Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire használható a sós földimogyoróvaj? fórum

Mire használható a sós földimogyoróvaj? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 30. 00:45
Kenyérre,piritósra reggelire.
10. Venes
2009. jan. 18. 10:53

Csirkenyársak mogyorós szósszal


Hozzávalók (4 személyre):


Csirkenyársak:

4 db csirkemellfilé (összesen kb. 80 dkg)

4 gerezd fokhagyma

egy darab (kb. 5 cm-es) friss gyömbér

0,5 dl olaj

0,5 dl kecap manis (édes szójaszósz, ázsiai boltokban kapható. Ha nincs, szójaszósz és méz keverékével helyettesíthető).

3 evőkanál rizsbor (száraz sherry-vel helyettesíthető)

1 szál citromfű, vékony karikákra szeletelve

Bambusznyársak (fejenként 5-öt számolok)


Mogyorószósz:

1 doboz kókusztej (4dl)

6-7 evőkanál mogyoróvaj (nem édesített)

2 tasak piros curry paszta

2 evőkanál barna cukor

2 evőkanál halszósz 2 ek tamarindlé (1 tk-nyi sűrített tamarindpaszta forró vízben feloldva). Lime-, vagy citromlével helyettesíthető


A sütőt előmelegítjük 180C-ra. A bambusznyársakat 30 percre hideg vízbe áztatjuk (erre azért van szükség, mert különben a forró sütőben megégne.). A csirkemelleket kb. 2-3 cm vékony hosszú csíkokra vágjuk és harmónikaszerűen a pálcikákra húzzuk. Összekeverjük a pác hozzávalóit: az egész apróra vágott fokhagymát, gyömbért, citromfüvet, olajat, sherry-t és kecap manis-t (vagy szójaszószt és mézet). Ráöntjük a húsra és min. 20 percig pácoljuk (akár előző este is előkészíthető). A pác egyébként lehet bármi más is, akár csak sima olaj és fokhagyma vagy egy kis hagyma, szóval ami úgy épp van otthon. A nyársakat egy alufóliával bélelt tepsire helyezzük és 15 percig sütjük. Ezalatt elkészítjük a mogyorószószt: a kókusztejet felmelegítjük és belekeverjük a currypasztát. Amikor a fűszerpaszta feloldódott, beletesszük a mogyoróvajat és krémesre keverjük. Hozzáadjuk a halszószt és a tamarindlét (a tamarind sűrítményt, ami ázsiai boltokban kapható, beáztatjuk kb. 1 dl forró vízbe és a savanyú levét használjuk. Ha nincs, akkor lime, vagy citrom is megteszi). A nyársakat a szósszal tálaljuk. Basmati, vagy jázmin rizs, vagy rizstésza illik hozzá, amire friss koriandert szórunk.


[link]

2009. jan. 18. 10:50

Vagy egy süti, aminél egy sima mogyoróvajra gondolnak... (Mondjuk én még nem láttam sósat, csak annyira sós, mint amennyire sós...:D):


Mogyoróvajas keksz


Hozzávalók:

10 dkg vaj

12,5 dkg mogyoróvaj

15 dkg cukor

1 csipet só

1 tojás

15 dkg liszt az eredeti recept szerint, nekem még 11 dkg-t felvett

½ teáskanál szódabikarbóna


A puha vajat és a mogyorókrémet kikeverjük, hozzáadjuk a cukrot, a tojást, a sót, simára keverjük. Végül jön a szódabikarbónás liszt is. A sütőt 190 fokra előmelegítjük, a tésztából kis gombócokat gyúrunk és egy sütőpapírral bélelt tepsibe, egymástól elég nagy távolságra helyezzük őket. Egy villa segítségével szétlapítjuk, ettől lesz szép kockás a teteje. 14 perc alatt aranysárgára sütjük. A díszítés ötletét innen loptam. A keksz két szélét olvasztott csokiba mártjuk, majd szeletelt mandulával/ apróra vágott mogyoróval meghintjük.


[link]

2009. jan. 18. 10:47

Íme, mint látszik főleg keleties ételekhez használják:


Mogyoróvajas csirkesaláta


Hozzávalók: 6 evőkanál mogyoróvaj, 1 evőkanál édes chiliszósz, 2 evőkanál szójaszósz, 20 dkg vékony rizstészta, 20 dkg sült csirkemell, 1 db jégsaláta, 1 db sárgarépa, fél darab uborka, 1 csokor friss újhagyma.


Tegyük a mogyoróvajat egy kis tálkába, adjuk hozzá a szójaszószt és az édes chilit. Öntsünk házzá négy evőkanálnyi forró vizet és keverjük simára. Forrásban lévő sós vízben főzzük ki a tésztát, figyelve a csomagon szereplő írásra. Ha elkészült, hideg vízzel hűtsük le és várjuk meg, míg lecsepeg.


Tegyük egy nagy salátás tálba, adjuk hozzá a vékony csíkokra vágott uborkát, sárgarépát, jégsalátát, újhagymát és a sült csirkehúst. Óvatosan keverjük össze, tálaljuk kis tálkákba, a tetejét pedig csorgassuk meg a mogyoróvajas szósszal.

/Kaldeneker György receptjei/

7. 2577cdcc12 (válaszként erre: 6. - Venes)
2009. jan. 17. 23:39
Engem érdekelne :o)
2009. jan. 17. 12:06

Jó lehet húsokhoz. Főleg csirkével nagyon jól passzol.

Akit még érdekel ez a dolog, annak szívesen írok ide receptet, ahol lehet használni...

5. Venes (válaszként erre: 2. - Tengericsillag)
2008. júl. 9. 17:17

Mert milyen a mogyoró? :) Az se éppen édes.

Én kennyére kenve eszem, na meg magában. :D


Egyébként tényleg lehet szószokhoz, és sok kínai és egyéb keleti recept van, amihez kellhet.

Ha érdekel, akkor keresek recepteket.

4. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Tengericsillag)
2008. júl. 9. 17:05
Szószokba is teheted, pl kínai mogyorós csirkéhez :o)
2008. júl. 9. 16:52

szia

elvadult dolog, de piritosra/kenyerre vaj helyett.

2008. júl. 9. 16:44
Sziasztok!Találtam a Li..-ben,mogyoróvajat.HHÚÚ!Gondoltam fincsi lesz,csak itthon megkostóltam és nemcsak felragadt a szájpadlásomra de még sózott is.Szóval tudatlan vagyok biztos ilyennek kell lennie,de mire használhatom fel?
2008. júl. 9. 16:32
Mire használható a sós földimogyoróvaj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook