Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (20. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1264. öregnéneőzikéje2012-06-22 12:55
Szia, ez esetben megnyugodhatsz, ja és szívesen válaszoltam..:)
(válasz 3333 1263. hozzászólására)

1263. 33332012-06-22 10:13
Szijja!
Igen közben volt vérzésem...rá kb egy hétre, hogy bevettem az escapellét. Rendes lefolyású volt...talán kicsit erősebb volt az első nap, mint szokott...meg kicsit görcsölt a hasam, de belefért....

Köszönöm a választ :)
(válasz öregnéneőzikéje 1262. hozzászólására)

1262. öregnéneőzikéje2012-06-22 06:33
Szia, igen, lehetséges.

Ha közben volt egy menzeszed ( a leírásod alapján így értem) akkor biztosan nem vagy terhes csak a hormonszintek nem álltak teljesen helyre, ha nem volt vérzés, csinálj tesztet.
Üdv: Eszter
(válasz 3333 1261. hozzászólására)

1261. 33332012-06-21 23:08
Már lassan egy hete késik a menzeszem...ez lehet, hogy az előző hónapban bevett escapelle miatt van?

1260. Panni20112012-06-18 14:58
Igen, szerintem csinálhatsz.

1259. kistojas2012-06-16 21:05
Normális menstruáció lefolyású volt, talán kicsit erősebb volt a vérzés. Azóta már vége van. Vajon érdemes a biztonság kedvéért tesztet csinálnom?
(válasz Panni2011 1258. hozzászólására)

1258. Panni20112012-06-11 16:07
Pontosan hogy jött meg, ez a kérdés? Ha 'csak' pecsételgetősen és olyan van is nincs is módon, barnásan, akkor az nem az, hanem a gyógyszer hatott. (általában 5-6 nap múlva jellemző ilyen vérzés)
De ha úgy, ahogy a normál szokott vérezni,tényleg menstruáció szerűen, akkor is hatott a gyógyszer, csak akkor a menstruációd jött meg hamarabb.

Egyébként szerintem mindenképp hatnia kellett, ha véreztél valamilyen módon.

1257. kistojas2012-06-11 10:47
Sziasztok! Múlt héten kedden vettem be a 72 órás tablettát (kiszakadt óvszer miatt), a "baleset" után 10 órával. Ma, 6 nap elteltével megjött a vérzésem, menstruáció szerűen. Ez azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel hatott a tabletta? Különben másfél hét múlva kellett volna megjönnie. Köszönöm a választ!

1256. öregnéneőzikéje2012-06-09 20:06
Szia!

Ha a fog. gátló mellett vérezgettél, akkor mihamarabb el kellett volna menned orvoshoz és egy másik fajtát íratni, nem pedig bevenni a sürgősségit, az ugyanis nem ezekre az esetkre van kitalálva.
A mostani tüneteid abból adódnak, hogy tele a szervezeted a gyógyszerekben található hormonokból, amit egy ép női hormorendszer elég nehezen tolerál.
Az általd leírt nőgyógyász viselkedését és hozzáállását inkább nem jellemezném, mert csak nagyon negatívan tudnék nyilatkozni róla.

Annyit tudsz tenni, hogy nem kezded el szedni a köv. havi gyógyszeredet, hanem megvársz egy ciklust, és csak utána állsz vissza nem a Volinára, hanem egy másik fajta gogamzásgátlóra, ami remélhetőleg jobban beválik.

Sajnálom hogy így jártál, az a helyzet hogy a mai egészségügyön( beleértve a nőgyógyászokat is) nagyon sok "javítanivaló" volna..:((

1255. lanyka882012-06-05 20:54
Persze, elmentem a helyi nőgyógyászati rendelőbe! Az emberek nagy részének nincsen pénze magánorvosokra....:(

1254. Panni20112012-06-05 19:03
De akkor hogy szedtél fogamzásgátlót? Valamelyikhez csak úgy elmentél? Akkor is föl kéne hívni valakit és elregélni, de lehetőleg olyannak, aki oda is figyel.
Ez a 'ha akarom, vegyem be' orvos van egy olyan érzésem, hogy nem ezek közé tartozott!

1253. lanyka882012-06-05 16:08
Nincsen sajat orvosom! Ezert is irtam ide, hatha valakinek volt hasonlo tapasztalata! :-) :-(
(válasz Panni2011 1252. hozzászólására)

1252. Panni20112012-06-05 15:05
Hát őszintén én sem tudom. Nem tudod felhívni valamelyik orvosodat addig?

1251. lanyka882012-06-05 14:10
Kepzeljetek tegnap este nem ereztem a nyomast a fejemben ! :-) Ma kellene bevennem az első szemet a levelbol, de nem tudom mi legyen....??

