Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epillálás, gyanta, vagy borotva a jobb? fórum

Epillálás, gyanta, vagy borotva a jobb? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2007. aug. 7. 10:39

Sziasztok!


Ismeri valaki az Epila lézert? Mik a tapasztalatok vele kapcsolatban? Tényleg jó vagy kamu?

383. Psylili
2007. júl. 28. 23:51
Én sem hiszem, hogy az epillátor tehetne a szőrbenövésről, mivel nálam két típusú is, és a gyantázás is kiváltotta. : (
382. Krysty (válaszként erre: 380. - Virág3)
2007. júl. 26. 15:32
Nemrég megvettem a Weet szőrbenövés elleni krémet és eddig úgy látom hogy jó.
381. vorsi75
2007. júl. 26. 15:11
Én általában gyantázom magam mindenhol. Nem szokott gondom lenni. Az epilálás során, nem sikerül minden szőrt kitépni, és nekem még fáj is mint állat.
380. Virág3
2007. júl. 25. 19:40

Nekem is televan szőrbenövéssel a lábam!

Ezzel mit lehet kezdeni?Van valakinek valami ötlete,hogy hogyan lehetne elkerülni a dolgot??

379. 189e7a0266 (válaszként erre: 378. - Eszti91)
2007. júl. 25. 15:01

Nekem is az új, levegőfújós van. Az enyén elég jól fúj, csak nem tép ki minden szőrt, sokat kettévág, és mondom, új dolog, hogy rengeteg a szőrbenövés, ami eddig nem volt.

Na, azért valamelyest "megnyugtat", hogy nem én csinálok valamit rosszul, hanem másnak is van hasonló gondja.

378. Eszti91 (válaszként erre: 377. - 189e7a0266)
2007. júl. 25. 12:46

nekem is ezt csinálja

nem tép ki minden szőrt,és vmelyiket csak levágja,és nem húzza ki

neked melyik Rowenta van? nekem az a levegőfújós,de én alig érzem hogy fúj epilálás közben

377. 189e7a0266 (válaszként erre: 375. - Velheim)
2007. júl. 24. 15:49

Ha ugyanúgy működne, ugyanaz lenne a hatás is. Nem minden szőrt tép ki, sokat kettévág. És mint írtam, rengeteg lett a szőrbenövés.

Különben meg, miért írnám, ha nem így lenne?!

Olvass lentebb. Első használat után dícsértem, majd fokozatosan vettem észre dolgokat. Először azt, hogy sok szőrt nem kitép, hanem elvág, most pedig a szőrbenövés. És eddig TÉNYLEG nem volt ilyen gondom. Szóval, ha belegondolok, csak ez lehet a magyarázat.

376. Eszti91 (válaszként erre: 374. - 189e7a0266)
2007. júl. 23. 20:24

én is rowentát használok

így nem hiszem h vki is megvenné a rowenta epilátorodat,mert pont azt írtad rá hogy vszinű attól lesz szőrbenövésed

szerintem egy olyan oldalon próbáld eladni,ahol lehet rá licitálni pl. a teszvesz.hu

375. velheim (válaszként erre: 374. - 189e7a0266)
2007. júl. 23. 16:52
Érdekes, hogy szőrbenövést az epilátor cseréjével magyarázod. Nem kötekedés, csak elgondolkodtat a dolog, hogy tényleg létezik-e ez így. Mit csinálhat vajon máshogy ez a gép, mint a régid? Ugyanúgy kitépi tövestül a szálakat, mint az előző. Hmm. Érdekes.
374. 189e7a0266 (válaszként erre: 369. - Eszti91)
2007. júl. 23. 15:08

Részben egyet értek. Én eddig Phillips epilátort használtam, és nem volt szőrbenövésem.

Mióta áttértem a Rowentára tele van vele a lábom. Utálom, mert csúnya!

Szóval, fontolgatom, hogy eladom a Rowentát. Megvenné valaki? Ha van rá jelentkező, tényleg eladó, és még olcsón is megszámítanám.

Annyival nem fájdalommentesebb, mint a régi Phillipsem, ráadásul csak lábon tudom használni, mert a hónapjam véresre sérti, szóval úgy néz ki, jobb, ha maradok a jól beváltnál.

