Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos kismama vagyok. Elég sűrűn érzek alhastól lefelé nyilaló fájdalmakat "szúrásokat". Mire utalhatnak ezek? fórum

4 hónapos kismama vagyok. Elég sűrűn érzek alhastól lefelé nyilaló fájdalmakat "szúrásokat". Mire utalhatnak ezek? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 14. 17:55

Sziasztok,én nem tudom,h babát várok-e,de ma egésznap éreztem furcsa pociszurkálást,időnként a petefészek körül,és már órák óta visszatérő "hüvely-nyilalásom" van...nem tudom mire vélni,rákerestem,de mindenhol a terhességgel hozzák összefüggésbe.. lehet,h babás vagyok,de még korai lenne megmondani,jövő keddre "nem várom",ha nincs babám,akkor viszont nem biztos,h jó jel..

van valakinek 5lete,mi lehet ez?

2009. szept. 18. 09:20
Magne B6 segít!
14. rasza
2008. nov. 26. 14:03
Szia! Nekem 3-4 hónaposan volt ez az érzés,azután elmúlt.Úgy emlékszem ez normális.
13. bomee
2008. nov. 26. 13:25
Szia, én is pont ilyen idős kismama vagyok, nekem is vannak hasonló tünetek. Én Magne-B6-ot szedek, és amikor csak lehet leülök és felteszem a lábamat, este pedig minél hamarabb vízszintesbe helyezem magamat :-) Minden jót!
2008. nov. 25. 19:07

Nekem is volt ilye4n mindkét terhességem alatt.

De szerencsére semmi baj nem lett belőle.


Mindenesetre pihenj sokat és kérdezd meg a dokit .

2008. nov. 25. 19:05
Nekem hirtelen felállásnál van legtöbször nyilaló érzés.Ez nem igazán görcs.Ha lassítok abba marad.puszi
2008. nov. 17. 08:39
a magne b6 is erre jó? nekem azt kell szednem.. De néha eé is érzem ezeket a szúrás jellegű valamit.. Bár egy kicsit tompán....
9. fülöpke (válaszként erre: 7. - Nusi83)
2008. júl. 17. 11:41
Én már hét hetesen el voltam tiltva mindenféle emeléstől. Most 15 hetes kismama vagyok, és így is egy kicsit begörcsöltem. Nekem csak a hasam alja fáj, szúrkál. A dokim megvizsgált, és annyit mondott, hogy szedjem a magnéziumot, ne emeljek, és feküdjek, és pihenjek sokat. NA én be is tartom a tanácsát. Nekünk erre a bébire 10 évet kellett várnunk, így én azonnal kiírattam magam.
8. zsugabubus007 (válaszként erre: 7. - Nusi83)
2008. júl. 12. 17:32

Hát Én begörcsöltem és bekeményedten a 20.héten, azóta vagyok állományban(most 36.hét).Szerencsére abból nem lett semmi komoly, csak gyógyszer+ szigorú pihenés.

A megnéziumot szedd mindenképpen és pihenj, mert nekem az a tippem, hogy nálam is a túlpörgés miatt jöttek a panaszok!És az emelgetést se eröltetsd!

Vigyázz magatokra, minden rendben lesz!!!!

7. Nusi83 (válaszként erre: 3. - 95897bc429)
2008. júl. 12. 15:30

Ami biztos, hogy elég sokat dolgozom, ráadásul most van a csúcs időszak a mhelyen, rengeteget kell túlóráznom. Az előfordulhat esetleg, hogy a hét eleji stressz most jön ki hétvégére?

Vagy még amire gyanakszom: a keresztlányom hónapos az éjjel itt aludt nálam baby-sitter voltam.Kicsi még de már is 9.5 kg, egy párszor fel kellett vennem. Lehet hogy már ilyen súlyokat nem kellene emelgetnem?!!

6. Nusi83 (válaszként erre: 2. - 37f6b82830)
2008. júl. 12. 15:28

Mesis görcsöket csak eleinte éreztem. A védőnőm azt mondta, hogy ha oldalt érzek hasonló fájdalmakat, az normális, de ha teljesen lefelé nyilalókat, az már nem egészen.

Köszi.

2008. júl. 12. 15:20
Növekszik a babád, és csinálja a helyet magának. Kicsit kellemetlen, de ne aggodj emiatt :)
2008. júl. 12. 15:13
Később, amikor a baba feje-fara beilleszkedik a helyére, a harmadik harmadban, érezhetsz a hüvelyedben késszúrás szerű fájdalmat. Ez is teljesen természetes, csak röhejes pózokat vág az ember közben.
2008. júl. 12. 15:12

Szia!


Általában ezek a szúrkálások, fájdalmak a méh feszülését jelentik. Feszühet azért mert túlhajszoltad magad, vagy azért mert most kezd el intenzívebben nőni a méh és azt érzed. De jobban teszed ha ezt megemlíted az orvosodnak, mert ő a szakember ebben!

2008. júl. 12. 15:11

Nyúnak a méhedet tartó ínszalagok, ne aggódj. Kicsit-nagyon kellemetlen, de a babádnak kell a hely.


Ha mensis görcsöket érzel, akkor érdemes egy kört futni a dokinál. Nekem azok is voltak, szerencsére a sok-sok magnézium enyhítette ezeket.

2008. júl. 12. 15:09
4 hónapos kismama vagyok. Elég sűrűn érzek alhastól lefelé nyilaló fájdalmakat "szúrásokat". Mire utalhatnak ezek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook