Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » VGA kamera - mi az? fórum

VGA kamera - mi az? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 8. 16:25

Eddig számomra világosnak tűnt, hogy mit jelent, de valahogy elbizonytalanodtam... Én úgy gondolom, hogy a VGA-kamerával készített alacsony, de már elfogadható minőségűek, 640X480-as felbontásúak (egy kép 640-szer 480 képpontból áll össze). Mondjuk 640X480-as felbontást bírnak általában a régebbi típusú monitorok, de ha valaki kíváncsi rá, hogy az mégis mennyiben más, állítsa át a monitora felbontását 640X480-asra, és szerintem elég szembetűnő lesz a változás. :) Úgy rémlik, hogy a VGA kevesebb szín megjelenítésére alkalmas.


Az egy megapixel az kb háromszor annyi képpontot jelenít meg, így az ilyen felbontású képek jóval részletgazdagabbak, és színeik is valósághűebbek.


Remélem tudtam segíteni. :)

2008. júl. 8. 16:18

Szia! Az én telefonomban is VGA kamera van ( az enyém csak fényképez videót nem csinál) de szerintem a célnak az is megfelel.

Ez a "leggyengébb" szerintem is tehát a megapixelesek stb. valószínűleg jobbak. De nagyon sok mobilban VGA van.

A VGA-val készített képek is elég jól mutatnak a telefonban és a számítógépre átrakva is elmegy. Ha nem vagy "nagy fényképész" a VGA tökéletesen megfelel szerintem. De lehet a mobilos üzletekben tudnak segíteni esetleg ki is próbálhatod a készülékeket stb. azért vannak ott, hogy segítsenek :)

7. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 4. - Loch ness)
2008. júl. 8. 16:00

Miután sajnos nekem is nagyon magas Cel egyébként nagyon értelmes, tudományos magyarázata, megkérdeztem a fiamat, aki azt mondta: mamszikám, neked pont elég arra, amit te akarsz fényképezni!


Ebből azt vettem ki (miután tudom, hogy az övében 2 megapixeles kamera van), hogy ez 1/2 mp lehet és tényleg elég gyenge, de még a határán van a látható fényképezésnek. Igazából készítettem már vele egész jó képeket és videot.


Összefoglalva kérdésedre a választ: igen, a VGA a leggyengébb!

2008. júl. 8. 15:55

Kezdem kapsigálni.

Köszönöm a fáradozásodat!

5. cel
2008. júl. 8. 15:50
A VGA standardnak több féle grafikus módja van, ami befolyásolja, hogy egy készülék mennyi színt tud produkálni. A pixelek pedig azon fény pontok száma ami egy adott VGA standardon belül megtalálhatóak.
4. loch ness (válaszként erre: 3. - Cel)
2008. júl. 8. 15:42
Köszönöm szépen! Igaz, ez még mindig nem mond sokat. Olyan megjelölések voltak a leírásokban, hogy VGA kamera, máshol meg 1 v. 2 megapixeles kamera. A 3 megásról tudom, hogy szépen fényképez, ezek szerint a VGA ezeknél gyengébb?
3. cel
2008. júl. 8. 15:39

VGA (Video Graphics Array): Az IBM által 1987-ben bevezetett számítógépes grafikus megjelenítő szabvány, amely a CGA és EGA szabványok utódja lett, és ezekkel felülről kompatibilis.


Ezt a rendszergazdánk mondta.

2008. júl. 8. 15:35
Ne nevessetek ki, de sehogyse sikerült rájönnöm, mi az a VGA kamera, amikor a mobiltelefonok leírását olvasgatom. Meg tudná valaki mondani? Előre is köszönöm!
2008. júl. 8. 15:35
VGA kamera - mi az?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook