Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


170. Docsi (válaszként erre: 169. - FiatalVok)
2009. nov. 24. 20:00
Értem!Köszönöm a választ!Neked FiatalVok h volt?Mert én nem érzek semmi különösebbet,teljesen jól vagyok semmi tünet.Ez a normális vagy kellene vmit?neked mennyi időre jött meg utánna??
169. FiatalVok (válaszként erre: 168. - Docsi)
2009. nov. 24. 18:17

Én is így voltam, vagyis nekem pénteki napon múlt el, és szombatin történt a dolog. Nem lett semmi baj, én negyed órán belül bevettem a tablettát. Dokihoz én nem mentem vissza.

De, hogy teljesen nyugodt legyél, csinálj egy tesztet, azt hiszem így pár nap után is már kimutatja a terhességet.

168. Docsi
2009. nov. 23. 19:15
Sziasztok!A segítségeteket,véleményeteket szeretném kérni!Most Nov. 14-én jött meg nekem 19-én elmúlt és 22-énn reggel történt a baleset a párommal...Azonnal elmentünk az ügyeletre és max.2órán belül bevettem az esemény utáni tablettát.Mekkora az esély a terhességre?Az normális h különösebb mellékhatást ,fájdalmat, semmi különöset nem érzek??Időnként kissé feszítő vagy fájó nem is tudom milyen érzés alhasi tájékon...És még annyi h 2hét múlva mindenképpen szükséges visszamenni nőgyógyászhoz??Előre is köszönöm!
2009. nov. 23. 10:10

Már leírtam a történetemet, de azt még hozzá tenném, hogy a gyógyszert szombati napon vettem be, utána héten csütörtökön meg is jött, 2 héttel korábban. Na, azóta ismét, de most az utolsóhoz mérve pontosan, szóval szerencsés vagyok, nálam nem rombolta a rendszert :) .

Olvastam itt, hogy valakinek hónapokig kiszámíthatatlan volt a gyógyszer miatt.

166. Lady05
2009. nov. 16. 11:18

[link]


Akit érdekel olvassa el! Ha nem tudtok valamit itt biztos kaptok rá választ!

Ha megtörtént a baj, de bevettétek a bogyót, ne izguljatok, Ti megtettetek mindent, amit csak lehetett! Ha mégis összejön a baba, akkor az azért van, mert az a baba meg akar(t) születni! Ez elég durván hangzik és elég nehéz elfogadni, ha valaki még nem szeretne gyereket, de én így gondolom!

2009. nov. 6. 16:24
Pont 85%, hogy nem leszel terhes. Egyik ismerősöm is így lett terhes... De az ő története szomorú lett a végére...
164. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 163. - 099c0bed40)
2009. nov. 6. 13:38
értem én nem is haragszom:)csak olyan sokan mondják hogy biztos a személyben van a hiba mert felelőtlen,nem jól használta stb...én nagyon figyeltem a fogamzásgátlóknál is és az esemény utáninál is...életemben egyszer,idén nyáron vettem be csak,ráadásul meg kellett volna jönnie de azért ugy gondoltam csak veszek biztos ami biztos.....nos az biztos hogy most majd 23 hetes terhes vagyok:)))
163. 099c0bed40 (válaszként erre: 162. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 6. 12:43

Szia, bocsáss meg, az előző hsz-t nem a Te kontódra írtam, vagyis nem szerettelek volna megbántani vagy ilyesmi.


Ha ennek ellenére így érzed, az csak félreértés, és ha részemről történt hiba, bocsáss meg érte, esküszöm nem konkrét személyre céloztam a bejegyzéssel, csak az előttem szóló szavait erősítettem meg.

162. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 161. - 099c0bed40)
2009. nov. 6. 07:41

én pár óra mulva bevettem az esemény utánit,életemben először,tehát nem sporttszerüen és rendesen figyeltem az órát mikor kell a következőt...

akkor is azt mondom nem feltétlenül tuti a szer mindnekinek akkor sem ha rendesen szabályosan van használva...többségnek jó de lehet kivétel....és tuti akkor volt nem hamarabb stb a teherbeeseés kizárásos alapon:)

161. 099c0bed40 (válaszként erre: 160. - Cézé)
2009. nov. 5. 23:41

Pontosan erről van szó, és a 72 óra a MAXIMUM, jobb ha minél kevesebb idő telik el a "baleset" és a gyógyszer bevétele között, lehetőleg 24 , vagy még ennél is kevesebb.

Megbízható szer, viszont akkora hormonbomba a szervezetnek, hogy minél ritkábban ildomos élni vele, vagyis csak olyankor ha nagyon muszáj, nem pedig puszta "kényelemből".

160. cézé
2009. nov. 5. 20:23

Augusztusban vettem be ilyet, életemben először és utoljára, peteérés idejében történt ráadásul az akció. A tabletta bevétele után egy kicsi fáradtságot éreztem, aztán semmi, és az azóta lezajlott két menstruációm is szabályos volt.


Két hete azonban elkezdtek iszonyú alhasi fájdalmaim lenni. Alig tudtam ülni, mintha tűvel szurkálták volna odabent a petefészkem.


Mindenféle vizsgálaton átestem, de semmit nem találtak, majd amikor felmerült az orvosnál, hogy vettem be ilyet, igaz hónapokkal ezelőtt, akkor azonnal mondta, hogy na igen, akkor ez lehet a baj, elmúlik, pihenjek. Egy hét múlva el is tűnt a fájdalom, gyógyszerek nélkül.


Szóval ha ilyen furcsa hatásai vannak, akkor szerintem a vérzési rendellenességektől sem kell megijedni.


Az orvos azt is mondta, hogy ő a pályafutása alatt (pedig nem kezdő) nem találkozott olyannal, aki, ha szabályosan használta, terhes maradt volna tőle.


Csak hát sok tájékozatlan ember hajlamos azt hinni, hogy ezt beveszik, és akkor az egész havi lelkiismeret be van hintve sóval, holott nem! Nagyon fontos, hogy ez csak 72 órával a bevétel ELŐTTI esetektől véd meg, utána már semmi hatása nincs.

159. 099c0bed40 (válaszként erre: 158. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 2. 10:22

Értelek, tökéletesen igazat is adok, az anyagi és egyéb feltételeknek meg kell lennie mire a baba világra jön.

A lombik-módszer pedig roham léptekben fejlődik, egyre kisebb tortúra maga az eljárás, és egyre nagyobb a terhességi ráta. Pont most hallottam egy előadást, onnan tudom.

158. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 152. - 099c0bed40)
2009. nov. 2. 09:43
Igen, én is nagyon sokat gondolok erre hogy talán később már nem lehet de sajnos még nem adottak a feltételek. Én még csak tanulok, a párkapcsolatommal sincs minden rendben, szülőknél lakunk mindketten ilyen helyzetben nem vállalnám be. :( Csak nehogy tényleg késő legyen! Azzal vígasztalom magam, hogy majd lombikkal még lehet akkor is ha elzáródok.
157. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 151. - 099c0bed40)
2009. nov. 2. 09:39
Nem ítélek el senkit emiatt, nem tudhatom mi vitte rá. Vannak esetek amikor sajnos meg kell tenni :S
156. FiatalVok (válaszként erre: 153. - 099c0bed40)
2009. nov. 2. 09:05
Nem tudom, velem még nem fordult elő, és remélem nem is fog :) .
155. FiatalVok (válaszként erre: 151. - 099c0bed40)
2009. nov. 2. 09:03
Sajnálom :( !
154. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 153. - 099c0bed40)
2009. nov. 2. 07:06

nekem is óvszergond+sürgősségit vettem be pár óra mulva.....szóval igy "kombináltan" sem tuti...bár az más tészta hogy nekem a sima fogamzásgátló sem jön be valamiért.....


szóval a kérdésre mennyire megbízható......a többség esetében azért megbízható aránylag kevés akik teherbe esnek a használata mellett de ez igy van a többi fogamzásgátló eszközzel is......itt azért sok a hölgy,főleg kisgyerekes anyuka,többség fiatal vagy középkorosztály,szóval azok akik inkább használnak efféle dolgokat,nagyobb esélye van annak hogy több a "balesetes" mintha az utcán kérdezünk meg emberkéket sorban.....ha valaki szexuális életet él még védekezés melett is benne van a pakliban egy véletken terhesség,ezt el kell fogandni és igy kell mérlegelni....100% os módszer nincs max a pohár víz-helyette és társai

153. 099c0bed40 (válaszként erre: 150. - FiatalVok)
2009. nov. 1. 21:58
A minőségi is kiszakadhat...barátnőmnek így született az ötödik gyereke, tuti óvszert használtak pedig, nem "gagyit".
152. 099c0bed40 (válaszként erre: 147. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 1. 21:57
Ha megtartanád, akkor semmi probléma, ráadásul ha ennyi nőgyógy. bajod van, akkor talán jobb is lenne minél hamarabb szülni.
151. 099c0bed40 (válaszként erre: 147. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 1. 21:55
No akkor én máris gyilkos vagyok a szemedben, igaz a magaméban is.
2009. nov. 1. 21:46
Minőségit kell venni, nem v.mi ócskaságot!
149. FiatalVok (válaszként erre: 145. - 099c0bed40)
2009. nov. 1. 21:45

Azért ez a gumiszakadás nem mindennapos dolog, főleg ha úgy használjuk, ahogy kell!


De ezt már nem győzzük hangsúlyozni!!!

148. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 118. - Inari)
2009. nov. 1. 20:35
hmmmmm....a tabletta nem biztos hogy hat.......
147. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 146. - 099c0bed40)
2009. nov. 1. 20:34
Természetes fogamzásgátlást alkalmazok: hormonális problémák, gyulladások peteérés hiánya... sok esélyem nem lehet pláne megszakítással. De ha mégis akkor mindenképp megtartanánk! Szerintem az abortusz gyilkosság, én nagyon ellenzem!
146. 099c0bed40 (válaszként erre: 144. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 1. 20:13

Az nem drága hogy egy abortusz 22 ezer Ft?

Ahogy gondolod, Tietek a döntés....

145. 099c0bed40 (válaszként erre: 144. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 1. 20:12
Ja, hát akkor marad a gumi meg az izgalom, ez is megoldás.....
144. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 143. - 099c0bed40)
2009. nov. 1. 20:11
ÁÁ ahhoz drága dolog, hogy tartalékoljak!
143. 099c0bed40 (válaszként erre: 142. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 1. 19:48
Nem árt beszerezni még egy esetleges "vulkanizációs hiba" előtt , és akkor óne gond, gumi szakad, de tabi a fiókban.....
2009. nov. 1. 10:12
Én még sosem próbáltam ki ezt az sürgősségit, valahogy sosem volt rá szükség. 2 éve óvszert használunk és soha nem volt vele semmi gond. Ezért is fura, hogy itt már a sokadik emberke hivatkozik szakadásra.
2009. okt. 31. 09:24

Én sem hiszem, hogy ha szakszerűen van használva akkor lehet gond. Oda kell figyelni.

Megbízhatóak szerintem a sürgősségi fogamzásgátlók is( legalább is nekem bevált). Persze az más kérdés, hogy lehet nem is hatott, mert nem volt miért. Viszont köszönhetek neki egy olyan fájdalmas mensit, amit senkinek nem kívánok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook