Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (40. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

664. lappangó lepke2010-10-04 18:07
Mindenképpen menj orvoshoz, hogy megbizonyosodj, Ha valóban várandós vagy tudod már mit fogsz tenni?
(válasz zsofsza 663. hozzászólására)

663. zsofsza2010-10-04 14:04
Sziasztok
Két hete peteérés előtti éjszakán először szakadt a gumi. Másnap esemény utáni tabletta: általános mellékhatásokkal(fáradékonyság, hányinger, kisebb émelygés, hasfájás). 18án vettem be a gyógyszert (kb 14órára a baleset után). okt1én mentem dokihoz fogamzásgátlót felíratni, ő az mondta, nem vagyok terhes, de ha 2 héten belül nem jön meg akkor menjek vissza. még aznap csináltam tesztet, ami ha akarom negatív, ha akarom pozitív, de mivel a doki is azt mondta h nem lát terhességet, negatívnak vettem a tesztet. 2-án kellett volna megjönnie. 3nap késés. Ma újra csináltam tesztet, ami pozitív lett.
Úgyhogy hiába az esemény utáni, úgy néz ki terhes vagyok.
17 évesen a gimnázium utolsó két évében, egy három hónapos kapcsolatban, anyagi-családi problémákkal.
Általában hiszem hogy minden okkal történik, de erre nem találok okot. :(
Elkeseredés, félelem.
Micsoda irónia hogy ma voltam vérvételen a fogamzásgátló felírásához...
Üdvözlet:
Sophie

662. prince872010-10-02 23:13
Szia!
köszi a válaszod, nekem semmi mellékhatása nem volt, se vérzés se semmi, remélem megjön (várhatok okt. 14-15-ig) és megnyugodhatok:)
Szép estét!
(válasz m.mercy14 658. hozzászólására)

661. öregnéneőzikéje2010-10-02 01:28
Szia, az én véleményem egyezik a Dokidéval: nem lett volna muszáj bevenni gyógyszert a hatodik ciklusnapon, de bevetted, szóval ez már nem kérdés.
Az hogy nincs mellékhatás vagy köztes vérzés az semmit nem jelent, azaz attól még dolgozik a szer benned ugyanúgy, mintha éreznél bármit is.
Ha a köv. vérzésed késne, egy héttel utána csinálj tesztet a biztonság kedvéért, bár kötve hiszem hogy baj lenne.
Üdvözlettel: Eszter
(válasz prince87 656. hozzászólására)

660. öregnéneőzikéje2010-10-02 01:23
nagyon szívesen, örülök hogy jó vége lett a dolognak. :)
Üdv: Eszter
(válasz m.mercy14 655. hozzászólására)

659. Diababa902010-09-30 22:13
Sziasztok!

Lenne egy sűrgős kérdésem, Hétfőn megjött a mensim és elkezdtem szedni fog.gátló bogyót, a párom pénteken este jön haza és már gumi nélkül szeretnénk csinálni, szóval hatni fog addig a bogyó? meg hogy ugye most múlik el x ideig nincs peteérés szóval én úgy gondolom védve vagyok! Ti mit gondoltok?
Köszi a választ előre is!
Dia

658. m.mercy142010-09-30 21:25
Szia prince87. Ahogy olvasom az orgazmus előtt kihúzta, plusz még bevettél sürgősségit is.. Én is ugyanígy voltam csak nekem aug. 11-edikén jött meg és aug 21-edikén csináltuk. Nekem nem volt semmi problémám a gyógyszer után volt pecsételésem is és két hetet késett a menstruációm. :)Remélem tudtam azért segíteni mert te még távolabb álltál a peteéréstől mint én álltam :) Merci

657. bogó1172010-09-30 21:21
Sziasztok!
Eléggé kétségbe vagyok esve, remélem tud valaki segíteni nekem.
Olyan problámám lenne h abbahagytam a fogamzásgátló gyógyszer szedését.Utána megjött a menzeszem és a menzeszt követő 14-15. nap körül együtt voltam a párommal. 3-szor csináltuk,de megszakítással "védekeztünk".Nagyon félek h esetleg teherbe estem mivel pont a cikus közepén voltam, de nem tudom h a fogamzásgátlónak lehet e még hatása a peteérésemre így utólag.Mivel beparáztam ezért kértem esemény utáni tablettát,az Escapelle-t kaptam.Kérlek adjatok tanácsot h be vegyem-e, illetve h mennyi esélyem van rá h használ ha nem rögtön az első 24 órában veszem be.Előre is köszönöm

656. prince872010-09-29 23:58
Sziasztok!
nekem szeptember 20án jött meg a mensim, a párommal 26-án 3X szeretkeztünk, de mivel abbahagytam a fog.gátlót kihúzta. felhívtam a dokit, azt mondta, h szerinte nem estem teherbe, hiszen akkor még nem volt peteérés (elvileg 24-25 napos a ciklusom), de azt mondta, h felírja az escapelle, ha megnyugszom tőle.nekem a semmi mellékhatása sincsen, az jót jelent, nem? tehát elvileg a mensi 6. napján történt a dolog (bár nekem csak 4-5 napig tart), csak nem vgyok terhes...vélemények? segítségek?
köszi előre is!

655. m.mercy142010-09-29 17:45
Nem is kellett tesztet vennem, ma reggelre megjött :) remélem többször nem kerülök ilyen helyzetbe.. öregnéneőzikéje köszönöm a megnyugtatást. Sziasztok :)

654. öregnéneőzikéje2010-09-28 20:32
:) Nagyon örülök hogy rendben vagy, köszönöm hogy visszajeleztél!
Neked is szép napot, szerintem jól tetted hogy a jóval kisebb hormontartalmú fog. gátlót szeded ismét.
(válasz Mirjam1989 653. hozzászólására)

653. Mirjam19892010-09-28 12:04
Köszönöm szépen a megnyugtató választ! Tegnap megjött ahogy kellett neki szóval most már teljesen megnyugodtam! :)
Én szerencsés voltam mert nem tapasztaltam semmit a mellékhatósokból :) csak a fejem fájt de azt meg elviselem :S és kicsit mondjuk hamarabb ki lehetett hozni a sodromból :D
Hogy ez ne forduljon még egyszer elő elkezdtem szedni fogamzásgátlót!
Szép napot és kitartást mindenkinek!
Még egyszer köszönöm Neked Eszter! Szép napot!
Üdv: Mirjam
(válasz öregnéneőzikéje 642. hozzászólására)

652. öregnéneőzikéje2010-09-28 07:51
Rendben. :)

651. m.mercy142010-09-27 19:54
Köszönöm a válaszod, megnyugtattál, minél előbb veszek majd egy tesztet. :)

650. öregnéneőzikéje2010-09-27 19:36
Szia, szerintem felesleges volt, de most már mindegy---ha volt a tabi után pecsételés akkor majdnem biztos hogy nincs baj akkor sem ha a menzeszed késik.
Ha egészen meg akarsz nyugodni akkor vegyél egy tesztet , de szinte 100 % hogy negatív lesz, azaz nem lesz probléma, ne légy nyugtalan!
(válasz m.mercy14 648. hozzászólására)

649. m.mercy142010-09-27 19:13
Köszönöm, Merci

648. m.mercy142010-09-27 19:12
Sziasztok! Augusztus 22-én este megszakítással együtt voltam a párommal, kivette az orgazmus előtt, de utána visszatette, és úgy tudom az orgazmus után még jöhet sperma, így inkább vettünk escapelle sürgősségi tablettát amit 23-adikán délelőtt még be is vettem. Rá 5 napra jelentkezett pecsételés, viszont a rendes menstruációm nem jött meg, pedig Szeptember 8-adikán kellett volna. Mit gondoltok? Szerintetek fölösleges volt bevennem a tablettát? Úgy gondolom, hogy nincsen baj, de azért mégis nyugtalan vagyok.

647. öregnéneőzikéje2010-09-25 23:31
Szívesen, örülök neki hogy megnyugodtál. :)
(válasz egylány_06.11 646. hozzászólására)

646. egylány_06.112010-09-25 09:42
köszönöm :) megnyugtattál :)

645. öregnéneőzikéje2010-09-25 08:47
Szia, ha a vérzéseid ilyen rendszeresen jelentkeztek és a teszt is negatív akkor NEM lehetsz terhes, ezen ne aggódj.
Ha egész biztosra akarsz menni, akkor menj el nőgyógyászhoz és nézesd meg Magadat Uh-gal, ha Ő sem lát semmit a méhedben, akkor aztán végképp nincs min aggódni.
Kellemes hétvégét: Eszter
(válasz egylány_06.11 644. hozzászólására)

644. egylány_06.112010-09-24 20:35
sziasztok! nem tudom, hogy még emlékeztek-e rám... július 2-án történt a baleset... még aznap bevettem a tabit, és rá öt napra megjött. 17-én megjött mégegyszer. (Alapból 17-e körül szokott. )2 hét elteltével csináltam tesztet, ami negatív lett. Augusztusban és Szeptemberben is megjött, de akkor már 12-e körül(havonta csak egyszer, szerencsére). Végre sikerült megnyugodnom, de most feltűnt hogy nőtt a hasam és keményebb is lett... néztem képeket terhes nőkről neten, de az én hasam nem akkora, mint egy 3 hónapos terhesnek. Remélem csak felszedtem egy kis felesleget, nemtudom, de nagyon nagyon aggódok. előre is köszi: egy kétségbeesett lány

643. timmmm2010-09-22 15:11
Szia!

Ne aggódj, használni fog. Nekem is bevált. Nyugodj meg! Tudom milyen érzés, én is átéltem. Nagyon sok embernek használt ez a gyógyszer, megbízható.
Nyugi, nyugi.... várj türelemmel hatni fog.
Szép napot!
(válasz Mirjam1989 641. hozzászólására)

642. öregnéneőzikéje2010-09-22 12:55
Kedves Mirjam, szia én minden további nélkül megnyugtatlak ha jólesik....a 2 % hibaráta az a 100 %-hoz képest nagyon csekélyke szám, és ha időben bevetted a gyógyszert, akkor nagyon nagy esélyed van rá hogy nem lesz semmi negatív következmény,---már ami a nem kívánt terhességet illeti.
Arra számíthatsz hogy lehetnek enyhe alhasi görcseid vagy pecsételgetés, egy kicsit rosszabb közérzet, émelygés, puffadás, mert nagyon magas a gyógyszerben található hormonmennyiség.
Az is lehet hogy idő előtt meg fog indulni a menzeszed, vagy éppen ellenkezőleg, akkorra se jön meg mikorra kéne. Ez egyik se jelent bajt!!!!

Ne idegeskedj, Te azzal hogy bevetted a gyógyszert mindent megtettél amit csak lehet, a többi már nem Rajtad múlik-----úgy 2 hét elteltével, ha addig nem tapasztalsz se vérzést se semmit, mindenképpen érdemes egy tesztet csinálni , addigra ugyanis kimutatható hogy valóban nem történt-e baj.
Tudom hogy ebben a helyzetben nehéz, de amennyire csak lehet nyugodj meg, vagy tereld másfelé a gondolataidat, mert a folyamatos stressz is képes beleszólni a gyógyszer által amúgy is megbolygatott hormonrendszeredbe.
Rendben lesz minden, meglátod.:)
Üdv: Eszter
(válasz Mirjam1989 641. hozzászólására)

641. Mirjam19892010-09-21 14:44
Sziasztok!
Én most jártam így életemben először de nagyon rossz szóval senkinek sem kívánom! Ez a sok idegeskedés... :S
Még nem vagyok túl teljesen rajta mert még csak ma vettem be az Escapelle-t, de valahogy nem tudok megnyugodni... nyugtassatok meg hogy semmi gond nem lesz és én nem a szerencsétlen 2%-ban leszek....
Jól esne most pár kedves és jó szó meg egy kis biztatás mert nagyon le vagyok törve :(
Nagyon köszi jól esett most ezt így leírni!
Mindenkinek szép napot!
Mirjam

640. öregnéneőzikéje2010-09-09 08:34
Szia Lucus, NEM kizáró ok a tabletta, úgyhogy nyugodtan elmehetsz és adhatsz vért!
(válasz Lucuss 639. hozzászólására)

639. Lucuss2010-09-06 18:47
Sziasztok!
Én is egy speciális problémára keresem a választ! Szeretném, ha minél előbb segítenétek!
Ismét rendeznek véradást a városomban és én szeretnék elmenni rá, mivel nagyon jó érzéssel tölt el a gondolat, hogy 3 embernek is segíthetek.
Azt szeretném megtudni, hogy kizáró ok-e szerintetek, ha június végén be kellett szednem egy Escapelle tablettát? Legutóbbi alkalommal is megfeleltem minden előírásnak, most is csak ez jelenthet gondot. Valamint tudni kell, hogy a tablettát követő menstruációm óta semmilyen kellemetlenségben nem volt részem, nem tapasztaltam mellékhatást.
Nagyon szeretnék elmenni, ezért kérlek benneteket, minél előbb válaszoljatok! Előre is KÖSZÖNÖM SZÉPEN a segítséget!!! :)

638. öregnéneőzikéje2010-09-02 09:48
Szia, szerintem erre a kérdésre azért nem érkezett érdemleges válasz, mert annyira speciális valami, hogy még az is nagy szerencse lesz, ha egy olyan dokit találsz aki hozzá tud szólni a témához.

Azért ha nem túl nagy kérés, írd majd meg hogy mit mondott az orvos, jó?
E
(válasz ttiimmii 637. hozzászólására)

637. ttiimmii2010-08-28 14:51
Üdv újra itt! :)
Tudom nem szorosan a témához kapcsolódik, de még ez a legaktívabb ilyen fórum, úgyhogy megkérdezem itt...
Szedek az allergiámra egy Erolin nevű gyógyszert, és egy fogamzásgátlót, a Tri-regol -t. Az allergia gyógyszeremet kb 1-1,5 hónapja szedem mert csak így nyár végétől tél elejéig kell, fogamzásgátlót pedig már február óta. Mostanában azt vettem észre h az allergia gyógyszerem kevésbé hatékony, nem nyomja el annyira az allergiát mint a korábbi években. Felmerült bennem a gyanú, h esetleg nem gyengíti-e egymás hatását a 2 gyógyszer?
És még ami az aggodalmamnak helyet ad, h bár minden menstruációm a gyógyszer óta napra pontos, meg a legelső gyógyszeres hónap óta alapból kevesebb mennyiségű, de most még mintha picivel a megszokottnál is kevesebb lett volna. Nem alig valami, de talán mégse a megszokott.
Most akkor jogos a félelmem, vagy ne aggódjak? Sajna nincs gyógyszerész ismerősöm aki meg tudná mondani hogy a 2 szedhető-e együtt, ezért gondoltam megkérdezem itt, persze mióta ezt észrevettem az Erolint nem szedem mert annyira nem szükséges, de ha megtudom biztosra hogy nem ütik egymást akkor folytatom.
Mindenesetre hétfőn veszek tesztet h megnyugodjak tőle, aztán ha nem tud senki biztosat mondani akkor mind2 gyógyszer felírójával megbeszélem ezt. Remélem nem kell arra gondolnom hogy mi van ha mégis ütik egymást. :)

636. öregnéneőzikéje2010-08-25 17:27
szia, sajnos van akinél hosszabb időre van szükség ahhoz hogy a hormonok visszarendeződjenek.
Lehet hogy eleve se szokott pontosan 28 naponként megjönni, ilyenkor gyakoribb hogy 4-5-6 hónap is eltelik, mire visszaáll a spontán ciklus.
Terhes biztos nem vagy, ez ellen az össze-vissza vérezgetés ellen pedig nem igazán tudsz mit tenni.
Próbálj 100 mg E vitamint vagy 1000 mg/nap C vitamint szedni, az van akinél segít, de ártani akkor sem árt ha netán segíteni se segít.
Ne nyugtalankodj, be fog állni, csak türelem , tudom hogy közhely , de hidd el hogy így van.
Üdv: E
(válasz Amandaaa. 631. hozzászólására)

635. öregnéneőzikéje2010-08-25 17:21
Szia, a gyógyszert maximum 72 órán belül kell bevenni, de szerencsésebb a "balul sikerült aktusok" után a lehető leghamarabb lenyelni.
Ha a 3 szeretkezés utáni 72 órán belül vetted be, akkor ugyanúgy hat mintha egy "baleset" lett volna, ha azonban kicsúsztál, vagy a gyógyszer után is volt védekezés nélküli szeretkezés, akkor egyáltalán nem garantált a hatása.
(válasz kittus03 633. hozzászólására)