Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (49. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

394. 0lolipop02010-05-22 20:10
Sziasztok. 5 hete tötént egy kis beleset. kijukatt a gumi, de a barátom nem élvezett el. csak előváladék volt a gumiba.. de mi nagyon megilyedtünk. hezitáltunk mit csináljunk mivel nem élvezett el! de végül ugy döntötünk iratunk gyógyszert Escapelleét kaptunk 40. órában bevettem. és utána rendesen megjött amikor kellet. nem késett. mellékhatásokat a gyógyszernél nem éreztem. Ugye nem lehetek terhes?

393. Lorie2010-05-21 19:01
Sziasztok! Három hete volt a kis "baleset", pár nappal azelőtt, hogy menstruálnom kellett volna. 24 órán belül jutottam a tabihoz, mellékhatásai rajtam annyira nem ütköztek ki (bár tudom, hogy akár még hónapok múlva is visszaüthet a dolog) és ugyan egy hét késéssel, de a menstruációm is megjött. Pár napja csináltam egy tesztet-negatív. Nagyon féltem, hogy baj lesz, soha nem voltam még ilyen helyzetben, de nem lett, a tabletta hatott. Ne aggódjatok, nálatok is fog! Kitartás!!!!!!:))

392. Meli312010-05-21 13:07
vagyis igy :((((((
(válasz Meli31 391. hozzászólására)

391. Meli312010-05-21 13:06
Hát már kezdek megijedni...:) már van 2 gyermekem (6 éves fiam és 3 éves lányom), nem szeretnék még egy babát...
A dokim tegnap azt mondta hogy minden ok lesz...hát remélem igy lesz...jövőhéten kellene megjönnie..hát várok...időben bevettem a tabit...
(válasz pemete 390. hozzászólására)

390. pemete2010-05-21 12:29
Én anno a ciklusom 4. napján estem teherbe a kislányommal, úgyhogy nem 100%, hogy a ciklus közepén van az embernek peteérése.
(válasz Meli31 401. hozzászólására)

389. öregnéneőzikéje2010-05-16 09:47
Szia, ne nyugtalankodj, időben vetted be, a tesztet akkor érdemes csinálni mikor a várható menzesz ideje van, és nem jelentkezik vérzés.
Teljesen normális hogy a tabi bevétele után nem jön meg azonnal, vagy pár napon belül, lehet hogy a szokott időben sem jelentkezik hanem csak késöbb.
nagy adag hormon van a gyógyszerben, ami megzökkenti kicsit a szervezet saját hormontermelését, ezért lehet időbeli csúszás a vérzéssel.

388. csajszika892010-05-16 01:02
sziasztok!Pontosan egy heten szombaton történt szex közben baleset...elszakadt a gumi..másnap elmetünk orvoshoz-escapelle tablettát kaptam....kb.13 órára vettem be....de azóta nem jött meg...ez normális???vegyek tesztet??már mutat vmit???nagyoooon idegeeeeees vagyooooook....segitseteeeeek...
kösziiii

387. Napi10012010-05-15 19:21
Tapasztalatként:

Az első ilyen esetem 2009 decemberében volt. Akkor is a gumi feladta durex classic ( a mostani lifestyle spermicides volt)és akkro sem volt ejakuláció, csak közel járt hozzá így örömcsepp bőven volt. Akkor a ciklusom végén járhattam kb egy héttel voltam azelőtt h meg kellett jönnie. Akkro bevettem az ötödik órában és karácsonykor megkönnyebültem. Akkor nagy mennyiségben jött, iszonyúan fájt. Aztán a következő 30 nap helyett 38 volt. Viszont akkor már mindent rendben éreztem.

386. Napi10012010-05-15 19:13
Sziasztok!
Nekem a ciklusom 11.napján szakadt a spermicides gumi, a páromnak nem votl ejakuláció, de hajlamos az örömcsepepkre. Nagoyn figyeltünk ezért maximum 20 másodpercig lehetett bennem. felkerekdtünk azátn a harmadik órában bevettem egy escapellet. Aztán a 15. napon volt egy vérzésszerűség, határozottan piros vér volt, de kb kicsusszant belőelm egy adag a mosdóban.Betetem egy tampont, de nagoynkevés volt. Aztán ennyi is volt. Vgül a 31.napon megint jelentkezett akkor sem telt meg egy tampon. És ez három napig tartott (mindennap egy tampon). Nekem általában 5 napig tart, és az első napok mindg intenzívek és erősen görcsölök, néah el is ájulok. Ez most nem volt.

Bár tudom, hogy kicsi az esélye a therbeesésnek ennyi mindennel mégis aggaszt, ezért csinálok egy tesztet hétfőn.

385. cézé2010-05-15 13:22
Mindenki mást mond:) Az én orvosom azt mondta, hogy az a 15% az az, akik nem időben veszik be, vagy kihányják, stb. Ő teljesen biztosnak tartja dolgot. A gyakorlat meg más. Barátnőm pl fogamzásgátló mellett lett váratlanul terhes.
Szóval igen, az az egy biztos csupán teljesen, ha nem élünk nemi életet:)

384. Escape19752010-05-15 13:11
Sürgősségi fogamzásgátlás, esemény utáni tabletta Escapelle - csak receptre ! éjjel a Péterfi Sándor utcai kórház tart nőgyógyászati ügyeletet. Adnak receptet. Vizsgálat vagy akármi nélkül, bele a kezedbe. A portás útbaigazít. Ne várj vele fél napokat sem. A pécsi egyetem egyik orvosi prezentációjában olvastam: az utolsó 12 órában már csak 56 % a hatékonyság. A 85% az egy átlag. Ügyeleti patikai felárrak kb 5500 Ft.

383. Escape19752010-05-15 13:05
Tegnap elmesélte az orvosom személyesen ezt az escapelle ügyet. Amerikai börtönökben kísérletezték ki az anyagot. Ez mindegy is. Viszont ábrákkal mindennel elmagyarázta, hogyan működik. Akkora pofont ad a nyálkah.-nak, hogy ne tudjon megtapadni, hogy csak nem lehet beágyazódás és kész. Egyre nem jó az tuti - a már beágyazódott embrionak. Ez egy fórum laikusoktól, akik rendszeres nemi életet élnek. A "sikertelen" bevételek mögött én itt inkább kronologiai problémákat látok... szerintem.

382. öregnéneőzikéje2010-05-15 11:55
Sziasztok, a tabletta 85 %-os hatékonysággal véd, ergo a fennmaradó 15 % -nál sajnos minden igyekezet ellenére sem jön be a fog. gátló hatás.

Minden fajta fog. gátlási módszerben vannak pro és kontrák, 100 %-os hatékonysággal csak akkor lehet számolni, ha valaki egyáltalán nem él nemi életet.

381. Meli312010-05-14 20:30
Hát ahogy látom vannak pro és kontrák...:(

380. Lia772010-05-14 20:10
én Escapelle bevétele után lettem babás :D nem bántam.. de sztem nem megbízható ... nekem 12 óra sem telt el...

379. cézé2010-05-14 20:06
Bocsánat, félreértettem. Azt hittem, a bevétel és az esemény között volt meg a négy nap, de látom, 23 óra. Az teljesen jó.
Nekem pl semmi tünet nem volt utána, csak fáradtság, de az inkább az idegesség miatt lehetett. A ciklus közepén vettem be.

378. cézé2010-05-14 18:14
És miért kellett várni ennyit???

377. Meli312010-05-14 13:52
u.i. a tableta bevétele után eltelt már 4 nap...
(válasz Meli31 376. hozzászólására)

376. Meli312010-05-14 13:51
Sziasztok!
Sikerült a tabit bevenni az aktus után 23 órával. :) de azóta nekem nem volt vérzésem, igaz csak egy kicsit görcsöl a hasam alja, meg eszek és eszek...:(
(válasz Frikusz 389. hozzászólására)

375. andi12302010-05-14 06:16
Igen, a tudat, hogy védekeztem megnyugtat, akkor nagyon mérges lennék magamra, ha nem mentem volna dokihoz, nem veszem be a tabit és várom a csodát...Ez lesz életem leghosszabb hétvégéje, kezdek feszült lenni. Jó, hogy van ez az oldal, mert rajtatok és a barátomon kívül senki nem tud róla.Azért, mert nem akarom, hogy befolyásoljanak a döntésemben.De őszintén megmondom jól esik itt kiírni magamból...Köszi mindent!
(válasz öregnéneőzikéje 374. hozzászólására)

374. öregnéneőzikéje2010-05-13 20:11
:( Tudom hogy megy, sajnos nekem is volt abortuszom.

Ha nem tudod bevállalni, akkor nincs is min gondolkodni, és szemrehányást se tégy Magadnak, hisz védekeztél, csak nem úgy sikerült ahogy kellett volna.
A spirál--ha bírja a méhed--valóban sokkal jobb megoldás mint a tabletta, és akkor remélhetőleg nem lesz több ilyen szomorú döntés sem, mint ez a mostani.
(válasz andi1230 373. hozzászólására)

373. andi12302010-05-13 08:31
Aranyos vagy! Egy biztos még egyszer nem veszek be ilyen gyógyszert. A hurok mellett döntöttem, csak ahhoz meg kell várni a teljes gyógyulást.Ma járt le a 3 nap gondolkozási időm...ma írhatom alá a hozzájárulást.Egy percig sem voltam bizonytalan a döntésemben, de ez a törvény.
(válasz öregnéneőzikéje 372. hozzászólására)

372. öregnéneőzikéje2010-05-13 08:05
Szia, szorítani fogok Neked hogy simán menjen minden.
Úgy tudom hogy ott helyben is írnak fel ilyen tabit ha megkéred a dokit aki műt, illetve aki megírja a zárójelentésedet....bár én lehet hogy egyéb fog. gátló módszeren gondolkodnék el a helyedben, nem tudom, csak hangosan gondolkoztam.
(válasz andi1230 371. hozzászólására)

371. andi12302010-05-13 06:11
Öregnéneözikéje-Köszi megértést, jó ötlet a felírt, kéznél lévő recept, hisz "balesetek" történhetnek.
17-én már túl leszek a műtéten, a védőnői szolgálatnál mondta a hölgy, hogy ő nyilván csak olyanokkal találkozik, akiknél nem jött be a tabi...

370. Escape19752010-05-07 15:35
Parázok rendesen, nemrég beszéltem az orvosommal telefonon: azt mondta a menzesz elott az esély a teherbeesésre nulla. Persze meg is akart nyugtatni. A menzesz előtti napon történt balesetre bevettem a tablettát és meg is jött másnap. Mi a véleményetek? (bocsi h átmentem huje libába)
(válasz Escape1975 369. hozzászólására)

369. Escape19752010-05-07 15:31
kedd: bevettem 2 órára rá a tablettát. Szerda reggel: megjott az egyébként is erre a napra várt menzesz. Hova ágyazódna akkor be?
(válasz öregnéneőzikéje 368. hozzászólására)

368. öregnéneőzikéje2010-05-07 07:03
Hogy hol tart most nálad a folyamat, arra csak tippelni lehet, szerintem ha minden körülmény optimális volt, akkor éppen ezekben az időkben kezd beágyazódni.
De ha bevetted a gyógyszert, a benne lévő nagy adag progeszteron levékonyította illetve elkorcsosította a nyálkahártyát olyannyira, hogy a zigóta nem talál optimális helyet a megtapadásra, és leválik.
Ilyenkor van hogy pár napot csúszik a menses, aztán nagyobb görcsökkel mégis megjön.
(válasz öregnéneőzikéje 367. hozzászólására)

367. öregnéneőzikéje2010-05-07 06:59
A megtermékenyített petesejt kb 5-6 nap alatt vándorol el a petevezetőn keresztül a méhig.
Ha ott beágyazódásra alkalmas nyálkahártyát talál, akkor elkezd beágyazódni, ez újabb 8-10 nap.
Az esetleges terhességet ilyenkorra már minden teszt kimutatja.
(válasz Escape1975 366. hozzászólására)

366. Escape19752010-05-06 21:58
[link]

ez fantasztikus, hogy ilyen létezik. feltettem a kérdésem ("lehet, hogy mégsem olyan buta kérdés"), és pár perc múlva ott volt a válasz. ő azért mégiscsak egy orvos... Ne haragudjatok, átmentem butába, teljesen kikészít ez a sztori, a srác senkim és egyedül élek. Egyébként visszatérve Cézé írására még, az internőn is rendel uez a doki, nem fiatal de ott írja, h ő sem találkozott még tablettás terhességgel. Nyilván más a statisztika egy orvosra jutó eloszlása... Más oldalakon azt olvasom, babát akaró nők kivannak borulva, h tesztelgetnek és semmi - hónapokon keresztül "ügykezelnek" a fogantatásért eredménytelenül... Én csak azt nem tudom, h a menzeszem megjovetele elott közvetlenül esetleg megtermékenyitett petesejt most hol van... Van vkinek ötlete?

365. cézé2010-05-06 21:30
Én már párszor leírtam itt a történetem. Velem épp a peteéréskor történt meg a baleset, lehető legrosszabbkor. Fél nap múlva vettem be a tablettát, és az orvos azt mondta, nem kell aggódni, a praxisa során még nem fordult vele elő olyan, hogy valaki ennek ellenére maradjon terhes. Bár azt nyomatékosan elmondta, hogy a 72 óra az 72 óra, és nem a tabletta után, csak előtte, szóval senki ne gondolja azt, hogy bevesz egy ilyet, és azzal le van tudva egy egész havi védekezés (nekem ez mondjuk logikus, de az orvos szerint nem minden nőnek az). Szóval nem kell aggódni. Nekem normális időben jött meg a vérzés utána három hónapon át, majd aztán jöttek a görcsök, fájdalmak, mintegy 10 napon át. Mentem orvoshoz, említettem, hogy ez volt hónapokkal ezelőtt, rögtön rávágta, áh, escapelle, igen, akkor erről van szó. Azóta jól vagyok, elmúlt.
Bele se gondoljunk, mi lehet abban a kis tablettában:)Mindenesetre hatásos, ez a lényeg.