Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem értem: azt olvastam, hogy ha mindkét fél egészséges akkor is csak 20% esély van a teherbeesésre egy hónapban.Miért nem 100%? fórum

Nem értem: azt olvastam, hogy ha mindkét fél egészséges akkor is csak 20% esély van a teherbeesésre egy hónapban.Miért nem 100%? (tudásbázis kérdés)


10. riti72 (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2008. nov. 19. 22:35
Ha csak az időzítésen múlna, akkor minden lombik sikeres lehetne, mert ott ugye már a megtermékenyített, sőt osztódásnak indult petesejteket ültetik be. De hát be is kell ám annak ágyazódni, meg egy csomó bonyolult hormonváltozásnak létre kell jönni stb. stb.
2008. júl. 15. 18:47

Nálunk is 100%:)Kis óvszerszökevény.

Amúgy én is azt olvastam,hogy ha nincs ráállva a pár a gyerekgyártásra,hanem azért szexel,mert élvezi és mert szereti a másikat,akkor sokkal nagyobb az esélye egy babának.

2008. júl. 15. 15:09
Akkor nálunk 100% volt :)))
2008. júl. 15. 15:04

Hallottam egyszer egy előadást Dr Bagi Emőke pszihologusnőtől. Nagyon komplex ez a folyamat, nem tudnám elmondani mindazt amit elmesélt. Amit viszont megjegyeztem az az volt, hogy nagy szerelemből és vágyból nagyobb az esélye. Magyarul ha nem arra megy ki a dolog hogy gyereket csináljatok hanem egymásra koncentráltok és az örömre amit a szex okoz hamarabb megtermékenyülsz.


Amugy a nőgyógyászom azt mondta hogy ha két évig a nem termékenyül meg valaki, az gondoljon csak arra hogy kivizsgáltassa magát vagy megijjedjen hogy esetleg nem egészséges.

2008. júl. 15. 14:38
Ha mindkét fél tökéletesen megfelel is, akkor sem biztos, hogy létrejön a megtermékenyítés, mert rengeteg tényező van amitől ez függ. Erre a kérdésre csak a tested tudja a választ. Bármi lehet, hogy mit eszel, iszol, csinálsz, bármitől függhet. De ilyenkor felmerül a kérdés, hogy miért van annyi nemkívánt terhesség? A válaszom ismét: csak a tested, a szervezeted tudja.
2008. júl. 11. 18:44

Ezek az adatok csak nagy általánosságban igazak, mert akinek elsőre sikerül, annak 100%, akinek másodszorra, annak 50%.

Abból számolták ki, hogy átlag 4-5 hónap kell ahhoz, hogy egy terhesség létrejöjjön. Ezt az időt különböző módszerekkel lehet csökkenteni.

4. dee7182d35 (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2008. júl. 11. 16:17

Akkor is!

Lehet,hogy jó a találkozás ideje,de épp az a pete nem első osztályú.Vagy épp az,meg is termékenyül,mégsem ágyazódik be,aminek 1000 oka lehet.

2008. júl. 11. 16:00

De ha jó időben van a találkozás? Akkor is 20%???

:-)

2. Yudy
2008. júl. 11. 15:56
Találkozások.....DDDD
2008. júl. 11. 15:52
Nem értem: azt olvastam, hogy ha mindkét fél egészséges akkor is csak 20% esély van a teherbeesésre egy hónapban.Miért nem 100%?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook