Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1504. öregnéneőzikéje2013-04-11 14:14
Szia, Panni jól mondja, ha a vérzés első napjától fogva szeded a tablettát, az már az első ciklusban is véd, azaz nem kell kieg. védekezés,

A másik kérdésedre én sem tudom a választ, de az illető helyében óvatosságból a következő menseséig gumival vagy valami mással is védekeznék.
Sok doki maga se tudja melyik hatóanyagnak milyen hatása van, és könnyen rávágják hogy nem gond a szex, nekik nem is, hisz nem az Ő bajuk ha mégis baj történik...:(

1503. babywasser2013-04-11 13:21
Szia.
Pont ezért vagyok gondba vele.
Tegnap még csak a 6. nap volt, az még nem "necces" időszak, de így sok értelme nem lesz a gyógyszernek.
Délután van egy genetikai tanácsadás, ott akarok rákérdezni erről a dokitól, ő erre tud majd választ adni még, kíváncsi leszek mit mond majd.
(válasz Panni2011 1502. hozzászólására)

1502. Panni20112013-04-11 12:41
Hello,

gondolom, öregnéne válaszára vársz, de leírom az én tapasztalatomat is. Elvileg ha elkezded szedni a gyógyszert, onnatól kezdve védve vagy, még tablettamentes időszakokban is. Azonban nem árt az óvatosság mindenféle gyógyszer mellett, és bizony melegen ajánlják azért az óvszert is. Persze, a te döntésed, és részben tapasztalás kérdése is, de volt, aki már maradt terhes gyógyszer mellett. Gondold meg.

Az ilyen oxc. tartalmú gyógyszerekről nem tudok, gondolom, öregnéne tud majd kicsit nagyobb felvilágosítást adni.

Üdv!

1501. babywasser2013-04-11 07:05
Szia.
Lenne még egy kérdésem:
Most hogy az 1. hónap elmúlt a tablettaszedésben, péntek reggel meg is jött (a szünet 5. nap reggelére) és 3 napig tartott. Most már nyugodtan lehet óvszer nélkül, és tuti nem lehet gond?

A 6. napon volt már egyszer ó. nélkül, de gondoltam akkor még máskor se lenne gond, de így gyógyszerrel már tuti a védettség akkor?

------

Unokatesóm is hasonló érdekelné, igaz ő szeg oxcarbazepin tartalmú gyógyszert mellette, de az orvosától rákérdezett hogy lehet e mellette tablettát szedni és annyit mondott neki hogy az oxc. hatóanyagú gyógyszer fel nem függeszti a gyógyszer hatását, max csökkentheti, de ez így pont már elég hogy a hatása megvan.
(válasz öregnéneőzikéje 1500. hozzászólására)

1500. öregnéneőzikéje2013-03-23 06:22
Látod én meg nem is gondoltam arra, hogy ilyen fiatalon megtartja a babát, jól tette! :))

Nekem is volt egy abortuszom, még igen régen , de a mai napig nem hevertem ki lelkileg, hiába született utána három remek gyerekem ugyanattól a Férfitól, én is azt mondtam és mondom a mai napig hogy soha többet ne mem vetetnék el gyereket.
Lassan már kifutok a termékeny korból( 48 vagyok), persze ha nem lazán venné az ember a védekezést lehet még becsúszhatna hisz rendes ciklusaim vannak, de egyre kisabb rá az esély.
Nem baj, én maximálisan elégedett vagyok a három fiammal meg a férjemmel is ( pedig Őt nem is én szültem:)

Jó hogy Ti majd bevállaltok egy újabb kicsit alkalom adtán, ennél nagyobb boldogság ( szülés, anyaság) szerintem a világon nincs. :)
(válasz babywasser 1498. hozzászólására)

1499. hugi872013-03-23 00:23
Sziasztok !!! olyan kérdésem lenne,hogy most kicsit görcsöl a hasam,de nem vészesen!! 14-én vettem be tablettát és lehet,hogy attól görcsöl?Vagy lehet,hogy meg fog jönni?De az normális lenne,ha 5-én jött meg és most a napokban megjönne?Már mint a gyógyszer megzavarja az biztos.De ugye beágyazódás nem lehet?

1498. babywasser2013-03-22 19:42
Nem ment ab.-ra, megtartotta a bébit.

Nekem 2008-ban volt egy, de soha többet nem tudnám rászánni magam az tuti, akkor azért döntöttem úgy, mert az orvos is mondta hogy akkor ami gyógyszert szedtem nagy %-ban okoz fejl. rendellenességet a hormontartalma miatt, és azt nem mertem volna bevállalni; no meg válófélben is voltunk már akkor a férjemtől mikor ez kiderült.

A mostani párommal úgy vagyunk vele hogy még pár hónap teljen el (a nyár: kirándulások, lakások felújírgatása, stb...), utána ha jönni akar, nem leszünk elrontója, utána jöhet a bébi (de még most nem).
(válasz öregnéneőzikéje 1497. hozzászólására)

1497. öregnéneőzikéje2013-03-22 05:33
Szia, igen, leginkább az lehet hogy előtte is voltak együtt a barátjával csak akkor nem vett be gyógyszert, esetleg ennél a gyógyszeres együttlétnél nem csupán egyszer hanem többször volt aktus---sok minden lehet, még az is hogy szerencsétlen módon beleesett abba a 15 %-ba akiél nem használ az Escapelle.
Sajnálom, rossz lehet abortuszra menni. :(
(válasz babywasser 1496. hozzászólására)

1496. babywasser2013-03-21 13:37
Ez igaz.
Ma találkoztam egy lánnyal, a gyerekorvoshoz mentünk, ő meg a védőnőhöz.
Megszakítással védekeztek mert 23. napon "nem lehetett volna fond", de azért vett be Escapelle-t, és ennek ellenére terhes most.

Kicsit ez számomra érthetetlen (és hihetetlen) hogy történhetett ez meg vele. Vagy lehet valamit nem mondott el "korábban történtről"?
(válasz öregnéneőzikéje 1495. hozzászólására)

1495. öregnéneőzikéje2013-03-21 05:59
Szia, addig nem is lenne olyan egetrengetően nagy baj, amíg nem a beteg "kárára" menne ez az egész játszma.
De sajnos legtöbbször mi isszuk meg a levét annak hogy illető doktor urat xy gyógyszercég "jutalmazza" a felírt szerek számától függően, és naná hogy nem a korszerűbb, kevesebb mellékhatással bíró szert kapja a Paciens, hanem a régit, hisz abből csörgedezik a lővé.
Innentől káros és büntetendő, persze sose fogják büntetni, mert szinte mindenki benne van és tudvalevő hogy egyik holló nem vájja ki a másik szemét. :(
(válasz babywasser 1494. hozzászólására)

1494. babywasser2013-03-19 19:08
Nem volt ez rosszindulat, csupán csak megírtad az őszinte valóságot amik uralkodnak manapság az eü.-ben.

Nap mint nap tapasztaljuk más téren az eü. sajnálatos cselekedeteiet amit mennek körülöttünk.
(válasz öregnéneőzikéje 1493. hozzászólására)

1493. öregnéneőzikéje2013-03-17 20:36
Ez jó hír, örülök hogy nem kell tovább izgulnod. :)))

Az új gyógyszerek felírásával kapcsolatban vannak teóriáim, de nem akarok a részletekbe belemenni, elég ha annyit írok: gyógyszermaffia. :(

Igen, sajnos ez a mérvadó a mai napig is mindenhol, akár a "beteg" kárára maradnak a régi szernél ha éppen annak a gyártója simogatja meg a doktorbácsi buksiját és tömi tele a zsebét.
Jaj de nagyon rosszindulatú vagyok, pfujj, kár hogy olyan helyen dolgoztam egy ideig ahol mindez gyomorforgatóan élesben ment nap-nap után....:((((
(válasz babywasser 1492. hozzászólására)

1492. babywasser2013-03-17 18:34
Ezt nem értem én sem, bár állítólag nem régen jött ez M.O.-ra használatra.

Mindenesetre megdöbbentem hogy abban a városban ahol a doki felírta, egy másik doki és a kórházban az asszisztens még nem is hallott róla; ahol meg járok állandó fogadott orvoshoz (messzebbi nagyvárosba) ott meg ismerik a gyógyszert.

Sajna mikor felkellett íratni akkor mindegy volt ki írja fel csak írja fel, így direkt nem mentem az orvosomhoz, mikor emez jóval közelebb volt akkor. No meg szabin is volt a dokim.
A lényeg, hogy megoldódott a gond, és szerencsére a várt időben jelentkezett is mint kellett volna a mensi is, így nem tartoztam a "kivétel" közé akiknél soká jött meg.
(válasz öregnéneőzikéje 1491. hozzászólására)

1491. öregnéneőzikéje2013-03-16 20:06
Szia, így van, ez most a legmodernebb az esemény utániak között.
Nem tudom a nőgyógyászok miért nem állnak át ennek a felírására, sokkal magyobb a védettség az öt nap miatt.
(válasz babywasser 1490. hozzászólására)

1490. babywasser2013-03-16 13:22
Ezért van akkor pont az, hogy az EllaOne meg 120 órás (5 napon belüli) tabletta lett. Pont a 4-5 napos "út" időszaka alatt tud hatni.
(válasz öregnéneőzikéje 1487. hozzászólására)

1489. öregnéneőzikéje2013-03-16 05:31
:) Szívesen!

1488. hugi872013-03-15 21:40
Nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál nekem és hogy segítettél,elmagyaráztad,hogy mi is történik ilyenkor.Igyekszem türelmes lenni,és kivárom,hogy mi lesz.

1487. öregnéneőzikéje2013-03-15 19:25
Szia, a megtermékenyatés a ciklus közepén történik azaz ha 28 napot veszünk akkor a 14, nap körüli időben, ehhez adj hozzá még 4-5 napot, ennyi idő kell mire az esetlegesen megtermékenyült zigóta a méhbe ér.
A gyógyszer úgy működik, hogy nem csak magát a megtermékenyítést zavarja meg, hanem a méhed belsejében lévő nyálkahártyát is olyanná alakítja, hogy a beágyazódás semmiképpen ne tudjon megtörténni.
Ne aggódj, nem lesz baj, próbáld elterelni a gondolataidat és ne olvasgass utána, mert valóban mindenhol máshogy magyarázzák, a vége meg az hogy az ember tisztára megkeveredik és beparázik a bizonytalanságtól.
Lehet hogy nem óramű pontossággal de meg fog jönni a vérzésed, majd meglátod!
(válasz hugi87 1486. hozzászólására)

1486. hugi872013-03-15 13:14
Nagyon bízom benne .Nem megyek ma dokihoz,megvárom,hogy mi lesz.Ha arra gondolok,hogy a nagy része a combomon volt és csak egy kicsi juthatott belém,ami nem is biztos,de azért tegyük fel,akkor talán nincs akkora kockázat.Mikor tegnap lementem a házi orvoshoz,kérdezte,hogy mikor a menstruációm,mondtam neki,hogy 5-én,erre mondta,hogy hát szerinte nincs gond,de azért biztos ami biztos felírja.Ma egy kicsit bepánikoltam,mert mi van,ha már megtörtént a megtermékenyítés.A tabletta ilyenkor is hsznál,ha már ez bekövetkezett? Sokat olvastam erről,de a végén már abba hagytam,mert mindenhol mást írtak róla.A barátom nyugtatgat,hogy nem lesz semmi baj,csak sajna izgulós tipus vagyok.De egy kicsit megnyugodtam most,hogy visszaolvasgattam,és tényleg a többségnek bevállt.Talán nálam is sikerül.

1485. öregnéneőzikéje2013-03-15 07:01
Szia, jól tudod, 85 %-ban hat ha 72 órán belül beveszi valaki.
A másik az, hiába mész el most orvoshoz, nem fog tudni semmi mást mondani csak hogy légy türelemmel, és ha esetleg nem jönne meg a vérzésed ( ami csúszhat a hormon miatt is ami a gyógyszerben van) akkor csinálj egy terhességi tesztet.
Nem kell aggódni, ha visszaolvasol nagyon nagy többségben úgy végződik az escapell-es történet hogy megjött a vérzése az illetőnek,azaz nem maradt terhes.
Így lesz Veled is, majd meglátod!
E
(válasz hugi87 1484. hozzászólására)

1484. hugi872013-03-15 00:11
Én is ebben reménykedek,hogy hatni fog.Igaz úgy olvastam róla,hogy minél hamarabb kell bevenni a tablettát,annál nagyobb eséllyel fog hatni!!! Hát ha aktus után 24 órával vettem be,akkor azért még nagyobb eséllyel,de hatni fog.Amúgy ilyenkor,mikor valaki esemény utáni tablettát vesz be,mennyi az esélye,hogy esetleg nem válik be? Már mint olvastam róla,hogy volt akiknek nem hatot és terhesek lettek.A tabletta tájékoztatóján az volt,meg itt a neten is olvastam róla,hogy 85%-ban hat.de talán,ha nekem esetleg csekény mennyiség is folyt be,akkor ez a 85 % nagyobb esélyt ad rá.De lehet,hogy rosszul gondolom és mindegy,hogy mennyi folyt be,sok vagy kevés,ez a százalék akkor is annyi.Holnap,vagyis már ma délelött rendel a nőgyógyász.szerinted elmenjek hozzá,hogy elmondjam pontosan mi történt,és hogy a házi orvossal irattattam fel esemény utáni tablettát meg minden? Már csak arra,hogy csinálni szerintem ő sem tud semmit,max. azt mondja,hogy várjak türelmesen,míg megjön a menstruációm.Amúgy mikor bevettem a tablettát,vártam és figyeltem a mellékhatásokat,de nem volt semmi.De rá olyan 3-4 de lehet 5 órával éreztem,hogy kicsit fáj a fejem,vagy zsibbad vagy nem is tudom.Meg kicsit fura volt a gyomrom is,mintha émelyegne,vagy mint mikor elrontom valamivel.Meg mintha lenne egy nagyon kicsi hányinger is.de ezt már lehet bemesélem magamnak.Sajnos volt tavaly egy műtétem,aminek nem lett volna szabad megtörténni.És azóta visszavettünk az együttlétekből.ebben a hónapban is ez volt az első együttlétünk.

1483. öregnéneőzikéje2013-03-14 23:06
szia, időben vetted be, azaz nagy esélyed van rá hogy hatni fog--- annál is inkább mert ha jól értem nem voltál a ciklus közepi időszakban és nem is sok folyt oda ahol veszélyes lehet.
(válasz hugi87 1482. hozzászólására)

1482. hugi872013-03-14 21:48
Szia Mindenkinek !!Lenne egy kérdésem.Tegnap,azaz 13-án délután olyan 4 és 5 óra között együtt voltunk a barátommal.Sajnos kilyukadt a gumi!! azonnal észrevettük és egyből kivette.A gumi nem a végén lyukadt ki,hanem a száránál.Mondta,hogy amikor kihúzta,akkor folyt ki az óvszerből a combomra .Letöröltük,meg még egy kicsi volt közel a hüvelyhez.Kimentem a mosdóba,és egy kicsi fehér váladék jött még ki.Csak nem tudom,hogy az tőle származik,vagy esetleg hüvely váladék.Még soha nem volt ilyen "baleset" .Sajna tegnap nem tudtam már dokihoz menni,de ma lementem,csak lekéstem a rendeléstDélután elmentem a házi orvosomhoz,ő felírta az Escapelle-t,be is vettem kb. 3/4 4 kor.Lényegében az aktus után 24 órára rá.Nagyon félek!Szerintetek ha egy kicsi is folyt belém,akkor hatni fog a gyógyszer? Amúgy e hónap 5-én jött meg a menstruációm és 5 napig tartott.13-án voltunk együtt és 14-én vettem be az esemény utáni tablettát.Előre is köszönöm a válaszokat.

1481. babywasser2013-03-08 18:37
Ezt szedtem én is évek óta, most a sensonette (olyan mint a lindynette) adott a doki hogy ha a tri-regol elfogy 3 havi arra térjek át.
(válasz Habospite 1480. hozzászólására)

1480. Habospite2013-03-06 12:33
5,5 évig szedtem a Tri-regolt (tavaly november végén hagytam abba), nem okozott semmi problémát, nem voltak tőle mellékhatásaim, szóval mivel ez bevált nekem, ezt folytatom. Neked mit írtak?
(válasz babywasser 1479. hozzászólására)

1479. babywasser2013-03-06 11:26
Igazad van. Szörnyű visszagondolni az elmúlt 1,5 - 2 hétbe ami volt. A bizonytalanság, idegesség, stb...

Én is elkezdtem szedni. Neked mit írtak föl?
(válasz Habospite 1477. hozzászólására)

1478. babywasser2013-03-06 11:24
Mi történt veled azóta? Nem írtál pár napja.
(válasz Cipy 1443. hozzászólására)

1477. Habospite2013-03-06 08:37
Ma reggel csináltam még egy tesztet (már nem a sürgősségi-tabis eset miatt, hanem voltam olyan idióta, hogy 4 hete belementem a megszakításos védekezésbe), de szerencsére ez is negatív lett!:) Már szedem a fogamzásgátlót, + első hónapban használunk kiegészítésnek pharmatexet, remélem így elég biztonságos már!

babywasser, örülök, hogy nálad is minden rendben van. Szörnyű ez a para ... :S

1476. öregnéneőzikéje2013-03-05 18:35
Szia, a méhszalagok feszülnek mikor megjön a vérzés, azért fáj a hasad.Fekvés és kis melegítés jó rá, ha nagyon fáj akkor egy tabletta Cataflam is segíthet.
Örülök hogy megnyugodtál, ha pedig elkezded a f. gátlót nem lesz ilyen gondod míg szeded.:)
(válasz babywasser 1475. hozzászólására)

1475. babywasser2013-03-05 18:25
Köszi szépen, remélem is hogy nem lesz soha többet gond.
Ki is váltottam a f.gátló tablettámat, azt mondta a doki h elkezdhetem szedni nyugodtan.

Szerencsére most nem görcsöl a hasam, viszont nem tudom miért van az minden húnapban hogy "lent majd szétszakadok" annyira fáj az első 1-2 napban, így a legjobb a fekszek vagy ülök.
(válasz öregnéneőzikéje 1474. hozzászólására)