Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (11. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Szexualitás, libidó

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1534. Bambina222013-05-28 07:56
:) :)
(válasz lilla1920 1532. hozzászólására)

1533. Bambina222013-05-28 07:46
Pedig azok a nyugtató szavak aranyat érnek és igen nagy megnyugvást adnak :)
(válasz öregnéneőzikéje 1531. hozzászólására)

1532. lilla19202013-05-28 06:46
Sziasztok!
Pénteken teszteltem délután,nem bírtam szombatig várni...még mindig szokatlanul sok fehér folyásom volt,menstruációnak semmi jele,nem volt vérzés a tabitól.DE negatív lett a teszt,kicsit meg is nyugodtam, másnapra meg is jött! Tényleg azt hittem terhes vagyok!Nyugi csajok!!Bár bevallom, hogy kicsit már el is képzeltem, hogy bébink lesz...!:)
a megoldás: tabi+öregnéneőzikéje+teszt :)

1531. öregnéneőzikéje2013-05-27 22:20
Ugyan ne viccelj már, olyan zavarba hozol hogy még a laptopom is belepirul....:)
Nem tudok senkinek konkrétan segíteni, csak szavakkal, és hidd el mindennél nagyobb öröm nekem ha valakinek ez is számít ahhoz, hogy akár csak egy kicsit is megnyugodjon.
Köszi, aranyos vagy, aludj jól: E
(válasz Bambina22 1530. hozzászólására)

1530. Bambina222013-05-27 22:02
Nem is tudom, mi lenne velünk Nélküled!!! :)
(válasz öregnéneőzikéje 1527. hozzászólására)

1529. öregnéneőzikéje2013-05-27 14:50
:) Nincs mit!

1528. diszike2013-05-27 14:50
Ok! mindenképpen!Köszi a nyugtató szavakat!
(válasz öregnéneőzikéje 1527. hozzászólására)

1527. öregnéneőzikéje2013-05-27 14:43
Szia, sajnos baleset bárkit érhet, de én is amondó vagyok, hogy annyira gyorsan bevetted, nem lehet baj.
Jó kis szer ez, csak elvétve olvasni olyant hogy valakinek ne használt volna, az is olyankor van inkább, ha valaki késöbb veszi be.( túl a 72 órán)
Azért majd referálj hogy mi lett, szorítok hogy minden okés legyen, jó?
Eszter
(válasz diszike 1525. hozzászólására)

1526. babywasser2013-05-27 14:23
Hogy végződött a tesztelésed? Drukkolok...
(válasz lilla1920 1520. hozzászólására)

1525. diszike2013-05-26 20:39
Jajjjj nagyon remélem, hogy a gyorsaság megteszi a hatását és nem lesz baj. Nagyon félek, soha nem kerültem még ilyen helyzetbe....

1524. Bambina222013-05-26 19:16
Irtó hamar bevetted, tutira nem lesz gond!!!!
(válasz diszike 1522. hozzászólására)

1523. zsuzsu352013-05-26 18:17
16 éves lányom egy nap azzal sokkolt ,hogy elszakadt az ovszer,persze pánikba estem ,elrohantam a patikába és vettem Escapellet, 2 orán belul be is vette.A kôvetkezô napok rémségesek voltak,de aztán idô elôtt két nappal jôt a menzesz és megnyugodtunk,úgyhogy csak nyugi ,minden ok lesz !

1522. diszike2013-05-26 12:25
Tegnap este elszakadt a gumi. A női klinikára bementem és egy órán belül bevettem az Escapelle nevű sűrgősségi tabit.
Tegnap volt a 11.-12. nap. Azt mondta a doktornő, hogy ilyenkor már peteérés lehet. Nyugtassatok meg kérlek, hogy ugye csak minimális az esély a teherbeesésre?????Nagyon aggódok...

1521. öregnéneőzikéje2013-05-24 17:26
Szia, szívesen a segítséget, a holnapi tesztre pedig ha lehet voksolni, én azt mondom már előre hogy negatív lesz, annak kell lennie!!!! :)

1520. lilla19202013-05-24 09:49
Köszönöm a választ! Hát akkor továbra is reményedek! A holnapi teszteredményt még megosztom veletek!
Üdv.: Lilla

1519. öregnéneőzikéje2013-05-24 09:46
Szia, amik bíztató faktorok

---Időben vetted be a tablettát
---Amúgy sem szokott rendszeres lenni a vérzésed
---A gyógyszer több mint 85 %-os hatásfokkal dolgozik ha időben bejut a szervezetbe
---Negatív a terhességi teszted ( ha érzékenyet vettél, már kimutatná ha baj volna).

Véleményem szerint mindezek tükrében nem kell aggódnod, nagyon sok jel arra mutat hogy nem lesz baj.

Üdv: Eszter

U.I. Ha visszaolvasol, szinte csak sikertörténeteket olvashatsz , egy-egy nagyon rendkívüli esetet kivéve előbb-utóbb mindenkinek megjött a vérzése, úgyhogy nyugi, Neked is meg fog jönni.:)

1518. lilla19202013-05-24 08:58
Sziasztok!
12-én volt a baleset késő délután, hétfő este 6körül vettem be az esc. esemény utáni tablettát. Semmi menetrenden kívüli vérzés nem volt és elvileg pár napja késik is a menstruációm(ami alapjáraton nagyon szeszélyes,össze-vissza jön meg,valamikor kimarad...). Most úgy érzem mintha fel lennék puffadva, nagy mennyiségű fehér folyásom van, menstruáció előtt teljesen el szokott tűnni a folyás...a melleim feszültek talán egy napig,most kicsit érzékeny, de mintha nőtt is volna. 3 napja csináltam egy tesztet, negatív lett....holnap csinálok még egyet, mert már nagyon ideges vagyok!!!!!!
MONDJATOK VALAMI BIZTATÓT!!!! :((((((

1517. kayleigh2013-05-22 16:45
Megtörtént :)
végül is tényleg rendes vérzésnek tűnik,annak ellenére, hogy változatlanul gyenge, mert azóta is tart (3. napja). Még hőmérőztem is reggelente, és kicsit alacsonyabb értékeket mértem most a napokban, mint szoktam.
Mindenesetre, az egy hetes stressz alatt igazi "szakértő" vált belőlem, ami a női test működését illeti. Szerintem nincs az az oldal, amit ne olvastam volna el a ciklussal és esemény utánikkal kapcsolatban :D és persze nagyon tanulságos volt ez az egész :/
(válasz öregnéneőzikéje 1516. hozzászólására)

1516. öregnéneőzikéje2013-05-21 23:00
Szia, nem kicsit, hanem nagyon megnyugodhatsz! :)

1515. kayleigh2013-05-21 13:09
Köszi a gyors válaszokat! Én is ebben reménykedtem, hogy ezt jelentheti. Kicsit megnyugodtam.:)

1514. Bambina222013-05-20 20:20
Én kb. 2 hónapja kényszerültem rá erre a bogyeszra, és a bevételét követő 5-6. nap körül én is véreztem. És igen, ez azt jelenti, hogy levált a méhnyálkahártyád. Ne aggódj, nem lesz baj. Átérzem a helyzetedet, tudom min mész át, fel a fejjel!!!!

1513. öregnéneőzikéje2013-05-20 20:19
Szia, megnyugodhatsz hogy nem vagy terhes: az történt hogy a gyógyszerben lévő progeszteron leválasztotta a méhnyálkahártyádat ( innen a vérzés).
Nem a beágyazódás jele az hogy megjött, hanem pont ellenkezőleg: annak a biztos jele, hogy nem lettél állapotos, hatott a gyógyszer. :)
(válasz kayleigh 1511. hozzászólására)

1512. kayleigh2013-05-20 16:41
*19-e helyett 12-őt akartam írni
(válasz kayleigh 1511. hozzászólására)

1511. kayleigh2013-05-20 16:35
Sziasztok! Akinek volt hasonló tapasztalata, kérem, ossze meg velem, mert nagyon félek..
Sajnos én is az Escapelle tabletta bevételére szorultam, ugyanis kb. egy hete (19-én) kiszakadt az óvszer. 17órával később sikerült bevennem, erre tegnap megjött (1O nap múlva kellett volna kb, 33-35 naposak a ciklusaim, a balesset pedig 19.napon történt), de szokatlanul gyengébben, mint szokott. Először azt hittem, csak barnás folyás lesz, és nagyon megijedtem, mivel sok helyen olvastam, hogy ez beágyazódás jele lehet (ráadásul pont egy héttel az aktus után...), azonban estére már pirosas lett, ma meg már rendesen megvan, de változatlanul gyengén, ezelőtt nem tapasztaltam hasonlót. A hasam legkevésbé sem görcsöl, melleim sem érzékenyek, egyszerűen semmi jelét nem éreztem annak, hogy meg fog jönni, és most sem érzek semmit. Arra gondoltam, hogy esetleg az "éretlen" méhnyálkahátya leválása állhat a dolog mögött.. vagy fölöslegesen nyugtatom magam? Tesztet jövő héten tanácsos először csinálnom, de már így is teljesen tönkrementem az idegtől, ezért gondoltam rákérdezek itt, hátha történt már valakivel hasonló.:(

1510. öregnéneőzikéje2013-05-14 08:44
Szívesen: )
(válasz babywasser 1509. hozzászólására)

1509. babywasser2013-05-13 19:23
Elevitet csak akkor akarok majd ha már bébi lenne, addig csak a folsavat gondoltam, mert tán az nagyon sokat számít hogy megfelelő mennyiségben meglegyen a szervezetben.

Szétnézek a patikában mit s mennyiért találok.
Köszi.
Kata
(válasz öregnéneőzikéje 1508. hozzászólására)

1508. öregnéneőzikéje2013-05-13 19:13
Szia, bevallom őszintén, hogy gyógyteák terén nem vagyok otthon, sokan istenítik a cickafark teát, mikor én ittam, nekem nem használt ( de ettől még lehet jó)

Terhesvitamin mindegyik ugyanolyan jó, de ha csak magában folsavat szedsz az is elég, ha a tervezett terhesség előtt 2 hónappal elkezded, és az első 12 hétben végig szeded.
Úgy tudom nem receptköteles szer.

Üdv: Eszter
(válasz babywasser 1507. hozzászólására)

1507. babywasser2013-05-13 19:08
Szia.
Nem ide illik, de mit tudsz a cickafarfű teáról és a jótékony hatásairól nőgyógyászati szempontból nézve?

Elevit vagy Gravida vitamint érdemesebb szedni? Folsav csak vényre szerezhető be?

Tudom lehet érdekesek a kérdéseim, de azért van, mert az utóbbi kis időben egyre többet jött szóba a kistesó téma, és egyre inkább kezd nőlni bennem a vágy egy baba iránt...
(válasz öregnéneőzikéje 1500. hozzászólására)

1506. öregnéneőzikéje2013-05-02 14:11
Szia, nehéz erre válaszolni, mert bár minden körülmény amellett szól hogy szinte nulla az esélyed terhességre, mégse lehet ezt kategorikusan kijelenteni, mivel csak annak lehet biztosan nulla akinek nincs méhe, aki már túl van a klimaxon, aki el van kötve, avagy aki nem él nemi életet.
Úgyhogy inkább árnyaltabban fogalmazok, én a Helyedben nem vennék be tablettát, mert csak jobban megzavarja a hormonműködésedet főleg ha az egyik petefészkedet is ki kellett venni.
A döntés joga természetesen a Tied, mert ha ne adj isten mégis baj lesz, a következményeket Neked kell viselni, nem nekem meg az edetleges többi vélemény-nyilvánítónak.

Sok szerencsét, szia: Eszter
(válasz whatsup 1505. hozzászólására)

1505. whatsup2013-05-02 12:31
Sziasztok
Kicsit nem ide illő, mert most nem szedtem be ilyen tabit, de azért kíváncsi lennék a véleményekre, hogy mennyi valószínűségem van a teherbeesésre.
Tavaly már volt olyan eset, hogy elszakadt az óvszer, akkor rohantunk sürgősségi tabiért, és nem is lett baj, azóta már óvszerrel is úgy csináljuk, hogy időben kiveszi, mielőtt elmenne. Most is úgy volt, de az óvszer megint elszakadt, de az tuti hogy csak az utolsó fél percben. Nem ment el bennem, de azért félek hogy esetleg pont akkor jutott belém előváladék, de tényleg max fél percet volt bennem úgy, mert előtte még néztük és nem volt baja. És az egyik petefészkem is kiszedték pár hónapja, szóval úgy elvileg még nehezebb teherbe esni. Kéne beszednem ilyen sürgősségi tabit? Vagy mennyi esély van így arra, hogy megtörténhet a teherbeesés? Amúgy ciklus 11. napján vagyok.
Köszi előre is a válaszokat!