Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (43. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

574. egylány_06.112010-07-10 22:29
Köszönöm :)
(válasz öregnéneőzikéje 573. hozzászólására)

573. öregnéneőzikéje2010-07-10 21:19
Szia, igen , jó jel mert azt jelenti, hogy a nyálkahártya egy része levált, tehát nagy valószínűséggel nem tudott beágyazódni az esetlegesen megfogant embrió.
Az esedékes vérzés napján csinált terhességi teszt már kimutatja ha terhes vagy, de ennek nagyon kicsi az esélye véleményem szerint.
(válasz egylány_06.11 569. hozzászólására)

572. öregnéneőzikéje2010-07-10 21:16
Szia, ha már volt a "baleset" óta egy rendes vérzésed, akkor nem lehetsz terhes.

Hogy mikor jön a következő esedékes mensid, ezt sajnos nem lehet megjósolni, van akinél napra pontosan, van akinél előbb és olyan is akinek kimarad több hónap, egyéni érzékenység függvénye hogy a gyógyszerben lévő sok progeszteront mikorra bontja a saját hormonrendszer.

571. Gabrí.2010-07-10 20:39
Sziasztok.Múltkor a párommal lefeküdtem,és kiszakadt a gumi...Azonnal mentünk a receptért,és utánna meg a gyógyszertárba,az Escapelle-ért.A menzeszem múlthét szerdán múlt el.Arra lennék kiváncsi,hogy ugye nem leszek terhes+mikorra várható körülbelül a menzesezm?Segítsetek...=/=S

570. egylány_06.112010-07-10 18:45
Akinek már volt hasonló 2-3 napos vérézse, az a későbbiekben "megúszta" a terhességet?

569. egylány_06.112010-07-10 18:24
Sziasztok!
Már egyszer írtam hogy hogy a tabletta bevételét követő 5. napban először barnás váladék jeletnkezett majd később vér. Viszont a vérzés 2 nap múlva abbamaradt.Ezt most nem tudom mire vélni, a menstruációmnak 15-én kéne megjönnie.
A kérdésem hogy ez a kétnapos vérzés jó jel vagy sem?

568. öregnéneőzikéje2010-07-10 15:45
Szia, ez semmit se jelent, lehet hogy--ahogy írják mások is -- megjön egy kicsit előbb a vérzésed, de az is lehet hogy hormonális kilengés és nem jön meg még a várt időben sem, amellett hogy nem vagy terhes.

A fogamzás után két héttel végzett terhességi teszt jó esetben már kimutatja ha terhes vagy---az érzékenyebbet kell keresni a patikában, nem tudom a nevét, de a gyógyszertárban megmondják.
Ha negatív és továbbra sincs vérzés, egy hét múlva kontroll, ha az is negatív akkor meg lehet nyugodni hogy nem baba van a dologban, csak a gyógyszer okozta kis hormonzavar, ami múló állapot.
(válasz ercsi816 564. hozzászólására)

567. ercsi8162010-07-10 15:40
de azóta semmi :s nem is görcsölök, meg nem is vérzek már :S

566. öregnéneőzikéje2010-07-10 15:40
Részemről örülök ha segíthettem, szívesen teszem, mert nekem is jólesik ha sikerül valakit csak egy picit is megnyugtatnom, vagy írni olyasmit, amit a dokik nem mondanak el, csak ott hagyják az embert kételyek között....

Hogy őszinte legyek, ha hüvelyi UH-ot csinált a doki és nem nézte meg a petefészkeidet, az legalább akkora szarvashiba, mintha egy nő a rántást liszt nélkül készítené, aztán csodálkozna hogy mi a fene nem stimmelhet a kajával.

A hüvelyi UH szerves része nem csak a méh, hanem a FÜGGELÉKEK és a PETEVEZETÉKEK minél alaposabb áttekintése és bemérése, a tüszők, az esetleges ciszták, tágulatok, rendellenességek stb kiderítése, illetve a normál állapot tisztázása.
Szóval végképp nem értem ezt a fajta hozzáállást, a szöveg meg hogy "mindenki ezt találja ki" az már szinte az elmebetegség határát súrolja ( mármint természetesen Őrá értve!).
Az a baj, hogy nagyon sok nőgyógyásszal elszalad az a bizonyos paci, azt hiszik magukról hogy "Istenek", tisztelet a nagyon ritka és nagyon értékes kivételeknek, mert természetesen ilyen is van közöttük szerencsére.
(válasz pezsgo 563. hozzászólására)

565. pemete2010-07-10 14:55
Végülis ma már tizedike van, úgyhogy simán lehet a menstruációd, csak nyugi:)

564. ercsi8162010-07-10 13:36
sziasztok!! ma reggel észrevettem egy kis pecsétlő vérzést.. de csak 14.-e körül kéne h emgjöjjön. az escapelle-t 4.-én vettem be. szerintetek ez a menstruációm lenne? mennyi az esélye h mégis terhes vagyok? :S

563. pezsgo2010-07-10 09:40
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. A petefészkeimet meg sem nézte, csak a méhemet.. Tényleg egy tapló orvos egyébként, bocsi a kifejezésért. Mondtam neki, mivel kérdezte, hogy van-e más panaszom, és mondtam, hogy szúrkod néha baloldalt a hasam.. erre ő, hogy jajj minden nő ezt találja ki.. MOndom köszi, nagyon ideges lettem.. Tanulság: ehhez az orvoshoz többet nem megyek! Remélem tényleg megfog jönni a napokban, mert már két napja azt érzem néha mintha megjönne, de aztán semmi. Mégegyszer köszönöm szépen a válaszokat!!!!!! :)

562. pemete2010-07-09 20:04
Na erről beszéltem, hogy te sokkal jobban értesz hozzá!
Nekem ilyenekről fogalmam sincs, max annyit tudok, ami a saját terhességem alatt rám ragadt, meg aminek utánaolvastam. Jó, hogy van közöttünk olyan, aki azért tud jópár dolgot!
(válasz öregnéneőzikéje 561. hozzászólására)

561. öregnéneőzikéje2010-07-09 19:58
Köszönöm a megszavazott bizalmat pemete, de nem vagyok ám én sem doktor, ami tudományom van az onnan való hogy eü-s voltam és dolgoztam nőgyógyászaton is egy ideig, mivel pedig érdekelt a téma, figyeltem amennyire csak lehetett.

Nem tudom pezsgő, miért mondta a dokid hogy öt hetes terhességet még nem lehet UH-on látni, hát biza nagyon nem így van, illetve ölég nagy dilettáns lehet a pasi ha Ő nem látja....olyankor már simán bemérik a petezsákot meg látják a szívdobogást, sőt CRL-t is mérnek, azaz az embrió "ülőmagasságát". Simán lehet látni, még a vak is látja, olyannyira lehet látni, ez egészen biztos.
A 9,6 mm-es nyh az arra utal hogy eléggé meg van vastagodva ahhoz hogy bármikor meginduljon a vérzés, olyan 10 mm körül szokott lenni az endometrium vastagsága a vérzés előtt közvetlenül.
Gondolom ebből vonta le olyan okosan a dokid hogy várható most már minden nap, hogy elkezdesz vérezni.
De hogy terhes NEM vagy az így már nem is 100, hanem egyenesen 150 %-ban biztos, mert 20 mm alatti nyh esetén nem létezik terhesség, csak méhen kívüli, de gondolom a petefészkeidet is megnézte, és az már egyébként is heveny tünetet okozott volna ennyi idő után, nem beszélve arról hogy a tesztek is bejeleztek volna.

Summa summarum én azt mondom hogy teljesen MEGNYUGODHATSZ, és pár napon belül valószínű hogy vérezni is elkezdesz. ( ha mégse így lenne, akkor se ijedj meg, nem baba miatt van a késés)
Minden jót, és nyugi, nincs baj, biztos hogy nincsen.
Eszter
(válasz pezsgo 555. hozzászólására)

560. Ashita2010-07-09 12:13
Szia!

BIZTOS, h nem vagy terhes!Nekem február elején kellett bevennem az escapelle-t és június végén jött meg!!!!!Sajnos van ilyen!!:S
(válasz pezsgo 555. hozzászólására)

559. itm5792010-07-08 21:49
Lehet, hogy változtattak valamit a teszten, de még a régi használati utasítást tették bele.
A lényeg, ha csak a kontroll csík jelent meg, akkor nem vagy terhes, akármilyen a színe :)
(válasz pezsgo 548. hozzászólására)

558. egylány_06.112010-07-08 20:21
köszönöm :)
(válasz öregnéneőzikéje 554. hozzászólására)

557. ercsi8162010-07-08 19:56
ohh nekem még mindig nem jött meg :(
annyira rossz ez a tudatlanság, és ez a tehetetlenség.... :(((

556. pemete2010-07-08 14:27
A terhességet már tutira kizárhatod! Már 7 hetes körüli terhes lennél, és az már látszik az uh-n is, meg a teszt is kimutatná. Gondolom a nagy adag hormon tett be.
Az, hogy mit jelent amit írtál, nem akarom találgatni, majd jön öregnéneőzikéje, ő biztos tud ebben segíteni, én nem értek annyira hozzá.

555. pezsgo2010-07-08 09:54
Sziasztok! Újra itt vagyok és tanácsot szeretnék. május 11-én volt utoljára menzeszem, 14-én vettem be escapelle tablettát. Nos ennek köszönhetően május 21-ig volt vérzésem, viszont azóta semmi. Lassan két hónapja nincs vérzésem. Csináltam pár terhességi tesztet, de mind negatív. Két hete voltam orvosnál, megvizsgált, megnyomkodta a hasam, és azt mondta, hogy ő itt nem lát terhességet. Mondta, hogy ha két hét múlva sem jön meg, akkor menjek vissza. Ma visszamentem, és csinált kismedence ultrahangot. A leleten az van, hogy: uterusban 9,6 mm-es nyh.grav. nem található. Közben azt is mondta, hogy ha 5 hetes terhes lennék, akkor még nem látna semmit uh-on, mert az embrió ekkor még csak 1mm kb. Nos ezt nem teljesen értettem, mert szerintem már több mint 5 hetes terhes lennék. Azt is mondta, hogy már esedékes, hogy megjöjjön. Ezt nem tudom mire értette, talán a méhnyálkahártya vastagságára? Szóval most ott tartok, hogy megint várjak két hetet, és menjek vissza. Viszont ma is csináltam egy tesztet, negatív lett most délután. Az összes többit reggeli vizeletnél csináltam. Teljesen elvagyok keseredve, ebben a bizonytalanságban. Mit javasaoltok? A terhességet kizárhatom már???? Köszi a válaszokat

554. öregnéneőzikéje2010-07-07 20:57
Szia, ez a gyógyszer egyik elég gyakori mellékhatása, és azt jelenti hogy levált a méhnyálkahártyád a magas hormonszint kontra saját hormonszint következtében, így jó eséllyel NEM tudott beágyazódni az esetlegesen megtermékenyült zigóta a méhedbe.
Tehát mindenképpen jót jelent, a rendes vérzés pedig késhet , ne számíts rá pontosan, és ne is ijedj meg ha nem napra pontosan jön majd meg, mert a nagy adag progeszteron amit a gyógyszer tartalmaz elég alaposan képes beleugatni a normál hormonműködésbe.
(válasz egylány_06.11 552. hozzászólására)

553. egylány_06.112010-07-07 16:30
Azt nem írtam hogy még 10 nap kéne, hogy normálisan megjöjjön.

552. egylány_06.112010-07-07 16:25
Sziasztok!
Bevettem az Escapelle tablettát és rá 5 napra "megjött". Szerintetek ez mitől van?

551. pemete2010-07-07 10:05
Igen, az aspirines módszer:DDD
(válasz öregnéneőzikéje 550. hozzászólására)

550. öregnéneőzikéje2010-07-07 07:53
Igen, bármikor jöhet egy jó kis "nem várt ovuláció", ezért az a legbiztosabb fogamzásgátlási módszer ha semmilyen formában nem élünk nemi életet.

549. kiria2010-07-06 17:02
Sziasztok! Itt olvastam, hogy a tüszőrepedés a ciklus 12-15 napjára tehető. Ez valóban így van, de egy jó kis orgazmus is vezethet ovilácihoz. Tehát a ciklus bármely napján teherbe lehet esni.
Én tavaly május 13-án bevettem az Escapellet 10 órával az aktus után. Ez akkor a ciklusom 14 napja volt. A gyógyszer nálam nem jött be. Jelenleg 5 hónapos a lányom. Szerencsére. Nagyszerű újra 44 évesen kisgyerekes anyának lenni.

548. pezsgo2010-07-06 16:14
nem, rendes kék színű azért is furcsálom..

547. pemete2010-07-06 15:59
Nem ilyen lilás inkább a csík?
Szerintem nincs vele semmi gond, ha szépen megjelent.

546. pezsgo2010-07-06 13:32
Sziasztok. Csináltam tesztet gravi hcg egy csík lett a kontroll vonalon. Tehát terhes nem vagyok. Viszont a tájékoztatón azt irja, h rózsaszín csík jelenik meg, nekem viszont kék.. Tehát hibás a teszt???? Nem értem.. Valakinek volt már hasonló?

545. kockassal2010-07-05 14:15
én az eset után majdnem 3 héttel csináltam, egyszer, de utána való napon meg is jött rendesen, egy nap késéssel, ezért nem csináltam többször