Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a piercingről tudni kell fórum

Amit a piercingről tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a piercingről tudni kell

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
358. River Song (válaszként erre: 357. - Ében11)
2013. nov. 1. 17:48
Koszonom szepen,remelem,nem lesz gond vele.:)
357. ében11 (válaszként erre: 356. - River Song)
2013. nov. 1. 15:56

Szia!

Igen, kezelni kell napi 3-4 alkalommal, tisztán tartani-ha megnyugodott akkor nem lesz rajta vadhús.

1-2 hétig kezelném így-illetve úgyis látod, hogy mennyire dagad meg, meddig érzékeny fájdalmas stb.:)

2013. nov. 1. 14:11

Sziasztok!

Het honapja csinaltattam egy orr piercinget,amely minden problema nelkul meggyogyult. Most viszont tortent vele egy kis baleset,veletlenul megrantottam,kifordult a helyerol,es kicsit verzett. A kerdesem ah,hogy ilyenkor elegendo ugy kezelni par napig,mint akkor,amikor keszult ( octenisept),vagy mas teendo is van? Nem szeretnek csunya "vadhust"...

Koszi szepen!

355. ében11 (válaszként erre: 354. - Schmetterling89)
2013. okt. 3. 14:31
Invictus Tattooban Mártit keresd.Most hirtelen ő jut eszembe.
2013. szept. 28. 20:15
sziasztok! tudnátok ajánlani budapesten megbízható piercingest? köldök piercinget szeretnék csináltatni, de nagyon nem vagyok képben, hogy hová mehetek nyugodt szívvel. pl. neten néztem a westend tattoo és piercing szalont, az alapján tök szimpi volt, de amiket találtam róla véleményeket szinte mind negatív volt, úgyhogy tapasztalat érdekelne, hogy ki az aki valóban megbízható! sajnos bárhogy keresek rá neten, nem találok semmit. előre is köszönöm!
353. ében11 (válaszként erre: 352. - Barby0201)
2013. júl. 17. 14:40

Attól függ mennyi ideig volt benne piercing és hogy hol volt átszúrva(köldök, nyelv stb.).

Érdemes kezelni, ha már nincs benne az ékszer akkor is.

Átmosni, és bepanthennel esténként bekenni.Vagy hegkezelő krémmel.De csak akkor ha nincs gyulladásban.

Ha még gyulladt a bőr, akkor bőrfertőtlenítő sprayvel kell kezelni(Octenisept spray).

2013. júl. 16. 16:42

Sziasztok!!!

Mennyi idő után forrhat be a piercing helye??? Vagy be forr e egyáltalán??? Légyszíves írjatok!!!

351. ében11 (válaszként erre: 350. - Csigamonszter)
2013. júl. 11. 13:05

Szia!

Kettő hét után hozzánk vissza kell jönni, és cseréljük az ékszert, ha valóban nincs gyulladás és a duzzanat lement.

Kezeléshez mi nem ezeket ajánljuk, kivűl Octenisept sprayt(napi 4 szer)nem csíp, nem szárít, nem hagy nyomot.Belül bármilyen száj és nyálahártya fertőtlenítő jó-ecsetelésre még az Octenispet is-csak nem szabad lenyelni.

plogosol stb. Minden étkezés és fogmosások után.

Dohányzás tilos, és ha gyulladt a tejtermékeket is ajánlatos kerülni.

Cserélni valóban nem jó most, mert problémás gyulladt a seb, ha a kisebb ékszer kerül bele a csere miatt újra megduzzadhat ami miatt még erősebb gyulladás jöhet és belenőhet az ékszer az ajkadba.

Esetleg fájdalom és gyulladáscsökkentő gyógyszert lehet még szedni a kezelés mellett pár napig.

Egy hét után változnia kell és talán lehet cserélni is 1-2 hét múlva.

Fontos hogy ne mozgasd az ékszert, ne fogdosd-mert a kézről bacik mennek bele-újra és újra elfertőzheted saját magad.

Sajnos a propolisz nem tesz jót a bőrnek, sebnek-nagyon alkoholos és kimarja a sebet, kiszárítja a bőrt-valószínű ez nem tett neki jót, emiatt nem nyugodott meg és nem kezdett el gyógyulni.

Ha nincs változás egy hét múlva sem, akkor menj vissza és vegyétek ki az ékszereket.

Ha elhúzódik a gyulladás, csúnya heg maradhat a nyomán.

2013. júl. 9. 14:41

sziasztok!

egy hónapja csináltattam ciberbytes ajakpiercing kombót. tök jó lett, az első két hétben semmi probléma nem adódott. aztán miután lement a daganat elkezdett ráakadni a ogsoromra evésnél...

A medusa egyszer még vérzett is :( aztán sikerült ezt megszoknom és tudtam rá jobban vigyázni...

de ekkor már késő volt; begyulladt. A labret is kicsit gennyes, de az nem vészes és már nem is áj... a medusa viszont szörnyű :( belül, az orrom elöli felén egy gennyes hólyag lett....

ez naponta eregeti a levét és tapad az ékszerre...

most 3 és fél hetes az ékszer, naponta többször fertőtlenítem kívül propoliszszal (ezt abba hagytam mert túl alkoholos), betadinnal belül plogosolos öblögetéssel és ecseteléssel..

egyelőre kevéh

A másik pedig, hogy még mindig a 10es szár van benne és jó lenne kicserélni a 8asra, mert éltem a fogamat és az ínyemet.

A piercer (amikor visszamentem szárat venni) a kérdésemre kb úgy válaszolt hogy "mondtam hogy nagyon vigyázz rá". Sajna, ez még akkor sem segít, ha ténykérdés hogy az én hibám hogy begyulladt..

Van rá valami esély hogy megmentsem anélkül hogy újra kelljen szúrni? hisz alapvetően a medusa miatt csináltattam.....

349. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 348. - Ében11)
2012. nov. 6. 13:11
köszönöm a tanácsokat:) az ostenisept-et már többen ajánlottak azt hiszem beszerzem egyet. A piercinges srác betadine szappant és bactrobant ajánlott egyébként. Meg mondta, h számítsak rá, hogy kilökődhet és nagyon lassan gyógyul mert kényes terület :/ Csak azért írtam ide, mert az orrpiercingemmel meg a fülembe helyezett patkóval semmi gondom nem volt. Ez meg egyre rosszabbul nézett ki, pedig nem fogdosom, nem mozgatom, nagyon odafigyelek rá. Mióta hydrogen-peroxiddal kezelem azóta viszont sokat javult szerintem. Már nem olyan érzékeny, mint előtte. Naponta 2-3 alkalommal szoktam kezelni. Hát türelmesnek kell lennem és bízni a legjobbakban, mert ennél jobban már nem tudom kezelni :)
348. ében11 (válaszként erre: 347. - A6f6bb6c75)
2012. nov. 6. 11:25

Szia!

Pedig úgy gyógyul ha lassan is de biztosan ha kitartóan kezeled és lehetőleg egyféle módon, mert ha így váltogatod a módszereket az sem tesz jót a bőrödnek és a sebnek.

Mi azt szoktuk javasolni, hogy Octenisept spray-vel naponta 3-4 alkalommal le kell fújni.Ez egy nagyon hatásos bőr és nyálkahártya fertőtlenítő szer, nem csíp nem hagy nyomot a bőrön.Picit drágább de megéri az árát.

E mellett lehet éjszakára egy egy pötty Bepanthen kenőcsöt tenni a lyukhoz.Csökkenti a pirosodást és gyorsítja a gyógyulást.

Fontos hogy ne mozgasd az ékszert, ne fogdosd kezeléskor meg lehet mozgatni, de előtte alaposan moss kezet! Ne menjen bele kozmetikum-sampon ilyesmi mert a vegyszerek irritálják a sebet.Sima szappannal tusolni érdemes, ha át szeretnéd mosni azt a területet akkor clarasept folyékony szappannal lehet.

És még valami-ne a tippekre meg házi praktikákra alapozz-mert komoly gyulladást is okozhatnak a jó tanácsok-ha kérdésed van, akkor a piercered keresd fel! Ő tudja mivel hogyan meddig kell kezelni, és minden egyébben is tud a leginkább segíteni neked egyrészt szakember ezzel foglalkozik másrészt ő szúrta neked!

2012. nov. 5. 19:51

Sziasztok!

Tudna vki tanácsot adni nyakszirt piercing kezelésével kapcsolatban? jelenleg hydrogen peroxiddal, neogranormonnal és bactrobannal kezelem. Használtam előtte betadine szappant is, de én úgy éreztem, hogy szárította a bőröm és nem tett neki túl jót. Az a baj, hogy nem látok semmi változást :S tudom, hogy lassan gyógyul meg még nagyon kevés idő is telt el, de ha van vkinek vmi hasznos tippje azt szívesen fogadnám :)

346. _Leila_ (válaszként erre: 345. - Ében11)
2012. szept. 28. 13:54

Kedves ében11! :)

Köszönöm a válaszodat,bár mint azt írtad is,igen,mostanra már "teljesen" benőtt,lehetetlen lenne oda betennem.Viszont az újraszúrással kapcsolatos információ hasznos,köszönöm! :)

Szép napot mindenkinek! :)

(most már kevésbé vagyok szomorú :D )

345. ében11 (válaszként erre: 344. - _Leila_)
2012. szept. 27. 20:40

Szia!

Azóta nem tudom mi történt-de ilyenkor általában már nem lehet visszatenni az ékszert.A sok próbálkozástól bedagad és ha még nem volt teljesen a lyuk begyógyulva akkor rögtön összetapad a bőr belül és azonnal elkezd gyógyulni-beforrni.

Ilyenkor kell egy kis idő hogy gyógyuljon a bőr, pár hét után lehet újraszúrni-frissen nem-mert komoly gyulladás lehet a következménye.

Ha legközelebb cserélni szeretnél, keresd fel a piercingest-neki jobban kézre esik és gyorsan gond nélkül sterilen cseréli ki-valamint látja hogy az új ékszer megfelelő-e bele(méret ékszer típusa stb.)

344. _Leila_
2012. szept. 27. 15:01

Sziasztok :)

Lenne egy kérdésem,ami a tegnapi nap alkalmával jelentkezett.Körülbelül 3 hónapja csináltattam piercinget a szám alá,minden rendben volt vele,eleinte persze fájt,de már másfél-2hónapja egyáltalán nem.Azóta nem is vettem ki a piercingemet,hogy megcsináltattam,de tegnap megvettem végre azt a piercinget,amire áhítoztam,és gondoltam kicserélem.Persze "sterilizáltam" a kezemet is,aztán a piercinget is bla-bla-bla,de amikor be akartam tenni az újat,akkor vmi nem stimmelt,ugyanis képtelen voltam bedugni.Másfél órán át szenvedtem vele,de sehogyan semmi féle szögből nem ment be.Mintha nem is lenne ott lyuk...Belül a számon nem alig látszik,hogy lett volna valaha is piercing a számban,kívülről viszont ott van,mégis 2mm-nél tovább nem ment bele,és nem mertem "izomból" belenyomni,mert éreztem,hogy az már nagyon fájna.Ilyenkor mi a teendő?Vagy ezt mégis mi okozta?Csak én vagyok ennyire béna?És vajon visszatudom még tenni ennyi idő után a piercinget?Vagy ha nem,akkor újra át kell szúratnom?És ha igen,akkor ugyan ott ugyan azt a lyukat át tudja még szúrni a piercinges?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv.: Leila :)

343. ében11 (válaszként erre: 342. - Nicykebaba)
2012. jan. 7. 09:53

Szia!

Valószínű a csere megsértette a köldöködet, ami nem volt legyógyulva rendesen.Sok múlik a szúráson illetve az ékszer minőségén is.Jó helyre kell szúrni, az ékszer szárához viszonyítani a szúrás nagyságát-ne feszüljön benne az ékszer.És a köldök nagyon lassan gyógyul, akár fél év is lehet a gyógyulás, addig kezelni kell, illetve betartani minden előírást.Kezeléshez clarasept folyékony szappant ajánlok-ezzel reggel este alaposan átmosni a köldököd.Napközben pedig Octenisept sprayvel fújni, 3-4 alkalommal.Ha ez nem kapható jó rá a Clarasept derm spray is.

Gennyesedés vérzés fájdalom nem normális jelenség, friss szúrásnál fájdalom, váladékozás előfordul...de szépen elmúlik.Ezek a tünetek arra utalnak, hogy valami nincs rendben-de látatlanban nehéz megmondani, mi okoz gondot, a szúrás az ékszer vagy a kezelést nem végzed megfelelően.

A legtöbb gond mégis abból adódik, hogy kézmosás nélkül hozzáérnek a piercinghez, mozgatják stb.Mert így hiába kezeled le, a kézről folyamatosan elfertőzöd a köldököd-folyamatosan gyulladásban van-ennek vadhús, kilökődés, hegesedés is lehet a vége.

Ezért kezeld-ha egy pár napon belül nincs változás, meg kell mutatni piercingesnek!Illetve Bőrgyógyásznak!És tarts be minden szabályt!Nincs áztatás-kádfürdő, szoli, szauna, uszoda, erős izzadás, testápoló se kerüljön bele, ne nyomja öv, ruha, ne rántsd meg-illetve tilos hozzáérni, csak kezeléskor-akkor is a fertőtlenítő szappanos kézmosás után!

2012. jan. 5. 14:42

sziasztok! egy kérdéssel fordulnék hozzátok! már lassan 1 éve van meg a köldök piercingem 1 hónap híjján és nem normál piercingesnél csináltattam hanem az exem szúrta ki és nemis volt bajom vele jól megcsinálta de viszont már lassan 2 és fél hete bennt van egy új piercing a köldökömbe és fáj és vérzett is a gennyezés eddig is előfordult de ha már vérzik nagyon gáz? most betadinnal kezelem de ti mit tudnátok ajánlani rá?alkohol?

megköszönném a segítségeteket!

2010. febr. 14. 19:12
Anyum feltételhez kötötte a köldökpiercingem, hogy kicsit agyaljak rajta. 16évesen elmentünk megcsináltatni, a másik feltétel az volt, hogy előbb neki szúrják:D A nyelvemről nem tudott, mert féltett, hogy begyullad nekem, ezért ellenezte.
340. Kamillka (válaszként erre: 337. - SziDookaBaBa)
2010. febr. 12. 23:17

Szia!


Nekem nem akarták megengedni, így elmentem és megcsináltattam az engedélyük nélkül. A köldökömbe tetettem akkor, de ez már nagyon régen volt. Mikor hazamentem, megmutattam nekik. Akkor látták, hogy nincs benne semmi borzasztó:)

339. ében11
2010. febr. 12. 15:50

bocsi-azt hittem fiatalabb vagy.szóval már nem kell anyudnak engedélyezni, de ha velük élsz, akkor el kell fogadni hogy van véleményük róla, és valamilyen szinten beleszólnak hogy viselj-e piercinget.

talán próbálj neki képeket mutatni, esetleg barátnőt akinek van és nincs gondja vele-szép ékszert visel.

338. ében11 (válaszként erre: 337. - SziDookaBaBa)
2010. febr. 12. 15:46
pl. ha ide hívod anyudat.szívesen válaszolok neki bármilyen kérdésére.de az is jó szokott lenni ha viszed magaddal a stúdióba-ha tényleg jó helyet találsz, talán meggondolja magát-ha látja minden rendben lesz.de ha nagyon ellenzi sajnos az ellen sokat nem lehet tenni-max. megvárod amíg nagykorú leszel és bevállalod-lesz ami lesz otthon, ha meglátják az ékszeredet.
2010. febr. 12. 14:35

Sziasztok,megszeretnem kerdezni,hogy szerintetek hogy lehet meggyozni a szuloket,hogy megengedjek a piercing csinaltatast?:)

nagyon fontos lenne,legysziike valaki segitsen:D:)

koszonom elore is:)

336. ében11 (válaszként erre: 335. - 07e4d2b91a)
2010. febr. 10. 11:48

általában nem szokott vérezni-max egy csepp a szúrás helyén.a dagadás meg azért van mert egy izmot szúrnak át-pl. a tetanusz oltás is hajlamos megduzzadni.

örülök hogy neked ilyen jól sikerült a piercinged.

biztos vigyáztál rá-és betartottad a kezelést is.

335. 07e4d2b91a (válaszként erre: 334. - Ében11)
2010. febr. 10. 10:56
Képzeljétek nekem nem fájt a nyelv piercing behelyezése, sőt egy cseppet sem vérzett...a pasi nézett is, még nem látott ilyet.:) Nem fájt utána, nem volt érzékeny, nem dagadt be. Ami nálam csoda, mert mindenre érzékeny, allergiás vagyok:D
334. ében11 (válaszként erre: 333. - SziDookaBaBa)
2010. febr. 9. 20:47

az a jobb ami neked jobban tetszik, amit te jobban el tudsz magadnak képzelni.

valamennyire mind a két piercing fáj-a szúrás egy kicsit, és az pár másodperc amíg megvan.a nyelv piercing a szúrás után lehet pár napig fájdalmas-megdagad a nyelv,megfájdul a torok, de ez normális és fájdalomcsillapítóval enyhíthető.az ajakpiercingre nem annyira érzékeny szúrás után-de mind a kettőre nagyon vigyázni kell-tisztán tartani kezelni.és akkor semmi probléma nem adódhat vele.szóval a te döntésed.választod-e valamelyiket-csak nagyon jó piercingest keress!

2010. febr. 9. 20:11

Sziasztok!:)


Szerintetek melyik pienrcing a jobb?A nyelv vagy az ajak piercing?:D


es melyik a fájdalmasabb?megeri piercinget csináltatni?:)

332. ében11 (válaszként erre: 329. - Kis Babucika)
2009. aug. 19. 16:33
szia én tudok a kárász utcán van,írd be a keresőbe hogy tattoo szeged.
2009. jún. 27. 23:29
Látom jó sokan írtok ide.
2009. jún. 27. 10:51
:(
2009. jún. 26. 23:19
Sziasztok! Valaki itt szegedi? Ha igen akkor valaki tud mondani egy jó piercing szalont? Jó lenne.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook