Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálsz, ha nem eszik a gyereked? fórum

Mit csinálsz, ha nem eszik a gyereked? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 27. 16:31

Sziasztok!!

Az én lányom 3 hónapos lesz és nem eszik csak 4 szer naponta és akkor is 60 és 120 ml között! Vittem orvoshoz de csak annyit mondott egyik gyerek sem fogja éhen halasztani magát?!!! Jó mi? Ma is reggel 7kor evett majd délben 120 ml-t!! Mitt tegyek? Ha ételel kínálom ordít!! Első gyermekem és nincs kihez fordulnom!! Segítsetek!!

2008. dec. 10. 10:03

Hát ez nekem nagyon nagy probléma.

2 éves lesz januárban, vékonyka-bár azt mondta a doki,hogy még nem orvosi eset, de ő is soványnak látja.

Alig eszik valamit, virsli, tojás, ezen kívül van amikor megeszi a tejfeleshús tésztával, vagy húsleves, leveskrumpli leveshús, és ennyi

nincs tovább. Semmi mást nem eszik. :S

9,80 kg, és még mindig fogzik, még összen 12 foga van. Beszélni sem akar, pedig egyébként nagyon okos. Nem tudom mi okozza, ezeket a lemaradásokat. Most a bérescseppel próbálkozom, hátha bejön.

2008. aug. 13. 16:37

Sziasztok.

Az én nagyobbik fiam hál isten jó evő, amit nem eszik meg az a tökfőzelék és a franciasaláta. Ellenben a kisebbik már rosszabb evő. Nála is van olyan időszak, hogy szinte mindent megeszik, de valamikor elkapja egy bóna amikor szinte nem akar enni, ha eszik is akkor legalább 1 órán keresztül eszi pl. zsemlét. Nem tudom ilyenkor mit lehetne tenni, kipróbáltunk több módszert is. Tv betiltás, játék megvonás de semmi nem hatott. Bár régebben rosszabb volt mert akkor tényleg szinte nem akart semmit megenni. Főzelékeket egyáltalán nem evett. Most már annyit elértünk, hogy aránylag megeszik mindent de mondom valamikor órákba telik. Most már úgy vagyok vele, hogy nem erőltetem neki. Olyan tempóba eszik amilyenbe neki jó.

2008. júl. 12. 17:55

Nem kell ezt nagyon zokon venni! ez egy hullámvölgy! :) Addig, amig a gyerek nem beteges nem kell aggódni! Ha már gond lenne már a gyermekorvos szólt volna!

Egyébként tudom ajánlani a HUMET-R szirupot! Elég drága, de az én gyerekeimnél nagyon bevált!

Szinte soha nem betegek! Ezt kapják 6.hó. koruktól kezdve. Télen is csak egy kis orrfolyáson kívül nincs semmi bajuk!

2008. júl. 12. 17:43
Hát igen mindenki ezt mondja csak tényleg idegesítő,hogy roskadásig a hűtő felvágottal meg mindennel mi szem szájnak ingere(legalábbis Nekünk az )és Neki semmi nem kell!
2008. júl. 11. 20:50

Szia!


AZ én fiam 17 hós, de hasonló gondjaink vannak.

Eddig minta evő volt, de most....reggel táp, este már nem kell, és joghurt. EWnnyi. Voltunk kivizsgáláson, volt labor, minden oké, nincs vashiánya, de nem eszik. Már pépesítettem, kihagytam a tízórait, hátha délre megéhezik, de semmi. Kap vitamint, az sem segített. Én meg ideges vagyok. Későn fogzik, több is jön, megviseli, de nem lehet mindent a fogra fogni.

Talán csak kivárni lehet

2008. júl. 11. 19:00

Helló

Szóval ma nagyon elkenődtem,már hét éves a gyermekem Patrik de nagyon rosszul eszik.Megprobáltam mindent,hogy meghozzam az étvágyát de ismeretlen ételeket meg sem kóstól szedtünk már bérescseppet,vitamonokat ,már édességmegvonást és tv eltiltást is alkalmaztunk de nem javult a helyzet.Az a baj,hogy semmi zöldséget, sem fözeléket húsról már nem is beszélve nem hajlandó enni.Annyit már elértem hogy heti 1 alkalommal megeszi a krumpli főzeléket(mama módra)Ma hatalmas cirkuszt csinált mert arra kértem kostólja meg a rántott tököt, egy falat le is ment krumpliba burkolva a másodiktól már majdnem hányt.A levessekkel sincs már gond leszűrve majdnem mindeből eszik egy kicsit leves gyöngyel.A gyerekorvos nem mondott semmit mert végülis nem sovány sőt elég jó húsba van ahhoz képest,hogy csak tejterméken gabona pelyheken él.De aggodóm mi lesz az iskolában?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook