Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemölcs ellen mit használjak? fórum

Szemölcs ellen mit használjak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
163. c0c56db0d6 (válaszként erre: 160. - Anna102)
2011. márc. 31. 21:05
Egyet értek veled még az elején el kell kapni.
162. c0c56db0d6 (válaszként erre: 156. - 41fdab80c1)
2011. márc. 31. 21:04
Örülök hogy nem nőtt vissza.
161. kati_ca
2011. márc. 28. 21:52

most tettem rá valami speciális szemölcstapaszt,és kifehéredett,viszont nagyon viszket.

Nem tudom mi történhet vele ilyenkor..Szerdán megyek bőrgyógyászhoz

160. anna102
2011. márc. 24. 13:17
nekem még nem jött vissza, persze lehet, hogy még lesz benne részem, mindenesetre már tudom, hogyha időben kezelni kezdem, akkor nem lesz komoly probléma. :)
159. arrival
2011. márc. 22. 01:47

Nekem már többször is volt, főleg a kezemen.

Egyszer a mutató ujjamon volt, pont a tapintós résznél. Kb. 1 év alatt magától eltűnt.

Volt amit fagyasztottak, az is jó volt.

Most a legutolsónál a fagyasztás nem használt, bőrgyógyász kiégette, majd kivágta. Most gyógyul. Remélem nem jön vissza.


Nekem a vérehulló fecskefű nem használt semmit.


Vannak azok az otthon használható fagyasztók, azzal egy kisebbet el tudtam tüntetni.


Minél kisebb, mikor már kijön akkor egyből kezelni kell, ne hagyjátok megnőni, mert annál nehezebb lesz eltüntetni. Szemét kis alakok ezek!

158. kati_ca
2011. márc. 21. 18:55

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni! Még sosem volt szemölcsöm,de most úgy néz ki sikerült egyet összeszednem valahonnan:( A kezemen van,a mutatóujjam és a hüvelykujjam között.Nem túl nagy,de ha esetleg víz éri akkor kifehéredik a közepe mintha pattanás lenne ( eléggé érzékeny,főleg mikor belekapok öltözködés közben..volt már valakinek ilyen?

157. ice kuszi (válaszként erre: 153. - 36a26f5226)
2011. márc. 17. 15:05
Nekem azt mondták, kézről nem szednek le seb. úton. Hogy csinálták?
156. 41fdab80c1 (válaszként erre: 155. - C0c56db0d6)
2011. márc. 17. 14:59
Nem, pedig nagyon mély és többgyökeres volt.Csak hangsúlyozom, arra nagyon kell vigyázni, hogy máshova ne kend, ne csepegtesd, mert ami átlátszó víznek látszik, később befeketedik és az egészséges bőrt is leégeti.
155. c0c56db0d6 (válaszként erre: 153. - 36a26f5226)
2011. márc. 17. 14:42
És nem is jött vissza? Én úgy tapasztaltam hogy akinek egyszer már volt annak újra szokott lenni.
2011. márc. 16. 21:23

Gyógyszertári lápisz segíthet.Ez egy kis fehér rúd, mint a tortagyertya. Nem szabad csupasz kézzel megfogni, mert egy idő múlva befeketedik. Legjobb műa.zacsi, vagy gumikesztyű. A végét pici vízbe mártod, ne csurogjon, csepegjen, és bekened vele a szemölcsöt és hagyod megszáradni, kész. Egy idő után (talán másnapra)olyan fekete lesz, mint a szurok, de nem fáj és nem fog be semmit.Egy-két hét után kezd kiperegni és végül a tövét kíhúzhatod.

Biztos siker!!

2011. márc. 16. 20:45
Nekem is volt a kezemen, de leszedettem a sebészeten... pár nap alatt begyógyult a seb...
2010. dec. 8. 15:17
Segíteni szeretnék azoknak akiknek az életét meg nyomorítja a szemölcs.Én egy éven keresztül szenvedtem a szemölcsömtől,ami a talpamon volt és éppen a sarkamnál.Már alig tudtam járni meg aludni,mert mindig oda ért valamihez.Nagyon sok szert kipróbáltam és az volt a rémisztő,mikor közölte a bőrgyógyász,hogy ki kell vágni,de valószínű vissza nő.Ekkor kezdtem el kenegetni a vérhulló fecskefűvel.Semmi mást nem kell tenni,csak naponta legalább egyszer bekenni a szemölcsöt.Ronda fekete színe lesz és a zoknit is folyton be festi,de ennyi a negatív oldala.Ami az első tapasztalatom volt:nem fájt!Igaz két hónapig minden nap be kentem és egy kis mozgatás után ki esett.És el múlt,meg gyógyult!Próbáljátok,ki,egyébként itt a fórumon olvastam erről még a nyáron,de nem igazán hittem akkor.Ez csak végső kétségbeesésemben próbáltam meg.Egy lány mesélte,hogy az apukája használta.Köszönöm neki!
2010. nov. 9. 15:34

Nekem ma szedték ki a sebészeten a szemölcsöt, mivel egyre csak nőtt...


Be lett érzéstelenítve az ujjam, mert a kisujjamon volt, ami fájt is, mert 4 helyen szúrta bele a tűt a sebész, de nem fagyasztotta, hanem ollóval vágta ki...


Most kezd nagyon fájni, most múlik az érzéstelenítő hatása...

De most rendesen sugárzik a csuklómba is a fájdalom...

Pár nap a gyógyulási ideje...

2010. nov. 8. 18:47

Ha már a szemölcs témájánál tartunk,megkérdezem,van e valakinek úgynevezett lógó szemölcse?

Ha van,vagy volt,mivel lehet eltüntetni?

149. gabi44
2010. okt. 26. 17:59
Ha tüskés szemölcsöd van , akkor ami nálam bevált az a fokhagyma. Nekem a talpamon volt , közel 1 évig szenvedtem vele ,kipróbáltam mindent mig egy könyvben olvastam régi gyógymódként a fokhagymát. A fokhagymából levágsz egy vékony szeletet, fürdés után rá kell tenni a szemölcsre leragasztani ragtapasszal és másnap és harmadnap megismételni. Nekem az első alkalommal nagyon marta ,csipte , de már másnapra elmúlt az az éles fájdalom , ha valami hozzáért. Aztán szép lassan kipergett meg kiszedegettem. Azóta nem nőtt vissza ennek már 2 éve.
2010. okt. 26. 16:29
Sziasztok!Képzeljétek el volt a körmöm alatt egy szemölcs már vagy 5 éve és nagyon idegesített,de hiába fagyasztották meg adtak rá ecsetelőt,semmit sem ért csak mindig iszonyatosan fájt.Na és végre elmúlt és ráadásul egy olyan szertől amit nem is szemölcs ellen fejlesztettek ki.Az egyik körmöm gombás lett és a házi dokim írt rá egy ecsetelőt aminek a neve Loceryl 5% gombaellenes körömlakk oldat,na és gondoltam mi van bekenem a szemölcsöt és nem hittem a szememnek elmúlt tőle,a körmöm is vissza állt a régi formájára és a szemölcs is teljesen elmúlt.4 ezer valamennyi volt ez a körömlakk,de nekem használt a szemölcsre is úgy h csak ajánlani tudom nektek,én 3szor kentem be vele és szépen elmúlt.Próbáljátok ki,nekem vírusos szemölcs volt az a bőrszínű kemény.Remélem tudtam valakinek segíteni,gondoltam leírom a tapasztalatom hátha érdekel valakit :) na sok sikert mindenkinek!
147. daniqua
2010. szept. 16. 21:14

Hat lehet hogy a rendszeresseg eltünteti. Ha valakinek még sem, elmondom hogy nekem mi tüntette el. Itt mindent olvastam, vitamintabletta, homeopatia, scholl veruca. Nos nekem ennek a 3-nak kombinacioja szedte le a hüvelykujjamrol a legnagyobbat (kb 3-4 evig volt meg, nem érdekelt). es volt meg mindket nagylábujjamon is. egyiken 2 a masikon kb 5. Kb. 1 honap alatt tüntek el. Elotte eleg sok mindent megprobaltam és vagy 5ször visszanőtt.

Ja es meg valamire vigyazzon az, akinek mondjuk a kéz hüvelykujjan van, mégpedig az egyik leszedes soran jol bevérzett és ennek következtében körben 7 db kinőtt.

Hálég mára mind eltünt. NAgyon para volt annak idején.

146. lina111
2010. szept. 15. 17:37

Szia!


Igen teljesen elmúlt neki, ajánlásod alapján a Bye Wart krémet vettük meg, gyakorlatilag pár napig kenegette és el is múlt.

145. lina111
2010. szept. 7. 10:56
Köszi a részletes tájékoztatót, a leírtak alapján valóban jónik tűnik ez a krém.
144. lina111
2010. szept. 1. 21:42

Sziasztok!

Látom mindenki küzd a szemölcsökkel. Nekem kb 2 évig volt egy az ujjamon, próbálkoztam mindenféle brutális módszerrel, aztán egyszer csak magától elmúlt. A végén már kezdett hiányozni. :)

Most a páromnak jött ki, ő küzd vele, de nem szeretné fagyasztani.


Ruda: Van most már tényleg krém is amitől pikk pakk eltűnik? Mert ez akkor legalább kíméletes módszernek tűnik.

143. c0c56db0d6 (válaszként erre: 142. - Nócika29)
2010. aug. 23. 16:43
Ezt a megoldást még nem is hallottam. Az jó hogy nem jött nekik vissza.
142. nócika29 (válaszként erre: 136. - Hajnal.)
2010. aug. 22. 22:18
Szia nem tudom azóta boldogultatok e valamit a szemölcsökkel,nekem kettő évbe tellett mire elmúlt mind a két gyerekemről.A fecskefüvet sokáig próbáltam nekik ,de semmi.Végűl egy távoli gyerekorvos rokon említette ha már nagyon makacsul nem múlik,azt szokta javasolni hogy törölközővel dörzsöljék meg a tetejét.Erre felbuzdúlva a gyerekeim neki estek és mind egy szálig levakargatták a tetejüket,én meg lefertötlenitettem.az egyik lányomnak tele volt vele a feneke,a másiknak a cobján volt jó néhány darab.Ennek egy éve és nem jött elő újra.Még annyi hogy a béres cseppet szedték,de azt egyébként is szoktam nekik adni ősztől.Remélem valakinek tudok segíteni ezzel.
141. Pndi
2010. aug. 22. 01:02

kromofág :) Teljesen véletlenül került a kezemre, mert ezzel a folyadékkal kesztyűben kell dolgozni, de csodák csodájára elmúlt.

Ha nem szereted a durva megoldásokat, akkor is valami nagyon szárító dologgal próbálkozz.

2010. aug. 21. 17:26

Én a Wartnert használtam, elég jó.

De csak kézen/lábon lévő szemölcsre szabad használni!

Először elég "fura" volt (úgy -70 fokon fagyaszt), de másodszorra már tudtam, mire számítsak.

Ha nem bírod magadnak csinálni, megkérhetsz valakit, hogy segítsen.

139. 96030e3b22 (válaszként erre: 133. - Babbe182)
2010. aug. 8. 22:46
Én is azt kentem. Letéped,és az a sötétsárga nedv. 1 hét alatt leszárad. Még késő őszig van a kertben,meg elhagyatott területeken,erdőkben.
138. caffi
2010. aug. 8. 22:44

Acetocaustin....én csak erre esküszöm.....Vágattam is ki...de visszanő:(...de ahol evvel irtom ki ott már sose lesz többé:)))

De...egyszer kell csak cseppenteni/kenni.....nehogy rá ismételj....már a fehéredés azt jelenti h dolgozik....nekem mindig begyullad tőle....lesz egy seb....és mikor már nem fáj,a sebbel együtt kifordítom a gyökerét....kb:1hét alatt tüntetem el:)

2010. aug. 8. 22:30

Sziasztok!


Nekem a talpamon és a lábujjaimon vannak szemölcsök. Eddig csak a vérehulló fecskefű oldattal próbálkoztam, de nem volt türelmem kivárni a hatását 1-2 hónap alatt illetve napi 1-2x cseppenteni. Úgy döntöttem, hogy rögtön a "végső megoldáshoz", az Acetocaustin nevű oldathoz folyamodok. Cseppentettem is óvatosan a szemölcsökre 2 napja, és a "rossz híre" ellenére közvetlen akkor nem éreztem semmi fájdalmat/égést. Mostanra viszont a szemölcsök környéke befehéredett és már eléggé fájnak is járás közben. Elvileg hetente egyszer kell használni, de nem tudom, hogy addig elmúlik-e a fájás illetve, hogy mi fog a szemölccsel történni? Örülnék, ha megosztanátok, akinek van tapasztalata az Acetocaustinnal, hogy mi a kezelés menete? Meg kell várni, amíg a szemölcs környéki fehérség elmúlik?


Előre is köszi a segítséget!

136. hajnal.
2010. máj. 25. 18:33

A kisfiam most 9 éves és rajta "volt" a hátán futószemölcs. Elmentünk a bőrgyógyászatra és állat módjára lekanalazták neki. Nagyon fájt és teljesen kikészült. Ez volt kb. 2 hónapja. Most 1db megint van a hátán és a jobb fenekén is van vagy 10db. Nekem még nem volt szemölcsöm és nem is tudtam, hogy néz ki, de ez inkább egy pattanásra hasonlít, ami be van gyulladva.

A bőrgyógyászaton kívül bármi megoldás érdekel, ezért megpróbáljuk mi is a vérehulló fecskefűvet. Remélem beválik.A tapasztalataimat majd megosztom, és ha bárki tud segíteni még jó ötletekkel szívesen veszem. Előre is köszönöm

135. t.Ili
2010. máj. 16. 13:42
Vérrehulló fecskefű!.Éppen rengeteg van belöle.
134. caffi (válaszként erre: 133. - Babbe182)
2010. máj. 16. 12:57
A sima szemölcsre nagyon jó....de a vírusosra nem hat sajna:(....Le se tudom szedni vele....csak a drasztikus,lötyimmel.....bár ha leszedem azt ami beérett....ki jön máshol:(....ez egy ördögi kör:(....régen 2x kivágattam,de az is vissza nőtt!:(
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook