Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


50. mnhp
2009. febr. 7. 09:18
rá van írva a teblettára h.májbetegek nem használhatják.ez csak elővigyázatosság vagy biztos h.kinyírja a májat? nagyon nagyon fontos aki tudja légyszi írjon....már 2 órája szemezek vele,és nem merem bevenni....
2009. febr. 3. 10:56
Nekem 30 napos a ciklusom.Jan.7-én volt meg a menstruációm.19-én vettem be a sürgősségi tablettát és febr.3-án jött meg a menstruációm, a ciklusom 27. napján szóval 3 nappal a várt előtt.
48. aabbcc77 (válaszként erre: 47. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 10:50

Szia!


És hány napra jött meg a bevétel után?mert nekem már eltelt egy hét,a doki mondta addig meg kell jönnie,de sajnos még semmi.

Nekem rendszertelen a vérzésem 40-50 naponta jön meg.

A múltkor 48 nap volt,ha ezt veszem alapul,akkor még van 2 napom,de az 1 hét tegnap letelt?

Akkor most mi van?

2009. febr. 2. 15:58
Senki nem jár erre,de azért leírom hogy szerencsére megjött és 3 nappal korábban is.Megnyugodtam!!:)
2009. jan. 19. 18:46
Sziasztok!Valakinek volt hasmenése a gyógyszertől?A betegtájékoztatóban szerepel a mellékhatások közt.Szerintetek lehet gond ha a gyógyszer bevétele után 6,5 órával hasmenésem volt?Köszönöm annak aki válaszol!
2009. jan. 15. 17:24
Szia!Nekem is késett egy kicsit a menstruációm,mikor bevettem.Én is megijedtem,mert én ráadásul nagyon rosszul is voltam.De hála az égnek megjött és kiderült,hogy a rosszullét is a hormonbonbától volt.
44. balazsanna (válaszként erre: 43. - Szésm)
2009. jan. 15. 17:18
köszi!!! én most azt nem értem, hogy ez befolyásolni fogja a menszeszt vagy ugyanakkor jön meg, amikor jönnie kell?? mert nem úgy néz ki, mintha meg akarna jönni.. iszonyúan beparáztat ez az egész ( ráadásul én csak másnap este vettem be:(
43. szésm (válaszként erre: 42. - Balazsanna)
2009. jan. 15. 12:15
Szia! nekem is szerintem peteérésem volt, mikor megtörtént a "baleset". A gyógyszert bevettem 8órán belűl s reménykedtem, hogy használni fog. Nemjött meg a menzeszem 3napig. Nagyon ideges voltam és 'paráztam'. De már megjött, azthiszem nincs mitől félnem, a gyógyszer tette amit tennie kell. Ne aggódj, nem vagy terhes, hatott a gyógyszer ! De tesztet mindnenképpen csinálj!
2009. jan. 14. 13:40

sziasztok, nekem is volt egy átmulatott éjszakám, és rá egy napra vettem be az escapelle tabit, és van egy gyanúm, h nekem is peteérés körüli időszak van, (sajnos elég egyeletlen a menszeszem)

végigolvasva a fórumot, most rettentően parázok, h ebben az időszakban egyáltalán nem hatékony, vagy nem így van? nyugtasson meg valaki, mert aludni sem bírok az idegtől

2009. jan. 12. 14:22
jah és én fél órája vettem be az escapelle-t, mert ugye hétvégén volt egy átmulatott éjszaka+ a PÉ-m. para...pedig ilyet soha de soha nem csinálok....
2009. jan. 12. 14:18
Zariaha: szia! egy barátnőm fél éve szülte meg a kisbabáját és amikor eldöntötte,h. megtartja, hasonló helyzetben volt, mint Te. A baj csak az,h. a fiút már kb.10hónapja nem tudja elérni sehogy sem. Egyszer bekattant és úgy döntött,h. ő mégsem akar ekkora felelősséget vállalni. Kb. akkor, amikor a lány pocakja már "növögetett". A lány azért nem keresteti,m. nem is biztos,h. jó az, ha ilyen apja van a gyereknek....
39. rida23
2009. jan. 9. 08:42

Igen, valószínű könnyebb lenne ha az apa vagy a szülők melléd állnának.Így tényleg nehéz felkészülni az anyaságra is illetve az esetleges terhességmegszakításra is.

Az apja hány éves?Mennyire komoly a kapcsolatotok?

38. zariaha (válaszként erre: 37. - Rida23)
2009. jan. 8. 19:04
Tudják. Hát, elég bajos lesz....de mindenképpen megakarom tartani. Az apja is muatat némi hajlandóságot már, de elvenni, vagy együtt élni velem-nem akar.
37. rida23
2009. jan. 8. 16:06

Szia!

Mik a terveid a babával?Irtad, hogy egyedül, kereset nélkül...szüleid tudják már?

36. rida23
2009. jan. 8. 13:06
Ezzel nem vagy egyedül sajnos:(
2009. jan. 7. 06:56

Ja, és azt hozzá kell tenni, hogy 8órán belül bevettem...A gond az lehetett, hogy épp peteérésem volt. Egyébként kiszakadt a gumi:(

Most pedig eldönthetem, hogy akarok e gyereket nevelni az apja nélkül, 20évesen, saját kereset, lakás, és minden egyéb nélkül..

2009. jan. 7. 06:50
Sziasztok. Tegnap tudtam meg, hogy az Escapelle alkalmazásának ellenére-terhes maradtam.....és NEMTUDOM mi lesz.
2009. jan. 5. 22:22

Anno valamikor én is használtam,nem volt vele gond,tette amit kellett,semmi tünete nem volt!

De szerintem irány a nőgyógy. lehet hogy már az előtt az aktus előtt terhes lettél,ha így van talán van még időd egy másik lehetőségre....

32. 89b99f816e (válaszként erre: 31. - 89b99f816e)
2009. jan. 5. 19:55
Ja és még a sors fifikája, h már fel volt iratva a fog gátló receptje, amit régen is szedtem, csak vártam , hogy megjöjjön...Pff.. :S
2009. jan. 5. 19:44
Sajna ez a bogyó sem nyújt 100% biztonságot. És én pont benne voltam abban a kevés százalékban, vagy vhogy nem szívódott fel..:(
30. 89b99f816e (válaszként erre: 28. - Kaktuszka)
2009. jan. 5. 19:43
Biztos hogy nem, ugyanis egészen addig az éjszakáig úgy védekeztünk óvszerrel, hogy még bőven a vége előtt kivette... :( Úgyhogy 100%!
29. tücsimücsi (válaszként erre: 28. - Kaktuszka)
2009. jan. 5. 19:40
Lehet, hogy a fején találtad a szöget, mert nekem is van egy ilyen gyanúm...
28. kaktuszka (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2009. jan. 5. 19:39

Szia!

Azt megkérdezhetem, hogy nem lehetséges-e, hogy már előtte is terhes voltál? Csak mert elvileg ha időben vetted be, akkor nagyon dúrva lenne, hogy ennek ellenére terhes maradtál... nagyon erős gyógyszer!

27. kaktuszka (válaszként erre: 23. - AndraPologirl)
2009. jan. 5. 19:35

Szia,

nem tudom, szerintem az orvoshoz kellett volna visszamenni, hogy 5 órával utána hánytál. :(

26. kaktuszka (válaszként erre: 25. - Szésm)
2009. jan. 5. 19:34

Nyugi.:)

Valszeg nem volt peteérésed, kisebb az esélye, hogy teherbe estél.

25. szésm
2009. jan. 5. 17:21

Sziasztok!

Szeretkeztem a barátommal, számomra nagyon fontos a védekezés s ez meg is történt. Igen ám, de az óvszer sajnos kilyukadt. 9óra múlva vettem ilyen tablettát,bevettem. Nem érzek semmit, nem fáj semmim, de félek, mert azon a napon szeretkeztem, amelyik nap megkellett volna, hogy jöjjön. Ilyenkor nagyobb az esélye, hogy teherbe esek? Illetve...érdekelne, hogy a gyógyszer bevétele után egy fél órával ettem. szabad? (mert a tájékoztatón nem szerepelt) Kérlek írjatok, még nem voltam iylen helyzetben. Köszönöm!

2009. jan. 4. 11:19

Sziasztok!


Nekem van 1 problémám (?)... Január 1jén kellett bevennem az Escapelle tablettát,és ma reggel iszonyatos hányingerre ébredtem. Ez valyon mellékhatás,vagy esetleg valami "más"? Kérlek,válaszoljatok minél hamarabb!!! Puszi

2009. jan. 2. 16:42

Sziasztok!


A következő problémám van. Pár napja bevettem egy Escapelle-t (kb 1,5 nappal az "esemény" után), és egy ideig minden rendben volt, de aztán nagyon erős hányingerem lett. Tudom, h a bevétel után 3 óráig nem szabad hányni, de kb 5 órával a bevétel után már nem bírtam, annyira rosszul voltam. Attól félek, hogy nem szívódott fel rendesen a tabi...Sajnos progeszteron hiányos vagyok (így igazából kevés az esély a teherbeesésre), ezért rendszertelen a ciklusom, szóval nem tudhatom, h terhesség miatt nem jött-e meg eddig, vagy amúgy sem lenne még aktuális. Kérlek titeket, hogy ha van vmi tanácsotok vagy megnyugtató válasz, osszátok meg velem! Köszi!

2008. dec. 28. 23:19

Sziasztok! Én 4 nappal ezelőtt vettem be a gyogyit (kb. 12 órán belül, szal időben), de csak rá 2 napra produkált mellékhatásokat! Iszonyat fájt a fejem, kb. egy napig (ígyis migrénes vok:S), az éjjel hánytam, szédültem, és erőtlen voltam. Már lassan 4 nap is elmúlt, h bevettem az Escapelle-t, és nemrég vettem észre, h pecsétes az alsóm...:(

Már tök ideg vagyok, mert lehet vmi vírust is elkaptam...fáj a torkom is. :S

Remélem időben jön meg a menzeszem, és hat is majd a gyogyi!!! Ha már olyan drága... (még jó, h lehet kapni:O:@)

21. 89b99f816e (válaszként erre: 16. - Freizeit)
2008. okt. 29. 12:31
megtartod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook