Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1564. öregnéneőzikéje2013-06-03 07:25
Úgy legyen...
(válasz babywasser 1563. hozzászólására)

1563. babywasser2013-06-03 06:45
Az unoka azért már csak nem az, mint a saját gyerekek. Nem mi neveljük úgy, ahogy azt szeretnénk, hanem a gyerekeink...

Most már csak az a kérdés hogy a 10. nap este mennyire lehetett sikeres... Épp beszéltük, hogy ha 2 napik életképesek, akkor ha vasáenak volt p.é. akkor tutinak kellene lennie a dolognak.
(válasz öregnéneőzikéje 1562. hozzászólására)

1562. öregnéneőzikéje2013-06-02 21:17
Én is meg tudom érteni annál is inkább mivel anno mi is próbáltuk a harmadikat eszerint összehozni, de Ő is fiú lett.
Lényeg hogy jó gyerekek és egészségesek, ha netán megérem hogy valamelyik megnősül, lányunokám még lehet---:)
(válasz babywasser 1561. hozzászólására)

1561. babywasser2013-06-02 21:13
Nem tudom mennyire szeretnének kisérletezni, azt tudom hogy ez az 1. hónap hogy elhatározták, és a 2 fiú után a kislányt maximálisan meg tudom érteni.
(válasz öregnéneőzikéje 1560. hozzászólására)

1560. öregnéneőzikéje2013-06-02 20:41
Szia, őszinte véleményem az hogy erre nem lehet adni, hiába kiáltotta ki anno Dr Czeizel Endre genetikus szaktekintály szinte "tuti módszernek".
Mivel a tüszőrepedés percre pontos dátumát csak maga a petesejt tudná ha ismerné az órát, semmi értelme annak hogy számolgatni mikor együtt lenni-nem együtt lenni, mennyi idővel lassabban jut fel az X-es sperma mint a többi, és mindez belefér-e abba a mindössze 24 órába míg az érett tüsző megtermékenyíthatő.
De ha ráérnek a babával és kísérletező szelleműek akkor csinálják egész nyugodtan így, fifti-fifti hogy összejön az áhított kislány. :)
(válasz babywasser 1559. hozzászólására)

1559. babywasser2013-06-02 16:09
Öregnéneőzikéje:
Egy kérdésem lenne barátnőm nevében:

Ciklus 10. napján este voltak utólag együtt (pénteken), ma van neki a 12. nap, és peteérésre utaló jelei vannak (derék és hasi fájdalom, pattanás...) mekkora az esélye annak hogy péntek este után terhes legyen? 26-29 naposak a ciklusai.
Nagyon örülnének neki, épp ezért is érdekelné. Lényeg a lányon lenne. Nem tudják h ma merjenek e együtt lenni, mert azt mondták neki hogy a lánynál az a lényeg hogy peteérés előtt kb 2 nappal hamarabb ne legyenek együtt mert az X spermium tán tovább él de lassabb. Ha ma még együtt lennének ezen logika alatt tuti fiú lenne mert Y gyorsabb de rövidebb ideig él...

Véleményed?

1558. diszike2013-06-02 14:15
Igen megnyugodtam! :) Köszönöm a biztató szavakat a legnehezebb napokban! Hálás vagyok érte! :)
(válasz öregnéneőzikéje 1557. hozzászólására)

1557. öregnéneőzikéje2013-06-02 13:37
Szia, igen, kizárható, a vérzés által leváló méhnyálkahártyában ugyanis nem tud megtapadni még egy esetlegesen megtermékenyült petesejt sem.

Hogy a valódi ciklusodat majd mennyire tolja ki a gyógyszer okozta "extra vérzés" azt előre nem lehet megmondani, mert abszolút egyéni.

A lényeg az hogy kizárhatod a terhességet, örülök neki, gonolom Te is! :)

szia: Eszter
(válasz diszike 1556. hozzászólására)

1556. diszike2013-06-02 11:08
Szia kedves Öregnéne és a Többiek!

Egy hete írtam be a fórumba az óvszer kiszakadásával és az eset után 1 órán belül bevett Escapellével kapcsolatban! Pénteken vérzés volt és még azóta is a gyógyszer hatására (gondolom). A rendes menstruációnak 2 hét múlva kellene megjönnie. Az hogy most megjött nyugtató ugye? Mert az előző írásokból azt szürtem le....Kizárható a terhesség?

1555. öregnéneőzikéje2013-06-01 21:22
Okés. :)

1554. liliputi902013-06-01 15:05
nagyon szépen köszönöm mindenkinek, megpróbálok nyugis lenni. :)

1553. öregnéneőzikéje2013-06-01 13:57
Szia, se a gyomorsav se a hasmenés nem befolyásolja, emiatt ne aggódj, gyorsan felszívódik és azonnal elkezd "dolgozni".

Ami miatt én lehet be se szedtem volna az az hogy annyira a ciklus elején voltál, ilyenkor szinte 0 az esély egy terhességre, persze a dokik "jogos önvédelemből" mindenkinek azonnal felírják, nehogy műhiba per legyen belőle.

A mellékhatások van akinél erősebbek, de a pszichés hatáások csak rálapátolnak, úgyhogy azt tudom tanácsolni, nyugodj meg, nem voltál veszélyes időszakban, meg be is vetted a gyógyszert, innentől egész egyszerűen nem lehet baj!
Üdvözöllek: Eszter
(válasz liliputi90 1551. hozzászólására)

1552. Bambina222013-06-01 13:48
Szerintem mostanra az már felszívódott, úgyhogy szerintem nem baj, ha most van hasmenésed. A ciklusod legelején vagy + Te is a rekorderek közé tartozol, ami a tabi bevételét illeti, szóval csak nyugi!!!!!
(válasz liliputi90 1551. hozzászólására)

1551. liliputi902013-06-01 09:11
sziasztok! 30.-án lett vége a mensesemnek, 31.én történt a dolog. kiszakadt az óvszer, azonnal mentünk kórház, feliratni, kiváltani, escapelle-t kaptam, be is vettem, nem telt el 2 óra sem. Gyomorgörcsöm van, gyomorsavam (ez ugye nem befolyásolja a tabletta hatását?), reszketek....hányinger, de nem hánytam. félek... mire számísak most? hisz még csak most lett vége a mensesnek, akkor is 5 nap múlva várható, hogy megjöjjön? 4 év alatt először szakad el az óvszer.... soha nem történt ilyen.... más fog.gátló módszert nem használok már 1 éve mert nekem nagyon nem jött be a tabletta annyi hatása volt... bíztassatok kicsit mert nagyon oda vagyok.... ja, és ha netán hasmenésem lenne az számít valamit? attól még hatott már?

1550. öregnéneőzikéje2013-05-30 06:56
bocs. szerintem

1549. öregnéneőzikéje2013-05-30 06:56
Szia, szintem igazatok van, jól döntöttetek.
(válasz babywasser 1548. hozzászólására)

1548. babywasser2013-05-30 06:42
Késő este átrágtuk a dolgot, aminek az lett a vége hogy egyenlőre marad az óvszer, nyár végéig legalábbis. Utána is lesz idő bőven hogy dolgozzunk a dolgon, és addig is így telni fog még az idő...

A lényeg annyi lenne hogy 2014-es bébi lenne jó ha lenne, de hogy az legyen, még 6 hónapunk bőven lesz ha augusztustól számoljuk a dolgot.
Addig még kirándulgatunk, terveztünk ezt azt, akkor meg is tudjuk őket valósítani is, nem csak terv marad.
(válasz öregnéneőzikéje 1547. hozzászólására)

1547. öregnéneőzikéje2013-05-29 21:57
Szia, bocsánat, ezt a történetet eddig nem tudtam, így viszont már tökéletesen megértem hogy miért van Benned nagyfokú bizonytalanság,( bennem is az lenne ha ilyen trauma ért volna.)

A mostani párodat nyilván nem lehet egy kalap alá venni az exeddel hisz ahány ember annyi személyiség, ettől függetlenül a kérdés kérdés marad, a megoldást pedig Nektek kell megtalálni, és aláírom hogy nem egyszerű....
(válasz babywasser 1546. hozzászólására)

1546. babywasser2013-05-29 21:45
Bennem van a félsz korábbi válásunk miatt. Mondjuk ez talán már mindig is bennem fog maradni, mert akkor az nagyon rosszul zárult.
14 hetesen otthagyott, nem is foglalkozott velünk, állandóan zaklatott... lemondott róla, nem is jön 7 éve, a gyerek meg 9 lesz.

Mostani párom mindenki szereti, van rokonom aki iskolás koráról már ismeri is... szeretném a bébit, de ez a régi történet tejesen beárnyékol mindent hogy mi lesz ha... Nem is tudom...

Korban már tény hogy benne lennék bőségesen, sőt, már lassan kifele megyek belőle is... Ő meg már 40 fele érthető hogy nagyon szeretne bébizni.
Lehet részemről rossz a hozzáállás így, hogy mindenkit egy kalap alá veszek az ex férjemmel, de tényleg nem tudom mit gondoljak. Ez a parázás nagyon nem jó.
(válasz öregnéneőzikéje 1545. hozzászólására)

1545. öregnéneőzikéje2013-05-29 21:38
Magánvéleményem ( nem kötelező megfogadni ): amíg vacillálás van és nem az hogy biztosan akarjátok minden egyes porcikátokkal a leendő babát, addig nem érdemes belevágni.
Nem az eddig beszedett folsavon múlik, sokkal inkább azon hogy anyagilag illetve lelkileg teljesen készen álltok-e rá a Pároddal hogy gyereket vállaljatok.
ismétlem, ez pusztán magánvélemény, semmi egyéb.

1544. babywasser2013-05-29 21:29
Nem, semmiképp nem ezért.
Korábban írtam neked a bébi dolgot. Napi szinten ez jár az eszembe, meg is beszéltük. Nem tudom hogy ennyi idő folsav után érdemes e belevágni, vagy még várjak vele 1-2 hónapot.
Vacillázok a bébi dologgal kapcsolatban is, de nem is tudom miért... meg is beszéltük, jó is lenne, aztán mikor ott a lehetőség rá (úgy néz ki) akkor meg...

Átlag 27 nap amúgy a ciklusom.
(válasz öregnéneőzikéje 1542. hozzászólására)

1543. öregnéneőzikéje2013-05-29 21:17
Szia!

Ha valóban rendszeresen szeded a gyógyszert és nem volt hányás-hasmenés illetve 5 napnál hosszabb antibiotikum kúra az adott hónapban, akkor valóban csak arra való a tesztelgetés hogy előbb-utóbb infarktusod legyen.
Üdv: Eszter
(válasz érdeklődő44 1540. hozzászólására)

1542. öregnéneőzikéje2013-05-29 21:15
Szia, ha az átlagosnál rövidebbek szoktak lenni a ciklusaid akkor lehetséges, amennyiben 28 vagy ennél több naposak, akkor nem az.
Védekezni csupán ilyen jelek alapján semmiképpen nem tanácsos, ugye nem ezért kérdezted??????
(válasz babywasser 1541. hozzászólására)

1541. babywasser2013-05-29 21:06
Nem tudom mit érezhetek vagy mit gondoljak, annyi biztos hogy ma vagyok a ciklus 8. napján; a derekam fáj, a h.váladék wc papíron látható volt és nyúlós, sok, szinte láthatatlan.
Lehetséges hogy ez már p.é jele lenne?
(válasz öregnéneőzikéje 1539. hozzászólására)

1540. érdeklődő442013-05-29 18:31
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy lehetek-e terhes rendesen szedett fogamzásgátló mellett?
Annyi mindent olvastam már, és kíváncsiság miatt teszteltem. Eredmény: szívinfarktus. Ugyanis a Facelle tesztemen egy olyan szellemcsík lett, vagy mi. Csak bizonyos szögből látható, akkor is hunyorogva... :))) De én látom... :( Nem fényképezem le, mert felesleges, úgy sem látszódna. Namindegy, ez volt kedden.
Ma csináltam egy újabb tesztet (X epil), az egyértelmű negatív lett.
Holnap csinálok egy újabb Facellét.
Ha az a keddi szellemcsík nagyon halvány pozitív, akkor már látni fogok valamit belőle holnap reggel első pisiből...

Áhh, kár volt tesztelgetni kezdenem, így csak felidegesedem. :(

1539. öregnéneőzikéje2013-05-29 06:44
:)))) Igen, az íze szerintem is borzalmas, és az se valami szívderítő hogy minimum 6 hétig kéne napi többször egy decit inni ahhoz hogy valami eredménye is legyen....én anno ezek miatt hagytam abba, amúgy se szeretem egyik gyógynövénynek még az illatát sem.

1538. babywasser2013-05-28 21:55
Kipróbáltam, megittam életem 1. bögre cickateáját. Noss...
Eredményről még beszámolni nem tudok, tapasztaltabb sem lettem tőle, de egy biztos, az íze egy rémálom. Cukor nélkül egyszerűen ihatatlan.
(válasz öregnéneőzikéje 1537. hozzászólására)

1537. öregnéneőzikéje2013-05-28 19:44
Szia, bár nem vagyok nőgyógyász, de mint laikus azt gondolom igen kicsi az esély arra hogy ilyen"rendkívüli peteérése" legyen valakinek akinek amúgy pontos ciklusai szoktak lenni.
Igen, igazad van, én is sokat és sokaktól olvasok ilyen történeteket, de ezeket mindig egy kis kétkedéssel fogadom.

gyógynövények terén abszolút nem vagyok otthon, de sokan esküsznek a cickafark tea ciklusrendező illetve minden téren jótékony hatására, az biztos hogy ártani nem árt ha valaki kipróbálja.
(válasz babywasser 1535. hozzászólására)

1536. öregnéneőzikéje2013-05-28 19:34
Szia, örülök hogy megnyugodtál, és nagyon aranyos aranyos vagy hogy én is ott szereplek a "siker-triódban". :)
(válasz lilla1920 1532. hozzászólására)

1535. babywasser2013-05-28 15:44
Öregnéneőzikéje:
Lehetséges az hogy mensi után, a ciklus 3, 5. napján már valakinek lenne pé.-e, vagy pedig közvetlen a következő mensi előtt a ciklus legvégén?

Sok ehez hasonlóról olvastam a google böngészve hogy előfordulhat?

Cickafark teáról mit tudsz mondani a ciklust illetőleg?