1250. Panni20112012-06-04 15:59
Hát azt elhiszem, hogy várod. Én is várom a reakciót erre a 'ha akarom vegyem be' tanácsadásra.
Remélem mindenesetre, hogy nem lesz gond. Terhes biztos nem vagy, szóval legalább emiatt nem kell aggódni. Ez is valami.

1249. lanyka882012-06-04 15:28
Szia Panni2011! Köszönöm a válaszod! Az orvossal nem konzultáltam, csak védőnővel, ő beszélt a dokival és azt mondta, ha akarom vegyem be! Volt rózsaszínes folyásom pár napig, ami ugye a gyógyszer hatásának a csökkenését jelezheti ezért döntöttem a tabletta mellett! Egyébként eddig semmi mellékhatását nem tapasztaltam a Volinának! Még várom Öregnéneőzikéje válaszát is, illetve a többi hozzászólást! Kíváncsi vagyok...
(válasz Panni2011 1248. hozzászólására)

1248. Panni20112012-06-04 15:05
Szia,

hát érdemben ehhez én nem tudok hozzászólni, mert ilyet még nem hallottam, viszont én a helyedben biztos, hogy akkor konzultáltam volna orvossal, sőt annak előtte, mielőtt beszedtem volna a 72 órásat. Előbb ezt vele kellene vagy kellett volna szerintem megbeszélni, hogy egyáltalán csinálhatsz-e ilyet, bár lehet, hogy így is rámondta volna az áment, fogalmam sincs. Én is szedek fogamzásgátlót, (igaz, nem ezt a Volinát) és azért furcsa, amit mondasz, mert ha 2 éve szeded, akkor már nagyjából meg kellett hogy tapasztald, hogy neked jó-e,véd-e, és hogy mik a mellékhatásai. Én alig fél éve szedem az enyémet, de tudom, hogy nagyjából mi lehet a mellékhatása, rosszul tudok-e lenni tőle stb. Nekem ez kicsit így furcsa, hogy most akkor hirtelen nem véd? Persze lehet, hogy akad ilyen, kíváncsi leszek öregnéne válaszára.
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem jól megkavartad a szervezeted,noha a fejfájást nem tudom hova tenni -hacsak nem stressz és idegesség tudatalatt is. Melegségérzet az viszont lehet a hormonok miatt, azt gondolom, régebben nekem is volt - pont mikor nem szedtem semmit.

1247. lanyka882012-06-04 15:05
Közbe eszembe jutott mégegy kérdés is! Holnap kellene elkezdeni beszedni a levelet, mit tegyek, elkezdjem vagy szüneteltessek?
(válasz lanyka88 1245. hozzászólására)

1246. lanyka882012-06-04 14:47
Javítani szeretném, ha nem egyértelmű az escapellét 1 hete hétfőn vettem be!
(válasz lanyka88 1245. hozzászólására)

1245. lanyka882012-06-04 14:45
Sziasztok! Egy nagyon sürgős és fontos kérdésem lenne! Jó két éve szedem a Volina fogamzásgátlót, de múlt héten pár napig rózsaszínes folyásom volt. ( Úgy tudom ez lehet annak is a jele, hogy a tablette nem megfelelően véd!) Ezért elmentem feliratni az Escapellét, még aznap most hétfőn bevettem, illetve aznap volt az utolsó szem fogamzásgátló, azt is bevettem! Remdben is volt minden, pénteken szokott megjönni, volt is egy kis barnás-véres folyásom, szombaton pedig már rendesen véreztem! Jellemző a menstruációmra az első 1 vagy 2 nap, hogy gyengébb vagyok, erősen fáj a hasam, néha még hányingerem is szokott lenni! Szombat este erősen elkezdett fájdogálni a fejem, utána pedig erős nyomást éreztem benne (+ a lábaimat is éreztem, hogy fájnak térdtől lefelé, de az viszonylag hamar abbamaradt!) Pár óra után mérséklődött! Vasárnap reggel már szinte nem is éreztem, kicsit furcsa volt! Aztán napközben sem volt erős fejfájás, nyomás! Vasárnapi nap dolgoztam, miután este hazajöttem a munkából olvasgattam a gépen fórumokat, tv-ztem, majd lepihentem! Ismét erős fejnyomást éreztem, ha kimentem a levegőre valamivel jobb volt! Mivel megijdetem elmentünk ügyeletre, de mivel az ottani orvos nem nőgyógyász, hanem háziorvos, így nem tudott hozzászólni! Most reggel szintén kicsit furcsa olt a fejem, de nem fájt erősen. Ma voltam a nőgyógyászaton, elmondtam a bajomat és a doki annyit mondott, lehet a tabletta miatt a fejfájás, ha 2 nap múlva is tart akkor mejek vissza és megbeszéljük a továbbiakat! Igazság szerint nem nyugtatott meg. Ma melegségérzetem is van! Szerintetek mennyire nomrális ez? Lehet belőle komolyabb bajom is? Nagyxon várom a válaszokat! És előre is köszönöm! :)

1244. öregnéneőzikéje2012-06-03 07:53
Sziasztok, igen, valóban el kéne hogy mondja az orvos, de legtöbben nem teszik, csak a kezedbe nyomják a receptet aztán ajtót mutatnak.
Egyéni hogy kinek a hormonjait mennyire keveri meg, lehet hogy a Tiedet egyáltalán nem fogja, de az is lehet hogy egy vagy két ciklusod nem lesz pontos, és csak utána áll be.
Az hogy bevetted , még ha netán egy kis időre megkever is jobb mint egy esetleges művi abortusz, úgyhogy jól döntöttél, és ez a lényeg, erre gondolj.
(válasz Panni2011 1243. hozzászólására)

1243. Panni20112012-06-02 18:10
Igen,meg, bár a hatása állítólag nem 100%-os,(mint ahogy semmilyen más gyógyszernek sem)de ez inkább elméleti dolog, mert nagyrészt megakadályozza a nem kívánt terhességeket, nagyon kevés esetben nem hat és az múlik az időintervallumon is, amin belül (vagy kívül) az ember beveszi. De elvileg adnak tájékoztatót is mellé, hogy megtudj többet a hatásáról és az egész mechanizmusról,hogy mit csinál a szervezetedben. Legalábbis ez az, amit kéne tenniük, én még otthon is így hallottam vagy ha más nem, az orvos el kéne mondja.

1242. Kyoko2012-06-02 09:59
Köszönöm a segítségeket, már kiváltottam és be is vettem. :) Most már biztonságban érzem magam :3
Még egy utolsó kérdésem azért lenne: Meddig tart az Escapelle hatása? És télleg ennyire hormon tomboló, hogy megakadályozza az esetleges terhességet?

1241. öregnéneőzikéje2012-06-01 09:03
Szia, ennek nagyon örülök, ez volt a szándékom, ezek szerint sikerült...:)
Hétvégén még itthon vagyok, ha tudok bármivel segíteni keress akár itt, akár privátban, oké?
E
(válasz zizi001 1240. hozzászólására)

1240. zizi0012012-06-01 00:50
vényköteles!!de jobbfej házidoki vagy ügyelet is felírja..
Eszter, Neked nagyon köszönöm a választ, lenyugodtam kicsit és ezt eddig senkinek nem sikerült elérni!:)

1239. Panni20112012-05-31 20:05
Otthon amennyire a lányoktól itt olvasom, kell recept hozzá. Én Angliában vagyok, nekem anno nem kellett, ezt itt nem így játsszák.
A 16-os korhatárról nem hallottam illetve nem tudom, hogy van ez, de megkérdezném a helyedben az orvost, illetve hátha ír ide valaki, aki tudja egész pontosan.

1238. Kyoko2012-05-31 17:09
Köszönöm a válaszodat. És vénnyel vagy vény nélkül is megvehetem az Escapellét? Csak mert valahol azt olvasom, hogy vényköteles valahol meg azt írták, hogy 16 fölött már vény nélkül is megkaphatom.
(válasz Panni2011 1237. hozzászólására)

1237. Panni20112012-05-31 15:57
Eltolódhat a következő menstruációd dátuma és esetleges mellékhatésai lehetnek a gyógyszernek úgy mint hőemelkedés netán fáradékonyság,hányinger. De ilyenről nem sokan számolnak be, szóval kicsi az esély rá.

1236. Kyoko2012-05-31 09:34
Köszönöm a gyors válaszodat! Akkor nem lesz semmi bajom, ha beveszem a gyógyszert?
(válasz öregnéneőzikéje 1235. hozzászólására)

1235. öregnéneőzikéje2012-05-31 09:27
Szia, ha egészen biztosra akarsz menni, akkor jobban teszed ha minél gyorsabban beveszed a gyógyszert, mert a férfiak előnedve is tartalmazhat megtermékenyítésre alkalmas spermiumokat.( még ha ennek nagyon kicsi az esélye akkor is)
(válasz Kyoko 1234. hozzászólására)