Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (33. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

874. öregnéneőzikéje2011-09-10 07:39
Szia, ne idegeskedj, ha ilyen gyorsan bevetted a gyógyszert, nagyobb a hatásfoka.
Tesztet a várható menzesz napján érdemes csinálni, ha addig se jön meg.
Ha negatív, és vérzés továbbra sincs, újabb egy hét múlva ismételd meg, ha az is rendben van, akkor meg lehet nyugodni.
(válasz dorina60 873. hozzászólására)

873. dorina602011-09-07 19:08
Sziasztok!
Történt egy kis baleset... 12 napja pontosan, három nappal elvileg a peteérés előtt. 3 órán belül bevettem a tablettát , de egy kis hőemelkedésen kívül semmi.... Ha csinálok mostanában még egy tesztet az mennyire lesz biztos? 4 nappal vagyok azelőtt mielőtt meg kellene jönnie. Kérlek mondjatok valami biztatót! Már elolvastam szinte az összes bejegyzést és kezdek megőrülni:S

872. öregnéneőzikéje2011-09-03 07:02
Szia, az abortusz viszont úgy tudom bőven 20 ezer felett van, nem beszélve a pénzre nem váltható pszichikai megterhelésről.
Akkor már inkább legyen 6000 ft-ja az embernek gyógyszerre....
(válasz Mariann0610 871. hozzászólására)

871. Mariann06102011-08-29 20:01
na igen..csak arról nem esett szó hogy olyankor mi van ha valakinek nincs pénze tablettára,mert ugye közel 6000ft ennek az ára..nem tartozik szorosan a támához,de szerintem ez is kérdés..

870. LittleGirlinAbigCity2011-08-26 14:43
szia, csináltam tesztet de negatív lett... most várom ,hogy megjöjjön a menzesem de még mindig semmi. képzeld a tablettát miután bevettem ugye 4-n és utána napokig olyan alhasi fájdalmaim voltak ,hogy azt hittem h megpusztulok :( nagyon várom, hogy megjöjjön :D szval most imádkozunk :D
(válasz XDobókockaX 851. hozzászólására)

869. öregnéneőzikéje2011-08-26 07:56
Szia, igen, igaz.
(válasz red poppy 856. hozzászólására)

868. öregnéneőzikéje2011-08-26 07:54
szia, örülök neki hogy rendben van minden. :)
(válasz iceszandra 867. hozzászólására)

867. iceszandra2011-08-25 17:35
Jelentem múlt hétvégén végre megjött, normális lefolyású volt, amilyen szokott lenni :) Úgyhogy orvoshoz így már nem megyek,biztos h a tabletta miatt maradt ki. Köszönöm a megnyugtató szavakat! :)
(válasz öregnéneőzikéje 858. hozzászólására)

866. öregnéneőzikéje2011-08-25 12:34
Szia, igen, ezek levált nyálkahártya darabok, úgyhogy nem kell aggódnod akkor sem, ha nem erős a vérzés.

Nem gondolnám hogy az orvos egyelőre bármit is tudna mondani, legfeljebb hüvelyi Uh-ot csinál, amiből pontosabban meg lehet állapítani a nyálkahártya vastagságát illetve állapotát. ( az esetleges terhességet még nem).
(válasz Renci24 865. hozzászólására)

865. Renci242011-08-25 08:28
Szia, kössz, a választ.
Hogy pontosítsak, ez a vérzés nem erős, sőt enyhe, viszont vannak ezek a nyálkás-véres darabok - én gondolom ezek a levált nyálkahártya miatt vannak. Aztán néha a görcseimmel van ilyen mocorgás is az alhasban.

Szerinted még mindig nem kell aggódnom?

Szerintem ma visszamegyek az orvoshoz, aki felírta az Escapelle-t - remélem ő is csak megnyugtat majd.
De azért ha van ötletet szívesen olvasnám.

864. öregnéneőzikéje2011-08-25 06:35
Szia, szerintem ( bár nem vagyok orvos!) nem kell aggódnod, ha vérzel és görcsölsz.

A beágyazódás és a méhnyálkahártya leválás között az a különbség, hogy előbbi csak irodalmian ritka esetben okoz bármilyen vérzést, a leválás viszont minden esetben vérzéssel és/vagy görcsökkel jár.
(válasz Renci24 863. hozzászólására)

863. Renci242011-08-25 02:10
Én új vagyok még itt a fórumon. Az én történetem úgy hangzik, hogy a menstruáci megjövetele előtt 2 nappal voltam együtt egy sráccal, és hát a megszakításos védekezési módszerrel, ami hát nem mindig hatásos. Na szóval én ezt követően úgy 36 órával bevettem az Escapelle-t.
Nem jött meg a havim, viszont a gyógyszer bevétele után a 4-ik 5-ik napon jött egy kis barnás pecsételés aztán ma a 6. napon kis vérzés nyálkás-darabos, és vannak kisebb görcseim. Most ez beágyazódás vagy méhnyálkahártya leválás - igazából mi a tüneti különbség a kettő között?

Szerintetek?
Kell aggódnom? Vagy ez így normális a nagy hormonadag miatt?

862. öregnéneőzikéje2011-08-24 06:50
:)

861. garakriszta2011-08-23 22:55
Köszönöm a választ :-)) akkor még nem aggódom... :-)

860. öregnéneőzikéje2011-08-23 13:07
Szia, igen, ez teljesen normális dolog.
(válasz garakriszta 859. hozzászólására)

859. garakriszta2011-08-23 11:20
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Múlt héten kedden - pont egy hete - vettem be az Escapelle-t, mintegy 18 órával az esemény után. Az utolsó menstruációm pedig 2 hete volt, augusztus 10-én. Nálam eddig semmi mellékhatás nem jött elő, sem vérzés, miegymás? Ez normális? :-))

858. öregnéneőzikéje2011-08-16 06:47
Szia, rendben, addig is a legjobbakat Neked! :)
(válasz iceszandra 857. hozzászólására)

857. iceszandra2011-08-15 21:34
Köszönöm szépen, remélem nem lesz semmi baj:) majd jelentkezem ha rendbe jöttem!
(válasz öregnéneőzikéje 855. hozzászólására)

856. red poppy2011-08-15 19:30
sziasztok! ha az escapelle tablettát kb. 58 órával az "esemény" után vettem be, az mennyire hatékony? úgy értem igaz, hogy minél később veszed be, annál kevésbé hatásos? köszönöm, aki visszaír!

855. öregnéneőzikéje2011-08-13 21:22
Szia, igen, lehetséges hogy a tablettában lévő magas hormontartalom lassan ürül ki, és egy ideig megzavarja a ciklusodat.
Egyénileg változik, kinél mennyi idő kell ahhoz hogy visszarendeződjenek a saját hormonok, de 3 hónapon belül nagyon nagy valószínűséggel rendben leszel.

Ha ne adj isten mégse így lenne, érdemes elmenni nőgyógyászhoz, vannak ugyanis speciális gyógyszerek, amik kifejezetten ciklusrendezőek.
Mielőbbi jobbulást: Eszter

854. iceszandra2011-08-13 18:39
Sziasztok!
Június 20.án egy lecsúszó óvszer miatt escapelle tablettát vettem be. Nem biztos h került belém, de a biztonság kedvéért felirattam. Rá 5 napra pár napos vérzésem volt, de enyhébb (ez gondolom csak mellékhatás volt). Így a rendes menstruációmnak júl. 10-e körül kellett volna megjönnie, de azóta sem jelentkezett semmi vérzés. Az eset után 3 és 4 és 6 héttel is csináltam tesztet, mind3 negatív lett. Előfordulhat h a tabletta miatt késik ennyit a menstruációm vagy esetleg amiatt maradt ki júliusban? Lassan ebben a hónapban is meg kell jönnie.. A terhességet már csak kizárhatom! Köszönöm ha válaszoltok 

853. öregnéneőzikéje2011-08-13 07:32
Szia, nem kell izgulnod, mert abszolút egyéni, kinek hogyan reagál a szervezete a gyógyszerben lévő nagy adag hormonra. ( nem előírás a bevétel utáni vérzés/ pecsételgetés)

Ha jól értem, a félresikerült aktus után már bőven eltelt 2 hét: vegyél tesztet, ilyenkor ez már egyértelműen jelzi hogy van-e gond vagy nincs.
Remélhetőleg nincsen, de jobb biztosan tudni.
(válasz jszlami 852. hozzászólására)

852. jszlami2011-08-08 12:56
Sziasztok!
Én is gondban vagyok. 3 hete vettem be az Escapelle-t,akkor volt az utolsó menzeszem utáni 6.-7. nap, előtte kb 1,5 nappal történt a baj -bár valószínűleg nem történt semmi, csak én paráztam túl a dolgot. Amúgy sincs nagy esélye,h pezeérésem lett volna akkor. Utána soxor volt hányingerem. Most meg már 1-2 napja meg kellett volna jönnie,ráadásul nekem inkább korábban szokott , kb. 26 napra, és nem szokott a rendszerességgel gondom lenni. 3 napja léböjtölök, nekem ez mindig meghozza a menzeszemet,akár aktuális,akár nem. De most egyelőre semmi. Bár mintha a premenstruációs szindrómákat kicsit érezném. Már évek óta nem szedek fogamzásgátlót. Szerintetek lehet, h ennyire megkavarta a szervezetemet a gyógyszer? Mindenki inkább korábbi vérzésről számolt ne,ahogy itt olvasom,nekem meg késik. Nem tudom, h izgulnom kell e.

851. XDobókockaX2011-08-04 15:02
Szió!

A menzeszed után kisebb a valószínűsége a teherbeesésnek, mivel nincs még petesejt, sem nyálkahártya. Velem is pont ez a szitu volt,nekem 5 napra rá gyengébben a szokásosnál de megjött és a tegnapi tesztem (16 nappal a baleset után, már 14 nap után kimutatja a teszt de biztosra akartam menni) negatív lett, bár lehet majd még csináltatok ha késik.De mivel 5 napra rá megjött nem a szokásos időben számítok rá. Próbálj meg nem idegeskedni! Mindent megtettél h ne legyen baj, de sajnos nincs 100%os védekezés a cölibátust kivéve. :) Az orvosok meg mindenhol mások, nálunk a gyógyszerészek is nagyon rendesek. :)
(válasz LittleGirlinAbigCity 849. hozzászólására)

850. diegóóó2011-08-03 23:45
A betegtájékoztatóban is le van írva, hogy nem kell a gyógyszertől előbb megjönnie. Elvileg ugyanakkor kell, amikor várnád.Nekem 3 nappal jött meg hamarabb. Szerintem, ha a menstruációd utáni napon történt a baleset és bevetted a gyógyszert is, akkor nem lehet gond!:)
(válasz LittleGirlinAbigCity 849. hozzászólására)

849. LittleGirlinAbigCity2011-08-03 18:44
Sziasztok!

tegnap éjjel a barátommal szeretkeztünk és a végén vettük észre ,hogy az óvszer sajnos elszakadt.... hát reggel elmentünk a kórházba és az orvos rám se nézett... az aszisztens írta fel nekem a az Escapelle-t. De nagyon nagyon félek, hogy mi lesz.. nekem tegnap volt a menzeszem utolsó napja... és most szerintetek megint meg fog jönni a gyógyszertől vagy majd csak jövő hónapban? mivel e féle felvilágosítást nem kaptam a kórházban mert az aszisztenst úgy beszélt velem mint ha a valagából rántott volna ki... szval várom az infókat :) Üdv, :)

848. diegóóó2011-08-01 23:26
A betegtájékoztatóban is benne van, hogy nem kell hamarabb megjönnie. Nekem 3 nappal hamarabb jött meg a vártnál. Szerintem azután csinálj tesztet ha elmarad a menstruációd.
(válasz hozso75 847. hozzászólására)

847. hozso752011-08-01 22:41
Szia! Ciklus 10. napján történt egy kis baleset, 48 órán belül vettem be Escapellet. ez 5 napja volt és kis alhasi feszülésen kivül nem érzek semmit. Nem kellene véreznem? Terhességi tesztet mikor csináljak?

846. eszter!2011-07-25 15:31
szia! Nekem is ma kezdett erősödni, ugyan ugyan úgy mint neked. Szerintem nem lesz baj :)) Azért szorítok neked!
(válasz XDobókockaX 845. hozzászólására)

845. XDobókockaX2011-07-25 09:28
Nekem talán annyival jobb h a párommal voltam együtt és bízom benne illetve együtt vészeljük át bármi is lesz. :( Illetve utána gyorsan tisztálkodtam és nem éreztem a spermához hasonló állagú folyadékot. Már alig várom h csinálhassak tesztet. Miért is ne pont a gyógyszer felírása előtt kell történnie ilyennek az emberrel...
(válasz XDobókockaX 844. hozzászólására)