Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell paradicsomszószt csinálni? fórum

Hogy kell paradicsomszószt csinálni? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 10. 15:44

Köszi mindenkinek, így legalább változatos is lesz.

Tudtam, jobb így, mintha régi szakácskönyvet bújnék.

Szép napot!

9. Arka
2008. júl. 9. 19:43
Apróra vágod a vöröshagymát kicsit dinszteled, utána dobod a meghámozott és felkockázott paradicsomokat, nagyon lassú tűzön 20 percig főzöd, utána leturmixolod. Ez a pizzára való, meg paradicsomos tésztához.
8. nunu
2008. júl. 9. 19:28
Én közepes sűrűsségű rántást készítek,tűzről levéve egy kis pirospaprikát szórok rá és a sűrűre főtt,átpréselt paradicsomot ráöntöm.Rottyanásig főzöm.Cukrot a végén teszek bele.A paprikát azért szoktam beletenni,mert szebb lesz a szine!
7. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Cirmesitompika)
2008. júl. 9. 19:28

Megfőzöd feldarabolva a paradicsomot. Mikor már a héja lejön,és puhának látszik a paradicsom,akkor leveszed a tűzről. Lassú tűzön főzd,nem baj,ha kicsit szét is nyomkodod közben,hogy legyen leve,és ne égjen le.

Ha kissé kihült,akkor lepaszírozod.


Zsírral,liszttel rántást készítesz,felöntöd a paradicsomlével. Ha túl sűrű lenne,vízzel higítható.

Tehetsz bele zellerzöldet,sót,és ízlés szerint cukrot,de azt csak már akkor,ha megfelelően összeforraltad a mártást.

6. efa181b264 (válaszként erre: 2. - Cirmesitompika)
2008. júl. 9. 18:29
ja ha nem találod elég sűrünek lisztszórással sűrítheted, én nem szoktam
5. efa181b264 (válaszként erre: 2. - Cirmesitompika)
2008. júl. 9. 18:28

Megfőzöd a paradicsomot és miután megfőt átpréseled, hogy a magok ne maradjanak benne.

Apróra vágod a hagymát jól megdinszteled sózod és rádobsz egy szál zellerzőldet.

Majd ráöntöd a sűrű paradicsomlevet és rotyannásig főzöd.

Sózod csipet bors és cukrozod ízlés szerint.

4. cirmesitompika (válaszként erre: 3. - Ppiiccii)
2008. júl. 9. 18:20
Jobb szeretek innen infót.
2008. júl. 9. 18:20
Bocs a válaszért, de bármelyik szakácskönyvben megtalálod. :)
2008. júl. 9. 18:19
Saját paradicsomból szeretnék krumpli, sülthús mellé, de nem tudom hogy kell.
2008. júl. 9. 18:18
Hogy kell paradicsomszószt csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook