Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
28. f72d419d5f (válaszként erre: 27. - Lizus0103)
2007. febr. 11. 14:55
Szia Majdnem hasonló történt nálunk is :tavaly ősszel bementünk egy bevásárlóközpontba,azt mondta hogy mindjárt jön és ne menjünk utána.Amikor hazamentünk akkor közölte hogy a nyelvébe akart rakatni de mivel nem volt vele szűlő és nem volt 18 éves így elhajtották.Aztán ment a harc ,de végül a köldökébe rakatott.Azt mondta hogy úgy is megcsináltatja majd előbb.vagy utóbb.Tulajdonképpen az orrba nincs kifogásom /csak az apjának / de a nyelvébe igen csak nem szeretném
27. Lizus0103 (válaszként erre: 22. - F72d419d5f)
2007. febr. 11. 13:00
Nekem van a nyelvemben, volt a szemöldökömben az orromban és a számban is. Anyukám sose akarta megengedni aztán úgy 17 évesen hazamentem így. Túl sokat nem tudott tenni már akkor szegény! Szerintem jobb ha engeded neki mert ha nagyon szereti őket úgyis megcsináltatja idővel.
26. f72d419d5f (válaszként erre: 25. - 278c85ecf4)
2007. febr. 11. 12:15
köszi megmondom a lányomnak
25. 278c85ecf4 (válaszként erre: 22. - F72d419d5f)
2007. febr. 11. 09:23
Szia! A 2. köldökpiercingemnél nekwm is kijött olyan! Én sem tudtam, mi a frász lehet? Naponta többször kivettem a piercinget, azt is, és a köldökömet is fertőtlenítettem! Aztán pár nap múlva elmúlt!
24. mti (válaszként erre: 13. - Zsubaba)
2007. febr. 11. 09:11

Én is így jártam, de nem hinném, hogy ez a rossz szúrástól volt. 2 hónapig jól nézett ki, aztán pár nap alatt kilökődött.

Sokkal inkább úgy néz ki, a szervezetemnek nem tetszet az idegen anyag, kidobta magából.

2007. febr. 11. 00:07
Szerintem egy tiszta, apolt testnel, arcnal nincsen szebb. Nem lehet azt semmivel fokozni. Az orrpiercingrol mindig az jut ezembe, hogy hogyan lehet vele rendesen kifujni az orrot? Ha a szajukba raknak, akkor hogy nem folyik ki a leves?
2007. febr. 10. 21:17
A lányomnak van köldökpiercingje ,tavaly szeptember végén kapta.Most egy -két hete göb keletkezett mellette kb.egy kisebb gyöngy nagyságú.Mi lehet ez? mondom neki hogy menjünk orvoshoz ,de nem akar.Ráadásul még a nyelvébe meg az orrába is akar.15 éves.Már teljesen megőrülök vele ezekkelm a piercingekkel kapcsolatban.Nem tudom hogy engedjem vagy ne
2007. jan. 11. 20:43
Nekem orrpiercingem van és már egyáltalán nem zavar,hamar megszoktam.Mivel eléggé husis az orrom,ezért a beszúrás eléggé fájt meg vérzett,meg néha a mai napig kitépem egy-egy hirtelen mozdulattal,de amúgy semmi probléma nincs vele.Szerintem kifejezetten nőies tud lenni egy jó helyre rakott piercing,nekem nagyon tetszett/tetszik.Bátran ajánlom mindenkinek:)
2007. jan. 11. 20:28

Volt köldökpiercingem Nem gyulladt be semmi bajom nem volt tőle soha.Megvolt kb 5évig.

meglátta a köldökömben belgyógyász és mondta ha jót akarok magamnak vegyem ki.röhögtem rajta,de mikor már a második dr.mondta aki idegsebész ,akkor komolyan vettem.Kivettem.

19. reni79
2007. jan. 11. 09:37

Nekem a köldökömben és az orromban van piercing.

De mindkettő elég szolid!Többet nem szeretnék!

2007. jan. 10. 19:57

en a pilszinget egy nappal a behelyezes elot leaztatom...elsonek orvosi paladiumot ajalok..

igenaz igaz eleg kemeny harc kell ahoz hogy semmi komplikacio ne tortenyen..mert a szervezet kepes es ki loki az idegen anyagot....eros gyuladas is felofordul..akkor ajalatos kivenni...bocsi a helyes irasi hibakert nem igazan megy a magyar...

legyjobb ha harcolni akarsz a gyuladasal gyuladas csokento kremet hasznalni...volt olyan vendegem aki kg minden oradan hidrogenel ontozte,,,EZ SENKINEK NEM AJALOM MERT NEM SZABAD ESAKI AZT AJALJA JO BEVERNEM A SZAJAT....MILYEN VOL A BORE HAT JOBB HA EZ MEG ELRETTENTESNEK SEM IROM LE...

FIGYELMEZTETNI KELL MINDEN EMBERKET KI ILYENRE SZANJA EL MAGAT IGAZAN MIT IS VALAL...

17. pp
2007. jan. 9. 21:06

Amugy ki az az Endre?



Az alkohol sokkal ártalmasabb a szúrt sebnek, mint amennyit használna. Annyi a haszna, hogy fertőtlenít viszont irritálja, és teljesen kiszárítja a bőrt és az nagy hátrány a gyógyulásnál. Fertőtlenítésre meg van ezer más dolog. Alkohollal max a kivett ékszert lehet tisztítani, gyógyulási szakaszban meg ugye ugysem szabad kivenni.

Gyógyulásnál gyulladáscsökkentésre legjobb a kamilla vagy a tengeri(!) sós oldat. Utána ha begyullad, akkor pl tetran kenőcs.


A napfény, és a szolárium is segíti a gyógyulást!


Droma, ugye nem szó szerint értetted, hogy lövetted?? Az nagyon barbár módszer, teljesen szétcseszi a szöveteket!

2006. dec. 30. 17:22

Nekem volt köldökpiercingem. De belakapott a fiam, és begyulladt nagyon csúnyán. Kivettem, mert nem akart gyógyulni. És pechemre pár nap alatt benőtt a lyuk. :-((( Azóta nem csináltattam meg újra, de gondolkodom rajta...


Egy ismerősöm unokatesójának is volt régebben, ő elég csúnyán járt vele. Kötött felső volt rajta, és a barátja felkapta az ölébe, de az ékszer beakadt valahogy, és kitépte. Egyből rohantak az orvoshoz. Nem lehetett kellemes!


Szóval nagyon kell vele/rá vigyázni! (Irigylem azokat, akik tudnak :-( )

2006. dec. 29. 23:01
Csak annyit szeretnék hozzá szólni a témához,hogy nekem is van köldök pirszingem.Én szeretem.Semmi bajom vele és nem is volt sosem.A seb is simán,gyorsan begyógyúlt.Szerencsém volt.(Nem úgy a hugomnak.Neki ki kellett venni,begyúlladt.Azóta is meglátszik a helye.)Egyetlen egyszer fordult elő,hogy csak úgy hopp kiesett,elhagytam.Szerencsére a lakásban.Mindig mondták,hogy ha nem figyelek oda,nem csavarom rá rendesen ki fog esni.Addig nem hittem el.4 év alatt semmi probléma nem volt vele.
2006. dec. 12. 18:00

sziasztok!!

Nekem 3 napja van nyelv piercingem. és 15 éves vagyok. Amikor eszek eléggé fáj. mennyi ideig nem tudok malyd rendesen enni?

2006. nov. 1. 13:43

A köldökre azt mondták nekem, hogy jó fél év, míg begyógyul. És van benne igazság. Én augusztusban csináltattam, még 2 éve, és egy negyed év után cseréltem ki az orvosi fémet aranyra.

Fürdésnél csak antibakteriális tusfürdőt használtam, nem áztattam magam sokáig és gyakran mozgattam az ékszert, hogy ne tapadjon rá a bőr. Ebből kifolyólag tartott sokáig a begyógyulás. Az elején naponta háromszor betadine-nal kezeltem, majd egyre ritkábban.


Állítólag 18 éves kor alatt nem ajánlott köldökpiercinget csináltatni, mert ott még van valami mirigy, ami 18 éves kor körül szívódik fel.

Van ismerősöm, akinek meg rosszul szúrták be, és pár hét alatt "kilökődött" az ékszer. Tehát az átszúrt bőrrész elvékonyodott és a lyuk megszűnt létezni. :-o

12. Droma
2006. szept. 8. 17:52
Köszi posh!:)
2006. szept. 8. 17:18
szerintem csak amíg a seb begyógyul, azaz 1-1,5 hét, utána szolizhatsz
2006. szept. 8. 17:17
nekem szemöldök piercingem van. Imádom, semmi baj vele, igaz, még friss.
2006. szept. 8. 17:02
Azt véletlenül tudja valaki, hogy kb mennyi ideig nem ajánlott szoliba menni a piercing belövése után???
2006. szept. 7. 20:29

Sziasztok

nekem van nyelvpiercingem és szerintem nem vészes...fogorvos mondta hogy "elektromosságot kerjeszt a szájban" vagy mi a szösz:S:S


Nem tudom,de szerintem ez egyénenként változik...

Volt aki le akart beszélni róla...pedig nem is éreztem...és beszéd közben is csak alig lehet látni...:)

2006. aug. 27. 21:09

egyébként meg annyit hozzáfűznék a pírszingekhez,hogy ami a nyelvben van,az a fogakat károsíthatja(a zománcot)mégpedig azért mert minden pírszingtulajdonos előszeretettel kocogtatja a fogait vele,meg dugja ki a száján és a metszőfogakon húzza oda-vissza.

a szemöldöknél meg az a gáz,hogy amit felraknak a helyére az is lecsúszik idővel. Láttam ilyet nem egyet

(még mielőtt valaki a torkomnak esik)

de a leggázabb látvány az,amikor a lyuk meg van szürkülve.

én egy időben nagyon vágytam orrpírszingre,de egyre több emberrel találkozva szépen lemondtam róla. van helyette matricás,amit este eldobok :)

2006. aug. 27. 21:04
mikor a tesóm katona volt,mesélte,hogy voltak olyan körlettársai akik az akkor még létező pitralont itták :))))
5. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - FEFE1985)
2006. aug. 27. 19:57

Szerintem félreértettél valamit. :)

Alkohol fogyasztása mellőzendő, kivételt képez ez alól a 100%-os, de azt sem inni kell ugye, mivel az a seb-alkohol... Avval szokás a piercing-ek sebeit kezelni. De nyilván nem nyelven fogja az ember evvel fertőtleníteni a sebet...

Remélem így már világos.


Szerintem senki nem gondolja úgy, hogy ezt az alkoholt meg kellene inni...

2006. aug. 27. 19:54

Szerintem a cikk írója 100%-os alkoholnak a gyógyszertári legtisztább alkoholt értette. Amit természetesen nem ivásra szántak. Az innivaló alkoholok közel sem ilyen tiszták, még a pálinkák sem, így fertőtlenítésre nem a legalkalmasabbak.

Amúgy meg a cikk értelmes, sokkal értelmesebb, mint ez a hozzászólás.

3. 93a74b44ea (válaszként erre: 2. - FEFE1985)
2006. aug. 27. 19:45
Olvasgass még egy kicsit az oldalon, és meglátod, hogy itt ez a stílus nem támogatott. Sokak nevében mondom ezt.
2006. aug. 27. 19:23

Idéznék:

ételek fogyasztása, továbbá az alkoholé (amennyiben nem 100 százalékos, de ez a fogyasztásra szánt italok 100 százalékára nem jellemző)

kiírta ezt a hülyeséget?alkohol nem káros sebre sőt fertőtlenit a másik hogy a 100% os alkoholtól meghal az ember nem tudom hogy normális volt az aki írta max 60% csinálnak piát mégmielött valaki írna valami marhaságot

2006. júl. 29. 12:33
A piercing mára bevett ékszerfajtának bizonyul. Annyira elterjedt, hogy már senkinek se jut eszébe megbotránkozni egy "barbár módon" átszúrt köldök, vagy orr láttán.
De nem veszélyes? Mit kell tudni róla?

Ugrás a teljes írásra: Amit a piercingről tudni kell
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook