Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam egy bokorról vágott rózsát(bolti).Nagyon tetszik.Férjem szerint, ha ledugom a földbe, és sokáig várok megmaradhat.Szerintetek? fórum

Kaptam egy bokorról vágott rózsát(bolti).Nagyon tetszik.Férjem szerint, ha ledugom a földbe, és sokáig várok megmaradhat.Szerintetek? (tudásbázis kérdés)


13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Smudlaagi54)
2012. jún. 6. 07:43

De nem az üveg miatt lett vadrózsa... :)

A rózsádat oltással nemesítették, és vadrózsa alanyra oltották. Arra ütött vissza.

12. 70feba11fd (válaszként erre: 8. - 70feba11fd)
2008. júl. 22. 18:02
Sajna 4 befőttes üveg alól úgy néz ki csak egyet sikerült gyökereztetnem, de még bízom a többiben is! Szerintem hiába, de fő a pozitív hozzáállás!
11. mama35
2008. júl. 21. 10:04
Én a rózsát így szaporitom ,és nagyon szépek!Szeptemberben az elnyilt rózsa szálat levágom, 3-4 szemet hagyok, a hegyét és a leveleit levágom. Szervesvtrágyás földet készitek. Gödröt ások neki, ebbe teszem a trágyát. és ebbe ültetem bele a rózsa ágat úgy, hogy az utólsó szem kimarad a felsznen.Ezután egy ásványvizes flakonnak levágom az alját, és ezt a rózsára ráteszem. igy hagyom tavaszig.Közben a nyilláson gyakran locsolom.
2008. júl. 12. 21:22
Ezt az üveges dolgot kipróbáltam,és vadrózsa lett belőle.
2008. júl. 12. 08:34
A fejét kell ledugni és befőttes üveget kell rátenni. Mamámnak szinte indig bejött.
2008. júl. 12. 08:19

Szia!


Én úgy hallottam a rózsa végét be kell vágni egy búzaszemet be kell oda csúsztatni a vágás közé és így a földbetenni, majd befőttesüveg rá! Locsolásról nem meg feledkezni! Én is így csináltam kb 2 hete még nem néztem meg mi a helyzet gyökeresedett e vagy sem, de bízok benne hogy igen! Ja Én amúgy futórózsával próbálkozok! Sok sikert!

7. edek
2008. júl. 12. 08:15
Köszönöm a válaszokat...megpróbálom...Időm van,itt lakunk még egy darabig,az biztos...
2008. júl. 12. 08:10

Sikerülhet, de:

A zöld-, vagy hajtásdugvánnyal történô szaporításra (a nevébôl adódóan) a vegetációs idô alatt a növény hajtásait használjuk fel. A hajtásdugványozást hazánkban általában a május vége és július vége közötti idôszakban végezzük, mert ekkor a legmegfelelôbb a hajtások fejlettsége és gyökeresedési hajlama. Általában késsel vágjuk dugványokat, melyekbôl 25-30 cm-es darabokat készítünk úgy, hogy az alsó metszlap közvetlenül egy nódusz alatt legyen (nódusz-rügy). A zölddugványokban a tartalék tápanyag nem elegendô a begyökeresedéshez, szükség van a levélfelületre, ezért a felsô leveleket

meghagyjuk, az alsó leveleket pedig eltávolítjuk. A nehezebben gyökeresedô fajtáknál a gyökérképzôdés elôsegítése érdekében különbözô serkentô hormonokat (1-naftil- ecetsav, 1,3-indolil-vajsav) is használunk. Felhasználásuk por vagy alkoholos oldat formájában történik. Gyökereztetô közegként mosott folyami homokot, tôzeget vagy ezek keverékét használjuk. A gyökérzet nélküli levélfelület miatt (párologtatás) a dugványkészítés legkritikusabb idôszaka a dugványozás és a begyökeresedés közötti idôszak. A dugványok idô elôtti kiszáradását és pusztulását csak akkor tudjuk elkerülni, ha olyan berendezést alkalmazunk (erre akár egy átlagos fóliasátor is megfelel), ahol a gyökérképzôdés ideje alatt biztosítani tudjuk a 95-98%-os relatív páratartalmat, az árnyékolást és az állandó vízutánpótlást lombpermetezés formájában. Mint ahogy írták, egyjó nagy befőttes üveg is jó

2008. júl. 12. 08:02
sok esélyed nincs rá,de ha türelmes vagy és van időd.....
4. dogiz (válaszként erre: 2. - 5f7b4cf4b6)
2008. júl. 12. 08:01
mi is próbáltuk már és volt ami sikerült.
2008. júl. 12. 07:57
Gyökereztetni akarod?
2008. júl. 12. 07:56

Locsold meg és tegyél rá egy nagyobb befőttesüveget.

Általában megered...

1. edek
2008. júl. 12. 07:54
Kaptam egy bokorról vágott rózsát(bolti).Nagyon tetszik.Férjem szerint, ha ledugom a földbe, és sokáig várok megmaradhat.Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook