Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (38. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

724. öregnéneőzikéje2010-12-13 19:52
Szia, ha rendesen megjött, akkor nem kell teszt, semmi szükség rá, nem lehetsz terhes.
Örülök neki, hogy nem lett baj,bár tudom hogy nem az én biztatásom eredménye volt..:)
Üdv: Eszter
(válasz Nat73 723. hozzászólására)

723. Nat732010-12-12 13:22
Szia :-)
Két nappal ezelőtt rendesen megjött, a tesztet így jövő héten tudom csak megcsinálni...de érzem, hogy nem lesz "baj"...
Köszönöm a bíztató szavaidat :-)
(válasz öregnéneőzikéje 720. hozzászólására)

722. öregnéneőzikéje2010-12-12 10:05
Szia, nem valószínű hogy terhes lennél,ha volt utána pecsételgetés-- a biztos megoldás az, hogy veszel egy tesztet, abból ennyi idő után már egyértelműen kiderül hogy baj van-e avagy nem.
Ha negatív, ám menses továbbra sincs, egy hét múlva érdemes a tesztet megismételni.
(válasz bogcsiga 721. hozzászólására)

721. bogcsiga2010-12-12 00:27
Sziasztok, segítségre lenne szükségem!

Nem régen baleset történt a barátommal, ugyanis kiszakadt a gumi. Kb. 4órán belül vettem be escapelle tablettát, másnapra ilyen picit barnás-véres folyás jelentkezett, de szinte nem is hagyott nyomot. Azóta lassan 2 és fél hete késik. Szerintetek lehet, hogy pecsételés ellenére mégis terhes lennék??:S

720. öregnéneőzikéje2010-12-05 08:48
Szia, rendben van, várom a jó híreket! :-)
(válasz Nat73 719. hozzászólására)

719. Nat732010-12-04 16:36
Köszönöm a biztatást, nagyon kedves vagy :-)
Jövő hét csütörtökön lesz két hete, hogy megtörtént a baj, akkor csinálok egy tesztet (az már a 14. nap) és ígérem, hogy tájékoztatlak az eredményről...:-)
(válasz öregnéneőzikéje 718. hozzászólására)

718. öregnéneőzikéje2010-12-04 15:17
Szia,

nem vagyok ugyan sem szakember, sem "jós", ennek ellenére nem hinném hogy baj történt.
Ha a következő rendes menses várható idejében csinálsz egy tesztet, annak már gyengén ugyan, de ki kell mutatnia ha terhes lennél---ne így legyen.
Szerintem csak annyi történt, hogy mivel éppen az ovulációkor kapott a szervezeted egy jó nagy progeszteronlöketet, kicsit nehezebb a hormonális helyreigazodás,emiatt akár késhet is az esedékes havivérzésed.
Elhiszem hogy be vagy parázva, hiszen az Escapelle sem csodaszer ami 100 %ban véd, de bízz abban, hogy a nagy többséget gyarapítod, akiknél hat(ott).
(válasz Nat73 717. hozzászólására)

717. Nat732010-12-04 13:23
Szia,
Ez nem barnás vérezgetés volt, hanem egy gyenge kis barna "valami" (vérnek nem nevezném) ami alig volt látható a tisztasági betéten.
Sajnos tavaly szeptemberben is rá voltam szorulva az Escapelle-re, akkor a bevételt követően 5 napra rá pecsételő vérzés volt, majd rendesen megjött, de most semmi...
Igaz tavaly nem peteéréskor történt a baleset, idén viszont igen...ezért vagyok beparázva egy kicsit...
(válasz öregnéneőzikéje 716. hozzászólására)

716. öregnéneőzikéje2010-12-04 07:55
Szia, ha barnás vérezgetésed volt, akkor jó eséllyel hatni fog a gyógyszer.
(válasz Nat73 715. hozzászólására)

715. Nat732010-12-03 13:05
Sziasztok,
Nekem is hasonló tapasztalataim vannak az Escapelle-vel, mint lándis-nak.
Múlt hét csütörtökön, (pont peteéréskor) megtörtént a baleset, szerencsére a közösülés után egy órával be tudtam venni az Escapelle-t. Semmiféle tünet nem jelentkezett, viszont a beszedést követő 6. naptól enyhe barnás folyást észlelek. Jövő hét szombaton kell megjönnie...hát...nagyon izgulok, félek, hogy nem igazán hatott a gyógyszer...

714. lándis862010-12-03 10:57
Köszi. Esemény után kb 30 órával.
(válasz öregnéneőzikéje 713. hozzászólására)

713. öregnéneőzikéje2010-12-03 08:34
Szia, nem minden esetben törvényszerű sem vérzés, sem pedig mellékhatások jelentkezése, de ettől még (ha időben vetted be), hat a gyógyszer!
(válasz lándis86 712. hozzászólására)

712. lándis862010-12-02 10:30
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, olvasgatva itt a korábbi hozzászólásokat, hogy van-e esetleg olyan, hogy semmilyen mellékhatás nem történik nálam? Hétfőn este kényszerültem arra, hogy életemben először, és remélhetőleg utoljára kellett bevennem escapelle típusú gyógyszert. Azóta semmi se történt. Mintha legalábbis c-vitamint vettem volna be. Minden esetben jelentkezik vérzés? Előre is köszönöm a válaszokat.

711. öregnéneőzikéje2010-11-30 19:58
Szia, örülök hogy ismét negatív lett a teszt, egész biztosan nincs baj, de az valóban nem árt ha orvos is lát.
A legjobbakat Neked, örülök ha segítettem valamennyit: Eszter
(válasz simoni 710. hozzászólására)

710. simoni2010-11-30 16:23
Köszönöm a megnyugtató szavakat! Teszteltem megint, ismét negatív:) menzesz még mindig sehol, de már nem stresszelek. Azért a dokihoz el fogok látogatni. köszi mégegyszer!
(válasz öregnéneőzikéje 709. hozzászólására)

709. öregnéneőzikéje2010-11-29 08:15
Szia, előrebocsájtom hogy nem vagyok sem orvos sem szakember, de véleményem szerint NE AGGÓDJ, mert elhanyagolható annak az esélye hogy terhes vagy.
Először is az már magában jó jelnek számít, ha az Escapelle után 6 nappal véreztél, mert az a vérzés leválasztotta az akkori nyálkahártyádat, azaz nem tudott (volna) beágyazódni az esetlegesen megtermékenyült zigóta.

A másik dolog meg az, hogy a védekezés nélküli aktus után 19 nappal már bőven kimutatta volna a teszt ha terhes vagy, a legérzékenyebbek 8-10 napos terhességet is képesek kimutatni.

A leírt tünetek ( puffadás, bizonytalan alhasi fájdalmak) leginkább arra utalhatnak, hogy a hormonrendszered most próbál feltápászkodni a kapott "hormonfröccs" után. Ez az állapot eltarthat egy ideig, hogy kinél mennyi ez az idő, az egyéni érzékenységtől függőn változó.

Ez a válasz természetesen nem helyettesíthet egy esetleges orvosi vizsgálatot,illetve szaktanácsadást, azaz ha pár napon belül nem tapasztalsz semmi változást, mindenképpen nézesd meg Magadat nőgyógyásszal, mert az Ő diagnózisa a mérvadó.

Addig viszont semmiképpen ne idegeskedj, vagy legalább próbálj egy kicsit megnyugodni, nagyon pici ( majdhogynem semennyi) az esély arra, hogy baj legyen.
Üdv: E
(válasz simoni 708. hozzászólására)

708. simoni2010-11-28 20:57
Sziasztok! Írjatok légyszi véleményt a következő kicsit bonyolult szituációról..:
augusztusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, hogy tartsak egy kis szünetet, mert már nagyon régóta szedtem. Azóta egyszer megjött 32napra, legközelebb 21napra, szóval még elég rendszertelen. Most november 7én be kellett vennem egy escapelle-t (kb 12órán belül bevettem). 6 nappal később megjött - ha jól tudom, ez csak mellékhatás, nem a normális menzesz. Legutóbbi rendes menstruációm október 25-én kezdődött, szóval már nagyon aktuális (ez a 35. nap..) lenne, hogy megjöjjön, de semmi. A 'baleset' utáni 19. napon csináltam tesztet, ami negatív lett, de a 19 nap nem is biztos, hogy elég ahhoz, hogy a teszt kimutassa a terhességet, legalábbis a leírásban pont ez volt, hogy 19.nap elteltével érdemes tesztelni. kb 1 hete néha úgy érzem, hogy puffadt vagyok, és most tudtam meg, hogy az lehet a terhesség első jele, meg valahogy olan furcsa, kicsit kellemetlen érzésem van alhasi tájékon. Lehet, hogy csak bebeszélem ezeket magamnak persze, elég aggódós vagyok:P Mit gondoltok? Aggódjak/ne aggódjak? A fogamzásgátló abbahagyásától amúgyis felborult hormonháztartásomnak biztos nem tett jót az escapelle, szóval bőven van esélye, hogy amiatt késik, ugye? Jövő héten elmegyek orvoshoz, de csak szerdán tudok menni, és addig beleőrülök ebbe a dolgoba. köszi a válaszokat előre is.

707. öregnéneőzikéje2010-11-23 10:08
Szia, nem vagyok ugyan szakember, de véleményem szerint szinte kizárt hogy ilyen előzmények után terhes legyél.
(válasz KISMIGHTY 706. hozzászólására)

706. KISMIGHTY2010-11-23 10:00
Sziasztok
Ma vettem be az Escapellet, mert kifelejtettem egy tabletat a fogamzasgatlombol, es gondoltam ezzel megelozok egy esetleges nem kivanatos terhesseget. Nem tudom, hogy szamit e hogy tobbszor kozosultunk a baratommal, marmint tegnapelott este es tegnap reggel is (en a tegnap reggeli tabletamat felejtettem ki, ezert vettem be ma reggel az Escapellet)? Szerintetetk terhes maradhatok e mindezek utan? Koszonom

705. nyindu2010-11-23 08:08
Nagyon szépen köszönöm ezeket a megnyugtató szavakat...nem hiszed el mennyivel könnyebb és nyugodtabb lettem...
Amúgy ma hajnalban meg is jött...
Köszönöm mindenkinek a tanácsit...
(válasz andee25 701. hozzászólására)

704. öregnéneőzikéje2010-11-22 06:41
Szia, ne légy kiborulva, meg fog jönni, hogy mikor azt nem lehet tudni.

Ha esetleg két hét elteltével sem jelentkezik vérzés, akkor a biztonság kedvéért vegyél terhestesztet, de majdnem egészen biztos hogy nem lesz baj.
(válasz darkdeath666 699. hozzászólására)

703. öregnéneőzikéje2010-11-22 06:39
Szia, ha mindketten ruhában voltatok, akkor szinte 0 % annak az esélye hogy teherbe estél---ráadásul pont a menzesz időpontjában.
majdnem biztos hogy csak a gyógyszerben lévő hormonhatás miatt csúszik a vérzésed egy ideig.
Ha 2 hét múlva se jönne meg, csinálj egy tesztet, de biztosan negatív lesz.
(válasz Anacska123 702. hozzászólására)

702. Anacska1232010-11-21 20:51
Hali...
tortent egy kis baleset a paromal, ugymond ruhan keresztul szeretkezdtunk,a parom elelvezet es atment a ruhakon, a farmeremen is es a boxeremen is, 31 orarra ra bevettem egy Escapelle tabletatt, a havim kesik, pedig most 18-19ediken kellet volna legyen, 19ediken este vettem be a tabletatt, hogyan lehet megtudni ha hatot-e? van valami hatasa? A havim miert kesik?talan a tableta miat?
Kerlek valaszoljatok!
pls
Elore is koszi...

701. andee252010-11-21 19:38
Hali!
Nem kell aggodni,meg fog jönni,bár lehet 1 kicsit késni fog.Én tavaly vettem be ilyet mert a párom nem figyelt és becsuszott. Én a 3. napon vettem be,mert még vaciláltam,hogy mi legyen. Egy tabi volt benne/nagyon drága volt/, nem éreztem semmi különöset, a mensim 1 picit csúszott, de érthető mert szerintem 1 picit felborítja a szervezeted.
Ne aggodj!!!!
(válasz nyindu 700. hozzászólására)

700. nyindu2010-11-21 19:27
Sziasztok!!!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy együtt voltunk a barátommal november 18án hajnalban és a hév és a friss szerelem miatt kimaradt a védekezés. . . sajnos, hibásak vagyunk tudom. . . de utána azonnal mentünk a kórházba és gyógyszert írattunk. . . ezt az Escapelle tablettát kaptam. . . be is vettem azonnal. . . az aktus és ez idő alatt 5-6 óra telt el.
Rendesen a menstruációmnak november 24én kellene megjönnie. . .
De a gyógyszer bevétele óta semmi bajom nincs. . . semmi mellékhatás. . . azt mondta a barátom, hogy aki eddig ilyet vett be az mind azonnal megszenvedte. . . nekem meg semmi bajom. . .
Lehet, hogy nem hatott a gyógyszer??
Vagy már késő volt hogy bevettem, mert már megtörtént a beágyazódás???
És akiket kérdezgettem mindenki 2 szem tablettát mondogat, hogy bevett. . . nekem a dobozban 1 szem tabletta volt!:O
Segítség. . . tudom nem ilyenkor kell nyávogni, hanem azelőtt kell gondolkozni. . . csak most a tapasztalatok hallatán kezdtem el izgulni, hogy mindenki írja, hogy mennyit szenvedett. . . nekem meg semmi bajom és már 3 napja bevettem és még semmi jele annak hogy megjönne!!
Teherbe estem volna??

Előre is köszönöm a válaszokat. . .

699. darkdeath6662010-11-21 16:16
Sziasztok! Sajnos be kellet vegyek egy Escapelle tabletat ez pentek este volt, ep menstrualas elott voltam de azota semi jelet nem vetem eszre magamon. Kerem valaszoljatok mikor kell jelentkezen valami jel arol hogy hatot a tableta? Kivagyok borulva :(

698. öregnéneőzikéje2010-11-21 08:24
Szia dio, szerintem az itt olvasgató illetve véleményt író emberkék többsége egy pillanatra sem gondolja azt, hogy ezek a fórumok minden problémát megoldanak, vagy helyettesítik az orvosi vizsgálatot.

Ha Téged zavarnak vagy bosszantanak a kommentek akkor ne olvasd őket, de azt azért engedd meg hogy mások--akik nem pont úgy gondolkoznak mint Te-- továbbra is véleményt illetve tapasztalatot cserélhessenek egymással.
Szép napot!
(válasz dio222 697. hozzászólására)

697. dio2222010-11-20 15:50
Sziasztok! Csak annyit szeretnék mondani, hogy bárkinek, bármi baja van, a legrosszabb, amit tehet, hogy fórumokat olvasgat, és fórumokba írogat.... Itt ugyanis mindenféle városi legendákat olvasgat az ember, ráérő, magukat vizsgálgató tizenévesektől, akik vajmi keveset értenek az orvosláshoz... Aztán meg nem elég bajod van, ezektől még fokozottan rosszul leszel, lelkileg is..! Szóval bárkinek bármi baja van: ORVOS!!!!! A nőgyógyász legyen az első, ami az eszetekbe jut!! És higgyétek el, hogy ha valaki az escapelle "mellett" lesz terhes, akkor ott már hamarabb megtörtént a "baj"... És ne misztifikáljuk túl a hormondózist sem! 1 tablettától semmi bajod sem lesz!

696. öregnéneőzikéje2010-11-08 09:30
Nagyon örülök hogy így döntöttetek, kívánom hogy minden a legnagyobb rendben legyen Veletek.
Eszter
(válasz Marslakoo 695. hozzászólására)

695. Marslakoo2010-11-07 11:43
Üdv!
Csak mondtam, hogy majd írok, miként döntöttem. Ugyan a döntés már egy ideje megszületett, csupán ide nem sikerült eltévelyednem. :)
Mióta utoljára itt jártam túl vagyok a második vizsgálaton is. Eddig úgy tűnik, minden rendben. :D Most már remélem, hogy marad is így, és 7 hónap múlva egészséges kisbabának adhatok életet! :)
Üdv,
Evelin