Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit csinálnátok, /csináltok ha a gyerek nem hajlandó új ételt megkostólni. fórum

Ti mit csinálnátok, /csináltok ha a gyerek nem hajlandó új ételt megkostólni. (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 18. 09:57
Én eszegetném előtte, (legalábbis mímelném) dicsérném, de csak akkor adnék belőle, ha kér, akkor is nagyon keveset...
2008. júl. 12. 21:26

Szia!


Nekem az vált be, hogy csukd be szemed nyisd ki szád játékot keztem velük játszani úgy ,hogy az új kaját nagyon gusztán kitettem elé és ki kellett találnia mit is evett meg.

Ha kitalálta a kedvencét kapta ajándékba!

2008. júl. 12. 19:12

akkor nem erőltetem, pár nap múlva újra megkínálom.

sokat segíthet az ötletes tálalás is.

14. anyuca66 (válaszként erre: 11. - Lizabella)
2008. júl. 11. 13:51

Nem könnyű. A lányom 20 éves ma-holnap sok féle kaját megeszik, most már. Persze ő is elég kevés étel volt amit megevett. Spenót, sóska, cukorborsóval nőtt fel. Húsféleséget nem igen evett.

A vőlegénye viszont szintén nem ismer mást, pörkölt-tészta, rántott hús-krumplipüré vagy rizs illetve rizibizi. Főzelék fasírttal nem igazán tetszik. Ez van. Csináltam egy alkalommal más húsételt, inkább elmentek a lánnyal pizzát vagy csigát venni de nem evett a főtt kajából.

2008. júl. 11. 13:49
Ha a gyümölcs nyersen nem megy próbáld meg pl. turmix, tejbegrízbe keverve vagy ital formájában kínálni:)
12. Mokuskas (válaszként erre: 10. - Mokuskas)
2008. júl. 11. 13:46

Előfordult már nálunk is, hogy a pici amikor nyújtom feléje a kanalat ő rázza a fejét:)

Utánna belemártom az ujjamat az ételbe és becsempészek egy falatot a szájába és ha izlik már nyitja is a kis száját a következő falatért. Sőt ha elfogy van, hogy meg is siratja:)

A barátnőm fia meg inkább társasági evő.

Ő másfél éves múlt. Ha más is eszik a környezetében akkor ő is szívesebben eszik:)

11. lizabella (válaszként erre: 9. - Dogiz)
2008. júl. 11. 13:29
Ez nállam is néha bejött.Nem beszélve a gyümölcsröl azt se nagyon akarják enni.pl sárgabarack,sárga dinnye,öszibarack, málna,ribizli.Minden ott rohad meg mert nemeszik
2008. júl. 11. 13:28

Én mind a két gyermekemet arra ösztökélem, hogy legalább kóstolja meg és ha nem izlik akkor megbeszéljük, hogy mi a kínálat és választhat.

Ilyenkor a megszokottakat ajánlom.

A 16 hónaposnál az ujjamra véve adok egy picit.

A 6.5 évesnél pedig, ha esetleg rossz tapasztalatai vannak egy étellel kapcsolatban, akkor megmagyarázom neki, hogy nem biztos, hogy pont ugyanolyan, mert mindig egy kicsit másképp sikeredik vagy másképp lett ízesítve és nemegyszer állapította meg, hogy kár lett volna kihagyni, mert nagyon izlett:)

2008. júl. 11. 13:26

A tesóm kisfia is ilyen 3 éves volt márciusban, én addig beszélek neki, repül a madár meg ilyenek, míg be nem teszek egy falatot a szájába, ha kell bedugom a kanál elejét az ajkaihoz, csupn, hoyg megérezze az étel ízét. Ugyanezt csinálja, ha valami olyat kap amit esetleg régen evett és már nem emlékszik rá.

Ez a módzser van, hogy bejön, van, hogy nem. Ha ízlik neki akkor hozzáfog enni, ha nem, akkor megmondja " érsd meg nem vagyok éhes" :)

Próbálkozz! Sok szerencsét!

2008. júl. 11. 13:25
nem most kezdtük,a kicsi már egy éve azt eszi amit mi.
2008. júl. 11. 13:24
Reggelire.májkrém,lekvár,párizsi,bundás kenyér.Már könyökömön jön ki,és nem hajlandóak semmit megkostolni.pl pék süti
6. borbelya (válaszként erre: 2. - Lizabella)
2008. júl. 11. 13:23
Figyu, ha most kezdtétet a hozzátáplálást, akkor nem olyan gáz ez! Mert ő mégcsak most szokja az ízeket. Neked elhiszem hogy unalmas, mert már jópár éve azt eszed, de ő még csak most szokik hozzá.
2008. júl. 11. 13:22

Az egyik 3 éves a másik 1,5.Az a bajom,hogy

ebédre kb 10 féle kaja van amit hajlandóak megenni.

2008. júl. 11. 13:21

Mennyi idős?

Végülis akármennyi idős, de nem erökltetném, mert azzal többet ártasz mint használsz.

Szerintem cempéssz bele neki a már megszokott mellé egy kis új ételt, és fokozatosan növeld az új étel arányát.

2008. júl. 11. 13:21
mennyi idős a picur és milyen ételről van szó? csak egy fajtát nem hajlandó vagy sokat? vagy átálltok püréről darabosra és azt nem kéri?
2008. júl. 11. 13:20
Annyira unom,hogy kb 10 féle kaja van amit váltogathatok.Ez igy megy körforgásba.
2008. júl. 11. 13:19
Ti mit csinálnátok, /csináltok ha a gyerek nem hajlandó új ételt megkostólni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook