Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A beiskolázási utalvány összege egyforma vagy munkahelyfüggő? Tudja valaki? fórum

A beiskolázási utalvány összege egyforma vagy munkahelyfüggő? Tudja valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. dec. 4. 12:43
kősszőnőm
30. Magdus
2012. aug. 7. 14:24
nem nagyon értem 20 700ft ig adomentes a munkálktatonak mer csak akkor kaphatuk bár mit ha adomentes vagy eggyáltalán van más megoldás kősszőnőm
2009. aug. 8. 10:09

Közalkalmazottként az önkormányzat nem ad semmit már legalább 4 éve...

/Szentendrén /

2008. szept. 16. 21:18

1985-87.-ig takarítottam, mi kaptunk 1 40 (60) dkg mosóport.

A férjem megkapta a "plafont" 20700 Ft értékben. Én is kapok 6000 (?), azt hiszem. Az is több a semminél.

27. supin
2008. aug. 15. 13:27
Sajnos a munkáltató az úr!!
26. 14775640c4 (válaszként erre: 25. - 8da8a563b7)
2008. aug. 15. 09:23

mint ahogy én is a sajátom:((

én is 1989-től amig az esezmet tudtam , közértes voltam és sosem kaptam ilyet, mosási hozzájárulás..

most hallok róla először

25. 8da8a563b7 (válaszként erre: 8. - 8565183eb5)
2008. aug. 15. 08:58
én élelmiszerboltban dolgoztam, 86-89ben. de sose kaptam mosási hozzájárulást :DDDDDD ilyenről enm is hallottam. mindenki maga mosta otthon a köpenyét.
2008. aug. 15. 08:55
nálunk is gyerekenként 5000 Ft. ha mindkét szülő itt dolgozik, ez duplázódik.
2008. aug. 15. 08:21

amúgy hihetetlen hogy egyik másik munkáltató mit meg nem enged magának..

tisztelet a kivételnek

ott dolgozik csórikám és még neki kell kunycsorogni ha valami kell, ugy hogy közben a fizetése amit pont a munkáltatótól kap , az a béka segge alatt van:((

22. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - Tücsimücsi)
2008. aug. 15. 08:19

ez gáz:(((

ennyi erővel inkább ne is adott volna :((

2008. aug. 14. 14:21
Az én férjemék minden évben megkapják a maximum 20700 Forintnyi kártyát. Illetve van a cégnél minden dolgozónak egy szakszervezet által jóváhagyott szociális kerete, amit maga oszt be. Ebből eldöntheti, hogy hideg vagy melegétkezési utalványt kér minden hónap első hetében, a többit pedíg kérheti az iskolakezdési mellett internet utalványban, étkezési jegyben, üdülési csekkben.
2008. aug. 14. 13:10

A férjem megkapta az utalványt, kemény 5000 ft.

Szerintetek ez mire elég?

2008. aug. 14. 09:28
a páromnál is van ilyen juttatás, még most nyomozzuk ki hogy mennyi. mert az egyik kolegájának a fia most ment idén suliba. nekem majd csak jövőre , remélem addigra nem szűnik meg, mert sajna nagyon drága az iskolakezdés:(
18. cilus (válaszként erre: 16. - Reni8018)
2008. aug. 8. 13:24
Szerintem is ennyi, de a munkahely dönti el mennyit ad.Nekem pl.6500ft/ gyerek,ennyit adtak:((
17. ájrin (válaszként erre: 15. - Gyure32)
2008. júl. 30. 18:54

visszaigényelni nem lehet, vegye úgy, hogy jutalmat adott, amit, ha pénzben adott volna, belekerült volna vagy 60-70ezer forintjába, hogy a férjed kapjon belőle 20.700,-ft-ot, de így semmivel többe nem kerül Ez adó és járulékmentesen adható a munkáltató részéről eddig az összeghatárig.


majd a vállalkozó adózás előtti eredményét fogja ez a költség csökkenteni.

2008. júl. 30. 18:14
Én ugy tudom egyforma 20700ft.
15. gyure32 (válaszként erre: 9. - Ájrin)
2008. júl. 30. 17:21
Sziasztok én új vagyok,a férjem vállalkozonál dolgozikés nemtudom ,hogy ilyen esetben kaphatna-e.Még sosem kapott semmi plussz juttatást pedig három gyermekből kettő iskolás.És tudja-e valaki.hogy ha kapna is a férjem ezt vissza-e tudja igényelni a fönöke?Lehet,hogy most nagyon butának tűnök ,de tényleg fogalmam sincs az ilyen dolgokról vagy hogy hol lehetne ennek utána nézni.
2008. júl. 16. 23:50

Én ezt találtam a neten:


Munkáltatótól kapott beiskolázási segély


A dolgozónak kifizetett munkáltatói beiskolázási segély bérjövedelemnek számít, s az adóelőleget is ennek megfelelően kell levonni belőle. A kifizetést társadalombiztosítási járulék is terheli.


Ha azonban a munkáltató a tanulónak fizeti ki a segélyt, ez egyéb jövedelemként lesz adóköteles. A segélyből a kifizetőkre vonatkozó szabályok szerint adóelőleget kell levonni, amelynek általános mértéke 40 százalék. Azonban a tanulóktól (törvényes képviselőjüktől) célszerű írásbeli nyilatkozatot kérni arról, hogy az adóelőleget a kifizető az adótábla alapján állapítsa meg, hiszen jellemzően az egész évi összevont adóalapba tartozó jövedelmük nem lépi túl az 1 millió forintot. A juttatónak a gyermeknek kifizetett segély után 11 százalékos egészségügyi hozzájárulást is fizetnie kell, mivel biztosítási jogviszonyban nem álló személy lesz a jövedelemszerző. A gyermeknek adott beiskolázási segély kifizetésének előfeltétele, hogy a gyermek rendelkezzen adóazonosítóval, adókártyával. Amennyiben a diáknak még nincs adóazonosító jele, akkor azt a lakóhelye szerint illetékes APEH-igazgatóságnál vagy kirendeltségnél kérheti. Az adóazonosító jel képzése, illetve az adókártya gyártása időt vesz igénybe, ezért a kifizetést közvetlenül megelőző napokban nem célszerű ilyen kéréssel az adóhatósághoz fordulni. A beiskolázási segélyt kapó gyermeknek év végén adóbevallást kell adnia akkor is, ha a tőle levont adóelőleg összege megegyezik a végleges adóval, és az év végén adókülönbözet nem keletkezik.



Természetbeni támogatás


A magánszemélynek akkor nem kell adóznia a beiskolázási segély után, ha azt a szakszervezet - vagy a munkáltató - természetben adja. A természetbeni támogatásnál a juttatónak 44 százalékos személyi jövedelemadót, valamint biztosítási jogviszonyban álló juttatott esetén 33 százalékos társadalombiztosítási járulékot, nem biztosított személy esetén pedig 11 százalékos egészségügyi hozzájárulást kell fizetnie.



És régebben mintha valami olyasmit hallottam volna, hogy egy cégen belül a munkáltató vagy ad minden arra jogosultnak, vagy senkinek. Tehát olyan nincs, hogy az Évike kap, a Manci meg nem:) De erre azért nem esküszöm meg...

13. ájrin (válaszként erre: 12. - Anyuca66)
2008. júl. 16. 15:41
egy kérdést (próbálkozást) megér:)
2008. júl. 16. 15:35

Rehabos helyen melózok. Azt is mondhatnám örülök hogy van. De lehet hogy kicsit megbolygatok dolgokat, megpróbálok én is kérni. Ha 4000. Ft kapok az is jó. Hogy fognak harapni rám!!! Az irigység egyre jobban megy nálunk. 1 kanál vízbe meg tudnák folytani egymást.... Megpróbálom, legfeljebb azt mondják Nem tudunk adni....

Mennyi féle támogatásról szépen hallgatnak.

11. ájrin (válaszként erre: 10. - Anyuca66)
2008. júl. 16. 07:41

Szia!

az adószámot vagy a természetes azonosítót azért kell az igénylőlapon feltüntetni, hogy ellenőrizhető legyen, hogy olyan gyereked kapja, aki egyébként családi pótlékra is jogosító gyermek. Szülőnként adható, még az is meglehet, hogy egy helyen dolgoznak a szülők, és mindketten megkapják.:)) no ezt meg is nézném. De én azért ismerek olyan helyet, ahol így vezettük be, mert a cég szabályzatában így szerepelt:). Ezeket hívják cafetéria juttatásoknak.

Kérdezz nyugodtan, ha valami nem egészen világos!

2008. júl. 15. 20:28

200.000 Ft ról tudtam... De sajna én se kapok, csak kaja jegyet. Ájrin jól értem mindkét szülő kérheti?? Az idén a lány adó számát fel kellett tüntetni a nyomtatványon. Azt hittem ( hiszem ) azért hogy csak az egyik szülő igényelhesse?!

Privibe is írhatsz....

2008. júl. 15. 16:04

A maximális összeg, ami adható adómentesen: a mindenkori minimálbér 30%-a, azaz 20.700,-ft/gyermek/szülő/évente.

tehát gyermekenként és évenként, ráadásul szülőnként értendő.


ADHATÓ- tehát ezt a cég a saját költségén veszi meg, így plussz juttatás (nettó fizetés-kiegészítés)

A törvény nem írja elő az adását, csak azt határozza meg, hogy mennyi az, ami még a dolgozónak, vagy a munkáltatónak adómentes.


Éves szinten minden ilyen természetbeni juttatás (iskolakezdési támogatás, kisösszegű ajándék, üdülési csekk...stb) összesen egy dolgozónak max 400.000,-ftért adható adómentesen (időarányosan, ha nem teljes évről beszélünk)


de sajnos csak adható juttatásokról van szó, így örüljünk, ha kapunk:(

2008. júl. 15. 15:56
Anyum munkahelyén évek óta nem is adják. Pedig öcsémre járt volna még. Kb 2x kaptunk összesen mióta ott van. 16-17 éves voltam. Utána kimaradt pár év tavaly előtt vagy tavaly pedig az volt hogy rám már nem jár. (nappalira jártam pedig) De pl nincs náluk már ruha mosásra mosópor. Mert haza hordják a ruhát amit pedig már nem si szabadna. Élelmiszer boltban dolgozik. Mindenen spórolnak a munkáltatók.
2008. júl. 15. 15:50
Hát a munkahelyek 80-a szerintem nem is ad ilyeneket. sokan még étkezési hozzájárulást sem adnak, pedig az nem egy egetrengető összeg.
2008. júl. 9. 17:22
Hallomásból úgy tudom valóban kevesen kapnak. Akik meg kpnak, ne szóljunk semmit, több a semminél.
2008. júl. 9. 16:35

A férjem munkahelyén van, de akkor az a lényeg örüljek akármennyit is adnak, mert nem minden munkahelyen van. Ezt sem tudtam.

Nagyon köszönöm Nektek az infot!!

2008. júl. 9. 16:31
Teljesen munkahelyfüggő.Nagyon kevés helyen adják meg az állam által javasolt maximális összeget.Ahol egyáltalán adnak örülni kell neki,mert nem is mindenhol adják.
2008. júl. 9. 16:30
Szerintem munkahely függő. De úgy tudom minden dolgozó 200.000 - Ft ig adómentesen kaphat évente ilyen utalványokat. Egyik melóhelyemen azt mondta a tulaj : Ha rajtam múlva kajautalványt se adnék... Akkor még nagyon alacsony volt, 2003-2004 ben. Most ahogy hallottam, 4500 Ft. A beiskolázási tizenvalamennyi volt nekünk tavaly. De ha ismered a munkáltató hozzáállását, nem nehéz kitalálni, mennyit ad.....
2008. júl. 9. 16:25
munkahelyfüggő
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook