Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


140. FiatalVok (válaszként erre: 139. - D4a2436008)
2009. okt. 27. 12:54

A lányhoz grat. :) !


És igen, itt is elég sok az ellenpélda. Meg gondolom sok mindentől függ, hogy hat-e a gyógyszer.


De azért már sokkal megbízhatóbb lehet, mint régen (pl.27 éve).

2009. okt. 27. 12:26
En annak idejen hasznaltam a Postiron surgossegi fogamzasgatlot,es 27 evvel ezelott megszuletett a fiatalabbik lanyom.En,nem hiszek ezekben a surgossegi gyogyszerekben.
138. FiatalVok (válaszként erre: 137. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 10:40

Igazad van, teljes mértékben.


Én is csodálkozom, főleg, hogy márkás óvszerekről van szó, amik nem engedhetik meg maguknak a silány minőséget, szakadást.

137. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 136. - FiatalVok)
2009. okt. 27. 09:52
Én akkor is fenntartom, hogy helyes használat mellett nem fordul elő ilyesmi. De van aki váltig állítja Ő márpedig jól használta! De biztos, hogy észeveszi ha mondjuk megérti éles körömmel? Ilyenekre is gondolni kell, aztán vannak még különféle sikosítók, hüvelykúpok amik gyengítik az anyagát. Ezekkel a hibákkal is számolni kell, amikor valaki kijelenti hogy helyes használta!
136. FiatalVok (válaszként erre: 134. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 09:36

De nem csak 1 pár van így, hanem több is, csak kiragadtam a legközelebbit. Hiszen itt is írta már valaki, hogy sehogy sem védekezik.


Persze, védekezés mellett is megtörténhet bármi, mint ahogy itt is rengeteg példa van erre, dehát akkor is, az ember legalább próbálja megelőzni, azt, amihez még éretlen, és felelőtlen.


Szakadáshoz visszatérve, azért az is eléggé felháborító, hogy márkás óvszerek esetében ilyen nagy arányban szakadás fordul elő! Sok pl. volt erre is ebben a top.ban.

135. FiatalVok (válaszként erre: 133. - 099c0bed40)
2009. okt. 27. 09:33

Szó sincs irigységről!

Hanem az háborít fel, hogy egyesek ilyen felelőtlenek, és ilyennel játszanak. Így érthetőbb?

134. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 133. - 099c0bed40)
2009. okt. 27. 08:14
Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, talán tényleg csak szerencséjük van!
133. 099c0bed40 (válaszként erre: 132. - FiatalVok)
2009. okt. 27. 06:54

Nem is olyan biztos hogy akkora nagy szerencse ez.....főleg majd ha már gyereket szeretnének és közlik velük hogy kiben mi a "hiba"---ez se vidámabb ügy egy fokkal sem, mint a folyamatos védekezés.

Ne irigyeld Őket, nincs miért.

132. FiatalVok (válaszként erre: 131. - FiatalVok)
2009. okt. 26. 15:18

Megszakításról annyit, hogy annak ellenére, hogy én egész életemben mindig védekeztem, így jártam! Igaz, nem lett baj, de az az idegeskedés, amit akkor átél az ember...


Ezzel szemben van egy nagyon jó barátom, az életben nem húzott még óvszert, és a jelenlegi b.nője (fél éves kapcs.) sem szed gyógyszert. Abszolút sehogy sem védekeznek, de nekik persze szerencséjük van.


Na, de most ezért biztos páran nekem esnek :) !

131. FiatalVok (válaszként erre: 130. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 26. 15:14

Ez jó kérdés! Még azt sem éreztem meg, hogy belém ment a cucc! Vagyis csak azt, hogy folyik ki belőlem. Meg nem is lefogott, nem tudom, elhagytuk menet közben. De szerencsére nem lett gond, a gyógyszert is bevettem rá kb. 20 percre!

Ezzel itt rekorder vagyok, azt hiszem :) .

130. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 128. - FiatalVok)
2009. okt. 26. 14:43
:) Itt már csak azt nem értem hogy lehet nem észrevenni amikor ott lafog lecsúszva! Mi eksön közben ált. odanézünk plusz még érezni is lehet sajnos akkor is ha a helyén van pláne ha nem. Párom is egyből kiszúrná az ilyet mert őt még szorítja is kissé tehát "érzi" hogy hol van :)
129. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 124. - Inari)
2009. okt. 26. 14:41
Miért? Más megszakitással védekezik. Ha lecsúszik a gumi közben az fele akkora gond mintha a végén csúszna le.. és nem nagyon történik belőle baj. Ha lejár a gyógyi esetleg lehet csinálni megszakitásossal és direkt felhasználni. Én ezt csinálnám, mert ha már ittvan inkább beszedem és élvezem a szabadságot mint hogy kidobjak 5 ezret az ablakon. Én ezt a szabadságot életemben először ilyen helyzetben megengedném magamnak. De nem vagyunk egyformák.
128. FiatalVok (válaszként erre: 115. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 26. 14:06

Akkor nekem is mindig csak szerencsém volt :) !

Nálunk lecsúszott (eléggé vadultunk :) ), de annak köze sincs a szakadáshoz.

127. FiatalVok (válaszként erre: 101. - Lilflowerke)
2009. okt. 26. 14:05

Ne haragudj, de fel kéne nőni a feladathoz.

1 évben max. 1-szer lehet bevenni az Escapelle-t, ezt még a neten olvastam, de talán a papírján is szerepel.

3 hónap alatt 2 tabletta hatalmas bomba a szervezetednek.

126. FiatalVok (válaszként erre: 118. - Inari)
2009. okt. 26. 14:03

Szia!


Én is megyeszékhelyi vagyok, nálunk múlt hétvégén történt meg a baleset (nem szakadt ki, hanem lecsúszott, amit sajnos nem vettünk észre). Kb. este 11 körül történhetett, azonnal öltöztünk, és mentünk az ügyeletes gyógyszertárba! Onnan elküldte a nőgyógyászati ügyeletre, ahol felírták a gyógyszert, aztán vissza a gyógyszertárba, ahol meg is kaptam.


És amint már írtam, mindez szombat éjjel 11 után... Az egész lezajlott kb. 15 perc alatt. Nem is értem, hogy lehet az, hogy Te nem kaptál??!!

125. 099c0bed40 (válaszként erre: 123. - Inari)
2009. szept. 18. 20:49
Szia, szerintem az óvszer plusz a fiókban tartott, "baleset esetén" bármikor bevehető esemény utáni tabi is elég biztonságos, de Te tudod, a Te döntésed hogy hogyan védekezel.
124. inari (válaszként erre: 121. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 18. 11:43
Ööö nem akarlak megbántani, de ez nagyon gáz poén volt...
123. inari (válaszként erre: 120. - 099c0bed40)
2009. szept. 18. 11:32
Igen, ez az előrelátó megoldás. Csak eddig nem gondoltam rá, mert megbíztam az óvszerben, még soha nem történt baj. Több esélyt azonban nem adok neki, inkább szedek rendszeresen tabit (aminek egyébként nem vagyok híve, mert korábban okozott kellemetlenségeket, de ha csak így lehetek nagyobb biztonságban, akkor vállalom).
2009. szept. 17. 16:27
Még mindig élvezetesebb és kisebb anyagi vonzata van, mint egy művi terhességmegszakításnak!
121. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 120. - 099c0bed40)
2009. szept. 17. 08:42
ha pedig véletlenül közel a lejárati idő akkor direkt csinálnak bajt :)
120. 099c0bed40 (válaszként erre: 118. - Inari)
2009. szept. 17. 08:38

Nem tudom hogy hétvégén miért nem írják fel a tablettát, ez valóban nagy taplóság.

Ez ellen csak annyit lehet tenni hogy fel kell íratni már előre, így azonnal kéznél van, ha megtörtént a baj.

119. inari (válaszként erre: 118. - Inari)
2009. szept. 16. 14:31
bocs augusztus 31, nem szeptember :)
118. inari
2009. szept. 16. 14:28

Sziasztok,

én szept. 31-én kényszerültem az escapelle bevételére egy elszakadt óvszer miatt (rendeltetésszerűen használtuk, márkás volt és nem vadultunk, mégis megtörtént erről ennyit). Pont peteérésem volt, későn vettük észre a szakadást, és csak 22 órával később tudtam hozzájutni a tabihoz (hiába lakom közvetlenül egy kórház mellett, főorvosi utasításra! hétvégén nem lehet ilyen gyógyszert felírni...Ami szerintem felháborító! Akivel mondjuk péntek este történik baleset az kb hétfő délben tudja bevenni, mert ugye nincs időpontja a nőgyógyászatra,ezért nem veszik előre, tehát az utolsók közt fog sorra kerülni...Addigra viszont jelentősen lecsökken a tabi hatása...Legalábbis nálunk ez a módi, ráadásul megyeszékhelyről beszélek....Ez agyrém).

Tehát eleinte nem aggódtam, de aztán elkezdtem olvasgatni a fórumokat és sokan írták, hogy kb egy hét után megjött a menzeszük, na nálam nem jelentkezett semmi. Oké, gondoltam majd a rendes időben. De akkor sem történt semmi, se görcsölés, se mellfeszülés, se semmi. Három nap késés után teszteltem, de annyira remegett a kezem, hogy elsőre elrontottam, másodikra viszont negatívat mutatott. Oké fellélegeztem, kb öt percre, mert utána fejest ugrottam olyan fórumokba, ahol azt ecsetelték, hogy vkinek négy teszt is negatív lett, most mégis van egy hat hónapos fia stbstb. Végül négy nap késés után mégiscsak megjött, erős piros vérzéssel, azóta voltam dokinál is, aki kizárta a terhességet. Tehát nyugi azoknak akik halálra izgulják magukat, ne túrják fel a netet és kapjanak óránként infarktust, a tabletta hat.

Mindenkinek nagyon szurkolok!


Még annyit, hogy én egy jó erős boróka teát ittam lefekvés előtt, mert azt olvastam, hogy méhösszhúzó hatása van és másnap arra ébredtem, hogy görcsöl a hasam és megjött. Nem tudom a tea segített-e rá vagy sem, de szerintem érdemes kipróbálni.

2009. szept. 15. 15:20
Hát én nem tudom mi van velem , de most nem vagyok a toppon.Ma meg dokihoz kellett mennem annyira köhögök, + a hátam is fáj, kaptam egy erős gyógyit.Most még ez is tetéz rá egy kicsit!Amúgy aranyos vagy:)elfelejtett jelszó!!!
116. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 114. - Krisztike26)
2009. szept. 15. 08:29
Tényleg nem sok, úgyhogy csak nyugi! A sok idegeskedés önmagában is felboríthatja. Biztos hamarosan itt lesz!
115. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 113. - 89b99f816e)
2009. szept. 15. 08:24

Akkor csak szerencsénk volt? :O :S

Ha így is van, én ezután is maximálisan megbízom bennük persze figyelünk nagyon a helyes tárolásra, használatra. Olyan előfordult, hogy az egyik olyan kicsi volt hogy nem ment rá a páromra. Azt hittem ki kell dobni az egész dobozt, de nem! A többi teljesen jó volt. Szerintem az is hibás lehetett, mert többfajta méretről főleg egy dobozban még nem hallottam.

Szerintem attól is nagyban függ hol veszi az ember. Van ahonnan még akkor se vinnék, ha hozzámvágnák! Kisboltokban pénztár mellől, leárazott termékek közül pl eleve nem veszek, oda ált. azért teszik mert hamarosan lejár, vagy megsérült meg ilyesmi. Ezeknek a minőségében én sem bíznék. Csak drogériákból, hipermarketekből szerzem, onnan is a belsőt választom. Rám is szóltak már, hogy mind ugyanolyan! :)

114. krisztike26 (válaszként erre: 112. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 14. 20:49
Köszönöm aranyos vagy!Csak az a helyzet hogy mestruáció előtt nem olyan sok az esély szerintem , hogy teherbe essek , bár tudom , hogy az esély megvan akkor is.Meg azóta tiszta ideg is vagyok!Remélem hogy nem történt semmi csak megbolondította a menszeszt!
113. 89b99f816e (válaszként erre: 110. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 14. 20:47
Jah, én is így voltam vele...Csak ez nem (csak)attól függ, aki használja. Mi mindig úgy használtuk, ahogy kell, ahogy az le van írva, mégis cserben hagyott. Mérget ne vegyél rá, hogy nem szakad ki. Ezer meg ezer ember van a földön, aki rendesen alkalmazza, mégis mehet sürgősségiért!
112. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 111. - Krisztike26)
2009. szept. 14. 20:40
Igen, sajnos megbolygatja a rendszert. :( De hamarosan kiderül. Kitartást és a legjobbakat kívánom!
111. krisztike26 (válaszként erre: 108. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 14. 20:33
Nem tudom elfelejtett jelszó!Nagyon remélem!Semmit nem érzek!De azt mondják hogy ez eléggé felboritja a hormonokat!De még tesztet korai vennem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook