Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (42. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

604. öregnéneőzikéje2010-07-21 07:40
Szia, valóban nagyon nagy mázlista vagy hogy ilyen partnered van, mint a Párod.( nagyon ritka és becsülendő kincs!)

Véleményem szerint nem kell teszt ha úgy látod hogy normális lefolyású a vérzésed, a jövőre nézve meg csak annyi, olvass vagy érdeklődj utána valami folyamatosan használható fog.gátlónak, amiben nem sok a hormon ( több ilyen is van) és semmiképpen ne tedd ki a szervezeted illetve a lelkedet sem ekkora stresszhatásnak, ha nem muszáj.
Minden jót a továbbiakra: Eszter

603. Lucuss2010-07-20 16:14
Sziasztok!
Olvastam az utóbbi pár oldal bejegyzéseit, és azt tapasztaltam, hogy igen sokan vagytok hozzám hasonló helyzetben. A véleményeiteket és a tanácsaitokat szeretném kikérni!
Sajnos nekem is szükségem volt a tablettára...
Június 21-én volt az előző vérzésen első napja, a baleset, pedig hozzá képest 10 napra történt. Védekeztünk, de mint ti is tudjátok, van aki megszívja :S A lényeg, hogy a barátom még aznap segített beszerezni a tablettát, szóval 10 órán belül meg is volt. Nagyon féltem tőle, mert az egyéb mellékhatások mellet iszonyatosan sok hormont tartalmaz, biztos nem tesz jót senki szervezetének...
A mai az előzőtől számítva a 29. nap, de hála a jó égnek úgy tűnik, megindul a vérzésem, nem szeretnék 19 évesen teherbe esni, elég sok kellemetlen dolgot vonna maga után...
Az én tapasztalataim a gyógyszerrel kapcsolatban:
- bevétel napján + másnap hányinger
- rá egy hétre pecsételő vérzés és pár napos kihagyásokkal ez előbbi napokig végig
- fájó nagy pattanások
- és érzéken, feszülő mellek

Tesztet nem csináltam. Szerintetek lenne rá szükségem? Nagyon megviselt ez az egész, remélem minden rendbejön. Még jó, hogy a barátom mellettem állt és tartotta bennem a lelket, különben nagyon elkeseredtem volna. Iszonyatosan stresszes vagyok :(
Van valami véleményetek, vagy tanácsotok a számomra? Bármi ami megnyugtat, akár pár szó is jól esne :S

602. öregnéneőzikéje2010-07-19 06:45
Szia, én nem azt írtam hogy felborul, hanem azt hogy felborulhat.
Van akinél semmi zavart nem okoz, van akinél meg hónapokig is eltart míg helyreáll a hormonrendszer normál működése.
Egyéni hogy kinél melyik történik,
örülj neki hogy Te vélhetően a szerencsések közé tartozol.
(válasz egylány_06.11 599. hozzászólására)

601. öregnéneőzikéje2010-07-19 06:42
Szia, igen , ki.
Ha még mindig aggódsz, vegyél egy tesztet és csináld meg, bár gyanúm szerint felesleges, ha azonban megnyugtatna a tudat hogy az is negatívot mutat, akkor mégis megér ennyit a dolog.
(válasz pezsgo 600. hozzászólására)

600. pezsgo2010-07-19 06:22
sziasztok! már írtam, hogy nekem az escapelle miatt kb másfél hónapig nem jött meg. Most 11-én jött meg hála az égnek, 3 napig eléggé megvolt első két nap kicsit darabos is, és az utolsó 3 nap már csak barnás és alig volt valami. De ennek ellenére a terhességet már végleg kizárhatom?? Elég paranoiás vagyok :)

599. egylány_06.112010-07-18 15:50
köszi a jó tanácsokat :)
De nem tudom hogy tényleg felborította-e, mert majdnem normális időben jött meg...3 nap késés

598. öregnéneőzikéje2010-07-17 20:31
Ez azt jelenti hogy terhes szinte bizto hogy nem vagy, viszont a hormonrendszeredet nagyon alaposan összezavarta a gyógyszerben lévő ló adag progeszteron....nem tudsz egyebet tenni mint türelmesen kivárod míg visszaáll a régi rend, remélhetőleg minél hamarabb.
Megpróbálhatsz nagy adag C vitamint szedni,( 1000 mg/nap) ez egy idő után van akinél csökkenti a vérzést ( vagy 100 mg-os E vitamint , mert az meg jó esetben a hormonokat tudja rendezni).
Remélem mihamarabb rendeződsz, sok szerencsét hozzá: Eszter
(válasz egylány_06.11 597. hozzászólására)

597. egylány_06.112010-07-17 13:07
hát nem tudom mivan velem de most meg megjött :| :O
gondolom ez csak jó lehet :) :D

596. egylány_06.112010-07-17 11:15
köszi megint :)
(válasz öregnéneőzikéje 595. hozzászólására)

595. öregnéneőzikéje2010-07-17 08:24
Igen, ez már számít, nagy valószínűséggel annak a jele hogy levált a nyálkahártya, azaz nem vagy terhes.
De majd csak a neg. teszt után lesz biztos.

594. egylány_06.112010-07-16 21:06
A tabi bevétele után volt vérzésem... igaz nem olyan erős, de volt... az már számít? :S
köszönöm :)
(válasz öregnéneőzikéje 593. hozzászólására)

593. öregnéneőzikéje2010-07-16 09:02
Szia, kérdéseidre a válasz:

Igen, valóban a reggeli első vizeletből érdemes csinálni, mert ebben van a legtöményebben a HCG hormon, ami a terhességben megjelenik, és napról napra emelkedik.
A 15 napos terhességet egy érzékenyebb teszt már elég nagy biztonsággal kimutatta volna akkor is , ha nem a reggeli pisiből csinálod.

Úgyhogy véleményem szerint kezdhetsz megnyugodni---ennek ellenére ha egy hét múlva se jön meg, érdemes egy ismételt reggeli első tesztet csinálni, mert ha az is negatív lesz, akkor szinte kizárt hogy teherbe estél.

592. egylány_06.112010-07-15 22:12
Sziasztok!
Megint itt vagyok, és szeretném elmondani, hogy az eset utáni 15. napban egy teszt kimutatta hogy nem vagyok terhes. :)
De lenne két kérdésem:
Az áll a betegtájékoztatón, hogy reggel a legbiztosabb a teszt. Viszont én csak 11 körül tudtam megcsinálni..szerintem ez nem számít, de szeretném hogy megerősítsétek. :)
A másik pedig az, hogy a pozitívat tutira kimutatta volna, nem?
előre is köszi :)

591. öregnéneőzikéje2010-07-13 20:28
Szia, no csakhogy megjött, hála az égnek. :)

A fog. gátlót a ciklus ötödik napján is el lehet kezdeni, de akkor az első hónapban kiegészítő védekezés ajánlott, mert nem biztos hogy 100 %-ban véd.
Ha biztosra akarsz menni, akkor ahogy pemete is írja, hagyj ki egy ciklust, és majd a következő első napjától szedd.
(válasz pezsgo 589. hozzászólására)

590. pemete2010-07-13 16:26
Most már tutira megnyugodhatsz:)
De mivel vasárnap volt az első napja a menstruációdnak, és általában akkor kell elkezdeni a fogamzásgátló szedését, ezért jobb lenne, ha várnál még egy hónapot.

589. pezsgo2010-07-13 16:02
Sziasztok! Hát amit az orvosokról írtatok azzal egyetértek! Egyébként nekem nem hüvelyi uh-t csinált, hanem csak hasit, múlthéten amikor voltam. Viszont május 11 óta végre megjött :) múlt hét vasárnap! Úgyhogy most már pláne megnyugodhatok REMÉLEM.? Már előtte pár nappal olyan levert voltam, biztos megviselte azért a szervezetem, hogy kimaradt egy hónap.. De szerencsére megjött, voltak kisebb fájdalmaim, de nem volt vészes, és rendesen megvan. Remélem már beáll a régi állapotba, és nem fog késni többet. Csak azt nem tudom, hogy elkezdhetek-e most szedni fog.gátlót, vagy várjak még vele?

588. pemete2010-07-13 09:53
Fogalmam sincs, valószínűleg kikeltem volna magamból, legalábbis a mai énem tutira. 5 évvel ezelőtt, meg csak szépen csendben elhagytam volna a helyiséget.
Nagyon rosszul tudnak esni az embernek az ilyen dolgok:S Pláne, amikork iszolgáltatott helyzetben van. Emlékszem szülés után mennyire rosszul voltam, és a szemétláda nővérkék nemhogy segítettek volna, még be is szóltak. Aztán mikor indultunk haza akkor is szívóztak, nem akarták kitölteni a papírjaimat, amivel az anyaságit tudtam volna igényelni, mrápedig azt nekik kell, nem akarták előkeríteni az orvost, hogy megbeszéljem vele a varratkiszedést, és félvállról odabökte nekem pont az amelyik a bögyömben volt, hogy ha annyira zavarnak a varratok, akkor majd menjek el a nőgyógyászatra valamikor és szedessem ki. Na ekkor durrant el az agyam, és mivel már tudtam normálisan járni, és a hangom is előkerült, nekiálltam háborogni, (pedig nekem tényleg birka türelmem van) meg kiabálni vele, hogy mit képzel, és rögtön sikerült kitölteni a papírjaimat, meg előkerült az orvos is! De a mai napig bennem van, hogy milyen ocsmány módon bántak velem/velünk akik a szobában voltunk. Nem is értem, hogy minek mennek az ilyen emberek az egészségügybe dolgozni! Én tudom, hogy nem vagyok túl empatikus, és az embereket sem szeretem igazán, ezért nem megyek nővérkének, nem szeretem a gyerekeket, ezért nem megyek óvónőnek. Mások miért nem látják meg ezt? Nem csinálok valamit, amit utálok, mert mások életét is megkeserítem vele.
(válasz öregnéneőzikéje 585. hozzászólására)

587. öregnéneőzikéje2010-07-13 08:03
Örülök neki, hisz ez a dolga, hogy használjon.
(válasz egylány90 583. hozzászólására)

586. öregnéneőzikéje2010-07-13 08:02
Szia, igen, akkor ki!
(válasz ercsi816 582. hozzászólására)

585. öregnéneőzikéje2010-07-13 08:02
Apuka dolgozott, mert mindez délelőtt történt, és magamnak kellett bemenni, illetve apám szállított be, de a kocsiban várt....nem érdekes, elraktam jó mélyre a lelkemben a többi xarság mellé, még épphogy odafért. ( a konzekvenciát pedig levontam: ha én nem megyek hozzájuk oda, ők meg nem jönnek hozzám ide, nincs több ilyen lélektiprás, ergo el kell kerülni egymást jó nagy ívben egy életre, és akkor béke van.)

De mégis, áruld már el nekem, Te mit tettél volna a helyemben?
(válasz pemete 584. hozzászólására)

584. pemete2010-07-12 22:11
Ilyenkor kell, hogy apuka ott is legyen a váróban, és amikor doktorbácsi üvölt, akkor apuka bejön:p
Persze ez nem ilyen egyszerű, de tutira megtaláltam volna a módját, hogy megmutassam neki hol lakik a magyarok istene;)
(válasz öregnéneőzikéje 581. hozzászólására)

583. egylány902010-07-12 21:44
Sziasztok beteg lettem egy héttel elötte mint kellett volna.
Szóval használ:)

582. ercsi8162010-07-12 18:24
sziasztok!! ha megjött napra pontosan a menszeszem akkor kizárhatom a terhesség lehetőségét?

581. öregnéneőzikéje2010-07-12 14:48
Hááááát, erre kapásból lenne egy ellenpéldám: Mikor anno erős vérzészavar során ügyeleti időben nem csúnya, inkább szomorú hangnemben szóvá mertem tenni a doktor arrogáns viselkedést,( "miért pont ilyenkor kell jönni, tegnap még nem vérzett, mi????) a mélyen tisztelt Professzor Úr egyenesen az arcomba üvöltve "elmebeteg ribancnak" titulált---az asszisztensek jelenlétében.
( baromi jólesett, gondolhatod)

Az eset után nem restelltem panaszt tenni a betegjogi képviselőnél, aki nagyon udvarias modorban biztosított arról, hogy ez az ügy jó alaposan ki lesz vizsgálva, mert valóban sérti az emberi méltósághoz való jogomat.
2004 óta tart az " alapos vizsgálat"( még csak egy levelet se kaptam) a doki állítólag bunkóbb mint valaha, én meg levontam a konzekvenciát: azóta be nem tettem a kórházi "hiénacsapathoz" lábam, és nem is fogom amíg csak élek.
Az illető "sztárorvos" azóta egy szülő nőt is eltett láb alól, a másiknak meg a méhét nyisszantotta ketté egy figyelmetlenség kapcsán, erre mi történik: gyorsan kinevezték igazgatónak, hogy ne műthessen annyit.
No erről ennyit. :(
(válasz pemete 580. hozzászólására)

580. pemete2010-07-12 09:40
Mondjuk ha az ember elég határozott, és kikéri magának az ilyen viselkedést, akkor onnantól mindjárt máshogy állnak ám a dologhoz, legalábbis a nagy többség.

579. öregnéneőzikéje2010-07-11 22:58
Hát igen, sajnos nagyon nagy hányaduk ilyen gyökér--igazából nem tudni hogy miért esik nekik jól lealázni az amúgy is szorult helyzetben hozzájuk forduló nőket, akiknek gyakorlatilag a megélhetésüket köszönhetik.( még akkor is ha nem magánrendelésről van szó)
Szégyellhetik magukat de nagyon, egyúttal mély tisztelet a ritka kivételeknek, akik mindig akadnak, csak az a baj hogy Ők nagy arányú kisebbségben vannak. :(
(válasz cézé 576. hozzászólására)

578. öregnéneőzikéje2010-07-11 22:54
szia, ne haragudj, akkor az előző hsz-ben félreértettelek.
Nagyon szívesen segítek, bár ez igazán nem nagy dolog, hogy megírom amiket a nőgyógyon töltött időszakomban láttam-hallottam és azóta olvastam ebben a témában.

Ha két hét eltelt és nincs vérzés, lehet egyez tesztelni, az érzékenyebbek már jeleznek ha netán baj van, de reméljük nem lesz baj.
(válasz Gabrí. 577. hozzászólására)

577. Gabrí.2010-07-11 21:44
Szia.A "baleset" óta még nem volt vérzésem...=/Nagyon köszönöm a válaszod és egyben a segítségedet ís.=)
(válasz öregnéneőzikéje 572. hozzászólására)

576. cézé2010-07-11 09:17
Annak ellenére, hogy nem tinédszer vagyok már. El sem tudom akkor képzelni, ha betéved oda egy 16-17 éves kislány, akinek egy ilyen helyzetben ezerszer több aggódni valója van, mint nekem, felnőttnek, akkor azzal hogy bánik egy ilyen bunkó orvos...

575. cézé2010-07-11 09:15
Olvasom, hogy másnak is volt itt kellemes tapasztalata a nőgyógyászokkal. Nekem amikor szükségem volt a gyógyszerre, nem otthon voltam, nem tudtam elmenni a saját orvoshoz, csupán idegenhez. Volt köztük olyan, aki kizavart, szó szerint, kezembe nyomva a tb-kártyát,más meg mulatott a helyzetemen az asszisztenssel, hogy "kellemes volt akkor legalább az éjszaka" meg "fiatalság bolondság" stb. Remekül éreztem magam:)