Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (34. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

844. XDobókockaX2011-07-25 09:20
Velem is pont ez a helyzet. Menzeszem utáni első nap történt, kihúzta tehát nem került belém sperma, max az előváladék, másfél órára rá bevettem a bogyót. Semmi tünetem nem volt, de rá 5 napra, pecsételés ami felerősödött és már véres/darabos, 3 napja tart. Remélem h ez a leválasztott méhnyálkahártya és nem a beágyazódás. Szorítok h ne legyen semmi probléma!!!
(válasz eszter! 843. hozzászólására)

843. eszter!2011-07-24 14:46
Köszönöm a válaszod.
6 napja vettem be, ma reggel kis vérzést tapasztaltam.. A tisztaságin azonban csak barna foltok jelentkeztek, remélem ez nem a beágyazódás jele. Ahhoz pont időben vagyok... Nem beszélve arról, hogy tegnap éjjel fura szurkálást éreztem a hasamban...
Majd kiderül.. :)
(válasz öregnéneőzikéje 842. hozzászólására)

842. öregnéneőzikéje2011-07-20 22:48
Szia, a ciklus elején ritkán van peteérés, ráadásul időn belül bevetted a gyógyszert, esetedben szerintem a téjékoztatóban megadott 84 %-nál nagyobb az esély arra, hogy nem vagy terhes.

841. eszter!2011-07-20 17:30
Üdvözletem mindenkinek.
Én is új vagyok, majdnem az összes hozzászólást elolvastam, de mégsem vagyok teljesen nyugodt.
Tudom, hogy körülbelül én vagyok a századik ember, aki ilyen problémával fordul hozzátok, de úgy éreztem, mégis írnom kell.. Szeretnék őszinte választ kapni (mivel megnyugtatni úgy sem lehet:))
A problémám a következő; 11-től 16-ig menstruáltam. A ciklusom 25-26 nap körül mozog, ergo Augusztus 5-én kellene megjönnie.
17-én, vasárnap, hajnali 2 óra tájban megtörtént a baleset. Egyéjszakás kaland volt egy külföldi sráccal. Ezt azért volt fontos megemlítenem, mert mivel nem tudtunk egymás nyelvén, én sem tudtam teljesen eldönteni, hogy volt-e orgazmusa. Ekkor kezdődött az activity... Ő tagadta, hogy elment volna, ugyanakkor minden jel arra mutatott, mivel hirtelen abbahagyta az egészet. (viszont számos más tényező az állítása mellett szólt- ezért vagyok bizonytalan a dologban.) Elnézést a részletekért, csak azt minél átfogóbb képet szeretnék adni a dologról...
Az eset után körülbelül 37-38 órával vettem be az Escapellet. Tekintve a 84%-os hatékonyságot, valamint azt, hogy talán még nem volt peteérésem akkor, milyen esélyeim vannak?
Rengeteg kétes információt olvastam a hímivarsejtek, ill. a petesejt életképességéről, valamint az ovuláció idejéről, így nem tudom eldönteni, hogy (a szituációhoz képest) szerencsés-e a helyzetem...
Egyesek szerint a hímivarsejt 72 óráig életképes, máshol azt írták, hogy ez lehet akár 100 óra is. A petesejt életképességét illetően is ment a vita sok helyen, 24-48 órákról...
Na végül is ez most már teljesen mindegy. Tudom, hogy én mindent megtettem, már csak várnom kell, addig se izguljak, etc. Azt is tudom, hogy legkorábban a teszt tud pontos választ adni a kérdésemre, de az még rengeteg idő...
Amúgy, a gyógyszert 2 teljes napja vettem be, az eddigi mellékhatása csupán az, hogy időnként úgy érzem, mintha megugrana a méhem, és néha beleszúr, semmi egyéb... Sem vérzés, sem rosszullét, ami jelét adná annak, hogy hat.
Így is már elég hosszú voltam, bocsi :( Szóval szerintetek mennyi esélyem van a terhességre?
Köszönöm annak, aki végigolvassa, és természetesen annak is aki válaszra méltat.
Legyetek jók, puszi, e. :))

840. szilvusz242011-07-18 22:49
Sziasztok!
Én új vagyok itt. Szombat hajnalban együtt voltam egy fiúval (hajnal 4-kor). Ma tudtam felíratni a gyógyszert. Rögtön be is vettem a 29. órában. Este éreztem egy kis hányingert és fejfájást. Sok jó véleményt olvastam itt a fórumon. Remélem ezt majd én is elmondhatom. Megpróbálok nem rágódni és nem izgulni rajta, mert akkor tolódni fog a menzesz, de persze az a természetes félsz benn van az emberbe ilyenkor. Türelem, kitartás és nyugalom aki ilyen helyzetben van.

839. haromkettoegy2011-07-13 14:09
sziasztok

múlt hónapban lecsúszott az óvszer, úgyhogy escapelle-t kellett bevennem. utána rendesen meg is jött a menzeszem, ahogy kell. mivel ezek után nem biztam az óvszerben szerettem volna feliratni tablettát, de ugy gondoltam egy hónapot pihentetem a szervezetem, ilyen hormonadag után. csakhogy ebben a hónapban meg elszakadt az óvszer. újra bevettem az escapellet. nagyon félek hogy másodszorra már nem olyan hatékony, meg attól is hogy bajom lesz tőle, hogy kétszer is be kellett vennem. az óvszerekre meg olyan mérges vagyok, hogy hihetetlen:P
járt már így valaki mint én? lett tőle valami baja?

838. Tiro2011-07-07 12:16
Sziasztok. Ismét én. Közben megtaláltam hogy a gyógyszer bevétele után 2 héttel lehet biztonságosan tesztelni.

837. Tiro2011-07-04 10:59
Sziasztok.

Szombat este történt egy kis balesetünk a barátnőmmel. 3 órával később már be is vette a tablettát.
Szeretném megkérdezni hogy mikor lehet tesztelni biztonságosan a tabletta bevétele után? Egy kicsit idegesek vagyunk mind a ketten a tabletta miatt és inkább biztosra szeretnénk menni.

836. öregnéneőzikéje2011-07-01 07:22
Szia, örülök neki hogy a második kérdésedre a válasz ott a negatív tesztben. :)

Nem vagy tapintatlan, igen, valóban volt abortuszom 17 évesen, a "következmény" három nagyon klassz srác. :)
(válasz Suze 834. hozzászólására)

835. Suze2011-06-30 14:11
Jó hírem van: sikerült megbeszélnem anyukámmal a történteket, és együtt csináltunk egy tesztet. Az eredmény: NEGATÍV! Annyira megkönyebbültem.... :)

834. Suze2011-06-30 11:13
Öregnéneőzikéje, lenne egy kérdésem, persze ha nem vagyok túl tapintatlan. Ezért előre is elnézést kérek, hogy ilyenk kérdéssel zaklatlak. Egy másik fórumon olvastam, hogy 17 éves korodban volt egy abortuszod. Mindennél jobban félek attól, hogy esetleg valaha szükségem lesz rá, mert úgy hallottam utána a szülés esélye nagyon kicsi. Nálad mi volt a következmény?

A másik kérdésem: még mindig nem jött meg a menstruációm, vettem tesztet is, de annyira félek az eredménytől, hogy nem bírom megcsinálni. Bízom abban, hogy az előző hónapi dupla-vérzés és a sok stressz, az escapelle, vagy valami más tartja fogva a mestruációmat. Az alhasam főleg jobb oldalt elég nyomásérzékeny, gyakran kisebb szúró fájdalmakat érzek, de egyébként semmi tünet. Ennek ellenére a mestruációm még mindig késik. Szörnyen félek, ez már a 9. nap lesz holnap.
Mit tehetnék? Egy hete nem alszom. Próbálom nyugtatni magam, ahogy a barátom is, mert ő 100%-osan biztos abban hogy helyesen védekeztünk, egyik gumi sem volt kiszakadva, alaposan megnéztük mindet. Sőt, a biztonság kedvéért két gumit kértem tőle, annyira parázós vagyok. Nem lehet, hogy a gumi tetején, közel a hasához esetleg kiszivároghatott valamilyen előváladék, vagy sperma? Elég mélyen bennem volt, nem lehett hogy belém is jutott valami onnan a gumi széléről? Teljesen ki vagyok akadva, még soha nem féltem ennyire életemben semmitől.
Előre is köszönöm a válaszaidat!

833. öregnéneőzikéje2011-06-27 19:42
Szia, van akinek bezavar a hormonjaiba a tabletta, náluk előfordulhat hogy nem időben jön meg a vérzés, vagy kimarad egy hónap.
Szerintem csinálj terhességi tesztet, és ha az is negatív, akkor megnyugodhatsz.

832. Suze2011-06-27 15:26
Sziasztok, megint én vagyok.
A legutóbbi eset után (mikor az escapelle bevételét követően a rendes menstruációm után 8 napra ismét megjött a mensesem) nem jött meg a menstruációm. Azóta 2x voltunk együtt a barátommal, de minden alkalommal nagyon óvatosak voltunk, gumival, és nem vettem be escapelle-t. Május 22-én jött meg (valószínűleg a tabletta miatt) a mensesem újra, de egy hónap eltelt, és most már 6 napot késik! Mit tegyek? Lehet hogy a tabletta miatt vagy a dupla-vérzés miatt marad ki ebben a hónapban? Semmi jelét nem érzem, hogy meg akarna jönni. Viszont a terhesség jeleit sem tapasztalom magamon, kizárólag a hasam puffadt tegnapelőtt és tegnap. Okozhatja ezt az escapelle? Vagy kezdjek félni? Nyugtassatok meg, kérlek!
Előre is köszönöm a válaszokat!

831. öregnéneőzikéje2011-06-18 07:41
Szia, örülök hogy minden rendben van Veled...ne nekem köszönd, hanem az Escapelle-nek, illetve Magadnak, hogy bevetted. :)
(válasz sleepin 830. hozzászólására)

830. sleepin2011-06-17 15:17
Bocs a késésért, de el voltam havazva. Nekem is bevált az Esc., megjött (sőt már el is múlt azóta). Nem teszteltem, mert be voltam tojva az eredménytől, mondjuk már nem éreztem magam terhesnek 2-3 nappal a tabletta után. Szerintem csak mellékhatás volt. Nagy kő esett le a szívemről! :) Köszönöm a tanácsokat Öregnéneőzikéje! :)

829. öregnéneőzikéje2011-06-12 08:08
Szia, szerintem nem, de a biztonság kedvéért csinálj terhességi tesztet, az ennyi idő után már kimutatja hogy mi az ábra.

828. littlemonsterr2011-06-06 23:12
sziasztok! majus 16ikan baleset torent velem menses utan 4 nappal nem biztos hogy kerult belem de a biztosag kedveert irattam fel escapelle tablettat de sajnos csak 75 orara ra tudtam hozzajutni es bevenni.Bevetel utan 3-4 napra meg jott a mensesem es azota nem jott meg ujra pedig mar kellett volna.. szerintetek terhes vagyok?

827. öregnéneőzikéje2011-06-05 09:02
Szia, sajnos nem 100 %-os a tabletta által nyújtott védettség csak 84%, azaz minden esetben van egy kis kockázat---de az a helyzet, hogy azzal ha izgulsz vagy körmöt rágsz, semennyit nem növekszik a biztonság foka.

Gondolj inkább arra, hogy Te minden tőled telhető óvintézkedést megtetettél azért hogy ne történjen baj, ennél többet pedig már nem tudsz tenni az ügy érdekében.
Remélhetőleg abba a csoportba fogsz tartozni, akiknek lehet gratulálni, úgy értve azért, mert megjött a vérzésük, és nem lett baj.
Így legyen, üdv: Eszter

826. mina22011-06-04 21:55
Hali!

Grat mindenkinek akinek megjött :)
Én ma vettem be az Escapellét (kevesebb, mint 24 óra múlva) szerintetek van-e még okom izgulni? Mondjuk talán nálam is inkább pszihés megnyugtatásra kellett, de volt esélye a babának :S

825. öregnéneőzikéje2011-06-03 07:45
Szia!
Igen, jól tudod, ez a gyógyszer is progeszteront tartalmaz, de nem olyan mennyiségben és formában mint az Utrogesztán meg a többi szer, ráadásul mivel általában nem a ciklus azon napján szeded be mikor a szervezet maga is döntően csak progeszteront termelne, ( más formában és sokkal kevesebbet mint amennyi a gyógyszerben van) ezért hat teljesen másként mint az úgynevezett "természetes" progeszteron.

Ha a méhnyálkahártyát/ hormonrendszert nem a szokásos időben és nem a szokásos összetételben éri egy drasztikusan magas mesterséges hormonhatás, ( ez nem csak progeszteron, hanem másfajta hormon is lehet) arra a méhnyálkahártya legtöbb esetben úgy reagál, hogy megváltozik az összetétele.
Az escapelle-ben lévő 1,5 mg levonorgesztrel (azaz mesterséges progeszteron) akkora mennyiségű hirtelen bevitt "hormonbomba", amivel a szervezet saját hormonjai illetve a méhnyálkahártya nem tud mást kezdeni, mint hogy megbomlik/átalakul az összetétele, és vagy részben elkezd leválni, vagy ha nem válik le, akkor alkalmatlanná lesz az összetétele az esetlegesen megtermékenyült petesejt beágyazódására.
Ez az esemény utáni tabletták hatásmechanizmusának lényege, hogy ezt az állapotot elérjék, magyarán hogy összezavarják az addigi normális állapotot, amit a szervezet saját nemi hormonjai ciklusról-ciklusra produkálnak.

Igen, a magas prog. szint önmagában is okozhat hőemelkedést, ezt is jól tudod.

Ne rágd le a körmeidet, ha hétfőn vagy kedden tudsz tesztelni, addig már csak pár nap van hátra....drukkolok Neked hogy ne legyen semmi gáz, oké? :)

U.I. sajnos egész jövő héten nem leszek net közelben, úgyhogy ha időközben meg is írod hogy mi az ábra, leghamarabb csak hétvégén fogok tudni reagálni rá.
(válasz sleepin 824. hozzászólására)

824. sleepin2011-06-02 22:18
Szia! Köszönöm a választ. Azt az egyet nem értem, hogy a progeszteron nem pont a beágyazódást segíti? Nálam mindkét gyerkőcnél szedni kellett Utrogestant és az is progi, nem? Amúgy azt tudom, hogy a progeszteron fent tartja a hőt, úgyhogy ezt okozhatja az. Csak most ez nem tiszta, hogy akkor most segít v nem segít a progi?? Nekem 10. napon mindkét gyereknél olyan erős pozitív volt, hogy erősebb volt a kontroll csíknál... Így hétfő-kedd a tesztnap... Addig meg még maradt pár köröm, amit lerághatok... :S

823. öregnéneőzikéje2011-06-02 20:40
Szia, ez a tabletta a benne lévő magas progeszteronszint segítségével változtatja meg a méhnyálkahártya összetételét, mégpedig úgy, hogy az alkalmatlan legyen az esetleg megtermékenyült petesejt tökéletes beágyazódására.
Sok esetben le is válik egy része ennek a bizonyos gyógyszeres nyálkahártyának, ezért vannak akik kisebb-nagyobb intenzitással véreznek a tabletta bevétele után pár nappal, bár ez nem törvényszerű.

Ha már minimum két hét eltelt azóta hogy be kellett venned a gyógyszert, akkor csinálhatsz terhességi tesztet, az érzékenyebbek már kimutatják az esetleges terhességet.
Remélhetőleg azonban csak a mellékhatások miatt érzed úgy hogy baj van, abszolút meg tudom érteni hogy 2 kicsi mellé nem tudsz bevállalni egy harmadikat.
A lehető legjobbakat kívánom, vagyis azt hogy ne legyen pozitív a teszt!
Üdvözlettel: Eszter

822. sleepin2011-06-02 14:40
Sziasztok! Egy kérdésem lenne, amit sehol sem találok. Nekem is szükségem volt (sajnos) az Escapelle tablettára. Őszintén nem gondoltam volna, hogy 84%os a hatása. MIndegy, a kérdésem, hogy ez a gyógyszer a beágyazódást nem engedi, vagy ha beágyazódott a baba, azt is elhajtja? Őszintén megmondom, 2 gyermekem van és nagyon olyan érzésem van, hogy terhes vagyok a hőmérsékletem is magas... sok a jel, bár nagyon nagyon bízom benne, hogy a tabletta okozza a tüneteket. Most valahogy nagyon nem férne bele egy 3. :S Amúgyis még kicsik... Köztük sincs sok korkülönbség...
Köszönöm a segítséget!

821. diegóóó2011-05-22 13:51
Esélytelen hogy úgy terhes legyél, hogy óvszert használtatok és még csak benned sem volt.Ezért eseményutáni tabletta sem kellett volna.Nagyon nagy dózisú hormont kaptál.Bezavarhatja a menstruációdat.
(válasz Suze 819. hozzászólására)

820. _A.A._2011-05-22 13:30
"Nem történt ugyan behatolás - csak majdnem - és volt rajta gumi is, mégis féltünk hogy valahogy baj lehet" Mi baj lehet, ha egyszer óvszer volt rajta??? Feltételezem, hogy nem volt lyukas sem.
Elképzelhetetlen, hogy terhes legyél, vérzés az eseményutánitól van. Összekeverhet annyira, hogy kimarad egy vérzés, vagy többször jön meg... Idő kell a szervezetnek, hogy helyreálljon ekkora adag hormon után.
(válasz Suze 819. hozzászólására)

819. Suze2011-05-22 11:45
Sziasztok!
A menstruációm lefolyásának végén, az utolsó napon voltam együtt a barátommal (május 14.), amikor már pont elállt a vérzés. Nem történt ugyan behatolás - csak majdnem - és volt rajta gumi is, mégis féltünk hogy valahogy baj lehet, és 24 órán belül Escapelle tablettát vettem be. ( 17 éves vagyok és még szűz! ) Rá 3 napra mandulagyulladásom lett, megbetegedtem, aztán arcüreggyulladás, szóval minden összejött. Nem éreztem mellékhatását a tablettának, amíg tegnap erős hányingerem nem lett. Még tegnap este vér volt a bugyimon, ma reggel pedig menstruáció-szerűen "megjött" a havi vérzésem 8 nappal az előző vérzés után! Eddig jött rendesen, most valami miatt mintha alábbhagyott volna. Megijedtem.
Mit jelent ez? Terhesség vagy csak a gyógyszer mellékhatása? A tájékoztatóban a 'nagyon gyakori mellékhatások' közé sorolják a menstruáción kívüli vérzést és 'gyakorihoz' a pecsételő vérzést. Nem tudom pontosan, mi számít "pecsételő vérzésnek". Valaki fel tudna világosítani? Szörnyen be vagyok pánikolva, kérlek segítsetek!
Köszönöm!

818. vandibaba2011-04-29 21:49
szerencsére nekem bejött a 85% is:) bár mondom nekem inkább pszichésen kellett szerintem a biztonság, de ezt már soha nem fogom megtudni. mindenesetre szerencsére ma reggel megjött úgyhogy fellélegezhettem:)
mindenkinek kívánom ugyanezt, aki hasonló cipőben jár!
üdv!

817. lolita722011-04-28 13:04
Szia! Csak annyit szeretnék hangsúlyozni a termékkel kapcsolatban, hogy a 72 óra türelmi idő az stimmel, csak a hozzá kapcsolódó védettségi %-ok időarányosan csökkennek! Idővel csökkenő hatékonyság, és ennek mértéke: 24-48-72 órán belül 95-85-58%-os hatékonyság !
Ez azt jelenti, hogy nem kell a gyógyszerészt akkor, éjszaka kicsöngetni az ügyeletben az ágyból, de másnap reggel azért érdemes bevenni. Egy gyógyszerész
(válasz vandibaba 815. hozzászólására)

816. öregnéneőzikéje2011-04-25 21:46
:) Így van, nem tudsz mást tenni mint reménykedni, illetve a jövőben minden lehetséges módszerrel megpróbálni elkerülni az ilyen "vészhelyzeteket".

815. vandibaba2011-04-25 12:08
nagyon köszönöm, tényleg megnyugtattak a szavaid!
én is csak arra tudok gondolni hogy jelen pillanatban ennél többet már nem tudok tenni az ügyért, de legalább tanultam belőle-és újra szedni fogom a gyógyszeremet, vagy legalábbis vigyázok magamra :) de én is remélem a legjobbakat
(válasz öregnéneőzikéje 814. hozzászólására)