Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakran fáj a nyakam. (elalszom vagy egy hirtelen mozdulat) MIt lehet tenni ilyenkor hogy minnél előbb elmúljön a fájdalom? fórum

Gyakran fáj a nyakam. (elalszom vagy egy hirtelen mozdulat) MIt lehet tenni ilyenkor hogy minnél előbb elmúljön a fájdalom? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 1. 17:42
anatómiai párna vagy ha már fáj, Voltaren Emulgel
13. rinike
2008. okt. 5. 21:18
Amióta anatómiai párnát használok (kb. 6 év) nem volt ilyen problémám. Próbáld ki, hátha segít neked is.
2008. júl. 21. 20:50
A problémádat egy orvos jobban megoldaná, hidd el!!!!
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Kszanadu)
2008. júl. 21. 20:36
Egyetértek, nekem is sérv okozta. Jobb , ha orvos látja és nem szabad magad leráznos,mert egy rossz mozdulat is okozhatozz sérvet ilyen fiatalon is. Sajnos nekem 4 évig kellett szenvedni, hogy észrevegyék mi a gond, mert hát fiatalon mitől is lehetne alapon nem foglalkoztak velem.
2008. júl. 16. 10:54

Nekem orvos javasolta a tornáztatást, miután kiderült, hogy nyaki gerincsérvem van. Ugyanakkor naponta több órán át viselnem kell a Schanz-gallért, ami pihenteti, de nem szabad 3 óránál tovább, mert meggyengíti a nyakizmokat. És a lelkemre kötötték, hogy nehogy elmenjek csontkovácshoz, mert annyira el van meszesedve, hogy elroppanhat a kezei között.

Szóval, mindenképpen ki kell kérni a szakorvos tanácsát.

2008. júl. 11. 00:10

Jó meleg vizet folyass rá a zuhany alatt, és ha ez nem elég, akkor fordítsd úgy a nyakad, hogy érezd a görcsöt és tartsd ki, "húzasd ki", közben akár óvatosan masszírozgathatod is. Persze csak ha tényleg izomgörcs.


Van egy jó kis aloe verás termék, a "paprikakrém", sportolók is használják, vagy más bemelegítőkrém is jó.

Nekem is folyton görcsben van a nyakam, a "jó" tartásom miatt. Szerintem figyelj erre is, meg hogy hogyan alszol.

2008. júl. 8. 23:25
A nagy mell nem okozhat nyakfájást?
2008. júl. 8. 22:18
Nekem is sokszor volt ilyen. Én elmentem kétszer masszőrhöz, nagyon fájt a masszírozás, de azóta nem fekszem el és nem fáj a nyakam.
6. 4c35511f0b (válaszként erre: 3. - Hegylakóné)
2008. júl. 8. 22:13
Tényleg az a legjobb:)
2008. júl. 8. 22:09
Hát én mindig sokat ülök a gép előtt és mostanában pénztárosként dolgozgatok...
2008. júl. 8. 14:20
Semmiképp se erőltesd a mozgatást. Nekem is volt párszor, próbáld kímélni, mert hamarabb túlleszel rajta.
2008. júl. 8. 07:45
Nekem akkor fáj a nyakam,ha sokat ülök a gép előtt.Ilyenkor a párom jó alaposan átmasszírozza ez sokat segít.
2008. júl. 8. 07:17
Vizsgáltatsd ki! Sajnos már ebben a korban is előfordulhat meszesedés. A megfelelő torna azonban mindenképp hatásos lehet. Alváshoz antómiai párna. De szerintem lásson orvos...
2008. júl. 8. 06:40
Gyakran fáj a nyakam. (elalszom vagy egy hirtelen mozdulat) MIt lehet tenni ilyenkor hogy minnél előbb elmúljön a fájdalom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook