Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok segíteni abban, hogy a megvásárolt ingatlan után az APEH-tól kiküldött illeték összegéből hogyan lehet engedményt kicsikarni? fórum

Tudnátok segíteni abban, hogy a megvásárolt ingatlan után az APEH-tól kiküldött illeték összegéből hogyan lehet engedményt kicsikarni? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 31. 21:54
760 000ft kértek részletessen leirtam mennyi pénz jő nb e mik a kidások a lehető legkissebb részletet kértem illeték mentességet kaptunk képzelhetitek mennyire őrültünk ilyen is van
2011. szept. 27. 21:52

Nekünk is volt, lakásvásárlási illetékét szabtak ki a megvásárolt lakásunkra !

Amit mondanom sem kell, hogy hitelre vettünk!

Természetesen semmi pénzünk nem maradt, így mikor megkaptuk a 480.000 Ft os illeték csekket, teljesen kiborultunk!

A lakás megvásárlása, és a hitel törlesztő részletei minden pénzünket elviszi.

Ezért, hogy tudnánk kifizetni ennyi pénzt ?

Sem nekem, sem a férjemnek a fizetése nem enged meg egy plussz költség.

Ezért úgy gondoltuk profi segítséget kérünk,és ügyvédhez fordulunk, de ez is akkora költséggel járt volna, hogy az szinte megfizethetetlen lenne!

Ekkor végső elkeseredésemben, a webet böngészve találtam rá erre az oldalra

[link]

Elviselhetőbb a költség, és NAGYON PROFIN megírták a levelet.

A kellemes meglepetés akkor ért, mikor megjött a válasz levél,

50% át elengedték, és a fennmaradó részt is részletekben fizetem.

15. ájrin
2008. dec. 3. 17:52
sajnos nem engedik el. privát ismeretségből tudom, hogy az APEH most nagyon hajt a pénzekre, és nem engedi el az illetéket. részletfizetést viszont minden további nélkül enged.
2008. dec. 3. 16:42
Mi is megkaptuk a csekket és fellebbezni fogjuk az összes pénzünk ráment az önerőre. Sajnos olvasom, hogy nem mindenki kap kedvezményt de remélem legalább részletfizetést azt kapunk bár amilyen a mi formánk...
2008. júl. 10. 11:26

Szia!

Nekünk nem engedték el az illetéket és engedményt sem adtak.

Szerintem úgy vannak vele ha van pénzed lakásra fizess. Mi felvettünk 10 milliót és vettünk autót. Magasról le... hogy hogyan, de fizessük be az illetéket. Ráadásul az előkert miatt kellett illetéket fizetni nem is lakás miatt.


Új építésű ingatlannál nem kell fizetni illetéket, mi meg is nyugodtunk hogy nem kell... Aztán jött a pofára esés... Az előkertre nem vonatkozik ez.

Nem elég hogy vettünk egy lakást hitelre 25 évre még fizessünk is érte illetéket...

Jaaa, és ez mellett még vállaljunk be gyereket, mert akkor jár a szocpol. Pfff... Végülis.

12. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - Ildenc)
2008. júl. 10. 09:12

igen. kifejezetetten kérték, pláne a pótlékmentesség elengedéséhez.

kellett fizetésről kimutatás, aztán rezsiről számlák.igy lehetett igazolni hohy miért kérünk kamatmentesen

11. Ildenc
2008. júl. 10. 09:06

Köszönöm szépen lányok!

Sokat segítettetek!



Olyanról gondolom senki nem hallott, hogy az egészet elengedték?


Csatoltatok a fellebbezéshez iratokat? Hitelről, gyerekről, keresetről stb.?

10. Pocok:) (válaszként erre: 1. - Ildenc)
2008. júl. 10. 09:05

Irjatok egy levelet melyben kéritek a kiszabott lleték "kamatmentes részletfizetési lehetőségét".

Irjátok le a mostani családi helyzetet..blabla..

Az apehnak mindegy csak legyen befizetve..ha részletbe is.

5000 ft a kérvény ára..nekünk is igy volt gond nélkül megadták.30 napon belül válaszolnak..addig is megy az idő:)

9. 14775640c4 (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. júl. 10. 08:58

vazzzz :((

hogy van pofájuk ennyit elkérni!

szegény ember egész életében arról álmodik hogy végre lakása legyen és ennek örömére jól leveszik:((

nevetséges

2008. júl. 10. 08:54

Szia!


Mi két éve jártunk ebbe a cipőbe nekünk 1 milliót küldtek ki, semmi határozat, indoklás simán csak küldték a csekket, kapásból írtunk egy fellebbezést, hogy még is mi alapján itéltek meg ennyit, meg se nézték a házat se semmi. Meg beleírtuk hogy vegyék már figyelembe, hogy adtam el ingatlant és annak az összegét raktuk bele az újházba, + a férjem első ingatlan tulajdonos kedvezmény illeti meg stb.

Jó sokára írtak egy újabb levelet akkor már volt határozat és indoklás is és szépen le volt vezetve hogy miért mennyit kell fizetni és hogy számolták ki, levitték 590 e ft-ra. Hát kicsit másképp hangzott az összeg utánna, meg mondtam (írtam nekik) hogy hát ennyi pénzünk nincs hogy egy összegbe kifizessük, hitelt meg nem veszünk fel, kérünk részlet fizetést. Én határoztam meg az összeget, hogy egy hónapbba mennyit tudnék fizetni. És ők készséggel elfogadták. Utánna megküldték a sok sok sárga csekket, amit nekem kellett kitölteni, név, cím, összeg. Így szépen ki tudtuk fizezetni. :)

Remélem tudtam segíteni.

2008. júl. 10. 08:49
mi úgy csináltuk hogy előbb kértünk kedvezményt. így a 220 ezerből csak 180 ezer lett, arra kértünk kamatmentes részletfizetést, és pótlékmenteset. meg lehetett határozni hogy mennyi időre szeretnéd kérni, és mennyi az az összeg amit havi szinten vállalni tudsz.
6. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - 9c5ea9abb5)
2008. júl. 10. 08:47

és kamat,és pótlékmentességet kell kérni.ez nagyon fontos.

ugyanis hiába kérsz részletfizetést,ha nem írod be hogy kamat,és pótlékmentes legyen akkor kamatozik.

és lehet kérni nem csak részletfizetést, hanem kedvezményt. ha nem voltatok 35 évesek mikor lakást vettetek, és első lakás, akkor fejenként a pároddal elengednek 20-20 ezret

5. Hoxa
2008. júl. 10. 08:43
A barátnőm ugyanígy csinálta. Azt mondta azért azt hangsúlyozni kell, hogy be szeretnéd fizetni, és részletezni kell, hogy a lakásvásárlás, berendezés, felújítás stb. miatt jelenleg nem megy. Ő is kapott engedményt is, meg kamatmentes részletfizetési lehetőséget. Mindenképp megéri levelezni, mert addig is telik az idő és nem kell fizetni. :)
4. Ildenc (válaszként erre: 3. - 9c5ea9abb5)
2008. júl. 10. 08:41
Köszi a tanácsot!
2008. júl. 10. 08:11
és sok egészséget, élvezd a tewrhesség minden percét:-)
2008. júl. 10. 08:10

szia

mi írtunk egy kérvényt, hogy ilyen és ilyen okok miatt kérjük az illeték csökkentését (az egészet úgyse törlik el) valamint részletfizetési lehetőséget. nem sokat, kb. 50 ezret elelngedtek, és 1 év alatt kellett befizetni.

2008. júl. 10. 08:07

2 Napja kijött az illeték összege 440 e. ft-ról.

Lakás vásárlás után..

Ez hatalmas érvágás lenne most nekünk.

Magyarán, nincs is ennyi pénzünk.

Jön a gyerek, lakásfelújítás, hitelek stb.


Nem tudtok valami kiskaput véletlenül, amivel csökkentenének az illeték összegéből?


Még 13 napunk van a fellebbezésig.


Minden hozzászólást, segítséget köszönök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook