Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülés a gyerekkel - nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatosan? fórum

Repülés a gyerekkel - nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatosan? (beszélgetős fórum)


3. szokiroli (válaszként erre: 1. - Szapidori)
2008. júl. 14. 18:24

Szia,


A lányunk 2év 1hónapos volt amikor nekivágtunk a nagyvilágnak és kijöttünk Kanadába. Nagyon tartottam a repülőúttól. Átszállás jöttünk, szóval a várakozási idővel 16-17órát utaztunk.

Először természetesen meg volt illetődve és amikor indult a repülő, (nagy hang, rázkódás stb.) már majdnem sirt. Folyamatosan beszéltünk hozzá, próbáltuk elterelni a figyelmét. Amikor felemelkedett a gép onnantól szinte semmi baja nem volt. A hosszú járatokon felszállás után adnak a gyerekeknek egy kis játékocsomagot ami leköti a figyelmét. A 2,5 fél órás járaton szerintem nem adnak. De ilyet Ti is tudtok összekészíteni. (Kifestő, zsírkréta, kis repülő, egy kis könyv a repülés, kézségfejlesztő füzet, ilyesmi volt benne és remekül bevált :))


Még akkor volt problémánk amikor kigurult már a gép és várt a felszállásra (fél órát), akkor mindenkinek a helyén kell már ülni bekötött övvel. Na persze Ő mindenáron fel akart kellni. Ilyenkorra hasznos lehet valami kis játék, vagy könyv, (ami érdekli), a lényeg hogy valami új legyen a számára amit csak akkor kap meg. Ilyenkor az egy kis időre tejesen leköti a figyelmét és talán tud nyugodtan ülni.


De szerintem Nektek nem nagyon lesz már ilyen problémátok. Az út alatt meg tud zenét hallgatni, esetleg nyomkodni azt a sok érdekes gombot amivel a zenecsatornákat lehet váltani. :)


Leszállásnál amikor ereszkedik a gép és esetleg fáj a füle, akkor adjatok neki rágcsálnivalót, meg inni, ha nagyokat nyel az remélhetőleg segít füldugulás esetén. Ilyenkor szintén valamivel le kell kötni a figyelmét, amikor már nem lehet felkelni és mocorogni.


Szerintem ha autóba és buszon sincs rosszul akkor nem fog hányni a repülőn sem.

2008. júl. 8. 15:07

Hahó!!!!!!!!!!


Senkinek nincs tapasztalata?????????? :(:(:(

2008. júl. 8. 12:24

4 éves kisfiam most fog először repülni, nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatosan?


Nemsokára megyünk nyaralni, és a férjem egy repülős útra fizetet be, de én egy kicsit félek, hogy mit fog szólni a kisfiam a nagy hangtól, nem fog-e esetleg félni, hányni.. stb..

Mik a tapasztalaitok,hogyan fogadják azt a kisgyerekek??? Van -e esetleg valami jó módszertek arra, hogy nyugodtan vághassunk neki ennek a 2,5 órának??? Hogyan, mivel lehet lekötni egy ilyen korú gyermek figyelmét az út alatt???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook