Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1714. Peee012014-06-22 22:05
Szia!

Szerintem nem vagy terhes, bár 1 ciklusban elvileg csak 1 tablettát szabad bevenni...Mert a másikhatástalan lesz...
Én vettem be féléven belül több tablettát is...Szerencsére nekem mindig hatott.

A mellfeszüés a tabi mellékhatása is lehet.

Csinálj majd több tesztet is.
Remélem, nincs baj! :)

Majd írd meg esetleg, hogy mi lett!

Szép estét! :)
(válasz Aislin 1711. hozzászólására)

1713. öregnéneőzikéje2014-06-21 10:25
Szia, megnyugtattalak privátban.

1712. escapelle2014-06-21 09:42
Sziasztok!
A baleset június 1-jén történt, a (kb. 28 napos) ciklusom 21. napján, tehát kb. 1 héttel a menstruációm előtt. Még aznap bevettem az Escapelle tablettát: rá 4. napra pecsétszerű vérzésem volt, ami csak 1 foltot hagyott a bugyimon (Ez lehetett a beágyazódás?), majd 7. napra megjött a "menstruációm" (Ez a menstruációm volt?). Azért idézőjelben, mert csak az első 2 nap volt erős, a második 2 napban nagyon gyenge volt és 5. nap semmi! Lehet, hogy terhes maradtam és ez amolyan terhesség alatti menstruálás volt? Egyébként az aktus után 14. napon csináltam terhességi tesztet, ami negatív lett, majd ezt pár nap múlva megismételtem és akkor is (X-epil), de nem lehet, hogy túl korán teszteltem?
És ne haragudjatok, tudom, hogy hülyeségeket kérdezek, de tiszta ideg és hiszti vagyok, jó lenne, ha valaki meg tudna nyugtatni!:(:)

1711. Aislin2014-05-12 20:11
Sziasztok!

Egy kicsit bonyolult probléma miatt írok, de már nagyon kétségbe vagyok esve. Április 21-én menstruáltam utoljára, és pont a végén feküdtem le párommal. Még időben észrevettük, hogy kiszakadt az óvszer, tehát nem ment el bennem. Ilyen még sosem történt velem, és nagyon aggódtam, ezért felírattam másnap egy Escapelle-t. Nos, pont 1 hétre rá ugyanez a baj megtörtént, ugyanúgy ahogy először, így még egyszer bevettem a tablettát. Tehát abban a 2 hétben két tabletta jutott a szervezetembe. Az első bevétele után pont egy hétre rá elkezdtem barna váladékozni, ami egy hétig tartott, és mostanra a melleim is elkezdtek nagyon fájni. Szerintetetek terhes lehetek? Iszonyatosan félek, tényleg annyira vigyáztunk, sosem történt még ilyen velem :( Csak olvasom a fórumokat, és csupa negatív dolgot látok. Nagyon rettegek :( A menstruációmig elvileg még 1 hét van, és még ígyis ki tudja, hogy meg fog-e jönni a nagy hormondózis miatt.. :(

1710. ÁDB202014-05-11 01:08
Sziasztok. Nem rég már írtam a fórumba miszerint nem vagyok terhes mert a gyógyszer után véreztem ( nem menzesz ) Azóta kétszer volt barnás folyásom 2 egymást követő napon. 4 tesztet csináltam. A baleset 10.10.-én történt a gyógyszert 12 órán belül bevettem, az utolsó tesztet május 5.-én csináltam. Teljesen negatív, még halvány második csík sincs, de a menzesz sehol. Reggel furcsán érzem magam. Émelygek de amint eszek elmúlik. Betudhatom az idegességnek vagy aggódjak így is hogy véreztem. Volt valaki így hogy gyógyszer után vérzett és mégis terhes maradt? Már teljes pánikban vagyok, orvoshoz menni sajnos nem tudok, mert a picit nincs kire bízni. :( Segítsetek.

1709. öregnéneőzikéje2014-05-01 19:12
Nagyon szívesen, örülök hogy megnyugodtatok! :)
(válasz bubuka123 1708. hozzászólására)

1708. bubuka1232014-04-30 14:40
meg csináltuk déután a tesztet és negatív lett :) köszönöm a segítséget :)
(válasz bubuka123 1707. hozzászólására)

1707. bubuka1232014-04-30 13:37
szia köszönöm a részletes választ még annyi hogy ha a menstruáció végén volt az az utolsó vagy utolsó előtti nap ? ugyan úgy vonatkozik erre a leírásod igaz ?
(válasz öregnéneőzikéje 1706. hozzászólására)

1706. öregnéneőzikéje2014-04-30 07:24
Szia, részletesebben: a menstruáció 2. napján szinte kizárt eset hogy valakinek tüszőrepedése legyen, nem beszélve arról hogy a menstruációs vérzés károsítja a hüvelybe/méhnyakba/méhbe bejutó spermákat.
Másrészről említed hogy jelentkeztek a gyógyszer mellékhatásai, ha nem hatott volna a tabletta akkor ezek a tünetek se jöttek volna ki.
Tesztet lehet csinálni, de szinte borítékolható hogy negatív lesz.
A vérzés azért késhet mert jócsán megborult a szervezet hormonegyensúlya a tabletta bevétele miatt, idő kell míg visszaállítja magát.
Hogy mennyi idő az teljesen egyéni, van akinek semennyi, van akinek pedig több hónap.
Védekezni akkor is kötelező ha nem jön meg a havivérzés, mert teherbeesni így is lehet!

1705. ÁDB202014-04-29 21:19
Huu nagyon köszönöm. Nem szeretnék a 6 hós mellé még egy kis lurkót egyenlőre .

1704. bubuka1232014-04-29 15:22
szia 4 napot késik már neki. Kitudnád valahogy fejteni a nem esélyes szót? és még anyi hogy holnap csinálnánk egy tesztet az nem korai még ugye ?
(válasz öregnéneőzikéje 1701. hozzászólására)

1703. öregnéneőzikéje2014-04-29 14:23
Szia, igen, ha vérzés klp fel a gyógyszer után akkor nincs terhesség mert leválik az a nyálkahártya amibe az embrió megtapadhatna.
Az lehet hogy a menseszt megbolygatja pár hónapra, de nem törvényszerű.
(válasz ÁDB20 1702. hozzászólására)

1702. ÁDB202014-04-29 14:14
Sziasztok. Nálunk is megtörtént a baleset. 12 órán belül sikerült bevennem a tablettát. Rá 6 napra vérzés lépett fel, gyengébb volt mint a menstruáció és 4 napig tartott. Lehet hogy felbolygatta a menzeszem? Az orvos azt mondta felesleges tesztet csinálni. Ezek szerint ha vérzés lép fel akkor nincs nem kívánt terhesség? Köszönöm.

1701. öregnéneőzikéje2014-04-29 06:14
Szia, nem esélyes.
(válasz bubuka123 1700. hozzászólására)

1700. bubuka1232014-04-28 17:11
sziasztok segítséget szeretnék kérni !
a barátnőmmel szeretkezés közben ki szakadt a gumi és későn vettük már észre. sajnos pont a menstruáció második napján történt ez.Aznap és még másnap ilyen fehér váladék folyt ki belőle. Rá 38 órájára bevette a gyógyszert(az incidensre rá), ez volt délután, másnap este jelentkezett hányás. Mellék hatások jöttek elő a pecsételő vérzés hátfájás alhasi fájdalom hátfájás .És most 25-én kellet volna megjönnie de még mindig nem jött meg. Szerintetek esélyes hogy terhes lett

1699. öregnéneőzikéje2014-03-02 08:15
Lásd 1696.hsz.

Sajnálom hogy így jártál.
(válasz Effi 1698. hozzászólására)

1698. Effi2014-02-28 19:36
sziasztok, segitseget biztatast vagy tanacsot kernek...ferb.8an voltunk egyutt a baratommal, a gumi kiszakadt (aznap este-ejjel meg 2x egyutt voltunk, mar gumi nelkul...mondvan ugyis elszakadt es be kell venni a tableltat.)hamar 5 ora elteltevel mar bevettem a tablettat. A havim viszont kesik...aminek a heten kellett volna megjonnie.tegnap 2 tesztet is csinaltam mind2 pozitiv lett....de ezt nagyon hihetetlennek tartom??Szerdan megyek orvoshoz...de addig sem tudok mire gondolni?

1697. anikaaa2014-02-15 13:28
sziasztok. az 55. órában szedtem be az escapelle-t mert sajnos nem tudtam időben felíratni.... de azóta semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, cska az aktus után volt egy kevés fehérfolyásom... nagy az esélye annak hogy nem hatott a gyógyszer? félek nagyon..

1696. öregnéneőzikéje2014-01-30 09:16
A tabletta nem csodaszer, mindössze 85 %-os a hatásfoka.
Csak az nem esik teherbe aki nem él szexuális életet, az összes fog. gátlási módszer esetében van valamennyi hibaráta.
(válasz ilovebacardi 1695. hozzászólására)

1695. ilovebacardi2014-01-29 21:31
Nekem sajnos van egy jó barátnőm, akinél nem működött az esemény utáni tabletta. Escapelle nevű tablettát írt fel neki az orvos, amit be is vett, majd 2 hétre rá kiderült, hogy nem hatott... És állítólag nem ő volt az egyetlen, akinél ez a típusú tabletta nem vált be.
(válasz dragonfly13 1694. hozzászólására)

1694. dragonfly132013-12-20 20:15
Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy azért aggódom, mert ugyan megszakításosan vagyunk együtt, előváladék az lehet hogy volt. Ezért ijedtem meg, hogy kiszakadt.

1693. dragonfly132013-12-20 20:14
Sziasztok!
Nagyon sürgős válaszokra lenne szükségem.
Elmúltam 18, a barátommal nagyon felelősségteljesek vagyunk,durexxel védekezünk, de mivel én rettentően szorongós típus vagyok még megszakítással is. tegnap este baleset történt, kiszagadt a gumi, kb. 15 órára rá vettem be escapelle-t. Mivel alapból megszakításosan vagyunk együtt, plusz a gyógyszert is gyorsan megkaptam, szerintetek lehet még gond??? Elképesztően félek. Nagyon nagyon nem szeretnék bajt belőle. Kb. 13-án múlt el a vérzésem, így kb a 6-8. napon történt. Ugye ha nincs fehér folyásom(mindig szokott lenni), akkor még nem voltam ovulációs szakaszban?
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Nagyon számítok mindegyikre.

1692. Doppelganger2013-11-27 14:11
Ja, azt nem írtam, de egyértelmű, hogy bevettem az Escapellet, 11 órával az aktus után.

1691. Doppelganger2013-11-27 14:10
Sziasztok!
Sürgős tanácsra, tapasztalatra lenne szükségem!
Megtörtént a gumibaleset nálunk is, a gond az, hogy pont peteérésben vagyok (ismerem magam, érzem, mikor van +/- 1 nap eltéréssel). Egy blogon, ahol részletesen írnak az esemény utáni tablettákról, azt írják, hogy ezek a tabik leginkább a peteérés megakadályozásával fejtik ki a hatásukat, és ha peteéréskor vagy utána 1-2 nappal történik az aktus és a tabletta bevétele, akkor sajnos csak az ima segít, mert nem bizonyított a tabletta ilyen irányú hatásossága. (és hogy egy statisztika szerint 17 nőnél, aki ovulációkor vette be, 3 terhes maradt)
Nagyon félek, segítsetek, akinek van ilyen tapasztalata, hogy ovulációkor vagy utána vette be, hatásos volt-e a tabletta????

1690. Dori962013-11-26 16:13
Ennyire hatassal vannak a hormonok a menstruaciora? Hogy ketszer utana normalisan idoben megjon, utana meg csak fogja magat es kihagy egyet? Bocsi ha mar az agyatokra megyek :(

1689. öregnéneőzikéje2013-11-25 07:00
Szia, igen, előfordulhat.

1688. Dori962013-11-23 07:52
Augusztusban bevettem egy escapellet, azutan ketszer rendesen megjott. Most meg kesik. Az elozo menzesz ota ketszer voltunk a parommal, egyszer sem termekeny idoszakban es ovszerre vecdkeztunk. Elofordulhat hogy a hogy a tabletta miatt kihagy?

1687. öregnéneőzikéje2013-11-12 07:18
Szia, a Nospa egészen biztosan nem befolyásolja az esemény utáni tabletta hatását.
(válasz tokocska 1686. hozzászólására)

1686. tokocska2013-11-12 06:46
Sziasztok,

Körülbelül 5 napja történt a baleset, gumi volt és kiszakadt. Rá 16 órára bevettem az escapellet. Nagyon erôs rosszullétem volt, így bevettem egy nospa fájdalomcsillapítót a tabletta után 6 órával.
Kérdésem az lenne, hogy ez befolyásolhatja e a tabletta hatását?

1685. anya84052013-11-08 22:34
sziasztok!uj vagyok..és remélem kapok pár tanácsot vagy csak meghallgattok :)
a problémám a következő lenne:
2éve szedek fogamzásgátlót(tri-regolt).egy honapja antibiotikumot seek(szedtem),ezért óvszerrel is védekeztünk a párommal.a menszeszem okt25-én reggel még pecsételően megvolt,viszont estére már nem és szeretkeztünk.de a tblettát már 24-én este lekzdtem szedni.a baj ott kezdödött amikor este az aktus után észrevettük hogy a gumi kiszakadt.másnap elmentem a korházba é kaptam escapellát amit be is vettem,és mondta a nögyogyász h továbbra is szedjem rendesen a fogamzásgátlót.mielött megjön csináljak egy tesztet,de ö szerinte kizárt hogy terhes maradjak...szerintetek???azt is mondta hogy vagy megfog jönni rendesen(ami most jövöhét vasárnap lesz),vagy egyálltalán nem is fog megjönni...