373. Krysty (válaszként erre: 367. - Balszerencsés)
2007. júl. 23. 14:33

Egy idő után észre fogod venni hogy a szálak elvékonyodnak, nem olyan feltünőek mint előtte voltak.

Én is gyanta párti vagyok, a borotvát meghagyom a pasiknak.

2007. júl. 23. 14:29

Találtam mégvalamit:


[link]


"Mennyire eredményes a kezelés?

A lézersugarak a kezelések alkalmával elpusztítják az aktív státuszban levő szőrtüszőket, de mivel egyszerre nem minden szőrtüszőnk van aktív állapotban, több alkalommal kell a kezelésen részt venned. Az elpusztult szőrtüszőkből már nem nő pigmentált, sötét szőr, csak puha, pihés tapintású, pigment nélküli szőrszálak, ezek pedig esztétikailag már egyáltalán nem, vagy lényegesen kevésbé zavaróak, mint a sötét szőrszálak!"


Korábban erősen elgondolkoztam egy otthoni használatra szánt készülékről, még a drágábbikra (ami egyszerre nem egy, hanem kb. 20 szálat távolít el) is gondoltam, de most már fogalmam sincs, h egyáltalán érdemes-e...

2007. júl. 23. 14:17

NAGYOT TÉVEDTEM! Sajnálom


Még régebben azt írtam, h a lézeres szőrtelenítés a villanófényes (IPL) elődej.. hát nem, épp ellenkezője az igaz:

[link]


"Körülbelül 2001-ben jelentek meg a kozmetikai készülékek piacán a fotoepilátorok, amelyek nem lézerrel mûködtek, hanem egy nagy teljesítményû villanó lámpából álltak. Létrehozásuk oka meglehetõsen banális volt. A fotepilátorok önköltségi ára jóval alacsonyabb volt, s a szerkezete is egyszerûbb a lézerkészülékekhez képest. Bizonyos értelemben a szõrtelenítés hatékonyságát összehasonlíthatjuk mindkét esetben. Azonban a sugárzás széles spektrumát tekintve az kevésbé szelektív a lézeres epilátorokhoz képest. Ez a szõrtelenítés hatékonyságának csökkenéséhez és a bõr termikus sérüléseinek nagyobb valószínûségéhez vezet. Így hát a fotóepilátorok hatalmas reklámja ellenére a korszerû lézertechnika elõnyei mind meggyõzõbbek és vitathatatlanok, amit valamennyi vezetõ szakember elismer."


"Nincs értelme fölöslegesen elhinni a kozmetikusoknak azt, hogy örökre megszabadítanak a nem kívánatos szõrzetünktõl."


"A páciens stabil hormonális hátterénél a lézeres szõrtelenítés hatása 4-7 évig megtartható."


Újjászületés, az a szőrtüsző gyulladásgátló, amit említettél kb. mennyibe kerül? Azt ott helyben keverik össze, és egy ilyen kis fehér tégelybe teszik -így lenne gondolom az olcsóbb-, vagy legyártott gyógyszer?

És mi a neve?

2007. júl. 22. 15:04
Én gyantapári vagyok. Szerintem, hamar le fog esni az ára a végleges szőrtelenítésnek, mint minden másnak...
369. Eszti91 (válaszként erre: 361. - Psylili)
2007. júl. 22. 13:52

nekem azóta van szőrbenövés,amióta epilátort használok

amikor borotváltam a lábam,akkor nem volt ilyen

szóval ebből a szempontból jobb a borotva

368. 1090d00c9d (válaszként erre: 228. - Allonsy)
2007. júl. 16. 13:19

szia:)

Én is gyantáztam a bikivonalat régebben-magamnak, de ráuntam.

És mivel egyre kisebb szőrcsomót hagyok rajta, borotvára váltottam, de ez nagyon szörnyű! mint egy szúrós kis dombocska-pedig nem kellene annak lennie!

Tehát kíváncsi lennék hogy ponotosab milyen készülékkel "gyalultál" :)

Esetleg priviben márkanév és kb ár.

Mindenkitől szívesen fogadok tanácsot !

2007. júl. 16. 10:31

Szia, ujjászületés!


"3-4 hetente fél óra fájdalom"

Tehát 4 hét alatt már akkorára nő meg szőrcsid, hogy kilehet gyantázni. És hány hétig sima? Mert nekem azt mondta a kozmetikus hölgy, hogy mézemulziós gyantával 1-1,5 héttel is tovább tarthat a hatás, és így elérheti az 5 hetet is. De nekem már 1 hét alatt látszottak a hónaljamban a szőrszál-kezdemények:(

366. ujjászületés (válaszként erre: 365. - Csilla80)
2007. júl. 15. 23:32

Szia Csilla itt is!

Én kipróbáltam először a borotvát. Szerintem nincs visszataszítóbb mint amikor az ember keze nem síklik a saját bőrén. A borotva ha naponta csinálod, akkor is érezhető.

Az epillálást hagynám a szado-mazot kedvelőknek. Na az tényleg fájdalmas.

A gyantánál maradtam már két éve. 3-4 hetente fél óra fájdalom. De sima a bőröm (ott is) ezt pedig egy pasi nagyon tudja értékelni. A férjem már a látványától extázisba esik. A szőrtüszők benövésére vehetsz a patikában szőrtüsző-gyulladásgátlót.

Próbáld ki.

2007. júl. 15. 23:21
A borotva nem faj... a gyantatol szo szerint falra masztam... es ki is vorosodott valamint a szorikek erosebbek lesznek... jon a bor ala noves...az aztan tenyleg faj...
364. Psylili
2007. júl. 15. 10:58

Hát tényleg nem tűnik annyira drágának, csak kérdés, hogy mennyire hatásos...

Jó lenne először más véleményét is megtudni, aki már próbálta, mert így vaktába... hát nem tudom.

2007. júl. 14. 22:20

Sziasztok!


Azért nem privát üzenetet küldök, mert ez elvileg egy fórum, és azért fórum, hogy mindenkivel megosszuk a véleményünket, tapasztalatainkat, ötleteinket.


Psylili, olvastam a 360-as hozzászólásodat... Korábban írtam, hogy láttam az interneten meghirdetve otthoni végleges szőrtelenítő gépet. (Nem elektrolízises, hanem lézeres! Ez a villanófényes (IPL) gépek "elődje".)

www.riolaserhair.com A weboldalon 2 fajta típust mutatnak. Az egyik Ł99,95, a másik Ł199,99. Előbbi (átszámolva magyar forintra ~36500) nem is tűnik olyan borzasztó' drágának.

Viszont van 2 dolog, ami miatt talán mégsem gyerekmesébe illő:

1) Interneten lehet rendelni (az Egyesült Királyságba ingyen házhozszállítással;)), viszont Magyarországra a kipostázás/szállítás sztem nem 2 Ft. (Nem tudom, de sztem lehet boltokban is kapni - külföldön.)

2) Korábban nem tudtam, h mi a 2 között a különbség. Hát most már tudom. Az olcsóbbik fajtával a szőrszálakat egyenként kell "becélozni", és "kiírtani". (A körülményes használatra már korábban is következtettem a fényképen látható kis fejről, amikor azt írtam, h kicsi a feje, és körülményesnek tűnik a használata. ) A másik egyszerre kb. 20 szőrszálat tud gyilkolni. Mivel ez nem profi, kozmetikai szalonokba való készülék, hanem kimondottan otthoni használatra szánt, nem tudom, hogy mennyire lehet körülményes a használata.


(Én -habár nem igazán értek hozzá, és csak tippelek- ezt, és a "profi" gépet úgy tudnám szembeállítani, mint a kozmetikust(, aki tapasztalattal, nagyobb hozzáértéssel és mézemulziós gyantával szőrtelenít)<---> és engem (nekem siralmasan ment a görgőfejes itthoni szőrtelenítés.. az már mondjuk mellékes, h mindkettő után 1 héttel már kinőtt..).)


Tehát ~36,5e Ft körül van, DE találtam egy magyar hirdetést, itt 39e-be kerül. (Ennek a hátulütője meg sztem az, h már használt, és lehet, h csak 1 volt belőle, és elfogyott.)

[link]


Nem tudom, nekem most eléggé megragadta a fantáziámat, -mondjuk pillanatnyilag nincs rá pénzem, mert kell másra:(- dehát ki megy arrafelé? (Mondjuk a weboldal 3 nyelvű (angol, francia, német) úgyhogy lehet,h Németországban is van, ki tudja...)

362. velheim
2007. júl. 14. 12:47
Nem tudom, hogy milyen hosszú, sűrű stb. a szőröd lábadon, de lehet kapni fodrászkellék üzletekben szőkítőport. Karra tökéletesen alkalmazható, persze lábra is, de én jobb szeretem, ha tök sima :)
361. Psylili
2007. júl. 13. 23:47

Na sziasztok!Új vagyok és van egy nagy problémám. Olvastam egy pár hozzászólásban, hogy más is találkozott már vele. Ez a szőrbenövés és az ezzel járó kellemetlenség.

Már vagy 9 éve szőrtelenítek, próbáltam szinte mindent, de a gyanta+epillátor párost alkalmazom tartósan. A szőrbenövés a lábamon és az intim részeken is(bikinivonal+domb) gyakori, a hónaljon pedig ritka. Már több kozmetikust is kérdeztem és mind mást mondott megoldásként (radírozás, kefélés körömkefével, tusfürdők helyett szappan használata...) és egyik sem használt. A benövés néha olyan, hogy se kinyomni, se tűvel kipiszkálni nem bírom, csak mérgemben sebesre kaparom :(

Már néha nem is látom értelmét a szőrtelenítésnek, mert a lábom szőr nélkül is csúnya...

Végleges szőrtelenítésre nincs pénzem, de más hasznos tanácsnak nagyon örülnék, főleg ebben a hőségben...

360. Eszti91 (válaszként erre: 359. - Maflácska)
2007. júl. 13. 15:56

én is ugyanígy vagyok vele,de nekem a lábszáramon is mindig tiszta pöttyös lesz :) én még a karomon se birom az epilátort,úgyhogy ott marad a borotva

meg ha majd sok pénzem lesz,akkor a végleges szörtelenítés :)

2007. júl. 12. 09:47
hát sztem az én bőröm is az érzékenyebbik csoportba tartozik, vagy csak én vagyok túl kényes nem tudom. A lábamon még elbirom az epillálást, de a combomon.. na ott nem.. ott most is félbehagytam, mert egyszerűen nem bírom ki, annyira fáj. És mindenegyes szőrszálnak a helye megláccik, olyan a lábam mint a pöttyös rugi:)
358. win (válaszként erre: 354. - Maflácska)
2007. júl. 12. 07:15

Nagyon szívesen! Remélem kicsit segítettem! :)


Hájrá lányok, fog az menni!:)))

Ha mégsem, akkor se essetek kétségbe, van aki egszerűen nem bírja. Akkor nem szabad erőltetni, mert tönkremegy a bőr!


Én jártam úgy, hogy épp érzékenyebb fázisban volt a bőröm (pl. menstruáció előtt), meg izzadtam a forróságban. Ráadásul a kozmetikusom kicsit melegebbre csinálta a gyantát, és a végén letépte a felső bőrréteget. Nem kell megijedni, ez olyan, mintha a 4rétegű zsepiből lehúznál egy vékony réteget. Nem vérzik, különösebben nem is fáj, csak a következő kenésnél már érzékenyebb a meleg gyantára. + utána egy csúnya barna hegréteg keletkezett végig a helyén, ami kb. 2 hét alatt múlt el. Ha véletlenül ilyen van, TILOS ránapozni, rászolizni, mert megmaradhat a barna folt örökre.


Árat nem tudok mondani, én itt helyben jártam 2000 Ft-ért (hónalj+teljes fazon) még tavaly, de ez falu. Egy városban sok múlhat azon, hogy belváros vagy nem, saját üzlet (pl. a ház egyik helyiségében) vagy bérelt, bejáratott ("menő") üzlet vagy újonnan nyitott, stb.

2007. júl. 11. 22:07
Epillálás,én ezt szeretem.Sokkal tartósabb,mint a borotva.Na meg utána még szőrösebb lettem mint voltam.
2007. júl. 11. 17:54
Megfogom írni, bár az h elmegyek nem mostanában lesz:( holnap megyünk nyaralni, és asszem mostmár elkéstem vele:S de hát majd ha hazajöttem meg lesz időm és pénzem. De azért hajtsd magad teis:)
355. Virág3 (válaszként erre: 354. - Maflácska)
2007. júl. 11. 15:37

Látom,te is annyi idős vagy,mint én!

Én nem merem bevállalni,pedig jó lenne.

Ha elmentél,meséldd el,hogy milyen volt!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook