Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (9. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1594. Lorie2013-07-09 12:12
Ui: Vagy tudsz bármi más, természetes módszert, amivel lehet-szabad próbálkozni, hogy megjöjjön?

1593. Lorie2013-07-09 12:04
Sziasztok! Hát, eddig nem sok (jó) dologról tudok beszámolni.. Vérzésem, ahogy három évvel ezelőtt, most sem volt a tablettától, a baleset 30.-n történt, ugye a peteérésem környékén, azóta 9 nap telt el, tehát, ha gond van, most tartok kb a beágyazódásnál.. Mióta bevettem a gyógyszert, hellyel-közzel folyamatosan görcsölgetek, legaábbis mindennap érzem kicsit a hasamat, az elmúlt napokban ez az érzés erősödik, ma már konkrétan menstruációs görcsre hajazó érzetem volt.. és folyamatosan úgy érzem, hogy meg akar jönni, de sok helyen olvastam, hogy ez bizony lehet a beágyazódástól is. Barna pecsételésem eddig nem volt, se más egyéb tünet. Öregnéneőzikéje, egy kérdés: Olvastam, hogy a kakukkfűtea abortív hatású.. Nekem ugye 3-5 nap múlva kéne a rendes kerékvágás szerint megjönnie.. Butaság, veszélyes, ha megpróbálnék rásegíteni a dologra ilyen tea fogyasztásával? Hátha megjön tőle? Hülyeséget nem szeretnék csinálni, a témára viszont nem nagyon van rálátásom, ezért is kérdezlek Téged.. Meg azt hallottam, hogy a forró fürdő is elősegítheti, hogy megjöjjön.. Vagy nem szabad ilyenkor technikákkal próbálkozni?
(válasz öregnéneőzikéje 1589. hozzászólására)

1592. vattacukorhercegno2013-07-06 19:25
Köszönöm szépen a választ! :) Remélem tényleg ez lesz. Tünetem még semmi. Picit erősebb fehér folyás ami szokott lenni mielőtt megjön. és kisebb alhasi tompa fájdalom. Aggódok de remélem nem lesz baj. :( Még sosem történt ilyen velem...
(válasz öregnéneőzikéje 1591. hozzászólására)

1591. öregnéneőzikéje2013-07-06 18:32
Szia, nagyon kicsi eséllyel lehet, szerintem megnyugodhatsz, a ciklus végén nem szokott peteérés és fogamzás történni.
Az viszont lehet hogy a várt vérzésed késik pár napot a mesterségesen bevett hormonok miatt, de emiatt ne nyugtalankodj!
(válasz vattacukorhercegno 1590. hozzászólására)

1590. vattacukorhercegno2013-07-06 12:43
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap a párommal szeretkeztünk és sajnos kiszakadt az óvszer későn vettük észre. Azonnal elmentünk orvoshoz és kaptam Escapelle tablettát. Bevettem. Félek mégis hogy terhes lehetek. Bár a menstruációs ciklusom vége felé járok. Mivel lassan meg kellene jönnie. Attól félek esetleg probléma lehet emiatt. Lehetséges ebben az időben sürgősségi tabletta melett teherbe esni?

1589. öregnéneőzikéje2013-07-02 06:55
Oké, ezt szeretettem volna kérni is, csak kimaradt.
Nem lesz semmi gáz, majd meglátod.:)
(válasz Lorie 1588. hozzászólására)

1588. Lorie2013-07-01 17:59
Köszönöm, igyekszem! Ha valami említésre méltó történik, majd írok..

1587. öregnéneőzikéje2013-07-01 17:47
Szia, NE pánikolj, mert azzal már nem segítesz senkin és semmin, ellenkezőleg, pszichés hatásra is késhet a vérzésed.
Leírtam valakinek pár oldallal előbbre hogy az érett petesejt mindössze egyetlen napig életképes, a spermák meg max. négyig, és még ha ne adj isten meg is történik maga a megtermékenyülés, a zigótának ( így hívják ) HAT nap kell hogy eljusson a méhig ahol is elkezd beágyazódni.
Ha valaki időben bevette a gyógyszert---mint Te-- az a maga progeszteronbombájával a hatodik napra beágyazódásra totálisan alkalmatlanná teszi a méhnyh-t, azaz NEM lehetsz terhes még akkor sem ha épp p.é-kor történt is a baleset.
Ha minden cikket meg fórumot elolvasol az max. arra jó hogy még alaposabban megkeverjen és rémítsen, inkább próbáld ezt átgondolni és azt erősíteni magadban hogy NEM LESZ BAJ!!!!!!
(válasz Lorie 1585. hozzászólására)

1586. Lorie2013-07-01 17:31
Ja, még egy-két dolog.. Bocsánat, ha fárasztó vagyok, de minden körülményből próbálom megközelíteni a dolgot! Erősebb folyásom viszont csüt-péntek magasságában volt (az még csak a 11-12 nap) és akkor volt tán egy kis hőemelkedésem is.. Plusz nem minden belém ment, egy adag az óvszeren maradt, meg utána próbáltam megmosakodni is.. És még amivel a lelkivilágomat próbálom nyugtatgatni, bár lehet értelmetlenül: Mivel hétvégén üdültünk, péntek-szombaton alkoholfogyasztás is történt. Ígérem, többet már nem írok! :)

1585. Lorie2013-07-01 17:11
Hát, most eléggá be vagyok pánikolva.. És természetesen minden fórumot, cikket átböngészek ezzel kapcsolatosan, amivel inkább csak ártok a dolognak, de mégsem bírom megállni. Sok helyen azt olvastam, hogy ez a bogyó a beágyazódást nem gátolja meg.. Ha teszem azt, tényleg pont tegnap volt a peteérésem, utána meg ugye a baleset, akkor az is lehet, hogy a rá 14 órára beszedett gyógyszer nem hat? Pont tegnap du. görcsöltem.. és pont a 14. nap volt, bár nekem kicsit rövidebbek, kb 26 naposak a ciklusaim és persze tudom, hogy ez sem szabályszerű.. Ki-mikor ovulál. Na meg mondjuk most is görcsölgetek kicsit, de az már lehet az Escapellétől is. Mennyi idő kell egyáltalán a hímivarsejtnek a "bejutást"követően? Sokan írták-írtátok, hogy az 5-6 nap tájékán barnás-véres folyást tapasztaltak. Nekem mondjuk múltkor nem volt, de akkor nem is a termékeny időszakomban kényszerültem a gyógyszerre.. Ha most tapasztalnék majd hasonlót, az bizakodásra adhat okot? Jajj, istenem, hihetetlen, hogy az ember vigyáz, figyel és így is beüt a baj.. az meg, hogy hiába hívtam a Sotét, a Baycsit (sürgősségi ambulanciák) közölték, hogy csak ma reggel.. Pedig csak este 8 volt. Sőt, még ma is el akartak zavarni, hogy jöjjek vissza holnap, úgy is 72 órás, ma Semmelweis nap van, nem fognak nekem receptet felírni..:(
(válasz öregnéneőzikéje 1584. hozzászólására)

1584. öregnéneőzikéje2013-07-01 14:20
Szia, még ha éppen ovuláltál is, több mint 85 %-os a hatása ha időben beveszed, te pedig ezt tetted.
Innentól fogva nem rajtad múlik mi fog történni, de bízzunk abban hogy benne leszel abban a bizonyos 85-ben akinek bejön.
(válasz Lorie 1582. hozzászólására)

1583. Denkmit2013-07-01 10:51
"Az Escapelle sürgősségi fogamzásgátló készítmény, melynek alkalmazása 72 órán (3 napon) belül javasolt....."

idéztem a betegtájékoztatóból. nyugi nem lesz baj.
(válasz Lorie 1582. hozzászólására)

1582. Lorie2013-07-01 10:49
Sziasztok! 3 éve már sajnos be kellett egyszer egy Escapelle-t szednem, akkor segített, most megint utolért a baj, remélem most is használni fog.. Tegnap este történt a baleset, 2 perccel az aktus vége előtt direkt cseréltünk óvszert, nehogy gond legyen, mégis szakadt a gumi.. A gond az, hogy kb tegnap ovuláltam, alhasi görcseim voltak délután és most tartok a ciklusom felénél.. Elvileg az előtte lévő 2-3 nap a legtermékenyebb, de még így is nagyon-nagyon veszélyes a helyzet :( A lehető legrosszabb az időzítés. Az meg katasztrófa, hogy egy többmilliós fővárosban nem tudsz ilyen esetben azonnal tenni semmit.. Hiába telefonálgattunk, ma reggeltől volt csak ambulancia, kb 14 órával az akció után tudtam bevenni a gyógyszert. Szerintetek? Mennyi esélyem van?!

1581. garakriszta2013-06-24 10:27
Kedves Eszter,
ugyan a kérdés, amit fel akarok Neked tenni, nem a fórum témájába vág - kb. 2 évvel ezelőtt beszéltünk itt, fórumtémában.
Lassan 2 éve szedtem folyamatosan fogamzásgátló tablettát (Novynette), május végén, miután végére értem egy levél gyógyszernek, egy buta ok miatt abbahagytam. Mikor kezdhetem el újra a gyógyszer szedését? Mennyi szünetet kell tartanom?

1580. encipici2013-06-23 11:03
Köszönöm
(válasz öregnéneőzikéje 1579. hozzászólására)

1579. öregnéneőzikéje2013-06-23 06:33
Szia, ha megjött a gyógyszer után és hat napon át tartott akkor terhes nem lehetsz, csak a hormonok borultak meg, igen, mellékhatás.
Biztonságképpen csinálj egy terhestesztet, de negatív kell legyen, a vérzésed pedig kisebb- nagyobb késéssel de biztosan meg fog jönni.
Üdv: Eszter

1578. encipici2013-06-22 20:02
Sziasztok! A következő a problémám: még áprilisban, pontosan azon a napon, amikor meg kellett volna jönnie voltam együtt a párommal. Mivel volt egy kis gond másnap bevettem az escapellét. Ezután 2 héttel jött meg, ami 6 napig tartott. Azóta pedig még mindig nem, szóval a május kimaradt, és a következőnek ma kellett volna megjönni, de semmi. Szóval ez még a gyógyszer mellékhatása, vagy esetleg lehetek terhes? Ha valakinek volt hasonló kérem írja meg. Előre is köszönöm!!

1577. öregnéneőzikéje2013-06-22 08:16
Szia, szerintem csak arról van szó hogy a gyógyszer abbahagyása plusz a közben bevett escapelle után még nem állt helyre a szevezeted hormonegyensúlya.
Ha nem sürgős hogy teherbe ess lehet várni hogy kialakuljon a régi rend, ha viszont szeretnétek mihamarabb babát, el kell kezdeni a mesterséges stimulálást valamilyen szerrel ( klomifennel szokták) ezzel középidőre esik a p-é és jó eséllyel teherbe is esel még abbak a hónapban.
(nálam mindhárom gyerek így lett, annyira össze-vissza ciklusaim voltak évekig miután abbahagytam a gyógyszert.
szerettem volna megvárni míg magától helyrejön, de nem bírtam évekig várni, és így utólag azt mondom jól tettem.)

1576. babywasser2013-06-21 13:41
Voltam dokimnál; kicsit meglepett amik kiderültek... ennyit a számolgatásokról.
Mióta abbahagytam a f.gátló szedését érdekesen alakultak a dolgok... Eddig 27-32 napos volt a ciklusom, most meg legutóbb mint kiderült p.é a 8. napon volt és 22 napra jött meg; ebben a hónapban a 7. napon lett volna a p.é, ezek szerint 21-22 napos lesz csak ez a hónapom?

1575. öregnéneőzikéje2013-06-18 17:35
Szia, örülök hogy megnyugodtál, nagyon szívesen válaszolok ha csak egy hangyányit is segítek vele valakinek.
Ha az orvos szerint jó lesz a gyógyszer amit kaptál akkor bizonyára így is van, gyors jobbulást kívánok, szia: Eszter
(válasz Lynetteee 1574. hozzászólására)

1574. Lynetteee2013-06-18 10:22
Kedves Eszter! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:) tegnap voltam a nőgyógyászomnál (magánpraxis). Azt mondta ő is, hogy nincs mitől félnem, de megnyugtatás végett csinálhatok tesztet. Felírt egy vadonatúj fogamzásgátlót, Velgyn, és mondta hogy kezdjem el szedni, mert ettől majd helyrejövök. Végül csináltam egy tesztet is, és negatív lett. Úgyhogy teljesen megnyugodtam:$:):)
Még egyszer köszönöm a válaszodat!:)
Lynette
(válasz öregnéneőzikéje 1573. hozzászólására)

1573. öregnéneőzikéje2013-06-17 11:55
Szia, azért van mert eleve PCOS alapbetegséged van, ami a petefészek hormontermelésével és a tüszőérés zavarával járó betegség.
Erre vetted be az Espapelle-t, ami egy kész hormonbomba, úgy tűnik egy idő után teljesen megborította az addig kiegyensúlyozottnak mondható hormontermelésedet ( ez a ritkább eset, az szokott lenni hogy közvetlenül a gyógyszer utáni ciklusok szabálytalanok, de nem vagyunk egyformák).

Két normálisnak mondható menstruációt követően terhes semmiképp nem lehetsz, ami viszont majdnem biztos az az, hogy a hormonegyensúlyod elég rendesen megborult.
a pecsételgetés önmagában nem életveszélyes ámde az embert roppantul zavaró állapot, úgyhogy nőgyógyász vagy endokrinológus tanácsát kérd arra nézve, mi tévő légy, ha ez a vérezgetés/ maszatolgatás tvábbra se múlik spontán.

Jobbulást, szia: Eszter
(válasz Lynetteee 1572. hozzászólására)

1572. Lynetteee2013-06-17 11:05
Sziasztok!
Április 26-án történt egy kisebb baleset (aktus nem volt, csak hozzám ért), de megijedtünk, mert nem emlékeztünk, hogy volt-e valami a párom kezén, vagy sem. Ezért biztosra mentünk, és másnap, szombat délelőtt felkerestem egy sürgősségi nőgyógyászati ambulanciát, és Escapelle-t írt fel a doktornő. Rögtön ki is váltottam, be is vettem. Pár óra múlva már véreztem egy kicsit. Ez 1-2 napig tartott, utána május 3-án (24.napra) megjött normálisan. Igazi, piros, megszokott vérzés volt, csak kicsit kevesebb, mint szokott. Utána május 28-án (26. napra) megjött, de nem normális piros vérzésem volt, hanem barnás, pecsételő. És azóta kisebb nagyobb szünetekkel barnás folyásom van. Utána június 14-én (18. napra) kisebb vérzésem volt. És azóta is van. Enyhén cafatos és sötét barnás. Azt szeretném tudni, hogy ez normális mellékhatása az Escapelle-nek? PCOS-em van, és november óta nem szedek fogamzásgátlót. Utána normális 28-32 napos ciklusaim voltak, de ugye bármikor felborulhat. Ugye nincs mitől tartanom? Tesztet nem csináltam. Mit gondoltok?

1571. babywasser2013-06-12 22:00
Úgy néz ki tesókám is "megúszta a dolgot" ezúttal.
Bár most volt tán a 22. napja, de most már este eléggé piros volt, fürdés előtt vette észre.
Szerintem h abbahagyta a gyógyszerét, ennek is köszönhető h hamarabb jött meg neki, bár nem teljesen biztos ez...hisz az ellaone meg baromi nagy hormont dobott neki is, mint anno nekem...
Lényeg h sikerrel zárult a dolog, így már elfelejthető részéről is a "baleset".
(válasz öregnéneőzikéje 1570. hozzászólására)

1570. öregnéneőzikéje2013-06-05 13:46
Mindenbe bele lehet halni, ez nem ellenérv. ( ha neked az, ne kérj spirált, nem kötelező, hála istennek szabad akaratunk van hogy mivel védekezzünk)

Az esemény utáni tabletta felírása körül csak nálunk van ilyen cirkusz, gondolom ez is valami pénzes dolog,( gyógyszercéges maffia), a környeő országok mindegyikében megkapod recept nélkül, hisz úgyse térít belőle semmit a TB, azaz a teljes árat neked kell fizetni.

1569. babywasser2013-06-05 08:01
Barátnőm elrettentőt mondott róla, mikor egyik barátnője meghalt miatta, belefúródott és belső vérzése és gyulladásai lettek ez miatt.

Árba se lenne sok senkinek, 6500-at mondtak rá tesómnak, de a fene se tudja.

Ezeket az esemény utáni tabikat sem értem teljesen h miért vény kötelesek. Pl a szomszédos Ausztriába vény nélkül kapsz a patikában.
(válasz öregnéneőzikéje 1568. hozzászólására)

1568. öregnéneőzikéje2013-06-05 07:39
Szia, a spirál teljesen egyénfüggő dolog.
Van akinek nem okoz semmi problémát, míg másoknak minden baja lesz tőle vagy kilökődik, és mindezt előre nem lehet megjósolni csak ha már feltették.
Van ilyen fórum itt is , olvasgass bele ha van kedved, sokkal több a negítav tapasztalat mint a pozitív, bár ez nem mérvadó, mert lehet Náled meg bejön.
Ha gondolod próbáld ki, mert ha nincs vele gondod, védekeztés szempontjából nagyon kényelmes és biztonságos módszer.
E
(válasz babywasser 1567. hozzászólására)

1567. babywasser2013-06-05 07:32
Nem tudom én sem, azt tudom, hogy a szakrendelőben még a két doki aki volt, tán még csak nem is hallott róla, csak az escapelle-t szokták írkálni. Már el is küldték hogy lesz ami lesz majd hó végén; amikor felhívott.
Én mondtam neki hogy menjen ki a kórházhoz a CsNT-be. Ott épp rendelés is volt, a genetikus főorvos rendelt, elmondta mi történt és kapta is a receptet.

Kapott egy javaslatot hogy miért nem dönt a spirál mellett, lenne is náluk, 6500ft lenne az ára, és tán a mensi vmeik napján kellene felrakatnia. Kérdezte a véleményem, de én is gondolkodtam már anno ezen hogy jó lehet e ez, így választ nem kapott erre.

Szerinted?
(válasz öregnéneőzikéje 1566. hozzászólására)

1566. öregnéneőzikéje2013-06-04 21:01
Ha biztosra akart menni, akkor jól tette, használni fog.
Már csak azt nem értem, miért nem állnak át a doktorok automatikusan erre a szerre, ami a legmodernebb az összes esemény utáni közül.

1565. babywasser2013-06-04 14:31
Drága hugim ma íratott esemény utánit, szintén EllaOne tablettát kapott, szerencsére estére a patikába meg is hozzák.

Biztosra akart menni, mert a 10. napon szeretkeztek, szintén az óvszerrel volt gond mint anno nálunk is, és fél hogy ha a 12. napon volt p.é akkor gond ne legyen. Ma van a 14. napja.