre: 174. - Koda32)
2007. jún. 29. 12:19

Én nem szúratnám újra a helyedben. Anno nekem is begyulladt, kivettem, de nagyon hamar összenőtt... Aztán inkább nem szúrattam újra, ha egyszer nem bírta a bőröm valamiért, akkor inkább nem erőltettem...

De persze ahogy gondolod...

174. koda32
2007. jún. 29. 12:14
32 éves vagyok.Tavaly januárban volt egy hasplasztikám és a köldökömet visszavarták.A heg látszott takarótetoválást csináltattam és szép lett.Gondoltam,ha már lapos a hasam még egy piercing belefér.Szépen gyógyult,de idén 3 hónapja begyulladt,alkohollal törölgettem és lehet ettől vékonyodott el a bőr.Kiszakadt,de nem maradt látható nyoma.Most ujra szeretném szúratni,de nem tudom lehet-e?
173. pp (válaszként erre: 172. - Antata1)
2007. jún. 1. 15:12

Bocs, ha keményebben fogalmaztam :)


De még mindig nem értem, hogy ha épp azt tapasztaltad, amit írtam is (hog yaz alkoholtól csak roszabb lesz), akkor mi a gond végülis. (Jó, lehet, hogy ok nélkül azok közé soroltalak, aki csak kérdez, de nem olvas, és ugyis mindeg mit mondanak neki :) Bocs, de itt jórészt ilyenek voltak előtted:)

Az igaz, hogy a neten mindenféle vélemény van, de azt hiszem nem jelenthet különösebb gondot annak kiszűrése, hogy ki az aki hozzáértésből mondja, és ki az, aki csak hajtja a hülyeséget. Az alkohol az jó fertőtlenítésre pl szúrás előtt, vagy magát az ékszert, de nyílt sebet nem szabad vele kezelni.


Amugy nekem már az gyanús, ha valaki a Hoxán akar mindent megtudni a testékszerről, valami kompetensebb oldal helyett :) Látod, ha nem vagyok itt véletlenül, akkor biztos elkezdik neked mondani, hog yaz alkohol az mennyire használ :)


Az ellentmondásra:

Az, hog yóvni kell víztől, az nem azt jelenti, hogy nem érheti víz. Csak nem szabad kiáztatni. Minél kevesebbet legyen vízben, de azért tisztálkodni szabad. Kamillával ha naponta 2 szer átmosod, akkor az azért nem olyan, mintha órákat ülnél a kádban, vagy medencében :)


Az a leglényegesebb, hogy kezeld rendszeresen, de ne vidd túlzásba, az sem jó neki.

172. antata1 (válaszként erre: 136. - Pp)
2007. máj. 31. 19:30

Szia!


Bármily hihetetlen végigolvastam az itt írtakat, és ami még hihetetlenebb nő létemre tájékozódtam a netről.De ha te már mindezt megtetted ,jól tudod, hogy hány féle és milyen szerteágazó vélemények vannak arról, hogy mivel kezeljem illetve mivel nem a piercinget.


Csak a leggyakrabban látható példák: alkohol, vagy betadine, vagy akár tetrán kenőcs, no meg tengeri sós oldat..vagy ha fürdesz, akkor használj antibakteriális szappant...


Pl. egy ellentmondás számomra:hogyan óvjam víztől, ha kammillázom?


És annak ellenére, hogy nem plázában csináltattam az ékszeremet hanem teljesen kultúrált és főkent megfelelő higieniával rendelkező tetováló szalonban,nekem az alkoholt javasolták.


Tisztában vagyok vele, hogy hosszú a gyógyulási folyamat, s mivel sem hátráltatni sem elnyújtani nem akarom úgy döntöttem, maradok a szakértő javaslatánál.

Mivel azonban észrevetem, hogy a bőrömön éppen ott van bőrpír ahol alkohol éri és szárítja nagyon, gondoltam regisztrálok ide és kérdezek.


Naív voltam, mert egy számomra új dologról a csak olvasgatás helyett nálamnál tapasztaltabb emberek véleményét kértem?


Mindenesetre köszönöm, jól vagyunk a kicsikémmel, és hálisten már nem érzékeny, tehát a gyógyulás elindult azt hiszem.


Szép estét mindenkinek!

171. pp
2007. máj. 31. 18:11

Én is erről beszélek, nehogy félre legyek már értve!


Tudni kell mit vállal az ember, és utána kell nézni mindennek. Ha a srác tudta volna, hogy nikkelalergiás, akkor olyan ékszer kellett volna, ami nem tartalmaz nikkelt, és kész. Persze ehhez ismerni kell az ékszereket, a kockázatokat, stb stb, nem bemenni az első "szalonba" amit meglát, merthát az osztálytársának is van, neki is kell, de fogalma sincs mit csinál. Magyarországon a testékszerek majdnem 100%-át vitrinből veszik, ahol kibontva (soha be sem volt csomagolva) oda van lógatva egy gombostűre. Esély nincs arra, hogy tudja, hogy egyáltalán milyen anyagból van, pedig a legtöbb ilyen az kínai szar, ami még csak nem is "orvosi fém", még övcsatnak is káros lenne.) Legtöbbnek fogalma sincsen róla, hogy lehet minőségi ékszereket venni, steril csomagolásban, és persze leigazolható származással, ráadásul az is pontosan tudható, hogy miből van, így a megfelelő anyagot is ki lehet választani. Az a legszebb, hogy többe sem kerül, mint a gagyi.

Szóval ezt kéne megértetni, dehát ez nem érdeke azoknak a szalonoknak, akik inkább megveszik 150-200 FT(!!!) ért az ékszert, aztán beszámítják a szúrásba 3-4 ezerért! Arról nem is beszélve, hogy nem értem mért hivatkozik mindenki arra, hogy szalonban csináltatta, mintha az jelentene valamit, hisz bárki nyithat szalont, olyan is, aki még életében nem szúrt. Persze, hogy kihasználták sokan, mikor napi 50 köldökpirszinget lehetett szúrni darabját 3-4 ezerért, mert mindenkinek az kellett. Mekkora üzlet!


Szóval meg kell keresni a hozzáértő helyeket, és megfelelő ékszereket és akkor minimális a kockázat, de azért azzal is jó tisztában lenni. Szerintem ennyi lenne a lényeg.

Itt is igaz, ami sok helyen: nem az ékszer a hibás, hanem az ember!

170. f124753f33 (válaszként erre: 169. - E71af41436)
2007. máj. 30. 21:25

Na valami ilyesmiről beszéltem.

Igenis figyelembe kell venni a test figyelmeztető jeleit, mert nem véletlen.


Amúgy sajnálom az ismerősödet :(

2007. máj. 30. 21:22

Akkor én mondok egy konkrét példát.

XY pár éve a nyelvébe rakatott egy csodabogyót(bórzasztóan nézett ki).És úgy fél év után elkezdett betegeskedni. Először csak sima megfázás,azután szünni nem akaró tüdőgyulladás,majd skarlát.

Sajnos a skarlát annak ellenére okozott olyan károkat a szervezetében,ami örök életére kihat,hiába volt akkor már korházban.

Akkor ugyan meggyógyult ,rengeteg antibiotikumot kapott,de pár hónapra rá ismét visszaesett. Teljesen legyengült az immunrendszere és bizony akkor már élet-halál között lebegett.

Ekkor a betegség a máját támadta és szívizmot.

Mivel besárgult beszállították a László korházba,ahol egy idősebb professzor kihúzta a nyelvét és felkiáltott:mi a búbánat fasza ez itt a szájában???

Rögötn kivetették és elkezdtek ezirányban vizsgálódni.

ÉS akkor derült ki,hogy tulajdonképpen XY jórészt magának köszönheti a gondokat,mivel az addig még soha nem jelentkező nikkelallergia így jött ki rajta.LEgyengítette az immunrendszerét ami miatt mindenre fogékony lett.

PErsze azóta rendbe jött,semmilyen ékszert nem hord....és egy veséje van....

Szóval nekem ez egy ellenérv...

168. pp (válaszként erre: 167. - F124753f33)
2007. máj. 30. 16:30

Nyugodj már meg végre :) Itt puffogsz 1 órája, azt sem tudom min. Ha elmondod mi a baj, akkor tudunk beszélni. Főleg, ha testékszerrel kapcsolatos.

Nem kell túlreagálni semmit :)


De, hogy lásd, hogy beszélgetek, a feltett kérdésedre is válaszolok: Nekem egyik ékszer helye sem múlt el. Mind meglátszik, még amit 5 éve vettem ki, az is.

167. f124753f33 (válaszként erre: 166. - Pp)
2007. máj. 30. 16:22

Én meg a te lekezelő arroganciáddal.


Akkor ezt megbeszéltük.

166. pp (válaszként erre: 164. - F124753f33)
2007. máj. 30. 15:58
Ilyen mértékű maró gúnnyal nem tudok mit kezdeni... :)
165. pp (válaszként erre: 163. - F124753f33)
2007. máj. 30. 15:57

Az idézett hozzászólásban egy darab indokot nem mondtál a pirszing ellen, csak ugy bele világba, hogy lehetnek következményei, ez zavart nagyon.


Most meg vagdalkozol az allergiával, de semmi konkrétum, csakhogy előfordulhat. Igen előfordulhat, és még több száz káros következménye lehet egy pirszing beszúrásának, egyetértek. Ezért oda is írtam, hogy sok kis hülyegyerek csak szúratja, azt se tudja mit csinál, és hogy utána kéne nézni az esetleges következményeknek stb. Ezt le is írtam, ezekután gyakorlatilag azt sem tudom mi bajod velem.


Utána már kár volt visszamenned odáig, hogy mi a természetes, meg mi nem, és hogy jujj, olyat csinál valaki ami nem természetes és egyébként is begyulladhat, meg mindenféle baja lehet tőle az embernek. Igen lehet, de mindez csak akkor lehet baj, ha nem vagy vele tisztában. Ha igen, és vállalod, akkor már tök más az egész vita.

164. f124753f33 (válaszként erre: 162. - Pp)
2007. máj. 30. 15:29

Ja, amúgy visszanézegettem a hozzászólásaimat, egy helyen sem láttam, hogy azt írtam volna, hogy qrva okos vagyok, te megtaláltad ezek szerint, majd írd meg nekem is! Gratula éleslátó szemeidhez, meg a "jó tanácsaidhoz", elvégre látatlanban szuperül felismered, kinek, mire, hogyan reagál a szervezete! Szóval gratula! :)

Csak aki megfogadja, később azé ne lepődjön meg.

163. f124753f33 (válaszként erre: 162. - Pp)
2007. máj. 30. 15:13

Milyen következményei lehetnek?

Szerinted egy 16 éves még fejlődésben lévő gyereknek tök természetes a szervezete számára hogy telerakja magát fémekkel?

Aztán majd később ébred rá arra, hogy jaj erre is allergiás, vagyok, meg arra is, de nem tudom miért.Meg esetleg begyullad látszólag ok nélkül, ez, az, amaz. Mint ahogy írta is, hogy a füle.

Ja, ez is tök természetes, ha kinő egy kis vadhús, még véletlen sem a szervezet jelzése arra, hogy nem bírja az illető a fémet. Hordjuk csak tovább, végül is mi bajunk lehet...

162. pp (válaszként erre: 159. - F124753f33)
2007. máj. 30. 15:09

"Ami tanácsokat írsz, másrészről hülyeség."

Ha elmondod mi a hülyeség, akkor tanulhatunk is belőle.

Én meg azt bírom mikor mindenki kurva okos, de azért megtartja magának :) Persze tudom, hogy fingja nincsen róla, csak a szöveg megy...

Én meg segítek, erre "észosztó vagyok" :( Furcsa hely ez...

161. tinendo (válaszként erre: 158. - Pp)
2007. máj. 30. 15:08

1 tök 1xű kérdés. :)

Mennyiért lehet venni a titánium piercingeket?

Mert minden pircingnek más az ára.

2007. máj. 30. 14:59

szeretetsz=szeretsz.


De a véleményem ugyanaz.

159. f124753f33 (válaszként erre: 156. - Pp)
2007. máj. 30. 14:56

Például egy életre szóló allergia.


Egyébként csodálom, hogy megkérdezted, amúgy látom előszeretettel szeretetsz "észosztó" szerepben tetszelegni.Ami tanácsokat írsz, másrészről hülyeség.

158. pp (válaszként erre: 155. - Tinendo)
2007. máj. 30. 14:23

hát ez milyen kérdés?

Attól függ, milyen.

Az "átlagosak" 3-4 ezertől.

157. pp (válaszként erre: 146. - F72d419d5f)
2007. máj. 30. 14:13

Szerintem az a baj, hogy azt nem fogja fel, hogy kezelni is kell az ilyesmit, nem csak beszúratni, mert az a divat.

MOndjuk az is hülyeség, amit ti mondtatok, hogy ha ez is fáj, akkor az is fog. Rendes helyen kell csináltatni, rendes ékszerrel, és rendesen kezelni. Még akkor is lehet valami baj, de sokkal kisebb az esélye. Pl ha kis púp nő, az vadhús, akkor sem kell feltétlenül kivenni miatta a pirszinget, csak ha más már nem segít. Legtöbbször egyébként magától visszahúzódik.

Csak az a baj a testékszerrel, hogy minden hülyegyerek belevág, mikor azt se tudja, mi ez az egész.

Ha belegondolok nem csak a testékszernél baj ez mostnában...

156. pp (válaszként erre: 147. - F124753f33)
2007. máj. 30. 14:03

"Semmiképp ne engedjétek, nagyon komoly következményei lehetnek!"


Elmondanád, hogy mi, ha már ilyen biztos vagy benne? Hátha abból tanulunk is:)

155. tinendo (válaszként erre: 139. - Pp)
2007. máj. 30. 12:48

Értem, átadom.

Kösz az infót.

És kb. milyen áron vannak a titánium piercingek?

154. 278c85ecf4 (válaszként erre: 153. - 278c85ecf4)
2007. máj. 30. 12:12
De szerintem ez bőrfüggő! Nekem minden sz@r heg megmarad! Valakinek meg pikk-pakk eltűnik!
153. 278c85ecf4 (válaszként erre: 137. - F124753f33)
2007. máj. 30. 12:11
Szerintem nem! Nekem ez a 3. szúrás, ami most van, és az előző kettő nyoma még mindig ott van! Az első 14évesen, a 2. 16évesen lett szúrva! Bár elég sokat halványodott!
152. f72d419d5f (válaszként erre: 150. - F124753f33)
2007. máj. 30. 12:01
iGEN IGY VAN ÉN SZOKTAM MONDANI HOGY MINDENKI A SAJÁT KÁRÁN TANUL..de ő úgy van hogy minél jobban lebeszéljük valamiről annál inkább akarja,ugyhogy meg sem próbáljuk lebeszélni..igazi lázadó ráadásul most ez az emo stílus jön be neki,szerncsére csak az öltözködésben...és remélem nem is megy tovább
151. f124753f33 (válaszként erre: 148. - Reni79)
2007. máj. 30. 11:59
Az enyémet se teljesen egyenesen tették be,mondjuk én nemrég ki is vettem, bár azért, mert meguntam.
150. f124753f33 (válaszként erre: 149. - F72d419d5f)
2007. máj. 30. 11:58

Szerintem olyan, mint én, szeret saját kárán tanulni ...

Hát nem tudom, én nem vagyok szülő, de valamiképp szerintem le kellene beszélni.

149. f72d419d5f (válaszként erre: 147. - F124753f33)
2007. máj. 30. 11:56
Tudom ezt magyarázzuk mi is neki...de jelenleg rossz!!! szűlők vagyunk mert nem engedjük

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook