Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (55. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

214. öregnéneőzikéje2010-02-09 06:40
Szia, ha egyszer már véreztél a gyógyszer után, az azt jelenti hogy leválasztotta a nyálkahártyádat, tehát nincs okod aggódni.
A "rendes" vérzésed késhet illetve ki is maradhat, a tablettában lévő nagy adag progeszteron ugyanis megzavarhatja a normál hormonműködést egy időre.
Majd a legközelebbi vérzésedtől tudod számolni ismét a ciklusokat, ahogy írod is.
Szerintem nincs okod aggódni, de ha megnyugtat, csinálj egy tesztet, az mostanra már bőven mutatná ha terhes lennél, ami szinte 0 %.
(válasz giga_90 212. hozzászólására)

213. öregnéneőzikéje2010-02-09 06:34
Szia, igen, a gyógyszer hatóanyaga miatt változhat a vérzés ideje és mennyisége is, ez tehát normális dolog.
(válasz Y2J Jericho 211. hozzászólására)

212. giga_902010-02-08 23:51
Sziasztok!
Én január 9-én vettem be a tablettát, rá pontosan egy hétre megjött. Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy nem lehet gond... Normál esetben 31-e körül kellene megjöjjön, most azonban nincs még semmi. Gondolom akkor a tabletta utáni vérzéstől kell számolni az újabb ciklust. Vagy szerintetek van okom aggódni? Csináljak tesztet?

211. Y2J Jericho2010-02-08 23:18
Sziasztok!

Január 21-én együtt voltunk a barátnőmmel és történt egy kis "baleset"; elszakadt az óvszer. Nekem akkor még nem volt orgazmusom. De a biztonság kedvéért, másnap elmentünk kérni eset utáni tablettát, így 12 órán belül bevette a tablettát a barátnőm. Escapelle-t írt fel az orvos. Ma jött meg a havija, és a rendes ciklus szerint is most kell megjönnie. De olyan neki, mint amilyen a 4.-ik, vagy 5.-ik napon szokott lenni neki. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális dolog? A gyógyszer mellékhatása miatt lenne neki ilyen?

210. Mystral2010-02-08 11:57
Most már majdnem eltelt egy hét. Nem volt semmi gond a gyógyszerbevétel után, csak pénteken szúrt, és görcsölt az alhasam/petefészkeim.
Elvileg most hétvégén lesz esedékes a havim, kíváncsi vagyok lesz-e befolyással rá a gyógyszer..
(válasz Mystral 208. hozzászólására)

209. öregnéneőzikéje2010-02-04 19:57
Szia, szerény véleményem szerint nem lehet baj a 18 óra, ha egyszer 72 órán belül bevéve ígérik a gyógyszer nyújtotta biztonságot.
(válasz Mystral 208. hozzászólására)

208. Mystral2010-02-02 17:04
Sziasztok!

Tegnap este háromnegyed tíz körül együtt voltam a vőlegényemmel.
Egy évig a kapcsolatunk kezdetén Belara fogamzásgátlót szedtem, de nagyon rosszul voltam tőle, így leálltam vele.
Azóta.. most már két éve óvszert használunk.. soha nem volt gond vele.
Időnként meg szoktam engedni a páromnak, hogy mielőtt a gumit felhúzza, egy-kettőt mozogjon bennem nélküle is (nővéremék 10éve megszakításos módszerrel védekeznek.. eddig nem esett teherbe soha.. így gondoltam néha én is engedhetek a páromnak).
Tegnap este viszont összerándult/pulzált egyet a "szerszáma"... azonnal kikapta, és felhúzta a gumit.
A gumiban ment el utána rövidesen, de ennek ellenére mégis beparáztunk, hogy mi van ha azt a kis rándulást kísérte más is...
Mivel esküvő előtt, és után se akarunk még pár évig babát, így biztosra akartunk menni, és ma munka után bementem a nőgyógyászomhoz.
Sajnos este nem tudtam már elmenni, muszáj volt aludnom, mert műszakban dolgozom, és hajnali négykor kelnem kellett...
"Csak" 18óra telt el, mire bevettem a tablettát, így remélem hatni fog...
Per pillanat azért aggódom, mert olvastam a tájékoztatóban, hogy ha 3órán belül hányok, újabb gyógyszer kell... szóval számolom a perceket.. 18:45kor telik le a 3órám.

207. angyalszandy2010-01-20 13:45
Igen.:) És köszönöm.:)
(válasz öregnéneőzikéje 206. hozzászólására)

206. öregnéneőzikéje2010-01-20 10:38
Ment a privát!
(válasz angyalszandy 205. hozzászólására)

205. angyalszandy2010-01-19 15:10
Sziasztok!Én 17-én(vasárnap)voltam együtt a barátommal,megszakításos módszerrel védekeztünk.11-én(hétfőn)hagytam abba a fogamzásgátló szedését...Ma(19-én)vettem be az Escapellát...Az a gond,h pont a peteérésemnél történt a dolog...Nagyon félek,h babám lesz,mert csak 19 éves vagyok...A nőgyógyász azt mondta,h a fogamzásgátló miatt lehet,h csúszik a peteérésem.És hogy 48 órán belül vettem be a gyógyszert,ezért használnia kell.Kérlek írjon,aki tudna segíteni.Előre is köszönöm.

204. cézé2009-12-10 17:52
Ha hétfőn vetted be, a vasárnapi esettel kapcsolatosan nem lehet baj. De a péntekit, én akárhogy számolom, kívül van a 72 órán, nem?

Csak annyit a többihez, hogy minek ahhoz elérni bármilyen srácot is, hogy bevegyek egy gyógyszert? Ezt se értem. Az egy dolog,hogy szerintük nem ment be semmi. Azt azért tudni kell, hogy állítólag a legveszélyesebb része az ondónak az az aktus közben szivárog ki, előváladék formájában. Magyarul, nem kell elélvezni a terhességhez.

203. Elfelejtett jelszó2009-12-09 07:39
Nem is értem mit vársz, honnan tudjuk fog-e hatni a gyógyszer? Nem vagyunk orvosok, se jósok!

202. Elfelejtett jelszó2009-12-09 07:37
Nem kell buliban félrészegen szexelni.
(válasz Mesike21 200. hozzászólására)

201. öregnéneőzikéje2009-12-09 06:59
Szia, ha egyikük se élvezett beléd, plusz ahogy írod hellyel-közzel fog. gátlót is szedsz, nem valószínű hogy ezúttal teherbe estél.

A levél többi részéhez inkább nem fűzök kommentárt, mert nem vagyok az anyád, így semmi jogom-s kedvem- kioktatni Téged a viselkedési kultúra alapszabályairól.
Ilyenkor csak nagyon örülök annak a ténynek, hogy fiaim születtek, és Ők sokkal felelősségteljesebben viselkednek, mint akikről Te írsz.

200. Mesike212009-12-09 03:23
HELP!!!
Teljesen idiótának fogtok nézni. De muszáj leírnom és a segítségetek kérni.
Escapelle-t vettem be az utolsó 8 órában (hétfő du 4 kor) a 72 ből... (péntek hajnal óta)
Akkor tértem magamhoz agyilag meg tudtam a srácot elérni telefonon! Péntek hajnalba történt a dolog, buli után(fogamzásgátlót szedek de sokat ittam..így kijött és nem szívódott fel valószínűleg + vasárnap délelőtt is volt incidens! (Gázos, h az első héten maradt ki a 3dik tabletta, akkor veszélyes)
Egyikőjük se élvezett belém. De elmentem orvoshoz, biztos ami biztos.
Fog hatni a gyógyszer?????? mondjátok hogy igen
Április óta szedek Yasminelle-t, viszont alacsony hormontartalmú
"Poén": már volt abortuszom tavaly, nem akarok megint!
Tanulság: Nem kell annyit inni :(

199. cézé2009-12-03 16:17
Ha megesik, hogy egy évben kétszer veszed be, nem lehet baj belőle, előfordul. Viszont nekem egy alkalom is (ráadásul a bevételre három hónapra) olyan alhasi fájdalmat okozott, hogy azt hittem belehalok.

Az escapelle nem rendszeres szedésre van kitalálva, ezt be lehet látni. Meg drága is ahhoz. Érthető, ha valaki nem akar fogamzásgátlót szedni, de ez esetre ott az óvszer, ami felelősen használva teljesen biztonságos.

Értelmes, felnőtt embernek be kell ezt látni, és nem szabad arra alapozni SOHA, hogy ott az escapelle, majd beveszem, és ugrás az ágy!
(válasz barbee1990 181. hozzászólására)

198. 2 gyerekes:-)2009-12-03 10:58
Köszönöm:) Megpróbálom meghozni a legjobb döntést.

197. öregnéneőzikéje2009-12-03 10:20
Persze, az a legbiztosabb, én laikus vagyok, Ő meg szakember.
De ne izgulj, nem lesz baj, meglátod...:)
Sok sikert ha úgy döntesz, hogy megtartod!
(válasz 2 gyerekes:-) 196. hozzászólására)

196. 2 gyerekes:-)2009-12-03 10:17
Köszönöm a válaszodat, kicsit megnyugtatott, de még így sem tudom, hogy mit tegyek. Hétfőn megyek a nőgyógyászomhoz és kikérem az Ő véleményét is.
(válasz öregnéneőzikéje 195. hozzászólására)

195. öregnéneőzikéje2009-12-03 10:06
Szia, az egyik barátnőm kislánya "escapelle"-es baba, már lassan egy éves, és szerencsére kutya baja, sőt olyan gyönyörű, hogy festeni se lehetne szebbet. :)

Mivel a tablettában kizárólag progeszteron van, és a terhesség elején is ennek a szintje ugrik meg leghamarabb és legintenzívebben, maga a tabletta hatóanyaga nem okozhat bajt, csak abban az esetben, ha az éppen beágyazódni próbáló embrió kilökődik a hirtelen bekövetkező hormonszint esés miatti nyálkahártya leválás következtében.
Ezt sokan nem is titulálják terhességnek, mert csak annyi a vérzés, mint menzeszkor, érezni és látni sem lehet egyebet, hisz maga az embrió csak mikroszkopikus méretű 6-8 napos korában.
Ha viszont sikeresen beágyazódik, azaz a terhesség fennmarad, abból nem szokott gond lenni sem az Anyukára sem a Babára nézve.
Ha valaki mégis biztosra szeretne menni, van rá lehetőség hogy már a terhesség első harmadában egyetlen vérvétellel kiszűrjék szinte az összes lehetséges genetikai vagy egyéb rendellenességet.
Régen az Istenhegyi úti klinikán ( Budapest) csinálták mindezt, persze fizetni kellett érte nem is keveset-- most nem tudom hogy hol van a központ, de a nőgyógyász biztosan meg tudja mondani.
(válasz 2 gyerekes:-) 194. hozzászólására)

194. 2 gyerekes:-)2009-12-03 09:29
Sziasztok.
Olvastam pár hozzászólást. Nekem egy kérdésem lenne, van valakinek olyan ismerőse, aki Escapelle ellenére lett terhes és megtartotta a babát?? Teljesen egészséges lett?
Olvastam a tájékoztatót, de az számomra nem volt meggyőző.
Köszönöm, ha válaszoltok.

193. FiatalVok2009-12-02 20:51
Nem évi egyszer??
(válasz öregnéneőzikéje 185. hozzászólására)

192. FiatalVok2009-12-02 20:48
Nem, egy évben max. 1szer szabad alkalmazni.
Na, Cézé, igazad van, itt van valaki, aki nem olvasta....

191. AngelusK2009-11-30 21:03
Nekem az a véleményem, hogy aki annyira felelőtlen, hogy még a mellékelt tájékoztatót sem hajlandó elolvasni (ehhez nem kell betölteni a 18-at) akkor az vessen magára. Nagyon sokan tehernek tartják az olvasást, s csupán lustaságból sem hajlandóak rá, ami szerintem elég szomorú.

190. öregnéneőzikéje2009-11-30 17:15
Tudom , és sajnos így van....dolgoztam egy kis ideig a nőgyógy. ambulancián, ahova valóban úgy jelentkeztek a tizenévesek küretre, ( volt aki már tizedszer!) mint ahogy más mondjuk fodrászhoz, vagy kozmetikushoz jár.
Persze vannak kivételek, ezt azonnal hozzá kell tenni, és minden tiszteletem az Övék!!!!!!

Az olvasási kultúra hiánya meg az egész társadalom sara, azt hiszem.
Nekem a 3 gyerekem háromféle módszerrel tanult olvasni, volt egy Tolnai,egy Zsolnai, meg egy hagyományos.
Mondanom sem kell, az az egy olvas mára értően, akit a hagyományos, azaz a 200 éves "gyagyának és elavultnak titulált" szótagolós módszerrel tanítottak. A másik kettőt gyakorlatilag itthon kellett "korrepetálni" suli után, hogy értsék is, amit nagy nehezen kinyökögnek.

Bocs, ez a mondat nem kifejezetten a témába vágott, csak szerettem volna reagálni a felvetésedre.
(válasz Elfelejtett jelszó 189. hozzászólására)

189. Elfelejtett jelszó2009-11-30 09:43
Szerintem a probléma gyökere a magyarok katasztrófális szövegértésében rejlik. Hiába olvassák el nem értik meg miről van benne szó. Itt is külön kategória a tinik akiket nem is érdekli, nem mindenkinek van megfelelő belátása és felelősségtudata. Nem egy nőgyógyász mondta, hogy sokan közülük az abortuszt is fogamzásgátlási technikának tekintik.
(válasz öregnéneőzikéje 186. hozzászólására)

188. Elfelejtett jelszó2009-11-30 09:39
Ezzel a fórummal minden rendben van amennyiben nem a 20. erről szóló téma csak a hoxán.

187. Elfelejtett jelszó2009-11-30 09:36
Nem jártam így sohasem mert én tudom helyesen használni a gumit. MErt nem hiszem el, hogy ez a sok ember akinek kilyukadt mind megfelelően használta. Mindenkinek meg kéne tanulnia mielött ágyba bújik!
Egyébként nem tudom észrevetted-e, hogy egy árva szót sem szóltam hozzád? Amit mondtam az se rád vonatkozott hanem úgy általában az emberekre. Az egyetlen amiért bocsánatot kérhetek az általánosítás.
Amit én definiálni akartam az nem ez a fórum hanem az az emberi magatartás amit azok tanusítanak akik már ilyen csipp csupp dolgok miatt kiírja a fórumot. Mert google csak nálam van, csak én informálódom mielött kérdeznék. Más akkor is kérdez ha tele van a net a keresett információval. Elhiszem, hogy kényelmesebb rögtön megkérdezni mint venni a fáradtságot és kicsit utánanézni. Erről az általános beállítódásról beszéltem ami itt a hoxán(szerintem egyre inkább) megfigyelhető. De speciel nem rád gondoltam, nem ismerem a sztoridat. Csak éppen most szakadt el az a bizonyos cérna.. Bocsi, rosszkor voltál rossz helyen. De attól még nem téged hurrogtalak le!
(válasz Docsi 184. hozzászólására)

186. öregnéneőzikéje2009-11-30 07:56
Kedves Docsi, én nem szerettelek volna megbántani, távol álljon tőlem.
Azért írtam amit írtam, mert nem Te voltál már az első aki olyant kérdezett, ami szerepel a gyógyszer tájékoztatóján.
Volt nekem olyan ismerősöm ( nem itt!) aki azt is bevallotta, hogy a tájékoztató papírt nemhogy nem olvasta el, de egyből el is hajította, csak a gyógyszert kapta be, és azt hitte kész, ennyi.

Magam azért nem szedtem soha Escapelle-t, mert mikor én voltam fiatal, akkor még a Postinor volt csak forgalomban semmi egyéb, és ilyen fórumok sem léteztek, mint most. ( 30 éve)
De távol álljon Tőlem hogy bántsalak, ha így hangzott amit írtam, akkor kérlek bocsáss meg.
(válasz Docsi 184. hozzászólására)

185. öregnéneőzikéje2009-11-30 07:50
Szia, ezt a gyógyszer nem folyamatos védekezésre való, hanem kizárólag "baleset" esetén, utólagos védelemre.
Nagyon nagy mennyiségű hormon van benne, ezért a figyelmeztetés hogy max. 2-szer lehet vele élni évente, hacsak valaki nem akarja taccsra vágni a hormonrendszerét.
Felnőttek vagyunk ( vagytok) döntsétek el hogy mi a jó, ez persze kényelmesnek kényelmes, hisz "csak" utólag kell használni---de ér-e ennyit ez a kényelem, hogy a hormonháztartásod utána esetleg hónapokra megzavarodik?
Ha igen, semmi gáz.
Ha nem, be kell tartani amit ír a tájékoztató.

A napi fog. gátló tabin kívül egyébként többfajta módszer is létezik, ha unod hogy utánaolvass, menj el a tini ambulanciára, vagy kérdezz meg a neten egy szakértőt, Ők részletesen el fogják mondani mik ezek .