Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (50. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

364. Escape19752010-05-06 18:23
Szia Frikusz, Neked volt vérzésed a tabletta után? Az enyém bőséges második napja és piros. Kedd hajnalban vettem be a tbl. (04máj) Akkor lehet h én terhes vagyok a vérzés ellenére? :( oValakinek lehet ez egy buta kérdés de pls válaszoljatok!!!
(válasz Frikusz 361. hozzászólására)

363. pemete2010-05-06 14:53
Szerintem még nem kezdj el komolyan aggódni:)
Nyugi, relax, esténként nagyon forró vízben áztasd magad, aztán ha jövőhét közepéig sincs semmi, akkor csinálj egy tesztet, ha pozitív lesz, akkor kezdj el aggódni, ha negatív, akkor még mindig nincs min stresszelni, de menj vissza a dokihoz, és nézesd meg magad.

362. Lorie2010-05-06 14:38
Volt valaki esetleg, akinek egy-két nappal a várt menzesz előtt kellett bevennie a bogyót, melytől azután késett a vérzése? 1hete szorultam Escapelle-re és a hétvégére vártam volna a havimat (ami mondjuk nem a legpontosabb) és még mindíg semmi.. Kis vérezgetés sem, amit pedig sokan írtatok, hogy szokott lenni pár nap után.. Írtam másik fórumon nődokinak, aki azt a választ adta, hogy legyek türelemmel, ha május végéig nem jön meg, csak akkor kezdjek aggódni, de engem ez a válsz nem teljesen nyugtatott meg.. Vélemények? Kezdek komolyan aggódni :(

361. Frikusz2010-05-06 13:02
A gyógyszer hatása 85%-os. Én belesetem a 15-be! Hidd el van ilyen, nem én vagyok az eggyetlen!
(válasz Escape1975 360. hozzászólására)

360. Escape19752010-05-05 14:58
Frikusz történetét, aki teherbe esett a tabletta bevétele ellenére, azért nem értem mert azt írja 13 órára rá bevette feb 8-án és 28-án azt mondta neki az orvos h 4-5 hetes (azaz 28-35 napos) terhes. Nos akkor ő jóval feb 8 előtt fogant. (több mint 72 oraval az biztos)

Nekem pont akkor történt a baleset, amikor meg kellett volna jönnie csak épp a szokásos pár nap késésben volt. Felcsúszott a gumi és a pénisz oldalán kijott spermiumok találkoztak a huvelyfalammal. Azonnal pánik, másfél órán belül már bevettem a tablettát. Különösebb mellékhatást nem éreztem, de idegileg ki voltam teljesen. Beszéltem telefonon az orvossal, aki megnyugtatott és azt mondta h mire a tabletta felszivodna és elkezdenen dolgozni addig meg fog jöni, mert nem tolhat el egy pont várható menstruációt. Egy napra rá, ma reggel megérkezett a menzeszem. Szokásos kis fájások, és először barna – majd rendes piros vérzés.

Örülök nagyon mert legalabb történt valami, de nem tudom ez mennyire biztos jele annak, hogy nem vagyok terhes. Tudna valaki segíteni/válaszolni? Előre is köszi.

359. kockassal2010-05-04 17:21
nekem februárban kellett bevennem, azóta most harmadjára jött meg, bár az utolsó kettőnél 2-3 napot késett a várt naphoz képest

358. öregnéneőzikéje2010-04-30 08:34
72 órán belül bevéve garantálja az elég nagy százalékú biztonságot.
(válasz Lorie 357. hozzászólására)

357. Lorie2010-04-30 01:45
Jah, azaz tegnap du. jutottam az Escapell-hez, mert most nézem, hogy már rég elmúlt éjfél.. Tehát sacckb 18-19 órával az eset után. Hm.

356. Lorie2010-04-30 01:42
Sziasztok! Tegnap éjjel 1 körül történt a baleset (mostantól én is a szakadt óvszeresek táborát erősítem, pedig évekig nem volt vele szinte soha bajom), ma du. kb fél 7-kor jutottam a bogyóhoz. A menzeszem mostanában kissé rendszertelen, múltkor késett egy hetet, ahhoz képest kéne most szombaton, vagy max jövő hét elején megjönnie. Hiszek a gondolat hatalmában és abban, hogy valahol minden agyban dől el, úgyhogy egész nap mondogattam magamnak, nem, én nem leszek terhes..:) Remélem nem most fog megdőlni a teóriám. Para. 25 éves létemre egyáltalán nem vágyom gyerekre a későbbiek során sem, valahogy nincs meg bennem a szokásos anyai ösztön, persze tudom, ez az idő előrehaladtával még változhat.. De most nem, most semmiképp sem. Jajj, istenem. Félek az abortusztól is, mint a tüztől. De ha úgy adódik, nincs más választásom. Bár ha annyi nő kibírta már, talán én is túlélem valahogy..:) Azért drukkoljatok!

355. pemete2010-04-28 15:33
Szerintem ez csak akkorra vonatkozik, mivel az már rég kifejtette a hatását.

354. littlesunshine2010-04-28 15:32
Lenne egy kérdésem. Múlthéten hétfőn vettem be a tablettát. A tájékoztatóban aztírja ne alkalmazzuk egyidőben antibiotikummal.A kérdésem azlenne, hogy ez akkorra vonatkozott vagy még mostse vegyek be inkább? Mert iszonyatosan megfáztam és már csak attól múlna el a köhögés:/

353. littlesunshine2010-04-28 15:26
akkor kellene.de mivel eddig sem 28naponkéntjöttmeg..:S nemtudom.már nem stresszelek rajta de azért nyomaszt picit.a görcs meg olyanhogy pszichoszomatikusan is lehet:D lehet beképzelem:Svagy az idegességtől görcsöl
(válasz pemete 352. hozzászólására)

352. pemete2010-04-26 22:31
De azt mondtad, hogy május 5-e körül kellene megjönnie kb, akkor még nincs mitől félni. Pláne, hogy görcsöl a hasad. Nekem is görcsölt előtte másfél héttel már, és akkor jött meg, amikor kellett.

351. littlesunshine2010-04-26 21:54
még mindig nemjött meg..:Sgörcsöl néha picit a hasam de ennyi..semmimás.wáá

350. nikol19802010-04-23 13:26
én mást kaptam de ne volt gond.
DE !!!!!! 13kilót híztam utána és marha nehezen indul meg a fogyás...

349. littlesunshine2010-04-22 17:28
köszi:(

348. pemete2010-04-22 13:03
Drukkolunk, de nyugi, tutira nem lesz semmi baj:)
(válasz littlesunshine 347. hozzászólására)

347. littlesunshine2010-04-21 20:11
rendben köszönöm szépen remélem nem lesz rá szükség.görcsöl a hasam óhmég sose vártam ennyire hogy megjöjjön:/
(válasz Ashita 346. hozzászólására)

346. Ashita2010-04-21 17:38
Tesztelni olyan 12 nappal a beágyazódás után érdemes, tehát az eseményt követő 72 óra+12 nap!
(válasz littlesunshine 345. hozzászólására)

345. littlesunshine2010-04-21 14:25
Legalább ezerszer átolvastam.Elvileg 5.körül kellene megjönnie, de mivel nem rendszeres nem lehetek biztos benne. Addig meg idegileg kikészülök.Nem tudom ezek a terhességi tesztek hány nap után mutatnak terhességet?Lehet nyugodtabb lennék ha vennék egyet.Tudom hogy nemkell véreznie de azért nem bánnám.Köszi,remélem minden rendben lesz.
(válasz pemete 344. hozzászólására)

344. pemete2010-04-21 14:05
Csak nyugi, nekem semmi mellékhatása nem volt, és akkor jött meg a menstruációm, amikorra vártam, ez elvileg nem is okoz olyat, hogy előbb megjön tőle. Olvasd el a betegtájékoztatót. Tuti nem lesz semmi gond, pláne, hogy 8 óra múlva már be is vetted a tabit. Ne pánikolj, nem lesz gáz:)

343. littlesunshine2010-04-21 13:41
szia!már most sem vagyok nyugodt:)sőt.imádkozom hogy megjöjjön mert már olyan ideges vagyok hogy aludni sem bírok:(így 20évesen ,másodévesen nemhiányzik nekem egy baba:( mégnem..8óra elteltével vettem be,remélem hatott.Kösziaválaszt!
(válasz Ashita 342. hozzászólására)

342. Ashita2010-04-21 00:41
Szia!Azt hiszed nem húzott óvszert?Máskor, kérdezd meg, mielőtt beveszed a gyogyit..mert, ha rendszertelen a menszeszed, akkor kábé ugyanúgy jársz, mint én, h hónapokra bezavar a ciklusodba és nem leszel nyugodt...DE, mivel már bevetted, nincs más dolgod, mint várni, ha bevétel után egy hétre megjön, akkor TUTI nem vagy terhes!De az is lehet, hogy nem lesz ilyen vérzésed és időben megjön, amikor várod!A mellékhatásokból sajna én se tudtam következtetéseket levonni, mert mindenre volt már itt példa,de mindenképpen normálisnak mondható a szedülés!Egyébként eléggé megbízható a gyógyszer, de sajnos csak 82%-os, szóval nem lehet kizárni a terhességet, de azért ez igen jó arány szerintem!Szóval igyekezz elterelni a figyelmed róla, tudom milyen nehéz...Sok sikert!Szurkolunk!
(válasz littlesunshine 341. hozzászólására)

341. littlesunshine2010-04-20 20:52
sziasztok! tegnap együtt voltunk a barátommal és ittunk és mostcsináltam először életembe és nagyonjóvolt de azthiszem nem húzott óvszert.Ma reggel teljesen megrémülve mentem el a sürgősségi ambulanciára gyógyszerért.Nekemis az Escapellet írta fel.Az a gond,hogy a menstruációm nem rendszeres és éppezért nagyon félek:( utoljára ápr.1-7ig volt ésmost nemtudom mikor voltam termékeny.Nem értem hogy történhetett ez , mindig olyan megfontolt vagyok ilyen helyzetekben.Mennyire megbízható ez a gyógyszer? Az mit jelent ha egy picike szédülésen kívül nincs más mellékhatásom? Mit gomdoltok?:(Nyugtassatok meg kérlek,rettenetesen megvagyok rémülve:(

340. Frikusz2010-04-12 19:37
Sziasztok!
Nekem is megjött, bár én nem voltam szerencsés! Örülök Ashita hogy rendbejöttél. Én már el is kezdtem szedni a tabit. Már te is elkezdheted!

339. kockassal2010-04-12 18:49
nekem szerencsésen ebben a hónapban is megjött, bár pár nap késéssel, de már én is megfogadtam, nem szeretnék többet ilyen izguláson átmenni [:

338. Ashita2010-04-12 16:26
Sziasztok!

Nem tudom mennyire követtétek nálam az eseményeket, de bejelenthetem, h 66 nap után végre megjött! Szóval mostmár biztos, h nem vagyok terhes!:) Huh, szóval remélem ilyen senkivel nem fordul elő, de ha mégis és ide tévedne, akkor az én példámból okulhat, hogy van ám ilyen!!:S
Ez a dolog annyira megviselt, hogy nagyon remélem, h soha az életben nem kell ilyen tablettát bevennem újra!!!!
És ezért visszaállok a tabira...szerintetek mikortól kezdjem el, h ne legyen gáz a szervezetemnek? Köv. mensi még túl korai?

337. pemete2010-04-09 08:00
Flamingo, szerintem feleslegesen vetted be az escapelle-t, és most a szervezeted teljesen odavan a hormonbombától, plusz még tolod rá a normál fogamzásgátlót is. Azt nem kellett volna akkor folytatni. De 7 óra késés az nem gond, 12 óránál többet nem szabad vele késni, remélem hamar rendbejössz, és nem tömsz magadba legközelebb ész nélkül ennyi hormont. Nem csoda, hogy rosszul vagy, örülj hogy csak ennyi bajod lett!

336. Frikusz2010-04-08 19:37
Szia!
A terhesség sztem kizárva. A gyógyszer mellékhatásait érzed. Bár nálam nem vállt be. Megszíkítás+escapelle. Ja és előtte váltottam fog. gátlót.
(válasz flamingo111 335. hozzászólására)

335. flamingo1112010-04-08 17:48
Sziasztok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre... nekem az esetem igy néz ki: már 2 éve szedem a fogamzásgátló tablettát (mondhatni majdnem folyamatosan) és a legutóbb kicsivel több mint 7 nap után vettem be az elsőt, pontosan 7 nap és 9 óra után. Azt irta a használati utasitás, hogy sosem szabad 7 napnál több időt kihagyni, főleg az első héten, mert csökkenhet a hatása és teherbe lehet esni...Na én mindjárt az elsővel késtem, ami nem túl jó. Ezután 3 napra rá történt egy ,,baleset,, ami a párom szerint épp időben meg lett szakitva, de én nem vagyok ebben teljesen biztos. Másnap reggelre (17 óra múlva) bevettem az Escapelle-t és estére a fog.tablettát is a megszokott időben, mert úgy értelmeztem az Escapelle használati utasitásában, hogy lehet folytatni annak a szedését. De mostanra nem vagyok benne olyan biztos, hogy ezt jól teszem, lehet abba kellett volna hagyni. Bár kicsi az esélye szerintem a teherbe esésnek, de kis esélyt sem akartam neki hagyni, és most idegesit, hogy nem kellene azt is szednem, már 3-at bevettem azóta. Van valakinek tapasztalata ezzel? amúgy nár 3 napja nem érzem jól magam, gyenge vagyok, szédölgök meg rossz a közérzetem. Holnap megyek és megkérdezem a dokimat, hogy mi legyen...