Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A bokorrózsám levelén, sárga foltok jelennek meg, majd lehullik.Mitől van, és mivel lehet megszüntetni? fórum

A bokorrózsám levelén, sárga foltok jelennek meg, majd lehullik.Mitől van, és mivel lehet megszüntetni? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 22. 11:24

Szia!

igen a probléma még aktuális.Csak a levélen van folt,és kerek határozott szélű növekvő foltok.

Köszönöm válaszod.

2008. okt. 16. 21:56

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a probléma...most láttam csak,nekem épp szakterület :-)

A levél fonákán van sárga vagy rozsdaszínű bevonat?Az levél felső és alsó oldalán is látható a folt?Kerek,határozott szélű növekvő foltok vagy elmosódott alaktalanok?A száron vagy virágokon vannak/voltak foltok?

Elsőre gombabetegségre tippelek,érdemes alaposan most és tavasszal is lepermetezni,mert akár tönkre is teheti a növényt ha elhatalmasodik a fertőzés.Ha több infót írsz,szert is tudok ajánlani!

2008. júl. 10. 22:52
A bokorrózsám levelén, sárga foltok jelennek meg, majd lehullik.Mitől van, és mivel lehet megszüntetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook