Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mobil internet - Tud valaki segíteni? fórum

Mobil internet - Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - A9ffc273fe)
2008. júl. 20. 22:10

A mobilinternet egyáltalán nem drága, ha azt is figyelembe vesszük, hogy nincs telepítési költség, nincs áthelyezési költség, sokkal kevesebb vele a macera, mint pl. a chelloval vagy a t-online-nal.

5GB- 5.000 ft a Vodafone-nál, 6.000 ft a Pannon-nál, a T-online-nál pedig van 2 GB-os csomag havi 1.000 ft-ért arany társkártyára. Ráadásul nem kell az irodában külön net, hiszen a laptopot viszem magammal, ahová akarom.


Szerintem leginkább azért használják a helyi szolgáltatókat, mert félnek a mobil-tól, pedig a sebessége is tökéletes már és -legalábbis a Pannonnak - az országos lefedettségére sem tudok panaszkodni.

2008. júl. 20. 16:35
A mobil internet külföldön még rettentő drága, igazából talán még nem is ez volt a cél, hogy egyből a külföldi internetezés lehetőségét célozzák meg. Magyarországon belül is jobban el kell, hogy terjedjen, mert még sokan helyi szolgáltatók internet hozzáférését használják. Az sajnos tény, hogy a mobil internet drága, ha valaki tényleg csak egy hónapra szeretné használni, de a feltöltőkártyás változat azért is praktikus, mert nincs a hűségnyilatkozat, ami által akkor használja az ügyfél, amikor csak szeretné!
2008. júl. 10. 21:09

Lehet igazad van :)

Szerencsére nem munka. :)

Igazából úgy jött az ötlet, hogy keresztanyámék mennek Bulgáriába, és ő mondta,hogy viszi a gépét.

Nekem addig eszembe sem jutott.

De mivel én meg anyuval megyek, vagyis vele leszek egy szobában, és ő esténként sokszor órákon keresztül olvas, gondoltam én addig beszélek a többiekkel. :)

5000.- forintig áldoztam is volna rá, de mint kiderült nincs olyan lehetőség, hogy csak egy hónapig használjam, (vagyis lehetséges, de nagyon drága) így letettem róla.

Aztán ezért gondolkodtam, vigyem vagy ne vigyem, lesz wifi, vagy nem lesz wifi? :)

18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - SSissykke)
2008. júl. 10. 20:57
Azt hittem a munka miatt kell. Majd a spanyol éjszakák elterelik a figyelmedet az esti chat-elésről :). Néhány sangria egy flamenco bárban és eszedbe sem jut az inernet :))
2008. júl. 10. 20:56

Végülis nem létszükség. Csak esténként a szobából jó lett volna tartani a kapcsolatot a barátokkal, és a család másik felével, akik akkor Bulgáriában lesznek. :)

Lényegében csak az esti órákban használtam volna..

Bár lehet leteszek róla.

Majd még hétfőig megálmodom. :)

16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - SSissykke)
2008. júl. 10. 18:31
Biztosan szükséged van a laptopra? A legtöbb szállodában van business room, ahol használhatod a netet.
15. a74de3d08a (válaszként erre: 14. - SSissykke)
2008. júl. 10. 18:20
akkor sztem nyugodtan vidd magaddal, ha ragaszkodsz hozzá, mert valszeg lesz wifizési lehetőség, de van sok internetkávézó is. az nem jó?
2008. júl. 10. 18:18

:) Spanyolba megyünk.

De sajnos a szálloda nevét nem tudom, hogy utánanézhessek..

Már rákerestem a helyi szállodákra (Lloret de Mar) a legtöbbnél írja is...

De tuti ha elviszem magammal a gépet, ahova mi megyünk, ott pont nem lesz. :)

13. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - SSissykke)
2008. júl. 10. 18:14

szia!


nem tudom, hova utazol, de nagyobb üzletközpontoknál, McDonalds-oknál általában szokott lenni nyilvános wifi. persze, ha Kongóba mész pl, akkor nem biztos, hogy találsz ilyet. :-)

2008. júl. 10. 15:16

Utánajártam. Vodafon-nál és pannon-nál is voltam, de mindkét helyen lebeszéltek róla. Egy hónapra nem éri meg. :(

Bár nem tudom így meg merjem e kockáztatni, hogy kiviszem a laptopomat. Elvileg ma már a legtöbb szállodában van wifi. Bár ahogy ismerem magam, amilyen szerencsém van, ahova mi megyünk ott tuti nem lesz. :)

2008. júl. 7. 17:35
Értem, köszönöm mindenkinek. :)
10. petka
2008. júl. 7. 17:07
Ilyen mobilinternetet csak a Vodánál lehet venni. Én először olyat akartam, de maga az eladó beszélt le róla. Hogy az milyen macerás, veszélyes, meg bonyolult. 1 hónapra nagyon nem éri meg. Megvásárolni önmagában 20-30000 forint, nem tudom pontosan. Aztán inkább 1 éves hűségnyilatkozattal vettem. Én inkább nyilvános helyról neteznék a nyaralás alatt.
2008. júl. 7. 16:25

Lehet nem voltam eléggé egyértelmű.A telefont össze kell hozni a laptoppal.Infra,adatkábel,blut.

Vagy 20ezerért adnak most olyan egységet amit be kell dugni a gépbe.Ha csak egy hónapra kell akkor nem érdemes megvenni szerintem.

2008. júl. 7. 16:11
A vodánál nem kell előfizetés,sima vitamax kártyával is netezhetsz,telefonnal is megoldható.Csak elküldöd a kódot,hogy NET és már műxik is.Azt is kiválaszthatod mennyit akarsz netezni.Ha mégsem elég,rendelhetsz megint.Csak arra vigyázz,ha nem lesz rá szükséged,akkor le kell mondani XNET-tel,mert ha nem,akkor havonta vonja az összeget.
7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - SSissykke)
2008. júl. 7. 15:57

Pont e miatt vettem mobil internetet. Gyors, megbízható és nincs macera a bekötéssel.


Fizess elő egy-két hónapra kedvezmény nélkül, akkor nem kell hűségidőre szerződnöd.

2008. júl. 7. 15:55

A kérdés az, hogy létezik e ilyen. :)

Vagy csak huzamosabb ideig lehet és csak előfizetni? vagy talán van más megoldás is..?

5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 7. 15:55
Közben megérkezett a kérdésed, látom. Nézd meg a szolgáltatók honlapján, hogy van-e előrefizetős net kártya.
2008. júl. 7. 15:55

Menj be a mobilszolgáltatókhoz, és kérdezd meg!

Vagy hívd fel őket, az gyorsabb.

2008. júl. 7. 15:53
Mi a kérdés?
2008. júl. 7. 15:53
Elutazok két hétre és szeretném magammal vinni a laptopomat. Csak egy hónapig kellene az internet. Olyan lehetőséget keresek, ami lehetőleg nem előfizetéses.
2008. júl. 7. 15:52
Mobil internet - Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook